Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546081 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1140 Dátum: 2010.01.10 21:32:30 »
Biztos, hogy kell átalakító??? GYÁRI CD-t raknék bele!!!

Nyugi, kell. Nézd meg ezt:

Változott a Toyota csatlakozó valamikor 2003-2004 körül. A középső a "régi"csati, ami a kazettás fejben van, a CD-s fejbe viszont az újabbik csatlakozó passzol.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.10 21:33:00 írta kleingy »

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1141 Dátum: 2010.01.23 14:44:11 »
Fed. compos kérdésem itt:flowers: Nem sürgős és egyelőre inkább elméleti.  :)

 Bár már a Te autód elekromos sebességjellel van ellátva, és nem bowdenes, sajna a többi feltétel nem áll a fedcomp ügyében, ezért az én személyes véleményem, hogy erről a fogyi-mérés nézegetésről egyenlőre le kell mondanod... :no:
 Amúgy nem pontos, én is csak azért építettem be máshova, mert imádom a kijelzőket a kocsiba... :lol:
 Üdv!

A minap nézegettem én is azt a lehajtható rekeszt és úgy vettem észre,hogy az 1.-dines rádió belefér.Csak a 3-szöges kialakítás miatt a 2.széle kicsit csúnya lenne,de ez nem igazán zavarna.Belepróbáltam egy gagyi rádiót szétszedés nélkül,és úgy tünt,ha leveszem azt a kis ajtót talán belefér.Csak az  a kérdés,hogy a gagyi rádió mérete mennyire volt szabvány.Mert,ha ez így összejönna akkor újítanék valami ***a fejegységet a meglévő 3.erölködőmhöz.A gyári rádió meg bennemaradna kijelzőnek.

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1142 Dátum: 2010.01.23 16:54:11 »

Jól látod, belemegy, bár a rekesz hátulját kicsit ki kell nyitni, én ezt egy fűrészlappal gyorsan megoldottam...!  ;)
A háromszög viszont engem is zavart, aztán egy darab műanyagból bereszelgettem egy takarólemezt, lásd kép!
Az ajtót nem muszáj levenni, ha ugyanis levehető előlapos készüléket teszel be, akkor az előlap eltávolítása után az ajtó becsukható, ezzel takarva a mögötte lévő technikát.  :yes:
Az 1 dines rádiók mérete egyforma, kivéve a mélységet, az változó!

 Üdv!


[a csatolmányt egy admin törölte]
Ja! :-)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Audio kérdések
« Válasz #1143 Dátum: 2010.01.23 21:22:56 »
Te Jaja! A magassági kormányt meg az atomreaktor kezelőpaneljét hová dugtad?  :eek:
Gabe 254.

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1144 Dátum: 2010.01.23 21:40:12 »
Te Jaja! A magassági kormányt meg az atomreaktor kezelőpaneljét hová dugtad?  :eek:

Belerejtettem a könyöklőbe, zavart a botkormány... :D
 Üdv!
Ja! :-)

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1145 Dátum: 2010.01.24 01:00:07 »
Jól látod, belemegy, bár a rekesz hátulját kicsit ki kell nyitni, én ezt egy fűrészlappal gyorsan megoldottam...!  ;)
A háromszög viszont engem is zavart, aztán egy darab műanyagból bereszelgettem egy takarólemezt, lásd kép!
Az ajtót nem muszáj levenni, ha ugyanis levehető előlapos készüléket teszel be, akkor az előlap eltávolítása után az ajtó becsukható, ezzel takarva a mögötte lévő technikát.  :yes:
Az 1 dines rádiók mérete egyforma, kivéve a mélységet, az változó!

 Üdv!

BUMM.
Ez lessz a megoldás.
Köszi.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.24 10:38:19 írta kleingy »

Csirkeboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Audio kérdések
« Válasz #1146 Dátum: 2010.01.28 17:37:14 »
Sziasztok!

