Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413803 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Klímás Topic
« Válasz #1110 Dátum: 2013.06.12 16:55:08 »
Nem rossz a klima, csak, ha auto üzemmódra állítod, akkor a hőfokot kell tekerni és ahhoz mértem variálja a ventillátor sebességét.
Nem azzal van a bajom, hogy az elején nagyra kapcsolja a ventit. Erre szükség is van. Hanem hogy utána csak késve kapcsolja lejjebb - illetve, ahogy már írtam, a fő problémám az, ahogy a befújás irányát megválasztja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Klímás Topic
« Válasz #1111 Dátum: 2013.06.12 16:58:37 »
Nem értem ezt a belső keringetést. Amikor napon áll a kocsi, de nem is kell feltétlen napon, nyáron nagy melegben a zárt autó felmelegszik. Miért jó az ha a klímával a benti 50-60 fokos levegőt hűttetem a kinti 30-35 fokos helyett?  ::) Sztem belsőre akkor kell állítani, amikor az utastér már nagyjából áthűlt.
Gondold kicsit végig  :) ... a többi dolgot is, amit írtam. Pl. a nyitott ablakokat.

Amúgy ezt a metódust nem én találtam ki, hanem úgy puskáztam, ha jól emlékszem, az AutoBildből. És annyi a lényege, hogy így a klímának egy sokkal kisebb levegőmennyiséget kell áthűtenie, mint ha ehhez folyamatosan kintről kapná a forró levegőből az utánpótlást. Ráadásul a folyamat tovább gyorsul, amint a belső hőmérséklet a külső alá csökkent. Onnantól folyamatosan egyre hidegebb levegőt kell a klímának tovább hűtenie.

Utána viszont ki kell kapcsolni a keringtetést, mert tartósan azzal autózni (csukott ablakok mellett) nem jó ötlet.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.12 17:03:42 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Klímás Topic
« Válasz #1112 Dátum: 2013.06.12 18:54:14 »
Megcsinálja, csak nem jól :D ... a pofámba lapátolja a levegőt, és pl. belső keringtetést nem kapcsol. Pedig úgy hatékonyabb (lenne) a hűtés.

Ja, és későn is reagál... már rég lehűlt, de még mindig zúgatja a ventit, mondjuk, a 8-ból négyes-ötös fokozaton  :nonono:

Megjegyzem, E12 Corollában (faceliftes, 2005-ös) is ugyanilyen kretén volt az automata klíma. Az is csak annyit tudott, hogy ha bekapcsoltad, felb...ta a ventit maxra, és az ábrázatodba zúdította a levegőt.
Ezek szerint tenyleg total mas mar az Auristol a vezerlese: ki-be kapcsolja a belso keringetest is. Nagy melegben indulaskor belso keringetesre valt, fujja alul-felul szep fokozatosan felepitve a fujas erosseget aztan szepen visszaall es amikor mar csak egyes erossegen fujta (7 v 8 szint volt a max) kikapcsolja a belso keringetest.
Na ilyen automata klimat sirok en vissza  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Re:Klímás Topic
« Válasz #1113 Dátum: 2013.06.12 20:58:56 »
Nem azzal van a bajom, hogy az elején nagyra kapcsolja a ventit. Erre szükség is van. Hanem hogy utána csak késve kapcsolja lejjebb - illetve, ahogy már írtam, a fő problémám az, ahogy a befújás irányát megválasztja.
Ha az utastér már elviselhető hőmérsékletűre hűlt, próbáld meg azt, hogy a lo állásból 23-24 fokra beállítod. Le fogja kapcsolni a venti sebességet is.
A lo állásban ő a lehető leghidegebbet akarja elérni a lehető legrövidebb idő alatt, ezért nyomja ezerrel a ventit. Gazdaságosabb is, ha a hőfokot állítod be megfelelőre, mert csak addig hűt, amíg az utastérben a hőmérséklet el nem éri a beállított hőfokot.  :yes: :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Klímás Topic
« Válasz #1114 Dátum: 2013.06.12 21:01:44 »
Nem értem ezt a belső keringetést. Amikor napon áll a kocsi, de nem is kell feltétlen napon, nyáron nagy melegben a zárt autó felmelegszik. Miért jó az ha a klímával a benti 50-60 fokos levegőt hűttetem a kinti 30-35 fokos helyett?  ::) Sztem belsőre akkor kell állítani, amikor az utastér már nagyjából áthűlt.
A belső levegő keringetéssel a forró belső lebegőt, amit a felhevült kárpitok, anyagok is kiokádnak magukból tudod rövid idő alatt lehűteni. Én is mindig belső keringtetéssel indítok ilyenkor. Hatásosabb a rendszer. Külső levegőt csak akkor engedek be, amikor a keringtetett levegő már hideg.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Klímás Topic
« Válasz #1115 Dátum: 2013.06.12 21:30:54 »
Ehhez képest, az automata pontosan ezt csinálja. Legalábbis az Avensisünkben biztosan. Mindig a műszerfali beömlőkre állítja a légáramot (esetleg a lábtérrel kombinálva). Részben pont ezért utálom  :nonono:
Azé IS, igen - de, az életkor előrehaladtával, sok ember érzékenyebb lesz a klíma esetleges rossz hatásaira. Emellett, fiatal korban is elég jelentős eltérések lehetnek abban, hogy ki mennyire érzékeny a klímára.
Igen, arra állítja, de mivel van egy nagy felületű befúvó középen a műszerfalon, az nem rám, hanem felfelé fújja a levegőt. A rostélyokat meg fel állítom vagy lezárom.
Tehát nem direkt rám fújja a hideget  :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Klímás Topic
« Válasz #1116 Dátum: 2013.06.12 21:54:23 »
Na jó... ígérem, ha jönnek majd a melegebb idők, kipróbálom és megfigyelem megint, hogy hogyan is működik ez a rendszer  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Klímás Topic
« Válasz #1117 Dátum: 2013.06.13 10:46:57 »
Azt hiszem, a hétvégén lesz is lehetőséged kipróbálni ;)
Gabe 254.

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Klímás Topic
« Válasz #1118 Dátum: 2013.06.14 21:25:59 »
Olyat tapasztalt már valamelyikőtök, hogy a klíma kikapcsolását követően, ha még mennek a ventillátorok, kicsit dohos, "poros" szagú a levegő? Illetve fordítva is ugyanez... Mennek a ventik, rányomom a klímát, és pár percig ez a fura, büdös levegő jön, utána kitisztul. Voltam is vele szervízben, elvileg átnézték (az elpárologtató hűtőbordát is), azt mondták, tiszta.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Klímás Topic
« Válasz #1119 Dátum: 2013.06.14 21:56:48 »
Persze. Tipikus rothadt klima. Tessek sokat hasznalni es elmulik!
Itt (es mashol is) mindenki abban hisz, hogy klimazast a leallitas elott 5 perccel abba kell hagyni es kifujni. Nekem ez nemigazan jott be. Ellenben ha sokat hasznalom semmi szaga  :yes: Egy ideje ki sincs kapcsolva es semmi szaga :yes: Telen ha nem megy sokaig/ritkan van hasznalva akkor szokott nekem is budos lenni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Klímás Topic
« Válasz #1120 Dátum: 2013.06.14 23:25:31 »
Igen, a korábbi tulaj lehet, hogy nem használta eleget...Írod, hogy ha nem használod, Nálad is ilyen, hiába megy előtte éjjel-nappal. Így ez sem tűnik jó megoldásnak, valamint 1-2perc után nekem is tiszta, hegyi levegőt fúj :) Mivel meg csak rövid ideje van meg az autó, nem tudom, mire gondoljak...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Klímás Topic
« Válasz #1121 Dátum: 2013.06.15 03:16:55 »
Ahogy irom, telen csak hetente vagy ket hetente megy, akkor budos. Miota megy napi 2-3 orat semmi szaga. Nekem igy jo  :yes:
Amugy az Auris, ami ujkoratol nalam volt ilyen hasznalat mellett bo 4 ev utan is hegyi levegot fujt  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:Klímás Topic
« Válasz #1122 Dátum: 2013.06.15 08:01:06 »
Persze. Tipikus rothadt klima. Tessek sokat hasznalni es elmulik!
Itt (es mashol is) mindenki abban hisz, hogy klimazast a leallitas elott 5 perccel abba kell hagyni es kifujni. Nekem ez nemigazan jott be. Ellenben ha sokat hasznalom semmi szaga  :yes: Egy ideje ki sincs kapcsolva es semmi szaga :yes: Telen ha nem megy sokaig/ritkan van hasznalva akkor szokott nekem is budos lenni.
Nekem ugyanez a tapasztalatom.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Klímás Topic
« Válasz #1123 Dátum: 2013.06.20 00:31:39 »
ez a topik lakásklímás trécselést is befogad?
ha igen,akkor help!!!
200rugóból kilehet hozni kb60nm lakásba egy vmire való 3,5kW hűtőtelj.mono split inverteres klímát?
van közöttünk egy vmire való klímaszerelő?
micila pajtással már kiagyaltuk/kibeszéltük a technikát,csak 1 jó klíma meg egy jó szerelő kéne!!!
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.20 00:34:09 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1124 Dátum: 2013.06.20 06:34:42 »
ez a topik lakásklímás trécselést is befogad?
ha igen,akkor help!!!
200rugóból kilehet hozni kb60nm lakásba egy vmire való 3,5kW hűtőtelj.mono split inverteres klímát?
van közöttünk egy vmire való klímaszerelő?
micila pajtással már kiagyaltuk/kibeszéltük a technikát,csak 1 jó klíma meg egy jó szerelő kéne!!!


Nem! Mer' pillára át leszöl ut(á)alva a "Lakás, háztartás" topicba! :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu