Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413835 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

hojos

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • Auris Aquatis 1.4 /2008/
    • PNA SI. felületek letöltési helye...
Re:Klímás Topic
« Válasz #1605 Dátum: 2018.06.21 22:46:35 »
Nagyon köszönöm a válaszodat. Bár az én azt írtam, hogy "Esetleg ha valakit érdekel."
Nem, nem oda vittem ahova előzőleg (persze, ha a Toyota szervizre úgy összességében gondoltál, akkor igazad van).
Elég nagyfiú vagyok már, el tudom dönteni, hogy nekem mi éri meg és mi nem. Ha majd mégsem tudok dönteni, Tőled kérek tanácsot.


espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1606 Dátum: 2018.11.19 12:28:22 »
Sziasztok,

Néhàny hete tisztitottam ùjra a klimàmat, habbal, spray-el egyarànt.

Most egészében véve jobbnak tünik a beàramlo levegö minösége. Viszont a szélvédö, elsö ablakok pàramentesitése soràn most is egy kicsit furcsa szagù levegö jön be az utastérbe. Mivel automata klimàrol van szo, igy pàramentesitéskor ugye a szélvédöre fùjja a levegöt, de a klima is automatikusan bekapcsol.

Vajon hol és hogyan kellene akkor alaposabban takaritani a klimàt, hogy ilyenkor se kerüljön rossz szagù levegö a beltérbe?

Elöre is köszönöm.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Klímás Topic
« Válasz #1607 Dátum: 2018.11.19 12:38:43 »
Ózonos takarításra vidd el.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Streetwolf

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Klímás Topic
« Válasz #1608 Dátum: 2020.03.09 07:15:14 »
Tiszteletem minden Avensis tulajdonosnak!

 

  Szeretném a segítségeteket kérni,mert adott egy 2009-es t27 kombi. Az autó nem az enyém,én csak próbálok a tulajdonosnak segíteni. Elmondása alapján,remélem találkoztatok már a problémával,mely a következő: a légkondicionáló tekerő gombja olyan,hogy nagyon nehezen lehet beállítani. Ha,feltekert állapotban van,és ha lejjebb akarja venni a hőmérsékletet,akkor csak nagyon nehezen lehet beállítani a kívánt hőmérsékletre. Mert tekeri - tekeri,de olyan mintha el lenne kopva a panel mögött lévő szerkezet. Találkozott már valaki ezzel a problémával?

 Segítségeteket előre is köszönöm, üdv.Streetwolf

kisberky

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Klímás Topic
« Válasz #1609 Dátum: 2020.06.18 05:59:37 »
Sziasztok! Mi okozhatja azt a jelenséget 2006. 1.8 COV-ban, hogy az utaster ventilátort, ha magas fokozatra állítom pár másodperc után szinte teljesen leall/lelassul. Ilyenkor kikapcsolás segít kis fokozaton megy, de újra feltekerve megint ugyanaz. Klímával és anélkül is. A klimara mondjuk rá kell tölteni mert nem igazan hűt, de csak nem attól van. Koszonom

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Klímás Topic
« Válasz #1610 Dátum: 2020.06.22 11:42:47 »
Sziasztok! Mi okozhatja azt a jelenséget 2006. 1.8 COV-ban, hogy az utaster ventilátort, ha magas fokozatra állítom pár másodperc után szinte teljesen leall/lelassul. Ilyenkor kikapcsolás segít kis fokozaton megy, de újra feltekerve megint ugyanaz. Klímával és anélkül is. A klimara mondjuk rá kell tölteni mert nem igazan hűt, de csak nem attól van. Koszonom

De, attól van, mert kíméli magát. Töltesd fel, meg fog javulni.  Vagy a klímázástól független?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1611 Dátum: 2020.06.22 17:19:14 »
De, attól van, mert kíméli magát. Töltesd fel, meg fog javulni.  Vagy a klímázástól független?


Így van! Meg kell keresni a szivárgás helyét, elhárítani a liking okát, feltölteni, és élvezni, hogy jó! A felhasználó meg örüljön, hogy a rendszer védi magát, mert a folyékony halmazállapotú gáz hordja szét az olajat a kenési helyekre is!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kisberky

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Klímás Topic
« Válasz #1612 Dátum: 2020.06.23 12:28:46 »
Kedves Fórumtársak!

Köszönöm a választ.
A feltöltést mindenképp elvégeztetem, de a jelenség kikapcsolt Klíma esetén is jelentkezik.
Vagyis a klíma nélküli utastér szellőztetés esetén is ezt csinálja a ventilátor.

