Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413828 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Klímás Topic
« Válasz #690 Dátum: 2011.06.18 14:18:28 »
Minden autóban úgy szokott lenni.

Hát akkor én vagy vak vagyok vagy.... :D
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #691 Dátum: 2011.06.18 15:27:51 »
Minden autóban úgy szokott lenni.

Hát akkor én vagy vak vagyok vagy.... :D

Nézd, a hűtő előtt kell annak lennie, de alul inkább. A tetején ne keresd, és valószínűleg a zárhíd és annak műanyag takarója is útban lesz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Klímás Topic
« Válasz #692 Dátum: 2011.06.23 09:26:03 »
Nem tudom található-e ilyen az oldalon, de nekem máshol kellett keresnem a klímához töltési táblázatot.

itt irja a legtöbb típushoz a gáz mennyiségét és az olaj típusát:
Most már csak az a kérdés, hogy mennyi olaj kell a rendszerbe? Carina E
http://www.cool4u.hu/toltet.htm

illetve

járműklíma minden mennyiségben:

http://www.cool4u.hu/jarm.htm

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #693 Dátum: 2011.06.23 10:36:41 »
Most már csak az a kérdés, hogy mennyi olaj kell a rendszerbe? Carina E

Nekem azt mondták (itt is meg, a klímaszervízben is), hogy a gázban lévő olaj keni a rendszert, tehát nem kell külön olajozni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Klímás Topic
« Válasz #694 Dátum: 2011.06.23 10:37:56 »
Most már csak az a kérdés, hogy mennyi olaj kell a rendszerbe? Carina E

Nekem azt mondták (itt is meg, a klímaszervízben is), hogy a gázban lévő olaj keni a rendszert, tehát nem kell külön olajozni.
Én is ezt az infot kaptam.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Klímás Topic
« Válasz #695 Dátum: 2011.06.23 11:48:04 »
Most már csak az a kérdés, hogy mennyi olaj kell a rendszerbe? Carina E

Nekem azt mondták (itt is meg, a klímaszervízben is), hogy a gázban lévő olaj keni a rendszert, tehát nem kell külön olajozni.

Jah, de a gázhoz külön kell az olajat hozzátenni ezt elfelejtették mondani..  :yes:
A nitrogén gáz magában nem ken semmit  :wacko:.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #696 Dátum: 2011.06.23 11:54:15 »
Elmesz egy Bosch szerviz allomasra, ez a scenario.

Ott a gepet rateszik, ami leszivja a gazt, majd az olajat is, kiirja, hogy mibol mennyi volt benne.

Ezutan a gep vagy nyomasprobaz, vagy egybol nekiall vakuumolni, majd feltolti a rendszert olajjal es gazzal, amelyek mennyiseget a kezelo elore beirta. Igy neked nincsen dolgod semmivel sem, csak el kell vinni a kocsit es fizetni kell a vegen.

Az adatbazisok tartalmazzak a gaz es az olaj mennyiseget, tipusat, de a kocsira is ra van teve egy matrica, ami ugyan ezt hirdeti.

Kulon olajat neha szoktak picit ratolteni, mert bedolgozodik a rendszerbe, picit csokken a mennyisege. De ez nem horror, ha nincsen komoly szivargas, szinte elhanyagolhato.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Klímás Topic
« Válasz #697 Dátum: 2011.06.23 12:15:50 »
Elmesz egy Bosch szerviz allomasra, ez a scenario.

Ott a gepet rateszik, ami leszivja a gazt, majd az olajat is, kiirja, hogy mibol mennyi volt benne.

Ezutan a gep vagy nyomasprobaz, vagy egybol nekiall vakuumolni, majd feltolti a rendszert olajjal es gazzal, amelyek mennyiseget a kezelo elore beirta. Igy neked nincsen dolgod semmivel sem, csak el kell vinni a kocsit es fizetni kell a vegen.

Az adatbazisok tartalmazzak a gaz es az olaj mennyiseget, tipusat, de a kocsira is ra van teve egy matrica, ami ugyan ezt hirdeti.

Kulon olajat neha szoktak picit ratolteni, mert bedolgozodik a rendszerbe, picit csokken a mennyisege. De ez nem horror, ha nincsen komoly szivargas, szinte elhanyagolhato.

Na azért érdeklődöm, mert van egy hűtőgépszerelő srác, akinek van egy maszek kis hordozható kompresszora, amivel szokott autóklímát is tölteni. Van mérlege meg minden, múltkor láttam csinált egy autót, amiben annyira kevés gáz volt, hogy be sem húzott a kuplungja. Erre csak simán rátöltött és dobta is a hideget. 4E-ret kért érte.
Namost nekem biztos van márr 2-3 éve, hogy a klima nem lett töltve, de még vigan bekapcsol, és hideget is csinál, de már nem az igazi.
Kérdés, hogy elégséges-e ha mondjuk pontosak akarunk lenni visszafejti a most benne levő gázt, ezt leméri és visszatölti, plusz kiegészíti, hogy 750 g legyen.
Ha ennyi idő után még nem ment el a gáz elméletileg az olaj is benne van, de még meg kell kérdeznem, hogy ő tud-e olajozni.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #698 Dátum: 2011.06.23 12:58:45 »
Ha 2-3 eve vagy regebb ota lett csak tolve es csak ennyi ido alatt ment el a gaz, akkor eselyes, hogy nincsen semmi komoly szivargas. Evente a toltotomeg 1/3-a is elmehet, ez meg nem szamit hibasnak.

Nah, ha nincsen lathato olajnyom sehol sem, akkor folosleges az olajjal bajlodni, eleg, ha ratolt a koma. Szerintem siman vallalhato a dolog. Plane 4 rugoert.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #699 Dátum: 2011.06.23 13:23:55 »
Na azért érdeklődöm, mert van egy hűtőgépszerelő srác, akinek van egy maszek kis hordozható kompresszora, amivel szokott autóklímát is tölteni. Van mérlege meg minden, múltkor láttam csinált egy autót, amiben annyira kevés gáz volt, hogy be sem húzott a kuplungja. Erre csak simán rátöltött és dobta is a hideget. 4E-ret kért érte.
Hát én ezzel nem szórakoznék. 5e-ért jött ki és töltötték fel nekem a klímát.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Klímás Topic
« Válasz #700 Dátum: 2011.07.21 22:37:27 »
Klíma töltésnél valóban le kell engedni előtte a maradék gázt a rendszerből és utána fullra tölteni??
A fertőtlenítést úgy szokás hogy a pollenszűrőre fújják a habot amit a venti a rendszerből kihuzatol?
Danke!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #701 Dátum: 2011.07.22 07:42:42 »
Klíma töltésnél valóban le kell engedni előtte a maradék gázt a rendszerből és utána fullra tölteni??
A fertőtlenítést úgy szokás hogy a pollenszűrőre fújják a habot amit a venti a rendszerből kihuzatol?
Danke!
Az az igazi feltöltés, ha előtte leengedik és lemérik a gázt, a többi sztem nem az igazi. Fertőtlenítésnél pedig új pollenszűrőt illik berakni, a hőnemtommilyengombát szokták fertőtleníteni a habbal és a rendszert, ahonnan jön a levegő.
         

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #702 Dátum: 2011.07.24 22:28:16 »
Felmelegedett autó gyors lehűtése. Ha majd megint meleg lesz, kipróbálom. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #703 Dátum: 2011.07.25 07:43:12 »
Felmelegedett autó gyors lehűtése. Ha majd megint meleg lesz, kipróbálom. :)
Na erre kíváncsi leszek, hogy öt ajtócsapás után hogy lesz mintegy tíz fokkal hidegebb... Anno a Kadettnél kb ugyanez volt a klíma. Ettől függetlenül a szélvédő meg a műszerfal ontja a meleget.  :)
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #704 Dátum: 2011.07.25 08:05:47 »
A legtutibb módszer, az, hogy leengeded mind a 4 ablakot, úgy indulsz el, és 3 perc múlva már érezhetően jobb odabent a levegő.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...