Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413927 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Klímás Topic
« Válasz #645 Dátum: 2011.05.17 12:12:50 »
Még garanciális autónál a klímatöltés is garanciális vagy az "kopó alkatrész"?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #646 Dátum: 2011.05.17 12:13:34 »
Ez "kopó".
         

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #647 Dátum: 2011.05.17 13:34:29 »
Hacsak nem egy év alatt elveszti mondjuk a gáz felét. Az már szerintem garanciális. Gondolom az éves szervízben ennek az ellenőrzése is benne van.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Klímás Topic
« Válasz #648 Dátum: 2011.05.17 13:40:40 »
Hacsak nem egy év alatt elveszti mondjuk a gáz felét. Az már szerintem garanciális. Gondolom az éves szervízben ennek az ellenőrzése is benne van.
Szinte biztos vagyok benne, hogy nem garanciális. Simán mondhatják azt, hogy a user nem kapcsolta be télen havonta legalább 1-szer és ezért lassacskán (akár 2-3 év alatt) elszivárgott. Amúgy szinte tök mindegy, mert ez a pár ezer forint nem tétel szerintem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klímás Topic
« Válasz #649 Dátum: 2011.05.17 17:51:14 »
A klíma rendszerben van egy nyomásérzékelő, tehát amennyiben már annyira kevés a gáz benne hogy az káros lenne valamire, be sem húz a kompresszor mágneskapcsolója, el sem indul a klíma...
Ha nem így lenne, akkor sorban cserélgethetnénk a kompresszorokat!

Ettől függetlenül nem árt azt a klímát megnézetni!
Xanyi

kisslacko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Klímás Topic
« Válasz #650 Dátum: 2011.05.23 12:29:24 »
Sziasztok!
Van egy 12 éves corollám,és szeretnék bele klimát szereltetni,de azt mondták a Toyota Tsushonál hogy már nem lehet hozzá rendelni,vegyek bontotat.
Szerintetek a bontott klima mennyire "megbizható"?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #651 Dátum: 2011.05.23 12:39:34 »
Sajnos más megoldás tényleg nem lesz mint a bontott (bontók listája a klub főoldalán van). Egyébként simán bele lehet tenni 80-120 ezer körül munkadíjjal együtt megoldható. :)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #652 Dátum: 2011.05.23 12:43:16 »
Lehet, hogy jo a bontott, lehet, hogy nem. Jellemzoen nem szokott a klimaval gond lenni, igy elegge jo az esely arra, hogy a bontott klima is tokeletesen fog majd uzemelni. En meg mernem venni a bontottat, mert igy 100e korul lehet kapni komplett cuccost, amit mar csak beszerelni, meg tolteni kell. Mig a gyari klima 250-300e Ft is lenne, mire beszerelesre kerulne a kocsidba.

Szivargasra meg nem lenne gondod, mert osszeszereleskor ugy is uj tomitesek kerulnenek be a kocsiba. Szoval meg akar jobb is lehet, mintha gyarilag lett volna benne.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Klímás Topic
« Válasz #653 Dátum: 2011.05.23 13:53:01 »
Lehet, hogy eleve ide kellett volna írjam, de a rend kedvéért jelzem, hogy most itt is klímával kapcsolatos értekezés folyik.  :innocent:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klímás Topic
« Válasz #654 Dátum: 2011.05.23 17:21:08 »
Sziasztok!
Van egy 12 éves corollám,és szeretnék bele klimát szereltetni,de azt mondták a Toyota Tsushonál hogy már nem lehet hozzá rendelni,vegyek bontotat.
Szerintetek a bontott klima mennyire "megbizható"?


Megbízható forrásból jó a bontott, nem jellemző a Toyoták klímarendszerére semmilyen meghibásodás. Viszont ahogy már B.S. is írta, amikor szerelik be ragaszkodj hozzá, hogy az összes létező tömítést cseréljék újra, nem lesz nagy tétel csak nekik több meló... Viszont ha ezt nem teszed meg sosem lesz jó az a klíma...
Xanyi

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Klímás Topic
« Válasz #655 Dátum: 2011.05.23 22:36:14 »
Sajnos más megoldás tényleg nem lesz mint a bontott (bontók listája a klub főoldalán van). Egyébként simán bele lehet tenni 80-120 ezer körül munkadíjjal együtt megoldható. :)

Én kb. 1 éve tettem a 92-es (eredetileg klíma nélküli) Carina E-be komplett bontott klímát, 65 e. ft-ba került feltöltéssel együtt. A mai napig semmi baja!!!  :clap:

kisslacko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Klímás Topic
« Válasz #656 Dátum: 2011.05.24 06:36:04 »
Idézet
Én kb. 1 éve tettem a 92-es (eredetileg klíma nélküli) Carina E-be komplett bontott klímát, 65 e. ft-ba került feltöltéssel együtt. A mai napig semmi baja!!!  :clap:

Sajnos egy bontóban sincsen komplett klima,de azért köszi a hozzászólásokat,reménykedek hátha........
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.24 19:12:50 írta Palaczk »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #657 Dátum: 2011.05.25 15:17:50 »
Tegnap este elindultam Debrecenbe, és benyomtam a klímát auto módba (előtte lehúzott ablakkal kicsit "hűtöttem" az utasteret). A kijelző szerint közel maximumon ment, de nem nyomott be nemhogy hideg levegőt, még levegőt is csak minimálisat. Aztán felmentem a pályára, 100 körül elkezdett hideget fújni, majd egy baleset miatt araszoltam kicsit (kb 40 percet), amikor is megint majdnem megfőttem, aztán pályatempónál megint jó volt. Ma hazafelé viszont végig jól ment, városi tempónál is. Mi lehet a gond, mert ez így tutira nem normális.
Felhívtam a klubhonlapon az engedmények között lévő klímást, jövő héten tudok hozzá menni, és akkor egyúttal a gáztöltés is meglesz. De ha bármilyen ötlet van érdekelne!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #658 Dátum: 2011.05.25 15:22:59 »
Mielőtt még elmennél a klímáshoz, essél neki slaggal a klímahűtőnek, meg ha már pacsálsz, akkor a nomál hűtőnek is.  Gazdagon mosd ki a lamellák közötti port, bogarat, dzsuvát, ugyanis, ha ott lerakódik a kosz, akkor a hűtőteljesítmény is jelentősen lecsökken.  Ha már csak tiszta víz csorog le belőle, akkor jó. Nagy esélyel az első fél percben fekete lé fog lejönni.  Ezt követően tesztelj ismét, ha megjavult ez volt a baja.  Átlag 2 évente nekem is mosni kell a dzsuvát belőle.

Nagynyomású mosó erre a célra nem alkalmazható, mert a lamellák sérülhetnek!!!!!

A slag nyomása pont elég, de úgyis látni fogod, hogy mennyi a pont jó nyomás. Ne sajnáld a vizet, eltart egy darabig, míg tiszta lesz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #659 Dátum: 2011.05.25 15:23:25 »
Mar a tisztitaskor is figyeltem, hogy egyszer csak kikapcsolt a ventillatora, pedig jo hidegre volt allitva, meg maximalis befujasra.

Valami nem stimmel ezzel szerintem. Lehet, hogy alacsony a gazmennyiseg, aztan letilt bizonyos helyzetekben. Eloszor toltesd fel, aztan ha nem lesz jo, akkor utana matekozunk meg rajta.