Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413788 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #675 Dátum: 2011.06.06 19:54:18 »
Minden autóban úgy szokott lenni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #676 Dátum: 2011.06.09 09:23:31 »
Lehet, hülyeséget kérdezek, de az én autómban a klímakompresszort kell időnként ellenőrizni? Olaj, stb, ilyesmire gondolok. Vagy száraz kompresszoros?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #677 Dátum: 2011.06.09 09:42:23 »
Nem száraz kompresszoros, de a gáz, ami kering a rendszerben, tartalmaz olajat és az keni, ahol szükséges.
Nincsen vele dolgod, csak szemrvételezéssel lehet megnézni, hogy jó, vagy jók-e az ékszíj(ak).  Ha működik jól a klíma, akkor ennyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #678 Dátum: 2011.06.09 10:01:53 »
Lehet, hülyeséget kérdezek, de az én autómban a klímakompresszort kell időnként ellenőrizni? Olaj, stb, ilyesmire gondolok. Vagy száraz kompresszoros?
Kell az olajat is ellenrizni, meg a nyomastartast is. Erre vannak a millios klimatolto-allomasok, amik kompletten elvegzik a karbantartast automatikusan. Eloszor leszivjak a gazt, aztan az olajat is. Utana nyomasprobaznak, majd ha minden OK, akkor feltoltik olajjal a rendszert, illetve gazzal az elore betaplalt mennyisegekkel.

Ezert jobb a draga klimasgepekkel toltetni a rendszert es nem a sima merouveggel, mert igy az olaj mennyisege es a tomitesek allapota is felszinre kerul. Sot, ezek a gepek tudnak UV markert is belekeverni a rendszerbe, ami a szivargasok helyenek a lokalizalasat hivatott segiteni. Ha van szivargas, a helyet nem venni konnyen eszre. UV markerrel es UV lampaval azonban lathato, hogy hol ment ki a gaz, ergo tudod, hogy ha fogy, akkor hol kell tomitest cserelni.

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Klímás Topic
« Válasz #679 Dátum: 2011.06.13 10:30:28 »
Sziasztok!
Tudja valaki kb. mennyibe kerülne a 98-as 1.6-os Aveba klímát szereltetni? Esetleg érdemes ilyet bontóba nézni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Klímás Topic
« Válasz #680 Dátum: 2011.06.13 14:14:19 »
Sziasztok!
Tudja valaki kb. mennyibe kerülne a 98-as 1.6-os Aveba klímát szereltetni? Esetleg érdemes ilyet bontóba nézni?
Először is meg kell nézni, hogy megvan-e a klíma és az összes tartozék (pl. pollenszűrő) helye a kocsiban. Egy új cucc nagyságrendileg 2-300ezer forint mindenestül, ha bontottat találsz, akkor esetleg egy százassal olcsóbb. Érdemes bontottat nézni, mert jellemzően ez nem az az egység, ami tönkre szokott menni egy autóban, de ez nem jelenti azt, hogy kivétel nélkül az összes bontott hibátlan, és még legalább 20 évig gond nélkül működni fog.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.13 14:24:37 írta music »
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #681 Dátum: 2011.06.13 14:16:09 »
A korabeli E11-es Corollába bontóból 80-120 körül megvan mindennel együtt a dolog. Állítólag viszont a szintén korabeli Yarisba nem éri meg betenni.  ::)
         

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Klímás Topic
« Válasz #682 Dátum: 2011.06.14 23:23:42 »
Az én 96-os Carinámba múlt héten szerelték be a bontott klímát, mindenestől megvolt 100 ezer Ft-ból.  :D Prímán műxik.  :clap:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #683 Dátum: 2011.06.16 08:55:30 »
Holnap viszem az autót egy átfogó klímaellenőrzésre és ha kell gáztöltésre a 13. kerületi Bosch szervízbe. Többen ajánlották, hogy azt a csömöri klímást akihez van klubos kedvezmény, de ez 2 ezressel drágább, és időben és távolságban is egyszerűbb. És ez egy Bosch szervíz, tehát elvileg spéci cuccaik vannak. Majd beszámolok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #684 Dátum: 2011.06.16 09:43:35 »
... Többen ajánlották, hogy azt a csömöri klímást akihez van klubos kedvezmény, de ez 2 ezressel drágább, és időben és távolságban is egyszerűbb. ...
Csak jelzem, hogy akár házhoz is megy. (Ezt távolságban nem lehet felülmúlni. :D )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #685 Dátum: 2011.06.16 10:34:50 »
Tudom, de én nem szeretem ezt a házhoz hívás dolgot. Tudod, panelban lakom, ott nem igazán jó a parkolóban szerelni. Jó lesz ez holnap, majd beszámolok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Klímás Topic
« Válasz #686 Dátum: 2011.06.16 11:07:51 »
Egyet értek mondival, miért hívnám házhoz a szerelőt, amikor a klíma hiánya nem gátolja az autót a haladásban...  :hmmmm: Ez csak plusz költség a kiszállási díj tekintetében, azt, viszont inkább beletankolom a saját kocsimba, minthogy kidobjam az ablakon, mert lusta vagyok elgurulni a szervizbe...  :surrender: :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #687 Dátum: 2011.06.16 11:32:58 »
OK. Nekem plusz költség az lett volna, hogy elvigyem hozzá az autót - meg főleg idő.
Amúgy nagy szerelés nem volt, az újratöltést szerintem meg tudja oldani egy parkolóban is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Klímás Topic
« Válasz #688 Dátum: 2011.06.16 14:25:02 »
És ez egy Bosch szervíz, tehát elvileg spéci cuccaik vannak.
Az nem jelent semmit:
Nekem tavaly egy Bosch szervizben, spéci cuccokkal megállapították, hogy nem található kartergáz a Corsa hűtővizében, (mindezt legalább valóban olcsón), majd fél év múlva a motor olyan hengerfejes volt, hogy ihaj, és a szerelő szerint kizárt dolog, - pláne az adott használati körülmények közt - hogy az az utolsó fél évben keletkezett volna. :nono: :excl: :nono:
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #689 Dátum: 2011.06.17 09:22:50 »
Megvolt a klímaszervíz. Azt mondták, hogy csak minimálisan volt kevesebb gáz annál, amennyinek lennie kellene. Átnézték, azt mondták nem szivárog semmi. Mondom oké, akkor mitől van az hogy néha nem hűtött ügy ahogy kéne. Valami szelepről magyaráztak, hogy az beragadt, de most az új gázban majd jól megkeni és jó lesz. Mondjuk utána ismét egyes fokozaton ment a klíma, pedig a napokban már az auto módban ritkán ment 3-as alatt. Szóval úgytűnik jó lesz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...