új fórumosként csatlakozva, nagyon tetszik az oldal,sok tapasztalatot lehet gyűjteni... ::)

Én pár hónapja vagyok csak Toyota Corolla tulajdonos ami egy 2005-évi E12-es.
Abban szeretnék segítséget kérni... Nagyon tanácstalan vagyok :no:
A gyári cd-s fejhez keresnék elérhető fejlesztést,
 A verzió..., itt az elöző lapokat olvasgatva talán a Dension usb-s megoldást választanám....de nem egészen látom tisztán, ehhez még kell beszerezni egy átalakító kábelt a cd-tár kimenetéhez? vagy autó típusonként lehet rendelni? gondolok itt arra ,ha ezt tovább szeretném vinni egy másik autóba is.... ?? Milyenek a tapasztalatok , aki használ ilyet?  Esetleg van-e valakinek Eladó?
 B verzió..., inkább érdemesebb egy normál rendes fejegységet beszerezni?  , mint az adapterrel foglalkozni?
 C verzió..., van itthon sony és pioneer cd-táram is, esetleg ahhoz valaki tudna megfelelő cd-tár kábelt...?

  Válaszokat és a segítségeket előre is köszönöm.... Üdv. mindenkinek!!!

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1147 Dátum: 2010.01.28 23:52:30 »
B verzió..., inkább érdemesebb egy normál rendes fejegységet beszerezni?  , mint az adapterrel foglalkozni?

Üdv a fórumon!

Csakis ezt a megoldást javaslom. Ugyan elégedetten használtam pár évig a gyári fejegységet egy iPod adapterrel, de utólag, a fejcserét követően azt kell, hogy mondjam, már régen ki kellett volna raknom a gyári rádiót. Az a rendszer leggyengébb eleme, szóval ha jobb hangot szeretnél, akkor elsősorban errefelé kellene kezdeni a fejlesztést.

Ha elégedett vagy a rendszer hangjával, akkor döntsd el, hogy CD-ket vinnél-e a kocsiba, vagy egy pendrive-ot, és ha megvan a döntés, választunk neked megoldást.

Csirkeboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Audio kérdések
« Válasz #1148 Dátum: 2010.01.29 16:11:30 »
Köszönöm szépen a gyors választ...

Igen, azt hiszem , hogy a fejcsere lesz a megoldás, csak hát ahhoz sajnos még gyűjtögetnem kell egy kicsit , mert akkor már kompletten egyszerre minden hangszórót szeretnék cserélni.
 Addig kerestem volna valami átmeneti nem túl költséges megoldást, talán a cd-tár lenne jó...illetve tár az van ,csak kábel nincs hozzá :no: .
Láttam még a neten ezt a multi fejegységes csodát ami 80.e től indul... Talán erre érdemesebb lenne gyűjtögetni?

Köszi a segítséget!

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1149 Dátum: 2010.01.29 16:39:17 »
Figyelj, a fejcserét meg tudod oldani úgy is, hogy megtartod első körben a gyári hangszórókat, aztán ha lesz rá keret, akkor lecseréled őket, plusz újrakábelezed a kocsit, és beszerelsz egy erősítőt. Ezt két lépcsőre szét lehet szedni.

A fejegység mellé mondjuk kapásból kell venni egy beépítő keretet (én a Metrát ajánlom) és egy Toyotához való ISO csatlakozót.

Multi fejegységes csoda alatt nem tudom, pontosan mit értesz. Linkeld be, melyikre gondolsz.

Csirkeboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Audio kérdések
« Válasz #1150 Dátum: 2010.01.29 17:44:06 »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #1151 Dátum: 2010.01.29 17:52:59 »
Ez E15-be valo. A minosege pedig  :chinese:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1152 Dátum: 2010.01.29 17:54:57 »
És ahhoz mérten drága is, nem?  :helpsmilie:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #1153 Dátum: 2010.01.29 18:00:16 »
Hat, van olcsobban is  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1154 Dátum: 2010.01.29 18:02:31 »
És ahhoz mérten drága is, nem?  :helpsmilie:

Ez bizony nem drága! Az eredetivel teljesen megegyező kinézet, és paraméterek...! Tudod mennyi egy gyári navis DVD? Régebben 8x többe került, de manapság is 4-5x több, mint eme készülék
Nagyon jó benne a dual zóna, amit az én mostani MM egységemből például nagyon hiányolok...!
Nem beszélve a gyári kormányvezérlő kompatibilitásról!
Ezt én is csak ajánlani tudom!

 Üdv!
Ja! :-)