Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413950 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1170 Dátum: 2013.08.09 13:58:24 »
Na nemrég meg vki kifejtette, hogy az aktívszenes szűrő még rosszabb mint a sima. Most akkor kinek higgyen az ember? :helpsmilie:

Én még sose hallottam erről. Mindenféleképpen egy plusz szűrőfelület, mivel nagyon nagy felületet hoz létre a szén felszíne, ami megköt plusz anyagokat, pl. ózon, kipufogógázok.
Egy maximálisan füstölő BKV busz után menet sem érzem azt a jellegzetes bűzt, ami azért valljuk be nagy előny. 

bővebben kicsit: http://en.wikipedia.org/wiki/Activated_carbon

Semmiféleképpen se kell félni tőle, de sajnos húzós ára van az biztos, átlagosan 7-8 ezer Ft egy jó minőségű aktívszenes pollenszűrő és ez évente legalább egyszer cserélendő a futott kilométerek arányában.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1171 Dátum: 2013.08.09 14:00:19 »
Nem erről volt szó. Arról,hogy az aktívszenes szűrő a regenerálódás alatt szépen lassan kiengedi magából a korábban megkötött szagokat.
A fizikai méret szűrő képessége megint más dolog, az megint csak nem attól függ, hogy van, vagy nincs benne szén.

"just one gram of activated carbon has a surface area in excess of 500 m2"
/wikipedia/

már hogy a viharba nem függne tőle  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Klímás Topic
« Válasz #1172 Dátum: 2013.08.09 14:05:31 »
a spray nem hozza le, csak elfedi a szagot.
Rendszeres spray-s fertőtlenítéssel megakadályozható a gombásodás. Ez azonban nem azonos a fizikai tisztítással, amikor az elpusztított gombatelepek nyomát, és a légáram útjában lévő egyéb szennyeződéseket eltávolítjuk.  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Klímás Topic
« Válasz #1173 Dátum: 2013.08.09 14:07:52 »
"just one gram of activated carbon has a surface area in excess of 500 m2"
/wikipedia/

már hogy a viharba nem függne tőle  ::)

Én többre emlékeztem  :hmmmm:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Klímás Topic
« Válasz #1174 Dátum: 2013.08.09 14:11:01 »
Én többre emlékeztem  :hmmmm:

Akárhogyan, hatalmas felület... márpedig ezt a hatalmas felületet bukjuk nélküle egy normál szűrővel, túl azon, hogy valóban nem lehet érezni a kipufogógázokat és ez már önmagában megéri a használatát.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Klímás Topic
« Válasz #1175 Dátum: 2013.08.09 14:15:49 »
Nem erről volt szó. Arról,hogy az aktívszenes szűrő a regenerálódás alatt szépen lassan kiengedi magából a korábban megkötött szagokat.
A fizikai méret szűrő képessége megint más dolog, az megint csak nem attól függ, hogy van, vagy nincs benne szén.
Az egyáltalán nem biztos,hogy csak a drága szűrő rendelkezik megfelelő méretű szűrőképességgel, vannak bevált olcsóbb árfekvésű márkák. (pl. WIX)
:clap: :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Klímás Topic
« Válasz #1176 Dátum: 2013.08.09 14:20:33 »
Köszi Agyarka! :)
         

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1177 Dátum: 2013.08.09 15:28:07 »
majd délután jön micila mester és jól kitanit minket.
és azt fogja mondani,h kondenzátorfelületet is kő fertőtleníteni.
ugyé laci majsztró? ;)

Azt neeeem, csak víz és por kő mentesíteni! Fertőtleníteni az expanziós tér külső lamellákkal növelt felületét kell, HA KELL.
A szűrők alkalmazásának egyik fontos része - ha nem a legfontosabb - , hogy a szűrt oldalán túli légtechnikai elemeket, megvédje a szilárd szennyezőktől a lehető legnagyobb mértékben (gjmű.komplex légellátó rendszerére fókuszálva). Mindamellett jól  biztosítsa a megfelelő tömegáramú levegő szállítást. Amennyiben a helytelen alkalmazás és használat következtében mégis szennyeződés halmozódik fel a szűrt oldali légtechnikai elemeken, akkor azokat ajánlott eltávolítani és fertőtleníteni a légtechnika rendszer érintett elemeit. Az eltávolításra igénybe venni kívánt eszközöket és módszert a vizuális felderítés eredményétől függően kell megválasztani. :)     
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Klímás Topic
« Válasz #1178 Dátum: 2013.08.09 21:53:45 »
Egyébiránt a pollenszűrőt a többi szűrőcserével szokás cserélni kis és nagy szervizkor is, akkor nem marad el.
Szerelőm kissé le is tolt, hogy talán ezért lenne jobb, ha nem úgy vinném mindig oda a kocsit, hogy megmondom: ezt és ezt cseréljen rajta, és kész  :hmmmm: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Klímás Topic
« Válasz #1179 Dátum: 2013.08.09 22:00:39 »
Azért ezt tudják ám más 10 éves, soha nem ellenőrzött, soha fel nem töltött klímák is. Történetesen az enyém is.  :cool2:
Mondjuk a pollenszűrő meg a klímatisztító spray alap minden évben, de ezen túl még a kutya rá nem nézett a klímára és nem volt vele gond annak ellenére, hogy egész évben használatba van, így nyilván télen is.
Örülj neki, de attól még nem lesz kisebb az érdem  ;)

Amúgy azt te is tudod, hogy a folyamatos használat pont hogy kitolja a tömítések élettartamát. Én ősztől tavaszig vajmi ritkán kapcsolom be.

Sprayt minek, ha nem büdös? Sose kellett még egyik autónkban sem használni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Klímás Topic
« Válasz #1180 Dátum: 2013.08.09 22:07:33 »
Hiaba kapcsolnad is be, tipustol fuggoen kb 5-6 fok alatt el sem indul  :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Klímás Topic
« Válasz #1181 Dátum: 2013.08.10 08:32:16 »
Hiaba kapcsolnad is be, tipustol fuggoen kb 5-6 fok alatt el sem indul  :1eye:
miért is?
az én kocsijaimban mindben működött hidegben is. páramentesíteni olyankor is kellhet

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Klímás Topic
« Válasz #1182 Dátum: 2013.08.10 20:05:51 »
Akkor eddig en rossz autokban ultem?
nem kapcsol be, mert elfagyna az egesz a franba en ugy tudom. Majd probald ki, alapjarat semmit nem valtozik ha bekapcsolod pl 2 fokban.  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Re:Klímás Topic
« Válasz #1183 Dátum: 2013.08.10 20:26:36 »
miért is?
az én kocsijaimban mindben működött hidegben is. páramentesíteni olyankor is kellhet
de - fokokban nem fog bekapcsolni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Klímás Topic
« Válasz #1184 Dátum: 2013.08.10 21:15:46 »

A kompresszor szakaszosan működik. Kb. 5 foknál kikapcsol, majd ha melegszik a rendszer, újra bekapcsol. Erre azért van szükség, hogy ne hűljön túl, mert akkor lefagy. Télen +5 fok alatt azért nem kapcsol be, mert úgy érzékeli, hogy most kikapcsolt állapotban van, és mivel nem tud felmelegedni, nem fog "visszakapcsolni", azaz bekapcsolni.