Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546067 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

76vintage

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1125 Dátum: 2009.12.14 16:08:32 »
:clap:
Ez az:
http://carview-img02.bmcdn.jp/carlife/images/UserCarPat/1170099/p1.jpg
Egy ilyennel simán lehet az én iPod adapteremet új csatis fejekhez is csatlakoztatni.
Most jut eszembe, hogy nekem van is egy ilyenem, holnap megkeresem, ha valakit erdekel eladom szivesen.

Engem esetleg erdekel

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #1126 Dátum: 2009.12.16 22:46:58 »
Eszembe nem jutott volna, amit irsz :) Es akkor a fejegyseget hogy tudod allitani? Csak jobbra-balra, vagy van szelvedo-lab ara`nyeloszto is?
Nem, a lehetőséget benne hagyták. Kérdeztem a szervízben a szakit, mondta hogy még a huzalozás is benne van, egyszerűen csak kispórolták a legkisebb felszereltségű Aurisból a hátsó hangfalpárt :-D ( mondjuk szerintem ez nagyon kicsinyes dolog volt tőlük, de hát lelkük rajta ).

Szia,

nekem alap 5 ajtósóm van. Tetettem be hátulra én is kettőt. Huzalozás az első ajtó végéig van meg, tehát a hátsó ajtóhoz át kell húzni a kábelt illetve egy kiemelőt is kell venned. Corolla kiemelő szett jó lesz hozzá.
Nagyon fontos h jó minőségű vezetékkel húzaloztasd tovább, mert én először megszívtam egy olcsóval és otromba hangja volt.
http://www.pioneer.eu/eur/products/car_accessories/Toyota/Auris/10_2006/speakers.html
én a G171et vettem 12 körül volt aszem. Plusz a keret 2,5, a szerelés 6e. Két hátsó ajtót bontani kell, sok idő elmegy vele.

Johny2220

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Audio kérdések
« Válasz #1127 Dátum: 2009.12.19 20:04:59 »
Heló mindenkinek.
 Tudna segíteni valaki abba, hogy a Carinámhoz hol találok olyan szerkezetet amivel betudom rakni az autórádiómat a helyére úgy hogy rendesen le legyen fogatva.
 Ehhez valami keret féleség kellene de sehol se találok.
 itt az e-mail címem : johny2220@hotmail.com -ha tud valaki segiteni.
 Élőre is köszönöm. ui. Budapesti vagyok.

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1128 Dátum: 2009.12.24 16:15:11 »
Szaki, most cseréltem ki a kocsiban a gyári fejegységet egy ilyenre. Döbbenet, mennyi különbséget jelent.  :eek: Ha zenét akarsz hallgatni, felejtsd el a gyári fejet és a BC-t, és szerezz mihamarabb egy korrekt rádiót.  :flowers:

Másrészt meg az egyik autóhifis ismerősöm talált hozzá valami átalakítós vonalkimenetet (ami tényleg vonalkimenet nem pedig nagyjelszintről állítja vissza)
Ez a kütyü állítólag gyári.Úgy néz ki mint egy kis fém dobozka.
Ezzel csak az a bajom,hogy listaáron 20000 Ft+kiszállítás,ennyiért meg már majdnem egy normális rádiót lehet kapni.
Viszont sz.tem a te IPOD-csatiddal tudnék valamit kezdeni talán,de ennek majd utánna járok.

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1129 Dátum: 2009.12.24 16:17:23 »
Bocs az eleje lemaradt.


szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1130 Dátum: 2009.12.24 16:18:36 »
Bocs az eleje lemaradt.Szép kis darab.Osztom a véleményed,de az abaj,hogy ragaszkodom a fed.kompjuter kijelzőjéhez.


Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1131 Dátum: 2010.01.04 21:22:57 »
Bocs az eleje lemaradt.Szép kis darab.Osztom a véleményed,de az abaj,hogy ragaszkodom a fed.kompjuter kijelzőjéhez.


Csak most látom az utolsó hozzászólást, amire sztem van megoldás!
 Azt most nem részletezem, hogy én elöször a gyári rádiót dobtam szét, hogy a kijelzőt beépítsem a sebváltó boxba, ez bonyolult, és csak szakember tudja megoldani...! :nono:
 Viszont nemrég megkerestek, hogy tegyek egy Coriba fedcompot, de úgy, hogy a gyári helyén DVD van, mint nálam. Nos elmentem a turkálóba, (bontó) és egy régi Yaris kijelzőpanelján megakadt a szemem! Formailag uaz, kicsi zárt doboz, és gyakorlatilag befér a Cori középkonzolján a lehajtható rekeszbe! Csak a bekötéssel kell picit szöszölni, mert totál más, de mivel már túl vagyok rajta, ezért bárkinek szívesen elküldöm a rajzot, ahol szín szerint le van rajzolva, mit hova kell kötni! :clap:
 Üdv!

Ja! :-)

Johny2220

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Audio kérdések
« Válasz #1132 Dátum: 2010.01.04 21:29:05 »
Már megoldottam, az autórádió keretével.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. javascript:void(0);

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1133 Dátum: 2010.01.05 10:35:41 »
Fed. compos kérdésem itt:flowers: Nem sürgős és egyelőre inkább elméleti.  :)
         

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1134 Dátum: 2010.01.05 20:19:51 »
Fed. compos kérdésem itt:flowers: Nem sürgős és egyelőre inkább elméleti.  :)

 Bár már a Te autód elekromos sebességjellel van ellátva, és nem bowdenes, sajna a többi feltétel nem áll a fedcomp ügyében, ezért az én személyes véleményem, hogy erről a fogyi-mérés nézegetésről egyenlőre le kell mondanod... :no:
 Amúgy nem pontos, én is csak azért építettem be máshova, mert imádom a kijelzőket a kocsiba... :lol:
 Üdv!
Ja! :-)

tolmi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Audio kérdések
« Válasz #1135 Dátum: 2010.01.10 21:14:31 »
Sziasztok,

Van egy 2003-as 5 ajtós Corollám, gyári kazis fejegységgel. Vennék gyári CD-s fejegységet, kérdés, hogy csak egyszerűen lehúzom/feldugom az egységeket, vagy van valami huncutság-átlakító, ami kell még?
Köszi a segítséget.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1136 Dátum: 2010.01.10 21:19:00 »
Szia tolmi,

üdv a fórumon! A CD-s fejnek más a csatlakozója, úgyhogy kell egy ilyen átalakító:
http://carview-img02.bmcdn.jp/carlife/images/UserCarPat/1170099/p1.jpg

Az előző oldalon tárgyaltuk, olvass picit vissza.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1137 Dátum: 2010.01.10 21:19:27 »
szerk: MP3-at nem fog tudni lejátszani a gyári CD-s egység.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.10 21:28:54 írta kleingy »
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1138 Dátum: 2010.01.10 21:28:44 »
Kussoltam, szerkesztettem, aludni mentem...
         

tolmi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Audio kérdések
« Válasz #1139 Dátum: 2010.01.10 21:29:31 »
Köszi a gyors válaszokat. ::) Biztos, hogy kell átalakító??? GYÁRI CD-t raknék bele!!!

Másik problémám az volt, hogy vettem ATYS-001 átalakítót+ SONY CDX-656 tárat, feldugtam, működik nagyszerűen, KB. fél óráig, utána elnémul a rádió, függetlenül attól, hogy mit hallgatok (kazetta, rádió, CD), melegszik az átalakító????

Előre is köszi a tapasztalatokat.