Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546082 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1095 Dátum: 2009.12.09 12:10:59 »
Mit (nem) tudnak?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #1096 Dátum: 2009.12.09 12:16:07 »
MP3, erről volt szó.

76vintage

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1097 Dátum: 2009.12.09 12:56:30 »
Bocs, ezek nekem szólnak?

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Audio kérdések
« Válasz #1098 Dátum: 2009.12.09 13:26:59 »
hi all,

segiccsetek pls:
ki szeretném cserélni a hangszokat a kocsiban, de nem találok olyan keretet ami 2000-es évjáratú Corihoz árulnak, csak pl. ezt:
http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=273873
jó ez nekem vagy valaki tud esetleg olyat ami E11-hez kell?

köszi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1099 Dátum: 2009.12.09 13:30:53 »
Bocs, ezek nekem szólnak?
Igen.
Kérdés, hogy ilyen vagy ilyen Corollád van?
Ha előbbi, akkor Misi hsz-e szerint alapból kéne ismerje az MP3-at, ha utóbbi, akkor vagy új fejegység vagy a Satriani-féle iPod-csatlakozási lehetőség javasolt.
         

76vintage

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1100 Dátum: 2009.12.09 13:59:49 »
Bocs, ezek nekem szólnak?
Igen.
Kérdés, hogy ilyen vagy ilyen Corollád van?
Ha előbbi, akkor Misi hsz-e szerint alapból kéne ismerje az MP3-at, ha utóbbi, akkor vagy új fejegység vagy a Satriani-féle iPod-csatlakozási lehetőség javasolt.

Köszi, nekem a második van. Megnézem akkor az Ipod-od témát.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1101 Dátum: 2009.12.09 14:49:53 »
Köszi, nekem a második van. Megnézem akkor az Ipod-od témát.

A következő lehetőségeid vannak, ha mp3-at akarsz hallgatni a kocsidban:
- FM transzmitter. Olcsó, de legalább rossz minőségű. Nem ajánlott.
- mp3-as CD-tár. http://igeny.hu/corolla/cdtar.html - ez egy régebbi összeállítás, a lényeg, hogy létezik ilyesmi.
- a fejegység CD-tár kimenetére csatlakozó adapter + valami mp3 lejátszó, USB kulcs, ilyesmi. Többféle ilyen cucc van, gyárt ilyet Dension, connects2, Harman-Kardon (stb), vagy mondjuk itt is van noname: http://www.logjamelectronics.com/auxtoy.html Ez lehet iPod adapter, AUX inputra alkalmas cucc, USB-csatlakozóval szerelt akármi, ezek kombinációja. A hangzás minőségét nem lehet megjósolni, elvileg jók, egyet tudok biztosan: a Dension jó.
- telepítesz egy bluetooth kihangosítót, ami működik sztereó headsetként.
- kicseréled a fejegységet. Ekkor egy ISO átalakítóra és egy beépítőkeretre van szükséged. Utóbbi típusa attól függ, 1 vagy 2 DIN-es fejet választasz-e. A fedcomp ilyenkor megy a levesbe.

A legolcsóbb az FM transzmitter, a legjobb hangminőséget a komplett fej cseréje biztosítja, a talán legjobb kompromisszum az iPod/USB adapter. Az AUX adaptert nem javaslom, az mp3 lejátszóknak általában nincs vonalkimenetük. Az FM transzmittert csak akkor vetném be, ha az egyetlen cél, hogy zörögjön valami.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Audio kérdések
« Válasz #1102 Dátum: 2009.12.09 16:36:00 »
Sziasztok,

Tudtok ajánlani valami jó ár/érték arányú ( értsd olcsó :-D ) hangszórót Aurisba? Alapfelszereltségű Aurisom van, viszont valahogy egyre fontosabbnak érzem, hogy a hosszú autópályás utakon a gyerek jól hallja a mesedal-válogatását, úgy, hogy közben az én dobhártyám se szakadjon ki elöl :-D Szóval nem csúcsminőségű cucc kell. Egyáltalán, milyen méretű hangszórót keressek?

76vintage

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1103 Dátum: 2009.12.09 16:45:47 »
Köszi, nekem a második van. Megnézem akkor az Ipod-od témát.

