Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 418751 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #660 Dátum: 2011.05.25 15:34:21 »
No, akkor jövőhéten gáztöltés, a slagot pedig megpróbálom valahogy megoldani, mert a panelban ez nem könnyű feladat  :helpsmilie: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #661 Dátum: 2011.05.25 15:50:08 »
Tudtok valami jó klímást ajánlani Pesten? Gázellenőrzés/töltés + fertőtlenítésre.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #662 Dátum: 2011.05.25 15:51:49 »
Pl. a 2Moha. Van klubos kedvezmény, ha klubtag vagy.  ;)
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #663 Dátum: 2011.05.25 15:57:09 »
No, akkor jövőhéten gáztöltés, a slagot pedig megpróbálom valahogy megoldani, mert a panelban ez nem könnyű feladat  :helpsmilie: .

Ha gondolod, gyere ki hozzám, slagom van, viz még folyik, valahogy csak megegyezünk...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #664 Dátum: 2011.05.25 15:58:57 »
Mar a tisztitaskor is figyeltem, hogy egyszer csak kikapcsolt a ventillatora, pedig jo hidegre volt allitva, meg maximalis befujasra.

Valami nem stimmel ezzel szerintem. Lehet, hogy alacsony a gazmennyiseg, aztan letilt bizonyos helyzetekben. Eloszor toltesd fel, aztan ha nem lesz jo, akkor utana matekozunk meg rajta.

Na ez pontosan azt jelzi, hogy koszos a szegény hűtő!  Persze, hogy bekapcsol a ventilátor, hiszen a vezérlő azt tapasztalja, hogy nem hűl le a gáz.  Deha kijön a dzsuva, akkor már lehűl, nem kell a ventilátor, kikapcsolja.

Persze ez nem jeleni azt, hogy a gázmennyiség is benne van, de mindenképpen hasznos a dolog.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #665 Dátum: 2011.05.25 15:59:22 »
No, akkor jövőhéten gáztöltés, a slagot pedig megpróbálom valahogy megoldani, mert a panelban ez nem könnyű feladat  :helpsmilie: .
Hoztam neked uj csovet otthonrol a tisztito flakonhoz. Ha atugrasz, akkor a csovemmel nyomathatunk bele egy ujabb adag habot.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #666 Dátum: 2011.05.25 16:04:20 »
Pl. a 2Moha. Van klubos kedvezmény, ha klubtag vagy.  ;)

Őt hívtam én is. 6000 nála a gáztöltés Toyotaklub tagoknak.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #667 Dátum: 2011.05.25 16:04:45 »
Srácok, köszi a segítséget és a felajánlást, fogok élni vele  :yes: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #668 Dátum: 2011.05.26 09:40:33 »
Mielőtt még elmennél a klímáshoz, essél neki slaggal a klímahűtőnek, meg ha már pacsálsz, akkor a nomál hűtőnek is.  Gazdagon mosd ki a lamellák közötti port, bogarat, dzsuvát, ugyanis, ha ott lerakódik a kosz, akkor a hűtőteljesítmény is jelentősen lecsökken.  Ha már csak tiszta víz csorog le belőle, akkor jó. Nagy esélyel az első fél percben fekete lé fog lejönni.  Ezt követően tesztelj ismét, ha megjavult ez volt a baja.  Átlag 2 évente nekem is mosni kell a dzsuvát belőle.
No tegnap megnéztem, és ez az E12-nél nem egyszerű. mert ki kell ott bontani mindenféle műanyag burkolatot. Te ebben mennyire vagy járatos? Jövő hétvégén megyek a keresztanyámékhoz, és ott a kertes házban van slag, tehát ott meg tudnám oldani, kérdés, hogy mennyire kell szétszombázni az autót. Vagy ha a kosz bemegy a hűtőmaszkon keresztül, akkor a víz is?  :hmmmm:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #669 Dátum: 2011.05.26 09:49:26 »
Nem kell tulparazni. A hutoracson keresztul benyomod a slagot, aztan kivered belole a mocskot.

Utana meg a motor elott bedugod a csovet, aztan kivered a belso felet is slaggal.

Ha folso muanyag utban van, akkor azt is le tudod szedni siman, 4-5 patent fogja csak.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #670 Dátum: 2011.05.26 19:08:44 »
Pontosan úgy van, ahogyan B.S. leírta. Óvatosan a rácson keresztül benyomod a slag végét és szépen kimosod, míg tiszta víz nem jön.  Előtte nézd meg, hogy a klímahűtő és a hűtő pontosan meddig tart és hol helyezkedik el, hogy célirányosan menjen a vízsugár.

Ja, igen, ne a 90 fokos hűtőnek enged neki a hideg vizet, hagyd, hogy kicsit lehűljön.  Szerintem simán megoldod.
Ha kintről befele locsolsz, azt zárt motorháztetővel csináld, nehogy valami kényes rész véletlenül kapjon a vízből.  És ne lagymatag sugárral csináld, de ne is 100 bar-ossal. ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gara

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Klímás Topic
« Válasz #671 Dátum: 2011.05.30 16:05:35 »
Sziasztok!  Valószínűleg klíma feltöltésre lenne szükségem. Tudtok Pécsett ajánlani jó klímást?
Corolla E12 1.4 VVTi, 2004

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #672 Dátum: 2011.06.05 21:38:31 »
Megvolt a hűtő és a klímahűtő kimosása. Levettem a hűtőmaszk tetetjén lévő műanyag burkolatot (egy patentot is el is törtem, de majd pótolom), és slaggal szépen nem túl nagy nyomással átmostuk a hűtőket. A műveletben a Keresztapám volt segítségemre, aki nyugdíjas autószerelő (főleg buszokban és kamionokban utazott a munkahelyén). Nem volt igazán koszos, de kimostuk. Érdemi klímahűtés növekedést nem vettem észre, de azért mindenképpen ráfért. Következő kör a gáztöltés, erre valamikor majd bejelentkezem ahhoz a céghez, akit a klubhonlapon találtam.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Klímás Topic
« Válasz #673 Dátum: 2011.06.05 23:09:00 »
Klíma hűtőt pontosan hol találom?  ::)
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #674 Dátum: 2011.06.06 10:10:45 »
Klíma hűtőt pontosan hol találom?  ::)
Nálam a motorhűtő előtt van.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...