Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 414001 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Klímás Topic
« Válasz #1530 Dátum: 2017.08.17 13:22:41 »
Lakás és autó klímát is évente, de max 2 évente illik és javallott takarítani, fertőtleníteni! Nézesd meg gyorsan...

Jaj!  :wub:
Azt nem írtam, hogy az meg volt/van/ mindig...én javításra/gáztöltésre értettem, hogy nem kellett hozzányúlni.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Blau

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Klímás Topic
« Válasz #1531 Dátum: 2017.08.17 19:38:33 »
Ha kevés gáz van benne, akkor még megy a kompresszor, mert kap kenést, de úgy már nem tud rendesen hűteni a rendszer. Ha egyáltalán nincs benne gáz, akkor viszont letilt, hogy ne süljön be a kompresszor, annak idején ezt mondta a klímásom. Nézesd meg a rendszer gáztömörségét, hogy nem ereszt-e valahol. UV jelzőanyaggal hamar kiderül hol van a bibi.
Finoman megnyomtam a szelepet a töltőcsonknál, és nagyot sziszegett. Tehát valamennyi gáz biztos van benne.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Klímás Topic
« Válasz #1532 Dátum: 2017.08.17 22:00:03 »
Érdemes bevizsgáltatni?  :hmmmm:
Kösz a válaszokat!
Tavaly én is így voltam, úgy éreztem, hogy csökkent a hatásfoka, akkor volt 8 éves az autó. Leszívták a gázt, megvolt az előírt mennyiség benne. Újra fel lett töltve, hűtőt nagynyomásúval lemosták, a belső teret fertőtlenítették. Utána mintha kicsit jobb lett volna, de lehet, hogy csak a hűtőmosástól. Japán autókban úgy hallottam jóval kevesebb a gáz mennyisége a német típusokhoz képest, ezért kisebb veszteség is érzékenyebben érintheti a rendszert.
Inkább a nagyobb melegben éreztem én is gyengébbnek. (hozzászoktam, hogy elég 1-es, 2-es fokozaton járatni a manuális klímát) Idén már felnyomom 3-asra, rövid ideig 4-esre is.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Klímás Topic
« Válasz #1533 Dátum: 2017.08.17 22:25:38 »
Ma a műszerfal tetején, az ablakra fújó rácsokba beleesett egy döglött légy. Láttam, hogy ottvan, és az egyik kanyarnál/fékezésnél belecsúszott. Kérdés, hogy kell-e foglalkoznom vele (megpróbálni kiporszívózni stb), vagy hagyjam a fenébe?
Először még kívülről lehetett látni, aztán lentebb esett és már nem látszik.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Klímás Topic
« Válasz #1534 Dátum: 2017.08.18 05:17:31 »
Ma a műszerfal tetején, az ablakra fújó rácsokba beleesett egy döglött légy. Láttam, hogy ottvan, és az egyik kanyarnál/fékezésnél belecsúszott. Kérdés, hogy kell-e foglalkoznom vele (megpróbálni kiporszívózni stb), vagy hagyjam a fenébe?
Először még kívülről lehetett látni, aztán lentebb esett és már nem látszik.
Béke poraira.  Elfér. Hacsak nem akarod széjjelbombázni a műszerfalat.  Szerintem több érdekes dolog is lehet ott. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Klímás Topic
« Válasz #1535 Dátum: 2017.08.18 21:40:57 »
Béke poraira.  Elfér. Hacsak nem akarod széjjelbombázni a műszerfalat.  Szerintem több érdekes dolog is lehet ott.
Én is így gondoltam, köszi! ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Klímás Topic
« Válasz #1536 Dátum: 2017.09.02 13:19:14 »
Sziasztok, Debrecenben keresek klímást, aki feltöltené  a békalámpást, tudtok ajánlani korrekt műhelyt?
Köszi.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Klímás Topic
« Válasz #1537 Dátum: 2017.12.25 12:37:40 »
Kaptunk egy ilyet :)