A következő lehetőségeid vannak, ha mp3-at akarsz hallgatni a kocsidban:
- FM transzmitter. Olcsó, de legalább rossz minőségű. Nem ajánlott.
- mp3-as CD-tár. http://igeny.hu/corolla/cdtar.html - ez egy régebbi összeállítás, a lényeg, hogy létezik ilyesmi.
- a fejegység CD-tár kimenetére csatlakozó adapter + valami mp3 lejátszó, USB kulcs, ilyesmi. Többféle ilyen cucc van, gyárt ilyet Dension, connects2, Harman-Kardon (stb), vagy mondjuk itt is van noname: http://www.logjamelectronics.com/auxtoy.html Ez lehet iPod adapter, AUX inputra alkalmas cucc, USB-csatlakozóval szerelt akármi, ezek kombinációja. A hangzás minőségét nem lehet megjósolni, elvileg jók, egyet tudok biztosan: a Dension jó.
- telepítesz egy bluetooth kihangosítót, ami működik sztereó headsetként.
- kicseréled a fejegységet. Ekkor egy ISO átalakítóra és egy beépítőkeretre van szükséged. Utóbbi típusa attól függ, 1 vagy 2 DIN-es fejet választasz-e. A fedcomp ilyenkor megy a levesbe.

A legolcsóbb az FM transzmitter, a legjobb hangminőséget a komplett fej cseréje biztosítja, a talán legjobb kompromisszum az iPod/USB adapter. Az AUX adaptert nem javaslom, az mp3 lejátszóknak általában nincs vonalkimenetük. Az FM transzmittert csak akkor vetném be, ha az egyetlen cél, hogy zörögjön valami.

Köszi, nézem a linkeket, az FM transzmitter felejtős, tudom, hogy gyenge. Sztem adapter lesz, körülnézek, iPod-os cucc kéne.
Köszi mégegyszer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #1104 Dátum: 2009.12.09 17:02:14 »
Sziasztok,

Tudtok ajánlani valami jó ár/érték arányú ( értsd olcsó :-D ) hangszórót Aurisba? Alapfelszereltségű Aurisom van, viszont valahogy egyre fontosabbnak érzem, hogy a hosszú autópályás utakon a gyerek jól hallja a mesedal-válogatását, úgy, hogy közben az én dobhártyám se szakadjon ki elöl :-D Szóval nem csúcsminőségű cucc kell. Egyáltalán, milyen méretű hangszórót keressek?

Ha jol sejtem, akkor az alapfelszereltseg 4hangszorot jelent, szoval szerintem csak siman-ingyen allitsd a hatso hangszorokra a balanszot :)
Mesedalhoz tokeletes a gyari hangszoro  ::)
kisa
born to ride

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Audio kérdések
« Válasz #1105 Dátum: 2009.12.09 17:05:11 »
Ha jol sejtem, akkor az alapfelszereltseg 4hangszorot jelent, szoval szerintem csak siman-ingyen allitsd a hatso hangszorokra a balanszot :)
Papíron 4 hangszóró, effektíve ez az első ajtóban két normál és két magashang-sugárzót jelent :-D Azaz mind a 4 elöl van, hátul egy sincs :-)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #1106 Dátum: 2009.12.09 17:14:49 »
Ilyen letezik? E12be a 4hangszoro azt jelentette, hogy az elso ajtokba 1-1, meg a hatso ajtokba 1-1.
Eszembe nem jutott volna, amit irsz :) Es akkor a fejegyseget hogy tudod allitani? Csak jobbra-balra, vagy van szelvedo-lab ara`nyeloszto is?

Egyebkent ha erdekel, akkor 6000+postakoltseg aron van egy par Hertz ECX hangszorom elado :)
Ha erdekel, keress meg privatban, vagy emailben. kis_andras@vipmail.hu.
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1107 Dátum: 2009.12.09 17:16:41 »
Köszi, nézem a linkeket, az FM transzmitter felejtős, tudom, hogy gyenge. Sztem adapter lesz, körülnézek, iPod-os cucc kéne.
Köszi mégegyszer

Nekem van egy eladó iPod csatlakozóm, ami ugyan nem jó a tiédhez, de ha találsz egy átalakítót, vagy egyszerűen átkötöd a lábkiosztását, akkor simán beüzemelhető. Az első képen az új kiosztás (ilyen van a te rádiód hátuljában), a másodikon a régi (nekem ilyen van).


istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Audio kérdések
« Válasz #1108 Dátum: 2009.12.09 17:17:42 »
Eszembe nem jutott volna, amit irsz :) Es akkor a fejegyseget hogy tudod allitani? Csak jobbra-balra, vagy van szelvedo-lab ara`nyeloszto is?
Nem, a lehetőséget benne hagyták. Kérdeztem a szervízben a szakit, mondta hogy még a huzalozás is benne van, egyszerűen csak kispórolták a legkisebb felszereltségű Aurisból a hátsó hangfalpárt :-D ( mondjuk szerintem ez nagyon kicsinyes dolog volt tőlük, de hát lelkük rajta ).

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #1109 Dátum: 2009.12.09 17:20:03 »
A hangfal jo lesz a nappaliba is :flowers: Ez meg jo lesz hangszoronak  :)
amugy tenyleg erthetetlen lepes...
kisa
born to ride