Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 417660 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Klímás Topic
« Válasz #1185 Dátum: 2013.08.10 21:41:15 »
A kompresszor szakaszosan működik. Kb. 5 foknál kikapcsol, majd ha melegszik a rendszer, újra bekapcsol. Erre azért van szükség, hogy ne hűljön túl, mert akkor lefagy. Télen +5 fok alatt azért nem kapcsol be, mert úgy érzékeli, hogy most kikapcsolt állapotban van, és mivel nem tud felmelegedni, nem fog "visszakapcsolni", azaz bekapcsolni.

De ha belső keringetéssel felfűti, akkor elindul. Értsd: szellőzést belső keringetésre állítod, és fűtöd az utasteret, a meleg levegő átmegy a szellőzőrendszeren, klíma elpárologtatón, itt a hőérzékelő már nem fagypontot érzékel.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1186 Dátum: 2013.08.11 07:55:00 »
Sprayt minek, ha nem büdös? Sose kellett még egyik autónkban sem használni.

mert a fertőtlenítés is alap minden évben a pollenszűrőcsere mellett és meg mert nem szagra megyek, csak nem akarok megbetegedni.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Klímás Topic
« Válasz #1187 Dátum: 2013.08.11 08:36:48 »
mert a fertőtlenítés is alap minden évben a pollenszűrőcsere mellett és meg mert nem szagra megyek, csak nem akarok megbetegedni.
Neked azért kell fertőtlenítened, mert nem jól használod :hmmmm:
Ha pár perccel a megállás előtt kikapcsolod, ki tud száradni, nem tudnak megmaradni a kórokozók.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1188 Dátum: 2013.08.11 10:38:29 »
preventíve csinálom, nem különösebb okkal
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Klímás Topic
« Válasz #1189 Dátum: 2013.08.11 11:04:02 »
preventíve csinálom, nem különösebb okkal
Biztos jobb mint a Wunderbaum [rohog]
Egyébként mindezt a cabrióban csinálod?

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1190 Dátum: 2013.08.11 12:24:41 »
Egyébként mindezt a cabrióban csinálod?

a cabrioban is kéne és minden olyan autóban, amelyikben van klíma, egyébként az összes autónkban megcsinálom évente legalább egyszer, nekem ez nem jár különösebb erőfeszítéssel, ugyanakkor tudom, hogy senki sem fog megbetegedni a klímától, mert a Legionella nem vicc és főleg semmi köze ahhoz, hogy büdös van az autóban vagy sem.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Klímás Topic
« Válasz #1191 Dátum: 2013.08.11 12:32:45 »
a cabrioban is kéne és minden olyan autóban, amelyikben van klíma, egyébként az összes autónkban megcsinálom évente legalább egyszer, nekem ez nem jár különösebb erőfeszítéssel, ugyanakkor tudom, hogy senki sem fog megbetegedni a klímától, mert a Legionella nem vicc és főleg semmi köze ahhoz, hogy büdös van az autóban vagy sem.
Úgy gondolom a cabriódban is olyan kellemes a"klima" mint az én Burgmanomon ;) [rohog] :yes:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1192 Dátum: 2013.08.11 13:05:16 »
Majd egyszer lesz egy cabriod és kipróbálod, utána megbeszéljük.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Klímás Topic
« Válasz #1193 Dátum: 2013.08.21 16:18:30 »
Azért ezt tudják ám más 10 éves, soha nem ellenőrzött, soha fel nem töltött klímák is. Történetesen az enyém is.  :cool2:
Mondjuk a pollenszűrő meg a klímatisztító spray alap minden évben, de ezen túl még a kutya rá nem nézett a klímára és nem volt vele gond annak ellenére, hogy egész évben használatba van, így nyilván télen is.
Az Avensist 8 éves korában megnézettem klímással, és semmit nem kellett hozzányúlnia, minden rendben volt.  ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Klímás Topic
« Válasz #1194 Dátum: 2013.08.22 15:01:00 »
a cabrioban is kéne és minden olyan autóban, amelyikben van klíma, egyébként az összes autónkban megcsinálom évente legalább egyszer, nekem ez nem jár különösebb erőfeszítéssel, ugyanakkor tudom, hogy senki sem fog megbetegedni a klímától, mert a Legionella nem vicc és főleg semmi köze ahhoz, hogy büdös van az autóban vagy sem.
A Legionella tényleg nem vicc  :wacko: ... de tudtommal azt csak épület-klímák okoztak (nagyon ritka esetben).

Nem gondolod, hogy ha valós veszély állna fenn, az autógyártók kötelezően előírnák a rendszeres tisztítást? Számukra ez akár plusz bevételi forrás is lehetne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1195 Dátum: 2013.08.22 16:26:55 »
A Legionella tényleg nem vicc  :wacko: ... de tudtommal azt csak épület-klímák okoztak (nagyon ritka esetben).

Nem gondolod, hogy ha valós veszély állna fenn, az autógyártók kötelezően előírnák a rendszeres tisztítást? Számukra ez akár plusz bevételi forrás is lehetne.

Nézd, nem tudom mit gondoljak. Én ettől jobban érzem magam, ez egy hepp és tényleg nem jár túl nagy erőfeszítéssel részemről, így inkább biztos, ami biztos alapon megcsinálom.
Cserébe a levegő mindig friss, tiszta, nincs kipufogó szag.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.22 16:35:48 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Klímás Topic
« Válasz #1196 Dátum: 2013.08.22 17:09:33 »
Nézd, nem tudom mit gondoljak. Én ettől jobban érzem magam, ez egy hepp és tényleg nem jár túl nagy erőfeszítéssel részemről, így inkább biztos, ami biztos alapon megcsinálom.
Cserébe a levegő mindig friss, tiszta, nincs kipufogó szag.
Értem én, no problemo  :yes:

Kipufogó szag  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Klímás Topic
« Válasz #1197 Dátum: 2013.08.22 18:43:27 »
Neked azért kell fertőtlenítened, mert nem jól használod :hmmmm:
Ha pár perccel a megállás előtt kikapcsolod, ki tud száradni, nem tudnak megmaradni a kórokozók.
Ez csak részben igaz. Spóraképző baktériumokra és gombákra nem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1198 Dátum: 2013.08.22 21:25:02 »
Kipufogó szag  :?: ?

Próbáld ki, hogy nap mint nap itt közlekedsz a csodálatos fővárosunkban, majd rájössz.  ::) Iszonyat büdös ez a város, túl azon, hogy mocskos is. Pedig én még relatív szinte csak rakparton és kifelé a Soroksárin közlekedem. Olyan rémségek mint a Hungária vagy Kerepesi nem kisértenek. Bizony érzed gyakran a büdös kipufogó gázokat és látom éppen eleget a bringás kollégáim maszkjainak a szűrőjét, hogy pár nap után hogy néznek ki. Borzalom. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Klímás Topic
« Válasz #1199 Dátum: 2013.09.04 16:10:50 »
 ::)
épületklima
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002