Szerző Téma: Búcsú a Toyota sportautóktól  (Megtekintve 57215 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #30 Dátum: 2008.12.27 12:21:33 »
Amúgy az MR-el kapcsolatban tök igazad van, és érdekes, hogy ez a modell szokott utoljára eszébe jutni azoknak, akik Toyota sportautókat emlegetnek - pedig minden idők összes valaha volt Toyotája közül ez a legsportosabb modell  :yes: ... Vérbeli "menetgép", semmi másra nem gyártva, mint vezetésre  :cool2:

Pontosan igy van.  :yes: Szoval a Celica nem az.  :tt2: :whistling: :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #31 Dátum: 2008.12.27 12:28:41 »
Amúgy az MR-el kapcsolatban tök igazad van, és érdekes, hogy ez a modell szokott utoljára eszébe jutni azoknak, akik Toyota sportautókat emlegetnek - pedig minden idők összes valaha volt Toyotája közül ez a legsportosabb modell  :yes: ... Vérbeli "menetgép", semmi másra nem gyártva, mint vezetésre  :cool2:

Pontosan igy van.  :yes: Szoval a Celica nem az.  :tt2: :whistling: :flowers:

És ki mondta, hogy az? Sportautó és sportautó között is van különbség. Nyilván pl. sportautó egy muscle-car meg a te kocsid is, miközben "kicsit" különböznek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #32 Dátum: 2008.12.27 12:34:05 »
És ki mondta, hogy az? Sportautó és sportautó között is van különbség. Nyilván pl. sportautó egy muscle-car meg a te kocsid is, miközben "kicsit" különböznek.

Na ja, csak a muscle car tobbnyire legalabb hatoskerekes es elol hosszaban all az a nyomorult motor. Azert ezek nagy kulonbsegek, az elol keresztben motor es alapestben elol kaparashoz kepest.  :shifty:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #33 Dátum: 2008.12.27 12:42:15 »
Van egyáltalán általánosanm elfogadott definíció a sportautó szóra? Ahány ember, annyi féle képpen érti/gondolja...  :surrender:
És akkor mit jelentenek a szupersportkocsi, a kereskedők által szívesen használt gráturiszmó, stb...
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #34 Dátum: 2008.12.27 12:45:55 »
És ki mondta, hogy az? Sportautó és sportautó között is van különbség. Nyilván pl. sportautó egy muscle-car meg a te kocsid is, miközben "kicsit" különböznek.

Na ja, csak a muscle car tobbnyire legalabb hatoskerekes es elol hosszaban all az a nyomorult motor. Azert ezek nagy kulonbsegek, az elol keresztben motor es alapestben elol kaparashoz kepest.  :shifty:

Sehol nincs megírva, hogy egy sportkupé nem lehet elsőkerekes. Azok voltak a régi Sciroccok és a mostani is, az volt a Calibra, azok voltak nagyrészt az Audi kupék, részben az a TT is, meg még lehetne folytatni a sort... pl. a Honda Integrával, pedig az aztán sportos a javából. Ja, és Alfák is felderengenek nekem, GTV, Spider... Fiat Coupe... Szóval ha ezek sportautók (márpedig azok), akkor a Celica is az. Nem sportkocsi, de sportautó. Hagyjuk mááár  :yawn: :yawn: :yawn:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #35 Dátum: 2008.12.27 12:50:34 »
Ha már definíciók:
A Toyota NEM sportautónak definiálta a Suprát, hanem Gran Turismonak, azaz túrakocsinak.
Szóval addig elmélkedünk itt, amíg összerakjuk, hogy a Toyota sosem gyártott sportautókat, csak sportos autókat.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #36 Dátum: 2008.12.27 12:55:36 »
Ja, és Alfák is felderengenek nekem, GTV, Spider...

Na ja, igazi Alfas szegyenkezik is kicsit miatta. Nem veletlen, hogy kezdetben hatsokerekesek voltak, megjegyzem azok joval keresetebbek is. A Fiat Coupe az mas, ne keverjuk ide, ott volt teljesitmeny is, bar az sem "klasszikus" sportauto, hanem GT. Ezek akkor is csak sportos szemelyautok, nem tobb. Tisztelet annak a keves kivetelnek, amit legalabb sportautosnak epitettek, ertem itt a futomuvet, es mas  alkatreszek hasznalatat a kulso alatt is.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #37 Dátum: 2008.12.27 12:57:02 »
Ha már definíciók:
A Toyota NEM sportautónak definiálta a Suprát, hanem Gran Turismonak, azaz túrakocsinak.
Szóval addig elmélkedünk itt, amíg összerakjuk, hogy a Toyota sosem gyártott sportautókat, csak sportos autókat.

 :yes: :yes: :yes:

De,de . Egyet azert gyartott. MR2 :excl: Az verbeli sportauto.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #38 Dátum: 2008.12.27 12:57:26 »
Ha már definíciók:
A Toyota NEM sportautónak definiálta a Suprát, hanem Gran Turismonak, azaz túrakocsinak.
Szóval addig elmélkedünk itt, amíg összerakjuk, hogy a Toyota sosem gyártott sportautókat, csak sportos autókat.

A Gran Turismo (az igazi, szóval nem a felszereltségi szint-GT), az egy alkategória a sportautón belül, szerintem  :flowers:

Úgysem vergődünk az életben zöldágra, mert valóban nincs egzakt definíció ezekre a fogalmakra. OK, abban mindenki egyet fog érteni, hogy egy Renault Thalia nem sportautó, egy Porsche 911 viszont az. De egyébként... Nekem sportautó a Toyota Celica - nem sportkocsi (ha sportkocsi alatt pl. egy MR2-est értünk), de sportautó. És szvsz nemcsak nekem, hanem az autóismerő emberek nagy többségének is az  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #39 Dátum: 2008.12.27 13:02:11 »
És szvsz nemcsak nekem, hanem az autóismerő emberek nagy többségének is az  :yes:

Szerintem meg a tobbseg nem autoismero, csak sima vevo. Nos a Celica nekik sportauto, mert Ok nem tudjak, hogy mi is az, de annak nez ki, hat akkor biztosan az is... Ez marketing, semmi tobb. Ha egy kvazi majndem ketajos "Corollat" megvesznek nagyobb motorral sportautonak, akkor az szuper, nincs is a  vilagon ennel jobb uzlet. Kis befektetes, nagy haszon. Termeszetesen Te "autoismero" vagy, ezert ez nyilvan nem Neked szol. Csak valamilyen megfontolasbol kotod az ebet a karohoz.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #40 Dátum: 2008.12.27 13:02:55 »
Ja, és Alfák is felderengenek nekem, GTV, Spider...

Na ja, igazi Alfas szegyenkezik is kicsit miatta. Nem veletlen, hogy kezdetben hatsokerekesek voltak, megjegyzem azok joval keresetebbek is. A Fiat Coupe az mas, ne keverjuk ide, ott volt teljesitmeny is, bar az sem "klasszikus" sportauto, hanem GT. Ezek akkor is csak sportos szemelyautok, nem tobb. Tisztelet annak a keves kivetelnek, amit legalabb sportautosnak epitettek, ertem itt a futomuvet, es mas  alkatreszek hasznalatat a kulso alatt is.  :flowers:

A Fiat Coupe az életben nem GT, a GT az kicsit más. A GT az alapvetően egy jól motorizált, nagy, drága, kényelmes, kétajtós autó elsősorban hosszútávú utazásra. Mint pl., olaszoknál maradva, az Alfa Brera, vagy jópár különféle Maserati, stb. A Fiat Coupe kicsi és olcsó ahhoz, hogy GT legyen. A Fiat Coupe ugyanaz, mint a Celica. Kopp ugyanaz a kategória. Megfizethető, középkategóriás sportos kupé, tömegmodell-alapokon.

"Sportos személyautó", az mi? Egy Lamborghini Murcielago nem sportos személyautó?  :flowers:

Az az Alfás, aki ilyesmi miatt szégyenkezik, buggyant  :yes:

(Én meg álmos VOK...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #42 Dátum: 2008.12.27 13:09:12 »
És szvsz nemcsak nekem, hanem az autóismerő emberek nagy többségének is az  :yes:

Szerintem meg a tobbseg nem autoismero, csak sima vevo. Nos a Celica nekik sportauto, mert Ok nem tudjak, hogy mi is az, de annak nez ki, hat akkor biztosan az is... Ez marketing, semmi tobb. Ha egy kvazi majndem ketajos "Corollat" megvesznek nagyobb motorral sportautonak, akkor az szuper, nincs is a  vilagon ennel jobb uzlet. Kis befektetes, nagy haszon. Termeszetesen Te "autoismero" vagy, ezert ez nyilvan nem Neked szol. Csak valamilyen megfontolasbol kotod az ebet a karohoz.  :flowers:

Te kötöd az ebet a karóhoz, ahelyett hogy abbahagynánk a szájtépést megegyezve abban, hogy ez definíciós probléma  :flowers: ... Már kétszer is odatettem ezt, de megkerülted és elmentél mellette, pedig ez már annyira uncsi  :sleeping: ...

Autóismerőkről beszéltem, nem sima vevőkről. A sima vevő felőlem azt is gondolhatja a Celicáról, hogy az egy exkavátor  :)

Pontosítás végett: Corollához sosem volt köze a Celicának, középkategóriás technika került bele, Carinával ill. később Avensissel rokon; kiegészítve részben önálló elemekkel - pl. az a futómű jellemzően igényesebb volt, mint a padlólemez-donor "civil" alaptípusé. Azért alkalomadtán megnézhetnél párat, mi is van ezalá a "nem-sportautó" alá szerelve - nem is ismered ezt a kocsit  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Búcsú a Toyota sportautóktól
« Válasz #43 Dátum: 2008.12.27 13:09:36 »
A Fiat Coupe kicsi és olcsó ahhoz, hogy GT legyen. A Fiat Coupe ugyanaz, mint a Celica. Kopp ugyanaz a kategória. Megfizethető, középkategóriás sportos kupé, tömegmodell-alapokon.

Ultel te mar F. Coupeban? Es Celicaban? Volt szerencsem mindkettohoz. A Fiat joval nagyobb belul, nem mellekesen jobban is megy, kemenyebb sportosabb, persze nem a 4kerekes Celicara gondolok. Ami a Brerat illeti, abban is ultem, sot mentem is vele. Sajnalatos teny de be kell ismernem, hogy nagy es nehezkes auto, de belul megis kisebb mint egy Coupe. Megjegyzem gyakorlatilag mindene 159-es, leszamitva a kulsejet. Ez is csak marketing. Ilyen ertelemben nem tesz tul az elozo ketton.

"Sportos személyautó", az mi? Egy Lamborghini Murcielago nem sportos személyautó?  :flowers:

Vegulis az, de maradjunk inkabb a szuper sportautonal.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )