Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413743 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Klímás Topic
« Válasz #705 Dátum: 2011.07.25 08:09:53 »
vicces ez az ajtócsapkodás..  [rohog]
ekkora hűlyeség. amig a napon állsz semmi értelme semminek. vagy indulsz azonnal, vagy árnyék
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #706 Dátum: 2011.07.25 08:13:06 »
vicces ez az ajtócsapkodás..  [rohog]
ekkora hűlyeség. amig a napon állsz semmi értelme semminek. vagy indulsz azonnal, vagy árnyék
Nem hülyeség, mint írtam, anno én is így szellőztettem ki a klíma nélküli Kadettet, csak épp a 3 másodperc alatt 10 fok csökkenést érzem költői túlzásnak. A csapkodással szépen ki lehet kergetni a forró levegőt.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Klímás Topic
« Válasz #707 Dátum: 2011.07.25 08:20:56 »
A legtutibb módszer, az, hogy leengeded mind a 4 ablakot, úgy indulsz el, és 3 perc múlva már érezhetően jobb odabent a levegő.
Ez a helyes módszer, igen.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #708 Dátum: 2011.08.04 11:19:07 »
Javaslat kéne! Szórakozik az autómban a klíma. Kedden 15-20 percet állt egy áruházi parkolóban (előtte ment), majd utána ahogy elindultam semmilyen beállításban nem nyomott hideget. Még a max ventillátorállásban sem, sőt igazából levegőt sem. Ilyen volt májusban, akkor elvittem egy Bosch szervízbe, ott feltöltötték (állítólag nem kellett neki sok), meg megnézték, és azt mondták, hogy valami szelep szorult, de az új gázzal, és benne az olajjal ez rendben lesz. Most megint csinálja. Aztán utána rendbejött, megint jó lett... Csak pont akkor nem megy, amikor nagy meleg van és igazán kéne. Mi lehet vele? Jövő héten Pesten leszek, elviszem a szervízbe, mert nem azért vettem klímás autót, hogy a legnagyobb melegben megfőzzem magam. Bármilyen ötletre nyitott vagyok!

Hűtőtisztítás nem játszik, a töltés előtt megcsináltam.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.04 11:26:04 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Klímás Topic
« Válasz #709 Dátum: 2011.08.04 11:34:58 »
Klíma kompresszor működését nézték már?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #710 Dátum: 2011.08.04 11:44:13 »
Klíma kompresszor működését nézték már?  :?:

Amikor voltam gáztöltésen, ott elvileg egy teljes klímadiagnosztikát csináltak, azért mondták ezt a szelepet. De az az érdekes, hogy májusban is ugyanígy volt: nagy meleg és 15-20 perc napon állás után. Máskor még nem csinálta.
Én sokkal inkább valami szenzorra tippelnék, hogy valahol valamit nem úgy érzékel ahogy kellene, mert egyébként hibátlanul működik.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Klímás Topic
« Válasz #711 Dátum: 2011.08.04 13:51:51 »
De az az érdekes, hogy májusban is ugyanígy volt: nagy meleg és 15-20 perc napon állás után. Máskor még nem csinálta.
Én sokkal inkább valami szenzorra tippelnék, hogy valahol valamit nem úgy érzékel ahogy kellene, mert egyébként hibátlanul működik.
Nem takarja semmi pl. a szélvédő tövében lévő napfény-érzékelőt, vagy mit?  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #712 Dátum: 2011.08.04 20:02:44 »
Klíma kompresszor működését nézték már?  :?:

Amikor voltam gáztöltésen, ott elvileg egy teljes klímadiagnosztikát csináltak, azért mondták ezt a szelepet. De az az érdekes, hogy májusban is ugyanígy volt: nagy meleg és 15-20 perc napon állás után. Máskor még nem csinálta.
Én sokkal inkább valami szenzorra tippelnék, hogy valahol valamit nem úgy érzékel ahogy kellene, mert egyébként hibátlanul működik.

Így látatlanban azt írnám, hogy valóban szenzor, de nem az amira gondoltatok, hanem a nyomásérzékelő gomba hibája lehet. Hiába jó a nyomás, ha az tönkremet, így aztán a kompjúter azt érzi, hogy nincsen meg a nyomásérték és tiltja a vezérlést. Elvileg filléres tétel és könnyen cserélhető is. Elvileg a gomba alatt visszacsapószelep is van, úgyhogy nem jár gázvesztéssel, vagy csak olyan minimálissal, mint amikor egy szénsavas üveget kinyitsz, szisszen egyet és annyi.

Lehet, hogy nálad is kezd tönkremenni, ragadni a gomba, ezért hol jó, hol nem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klímás Topic
« Válasz #713 Dátum: 2011.08.05 10:06:00 »
Tehát akkor a ventillátor max fokozatán a levegő jön rendesen, csak nem hideg, vagy a levegő se jön, tehát a ventillátor sem forog max fordulaton?
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #714 Dátum: 2011.08.07 17:55:00 »
Tehát akkor a ventillátor max fokozatán a levegő jön rendesen, csak nem hideg, vagy a levegő se jön, tehát a ventillátor sem forog max fordulaton?

Úgy tűnik, mintha a ventillátor sem forogna.
Ma gondoltam arra, hogy lehet ez a takarás a hiba. Ha hosszabb időre megállok akkor mindig teszek árnyékolót a műszerfalra, olyankor jó. Rövidebb időre nem, és olyankor nem jó. Ma végig klíma nélkül jöttem fel a Balatonról, vicces volt...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #715 Dátum: 2011.08.07 18:25:09 »
Most voltam az autóval egy rövidet, és árnyékból indultam. Működött a klíma. Szóval ez az utastéri szenzor lesz a bűnös. Valamelyik nap benézek a márkaszervízbe.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klímás Topic
« Válasz #716 Dátum: 2011.08.07 20:16:05 »
Most voltam az autóval egy rövidet, és árnyékból indultam. Működött a klíma. Szóval ez az utastéri szenzor lesz a bűnös. Valamelyik nap benézek a márkaszervízbe.

Talán 2-3 eset rémlik amikor ilyesmi hiba volt (véletlenszerü nem működés úgy hogy még a ventillátort sem kapcsolja) ilyen autónál, és azoknál a klíma/fűtés szabályzópaneljét kellett cserélni végül. De persze ez nem azt jelenti hogy nálad is az lesz, meg kell vizsgálni!
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #717 Dátum: 2011.08.07 20:28:20 »
Lehet, hogy kapcsolja a ventillátort, nem tudom. Fúj levegőt, sokkal gyengébben, mint adott (magasabb) fokozaton kellene, hideget pedig semmiképp. Úgy néz ki szerdán megyek a szokásos márkaszervízembe.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klímás Topic
« Válasz #718 Dátum: 2011.08.08 13:02:35 »
Lehet, hogy kapcsolja a ventillátort, nem tudom. Fúj levegőt, sokkal gyengébben, mint adott (magasabb) fokozaton kellene, hideget pedig semmiképp. Úgy néz ki szerdán megyek a szokásos márkaszervízembe.

Kiváncsi vagyok mi lesz a hiba!
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #719 Dátum: 2011.08.08 18:44:08 »
Megoldódott a klíma rejtélye. Bementem, megnézegettek, és mondták, hogy nem a légkondival van a gond, hanem a ventillátor nem nyomja be a hideget (elő tudták idézni a jelenséget). A ventillátor motort kéne cserélni, ami újan 76 ezer, de nekik (Toyota Mayer) van egy alvállalkozójuk, aki felújít ilyen motorokat, az 2 nap. Erre mondja a másik munkafelvevő, hogy van egy náluk, mert valaki megrendelte, de hetek óta nem jött érte, jó lesz-e az nekem? Mondom, persze, szerencsére egyeztek a cikkszámok, szóval gond nélkül bement.
Eddig úgytűnik jó. Ez nem volt egészen 21 ezer munkadíjjal együtt.

Azt mondták, hogy újra kell ezeket tekercselni, mert a nagy melegben pont olyan gondok lehetnek vele, amit én is mondtam, és hogy az elmúlt hetekben elég sok ilyet csináltak. Elmondásuk szerintem a felújítottal nincs gond, ugyanannyi garanciát adnak rá, mint a gyári cuccra. Illetve még azt is elmondták, hogy a Bosch cuccokkal elég sok gond van. Szóval szerencsém volt, mert nem is kell várni, megcsinálták és most remélem jó lesz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...