Forky74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Klímás Topic
« Válasz #1613 Dátum: 2020.06.26 19:08:34 »
Adott egy 2007-es gyártású 2.2 D-4D Toyota Corolla Verso SOL digit klímával. 4 éve van nálam, eleinte a hőm. váltó gomb (főleg melegben) csak lefelé váltott, este amikor már nem kellett nem lehetett felpiszkálni a hőfokot, így párásodott a szélvédő alja -> zsíros volt az előző tulaj ujja, kitisztítva, megoldva. Később a gáz elszivárgott, pár száz Ft-os tömítés csere miatt egész műszerfal lebont 50e-ért, de másodszorra garanciában megoldva. Elsőnél a szaki még figyelt, hogy ami zöröghet azt rögzítse, de a 2. garos szétszedés után erre már nem figyelt, így még jobban zörögnek odabent a dolgok, mint valaha...
LÉNYEG:
Azóta viszont indulás után - ha "üzemhideg" a motor, de rásüt a nap és meleg a kaszni, és meleg van kint is -, nagyon nehezen indul el a hűtés, bár az alapjárat felmegy. Bezzeg télen, ill. ~20'C alatt indulás után rögtön beindul. Melegben - amikor több haszna lenne a klímának ~10-15 km vagy 10-15 perc után (jó esetben) kezd el csak hűteni, többszöri motor leállítás és klíma ki/be kapcsolgatás után, de előbb-utóbb mindig elindul. Gázmennyiség/nyomás rendben. A márkafüggetlen klímaszervízben nem tudták diagnosztizálni, mert a számítógép sokféle márkához jó, de speciális hibakódokat nem ismer. A Toyotánál viszont azt mondták, hogy ehhez a szériához még nem is tud ilyet diagnosztizálni a szoftver. A hűtőventilátor és a klímaventilátor egyben van vagy külön? A Toyotánál azt mondták elindul rendesen a ventilátor, nincs leragadva, de nincs ötletük mi lehet a hiba és főleg mi a megoldás. Azt hittem a hosszabb (pl. egy éjszakás) állás alatt beragad, és a mozgás hatására elindul és ezért kezd el késve hűteni egy idő után.
További jelenség, hogy ha elindul akkor is csak egy ideig (~5-15 percig) hűt, utána drasztikusan csökken a teljesítménye. Ezután kikapcsolom a klímát és elkezdi tolni 1000-rel a hideget, mintha bepufferolta volna valahová. Kis idő után (pár perc) újra működik megint, és kezdődik minden előlről. Érzésem szerint az érzékelő lehet rossz helyen vagy koszos, vagy valami tiltás lehet valahol, a terelő lamella is be lenne ragadva, de csak hűtésnél? Valami ötlet? Kihez forduljak Debrecenben (esetleg Budapest vagy Pécs), mit nézzek, mit figyeljek?
,,...a szerencse tudás dolga..."

szaszekk56

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1614 Dátum: 2020.06.30 17:21:04 »
Volt már valakinek, hogy a hűtőn lévő mindkét ventilátor leállt? Direkt árammal sem megy...prius plus 2012-es
Ezért a klíma csak akkor megy, ha a kocsi is közlekedik, álló helyzetben nem..Kicsi a valószínűsége, hogy mindkét ventilátor egyszerre menne tönkre..persze megyek szervízbe, csak érdeklődöm.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1615 Dátum: 2020.06.30 19:46:42 »
Volt már valakinek, hogy a hűtőn lévő mindkét ventilátor leállt? Direkt árammal sem megy...prius plus 2012-es
Ezért a klíma csak akkor megy, ha a kocsi is közlekedik, álló helyzetben nem..Kicsi a valószínűsége, hogy mindkét ventilátor egyszerre menne tönkre..persze megyek szervízbe, csak érdeklődöm.

Biztosítékot ellenőriztétek?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

szaszekk56

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1616 Dátum: 2020.07.01 06:20:14 »
Igen, persze. Ezt elfelejtettem leîrni. Kiderült, direjt àrammal sem megy, remélem ma a szervízben laptopról beindítjàk, vagy kiderítik. Makd megírom mi volt.

Tapatalkkal küldve az én HD1913 eszközömről


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1617 Dátum: 2020.07.01 11:14:26 »
Igen, persze. Ezt elfelejtettem leîrni. Kiderült, direjt àrammal sem megy, remélem ma a szervízben laptopról beindítjàk, vagy kiderítik. Makd megírom mi volt.

Tapatalkkal küldve az én HD1913 eszközömről

A csatlakozó kábelig elmegy a delej?


de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

szaszekk56

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1618 Dátum: 2020.07.01 13:53:10 »
Na kiderült, a ventilàtorokat cserélni kell. Szerencsére vannak újratekercselt ventik, mert az új 110/db...horror

Tapatalkkal küldve az én HD1913 eszközömről


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Klímás Topic
« Válasz #1619 Dátum: 2020.07.01 16:50:30 »
Hihetetlen :(
Szerintem tekercseltesd meg őket, ha fogyóeszközök...