Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 417604 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Klímás Topic
« Válasz #750 Dátum: 2011.08.16 19:44:17 »
Én miután használtam a sprayt, járattam nyitott ajtók mellett jó 10 percig fullon a ventillátort, külső keringetésre állitva.
Nem hinném, hogy túl egészséges a keletkező gázt töményen beszívni!

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Klímás Topic
« Válasz #751 Dátum: 2011.08.16 21:03:07 »
Jelentem nem jártam sikerrel a kondenzvíz kivezető csöcsnél való felfúváson. Ráengedtem vagy 150ml-t de egy 5perc után kifolyt szinte habostól, pedig addig nyomtam fel a csövet míg engedte(kb 7-8 centi nem ment fel az 50ből) vártam vele de ugyanolyan rossz volt levegő.
Követtem egy régi topik hsz-t amiben a kesztyűtartó alatt lévő műanyag burkolatot kell levenni és ott egy ilyen két csavaros felfogatást kell levenni amihez megy 4kábel: http://kepfeltoltes.hu/090714/Picture-0039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ide ennek helyére kell aztán befúvatni a habot, így is tettem az előbbi kudarc után, ráengedtem jobbra és balra is összsen 100-120ml-t. Vártam és közben meg már láttam hogy szépen lassan csöpög ki a kondenzvíz kivezető csöcsön a tisztító lötty és nem a habbal együtt. Ez után már érezhetően jobb volt a levegő de nem volt szerintem tökéletes, így hát fújtam még a pollenszűrő tokba is és ment egy kicsike a ventilátorhoz is valamint a pollenszűrő tokjában is 4 sarokba egy kicsit is tettem. Aztán nem próbáltam ki hogy mi lett(majd reggel) mert láttam hogy a visszacsavart felfogatásnál amihez megy a 4kábel a 2db csavarnál csöpög lassan a tisztító..... :hmmmm: igazából lehet a végén jártam el jól, mivel a két csavaron az első kiszerelésnél is láttam hogy valami fehér dzsuva van rászáradva és nehezen is vált le a műanyagról, azaz szerintem a régebbi tisztító lötyi volt rászáradva. Más kérdése hogy ez a 4 vezetékes felfogatás mi a fene lehet???? Egy régi hsz-ben ami itt van: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=312.msg262501#msg262501 valami ellenállásról írt a srác....
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Klímás Topic
« Válasz #752 Dátum: 2011.08.16 22:29:26 »
Amúgy miért nem szabad a habot a pollenszűrőre tenni? Elvégre azon keresztül megy át a beszívott levegő nem?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Klímás Topic
« Válasz #753 Dátum: 2011.08.16 23:24:30 »
Amúgy miért nem szabad a habot a pollenszűrőre tenni? Elvégre azon keresztül megy át a beszívott levegő nem?

Gondolom a pólusait eltömítené,és onnanstól kezdve csak elzárná a levegő útját végleg, és szennyeződne ezerrel.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Klímás Topic
« Válasz #754 Dátum: 2011.08.17 17:06:35 »
Amúgy miért nem szabad a habot a pollenszűrőre tenni? Elvégre azon keresztül megy át a beszívott levegő nem?

Gondolom a pólusait eltömítené,és onnanstól kezdve csak elzárná a levegő útját végleg, és szennyeződne ezerrel.

Pontosan!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Klímás Topic
« Válasz #755 Dátum: 2011.08.18 22:45:47 »
Jelentem nem jártam sikerrel a kondenzvíz kivezető csöcsnél való felfúváson. Ráengedtem vagy 150ml-t de egy 5perc után kifolyt szinte habostól, pedig addig nyomtam fel a csövet míg engedte(kb 7-8 centi nem ment fel az 50ből) vártam vele de ugyanolyan rossz volt levegő.
Követtem egy régi topik hsz-t amiben a kesztyűtartó alatt lévő műanyag burkolatot kell levenni és ott egy ilyen két csavaros felfogatást kell levenni amihez megy 4kábel: http://kepfeltoltes.hu/090714/Picture-0039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ide ennek helyére kell aztán befúvatni a habot, így is tettem az előbbi kudarc után, ráengedtem jobbra és balra is összsen 100-120ml-t. Vártam és közben meg már láttam hogy szépen lassan csöpög ki a kondenzvíz kivezető csöcsön a tisztító lötty és nem a habbal együtt. Ez után már érezhetően jobb volt a levegő de nem volt szerintem tökéletes, így hát fújtam még a pollenszűrő tokba is és ment egy kicsike a ventilátorhoz is valamint a pollenszűrő tokjában is 4 sarokba egy kicsit is tettem. Aztán nem próbáltam ki hogy mi lett(majd reggel) mert láttam hogy a visszacsavart felfogatásnál amihez megy a 4kábel a 2db csavarnál csöpög lassan a tisztító..... :hmmmm: igazából lehet a végén jártam el jól, mivel a két csavaron az első kiszerelésnél is láttam hogy valami fehér dzsuva van rászáradva és nehezen is vált le a műanyagról, azaz szerintem a régebbi tisztító lötyi volt rászáradva. Más kérdése hogy ez a 4 vezetékes felfogatás mi a fene lehet???? Egy régi hsz-ben ami itt van: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=312.msg262501#msg262501 valami ellenállásról írt a srác....

igen, jó az! szervízben is azt az ellenállást kötik le és oda fújnak be balra a közpkonzol felé tudtam meg tegnap, kondenzvízkivezető meg szerintem azért nem volt jó nálam mert nem jól próbáltam utána a ventilátor beállítást, szóval az is jó lehet. egyébként ha precízen a hőcserélőre szeretnénk fújatni akkor szét kellene bombázni a ventilátornál a műanyag takaró elemeket meg kitudja még mit és pontosan láthatnánk hogy abba a csőbe fújunk bele ahova a hőcserélőhöz megy a levegő. jó ez a motip ezerhatért amúgy, szervízben milyet használnak tudja valaki?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Klímás Topic
« Válasz #756 Dátum: 2011.08.26 20:30:52 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni klíma ügyben.
Eddig az idén nem használtam a klímát (pedig tudom hogy be kellene néha kapcsolni) és most hogy klímázni akartam nem fúj semmi hűvöset.
Amikor eddig bekapcsoltam megemelte a fordulatot, de most semmi, egyébként eddig semmi baja nem volt.
Azt szeretném megtudni hogy lehet-e csak valami biztosíték baja vagy kapcsoló, vagy pedig töltetni kell mert valamiért elengedte a gázt.
Amúgy eddig sem vittem túlzásba a klíma használatot és mégis jól működött.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.

Zsolt

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Klímás Topic
« Válasz #757 Dátum: 2011.08.26 20:36:05 »
Szia! Lehet, hogy elszökött a gáz a rendszerből. Bocs, nem emlékszem - milyen, és mikori a te autód?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Klímás Topic
« Válasz #758 Dátum: 2011.08.26 20:40:58 »
96-os carina e

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Klímás Topic
« Válasz #759 Dátum: 2011.08.26 20:47:40 »
Az létezik hogy érzékeli ha nincs benne géz és be sem kapcsolja?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Klímás Topic
« Válasz #760 Dátum: 2011.08.26 20:50:19 »
Az létezik hogy érzékeli ha nincs benne géz és be sem kapcsolja?
Szerintem simán. Amúgy 15 éves autónál már javában lehetséges, hogy elszökött a gáz a rendszerből.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Klímás Topic
« Válasz #761 Dátum: 2011.08.26 21:06:56 »
Ok akkor holnap elviszem klímáshoz és megnézetem.

Üdv.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klímás Topic
« Válasz #762 Dátum: 2011.08.27 12:14:08 »
Az létezik hogy érzékeli ha nincs benne géz és be sem kapcsolja?

Ez alapvető, hiszen a gázban van az olaj ami keni a kompresszort. Ha elegendő gáz nélkül elindítani a rendszert, akkor pár perc alatt tönkremenne a kompresszor!
Xanyi

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Klímás Topic
« Válasz #763 Dátum: 2011.08.28 19:16:36 »
Budapesten melyik klímást ajánljátok?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #764 Dátum: 2011.08.28 19:24:07 »
Király Bosch szervíz, 13. kerület. Töltés, és teljeskörű klíma diagnosztika 8000 volt.
Többen ajánlották innen a fórumról őket, de nem tudtam eljutni hozzájuk.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...