Dear Editor,

My name is Jenn and I’m a writer at Jen Reviews. I was doing research on air conditioners and just finished reading your wonderful blog post: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=312.1500

In that article, I noticed that you cited a solid post that I’ve read in the past: https://en.wikipedia.org/wiki/Air_conditioning

I just finished writing a guide that is even more detailed, updated and comprehensive on how to choose an air conditioner - 10 factors to consider according to science. It is over 7,000 words and packed with practical tips and advice. You can find it here: https://www.jenreviews.com/air-conditioner/

If you like the guide we’d be humbled if you cited us in your article. Of course, we will also share your article with our 50k newsletter subscribers and followers across our social platforms.

Either way, keep up the great work!

Warmly,
Jenn

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1538 Dátum: 2017.12.27 15:38:32 »
Kaptunk egy ilyet :)


Dear Editor,

My name is Jenn and I’m a writer at Jen Reviews. I was doing research on air conditioners and just finished reading your wonderful blog post: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=312.1500

In that article, I noticed that you cited a solid post that I’ve read in the past: https://en.wikipedia.org/wiki/Air_conditioning

I just finished writing a guide that is even more detailed, updated and comprehensive on how to choose an air conditioner - 10 factors to consider according to science. It is over 7,000 words and packed with practical tips and advice. You can find it here: https://www.jenreviews.com/air-conditioner/

If you like the guide we’d be humbled if you cited us in your article. Of course, we will also share your article with our 50k newsletter subscribers and followers across our social platforms.

Either way, keep up the great work!

Warmly,
Jenn


Okay! Van egyéb tennivalónk?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Klímás Topic
« Válasz #1539 Dátum: 2018.01.14 17:27:13 »
Sziasztok!
Hogy lehet ilyen hidegben(pl 0 C fokban) megállapítani, hogy jó a klima?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1540 Dátum: 2018.01.14 17:30:30 »
Sziasztok!
Hogy lehet ilyen hidegben(pl 0 C fokban) megállapítani, hogy jó a klima?

Pár télell elébb mintha már megírtam volna éppen a te kérdésedre, sztep báj sztep. Pörgesd vissza az emlékeidet és a topicot!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Klímás Topic
« Válasz #1541 Dátum: 2018.01.14 18:01:58 »
Pár télell elébb mintha már megírtam volna éppen a te kérdésedre, sztep báj sztep. Pörgesd vissza az emlékeidet és a topicot!
Ez téma volt 2014 nyarán, én is mértem, de akkor volt mit, hiszen25-30 fokban lehet mérni a hűtést hogy 10 fok alá viszi, vagy nem, de most más módszer kellene- gondolom :hmmmm:





Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Klímás Topic
« Válasz #1542 Dátum: 2018.01.14 18:44:04 »
Garázst befűtöd egy villanymelegítővel 30-35 fokra, aztán beindítod a kocsit meg a klímát? Zárt térben nem járatunk motort, de belső keringetéssel 3-4 perc alatt ki kéne derülnie, hogy mit tud. Azért egy segéd optimális, aki max 5 perc után kiszellőztet kívülről.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Klímás Topic
« Válasz #1543 Dátum: 2018.01.14 18:45:16 »
Ha már klíma: ti mennyi időnként töltitek? Vagy elég akkor, ha nem hűt?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Klímás Topic
« Válasz #1544 Dátum: 2018.01.14 18:49:23 »
Garázst befűtöd egy villanymelegítővel 30-35 fokra, aztán beindítod a kocsit meg a klímát? Zárt térben nem járatunk motort, de belső keringetéssel 3-4 perc alatt ki kéne derülnie, hogy mit tud. Azért egy segéd optimális, aki max 5 perc után kiszellőztet kívülről.
OK, ez jó megoldás, köszönöm ;)
Sajna egy Jazzt néztem murvás telepen :cry: