Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 417010 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re:Klímás Topic
« Válasz #885 Dátum: 2012.06.19 09:29:30 »
valaki tud ajánlani megbízható klímás céget csak a szokásos teendőkre? (feltöltés, fertőtlenítés, szűrőcsere, stb)
budapest, esetleg zugló v környéke
2004 Camry LE

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Klímás Topic
« Válasz #886 Dátum: 2012.06.19 15:29:02 »
Márkaszervízek, vagy Bosch szervízek. Én nem mennék (nem is mentem) máshova ilyen ügyben.
A 13. kerületben van egy egész korrekt Bosch szervíz, nekem ott töltöttek máskor,
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Klímás Topic
« Válasz #887 Dátum: 2012.06.28 16:15:55 »
Prego, télen a mi manuál klímánk nem kapcsol be kb +5 fok alatt, így az említett szárító funkció nálunk nem működik, csak az automata klímánál.
Ezt könnyen ki is próbálhatod majd hidegben, ha bekapcsolod a klíma gombot, nem történik semmi (nem kapcsol be a kompresszor). Innin tudod, hogy hideg van neki...
Háát nem tudom. Nekem a Corolla és az Avensis is párátlanítit manuál klímával még -5 fokban is. Jobban, mint klíma nélkül.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Klímás Topic
« Válasz #888 Dátum: 2012.06.28 17:32:03 »
Háát nem tudom. Nekem a Corolla és az Avensis is párátlanítit manuál klímával még -5 fokban is. Jobban, mint klíma nélkül.

Egyszer már leírtam valahol: amanuális valóban nem kapcsol be kb 0 fok alatt, hogy ne fagyjon le az elpárologató. Ez a hőkapcsoló ott van az elpárologtatónál, annak a hőmérsékletét érzékeli. Viszont be lehet csapni úgy, hogy előbb felfűtjük az utasteret ugye 0  fok felé, majd a szellőzést belső keringetésre állítjuk, és ez a melegebb levegő fog átmenni az elpárologtatón, ezt fogja érzékelni a hőkapcsoló.
Egyébként semmilyen kílma sem hűthet 0 fok alá, mert megfagy a kondenzvíz, nem fog átmenni a levegő az elpárologtatón. Meg talán szét is repeszthet ott valamit. A manuálisnál ezt ilyen egyszerűen oldják meg. Bár ez a módszer asszem nem minden autónál alkalmazható, szellőzőrendszertől függ.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Klímás Topic
« Válasz #889 Dátum: 2012.06.28 18:33:35 »
hónapok óta először kaspcsoltam be. működik  :1eye:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Klímás Topic
« Válasz #890 Dátum: 2012.07.01 08:05:22 »
nemtom, nem vagyok elégedett a klimámmal. a szerviz (moha Bt) berakta a hőmérőjét a középső szellozobe és mondta h 6v 7 fokot fúj, tök jó. tegnap járattam egy 30km-en át. árnyékban állt az autó, beinditom kettes fokozat fújja de nem fúj annyira h fázzak. "éppen jó" kategória.  gondolom úgy kéne h kettes, hármas fokozattal járatom majd ha behűt visszaveszem egyre.  a hátsó ülésen a gyerek meg mondja h nem érez semmit.
nem tudom mit csináljak. vigyem máshová?

vagy tényleg slagoljam ki a hűtöt? van köze hozzá?
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.01 08:13:35 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Klímás Topic
« Válasz #891 Dátum: 2012.07.01 08:42:11 »
nemtom, nem vagyok elégedett a klimámmal. a szerviz (moha Bt) berakta a hőmérőjét a középső szellozobe és mondta h 6v 7 fokot fúj, tök jó. tegnap járattam egy 30km-en át. árnyékban állt az autó, beinditom kettes fokozat fújja de nem fúj annyira h fázzak. "éppen jó" kategória.  gondolom úgy kéne h kettes, hármas fokozattal járatom majd ha behűt visszaveszem egyre.  a hátsó ülésen a gyerek meg mondja h nem érez semmit.
nem tudom mit csináljak. vigyem máshová?

vagy tényleg slagoljam ki a hűtöt? van köze hozzá?

Azt is vedd figyelembe, hogy igen meleg van :) AMúgy igen, mosd ki a hűtőt, meg nézd meg a pollenszűrőt(ha van). Ja és belső keringetésen próbáld fújatni, akkor jobban érződik, erősebb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Klímás Topic
« Válasz #892 Dátum: 2012.07.01 09:27:09 »
Na de ha így is 6-7 fokot tud, akkor  jó a rendszer, nem?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Klímás Topic
« Válasz #893 Dátum: 2012.07.01 10:36:42 »
nemtom, nem vagyok elégedett a klimámmal. a szerviz (moha Bt) berakta a hőmérőjét a középső szellozobe és mondta h 6v 7 fokot fúj, tök jó. tegnap járattam egy 30km-en át. árnyékban állt az autó, beinditom kettes fokozat fújja de nem fúj annyira h fázzak. "éppen jó" kategória.  gondolom úgy kéne h kettes, hármas fokozattal járatom majd ha behűt visszaveszem egyre.  a hátsó ülésen a gyerek meg mondja h nem érez semmit.
nem tudom mit csináljak. vigyem máshová?

vagy tényleg slagoljam ki a hűtöt? van köze hozzá?

Ne várjál tőle csodát. Álló helyzetben "elmelegszik" a legjobb klíma is, ugyanis a hűtőfelület nem kapja meg teljes felületén a hűtőlevegőt, csak amennyit a szerencsétlen ventilátor át bír szívni. Már abban az esetben ha tiszta az össze lamella köze. Ha nem, akkor nem lesz hatásfoka csúcsán.

Vagyis nem kell sehova sem vinni, hanem kislagozni és álló helyzetben csak a legszükségesebb ideig használni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Klímás Topic
« Válasz #894 Dátum: 2012.07.01 10:45:16 »
6-7 fok az tobb, (kevesebb :D )mint jo. Uzlethazakba, irodahazakba dolgozunk 9-12 fok kozti kijovo homerseklettel, amivel 18fokra siman hutenek jelentosebb legkobmetert.

A lamellakat takarithatod szobafesto ecsettel, vagy kisnyomasu folyovizzel, a lammellakra erdemes figyelni.

Tobbiek kb mindent leirtak :)
kisa
born to ride

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Klímás Topic
« Válasz #895 Dátum: 2012.07.01 12:51:32 »
Nem tudja leadni a hőt.
A Yaris tegnap meg ma városban folyamatosan meneti a külső ventillátort max fordulaton, és folyamatos 2-es 3-as fokozat kell bent a ventillátoron hogy épp jó legyen. Így sem lesz bent hideg, csak épp jó.
Ha egy 5 fokot esik a külső hőmérséklet, akkor már tudja úgy csinálni hogy fázzak, most nem. Nyár van, örüljünk neki  :D
Xanyi

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Klímás Topic
« Válasz #896 Dátum: 2012.07.01 13:04:28 »
A klíma a levegőt hűti ugye, de csak nézd meg, még ha jó is bent a levegő, milyen forró a szélvédő, a műszerfal teteje, amit ér a nap! Az ott szépen sugároz, így ha letekered egyszerűen nem bírja tartani az épp hogy jót se, enyém is ilyen ebben a hőségben. Ilyen időben is kint áll a napon, fogalmam sincs hány fok lehet benne, de induláskor a Fed.comp nem látszik, szinte egyáltalán(háttér kontraszt nagyon erős és tükröződik a két műanyag), szélvédőre irányítom a klímát és ahogy hűl az utastér úgy lesz egyre jobban látható :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Klímás Topic
« Válasz #897 Dátum: 2012.07.01 15:02:48 »
Nem tudja leadni a hőt.
A Yaris tegnap meg ma városban folyamatosan meneti a külső ventillátort max fordulaton, és folyamatos 2-es 3-as fokozat kell bent a ventillátoron hogy épp jó legyen. Így sem lesz bent hideg, csak épp jó.
Ha egy 5 fokot esik a külső hőmérséklet, akkor már tudja úgy csinálni hogy fázzak, most nem. Nyár van, örüljünk neki  :D

nekem teljesen jól hűt a Corolla most is, elég az 1es, max 2es fokozat úgy is, hogy lábra is megy a levegő. Érezhető. Mindezt városban, kis sebességeknél.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Klímás Topic
« Válasz #898 Dátum: 2012.07.01 17:29:49 »
kipróbáltam ma is kb 20km-en keresztül. a forró müszerfal tető müanyagot hűvőssé hűti, pedig csak a légfúvókón nyomatom "szembe". se lábra se semmi.  hátul behúzom a rolót is a csomi felett hogy kisebb tér legyen. lehet h a kombi mivolta miatt nehezebb neki behűteni. fogyasztást kegyetlenül megnyomja 5,5 helyett  ilyen 6,9, -6,5 ös horrorokat mutogat a fedcomp... :devil:

nem is írnám ezt csak a múltkor ültem egy seat alteában ott s srác benyomta de igen durván behűtött a klima. az enyém sajnos nem tud ennyire
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.01 17:31:31 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Klímás Topic
« Válasz #899 Dátum: 2012.07.01 18:08:26 »
Idézet
nekem teljesen jól hűt a Corolla most is, elég az 1es, max 2es fokozat úgy is, hogy lábra is megy a levegő. Érezhető. Mindezt városban, kis sebességeknél.

Azért azt nem hiszem, hogy 50 fokos autóba beülve a tűző napon 1-es fokozaton lehűti...
De ha ilyen, hát örülj neki!
Xanyi