Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413964 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Klímás Topic
« Válasz #600 Dátum: 2011.03.21 22:00:13 »
Én a kondenzvíz kivezető gumicsövet visszahúztam, a klímaHABNAK a vezetékét koppanásig beleigazgattam, a kis rés ami a gumicsövön  maradt hüvelykujjal befogtam, és   :gun_bandana: egy lendületben fél flakonnal beleengedtem. Hatásos lett.  :nuke:
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #601 Dátum: 2011.03.21 22:07:11 »
Én a kondenzvíz kivezető gumicsövet visszahúztam, a klímaHABNAK a vezetékét koppanásig beleigazgattam, a kis rés ami a gumicsövön  maradt hüvelykujjal befogtam, és   :gun_bandana: egy lendületben fél flakonnal beleengedtem. Hatásos lett.  :nuke:
Jah, én is így szoktam mostnában. A maradékot felülről tolom bele.

djgrande

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Klímás Topic
« Válasz #602 Dátum: 2011.04.03 16:14:40 »
Sziasztok,


A problémám hasonló. 97-es 2.0 GLi Carina E-ben egyik napról a másikra lehalt a gyári klíma. A kapcsoló jó, az 50A-s bizti is OK, viszont a klímakompresszor oldalán lévő csatit lehúzva semmilyen táp nem mérhető és bekapcsoláskor a fordulatszámot sem emeli meg. Tavaly mérettem ki (miután kezdett csökkeni a klíma hatásfoka) a gáznyomás jó (volt) benne. Sajnos a leírásomban, csak annyi van, h menjek Toyota Dealer-hez. Ezt kihagynám.:)

A segítségeteket nagyon köszönöm!

Üdv,
Attila

Sziasztok!
Problémám a következő: 94-es Carina E-ben nem kapcsol be a klíma kuplungja. Gáz okés benne. Sőt,ha direktben kötöm rá a kuplungra a feszt, akkor működik is minden tutin. Már szinte minden biztit, csatlakozót ellenőriztem. Valószínű azóta nem működik, amióta nagynyomásúval ki kellett mosnom a motorteret, mert elfelejtettem visszarakni az olajbetöltő kupakot és telehányta olajjal a motorteret.
Kérdésem, hogy milyen érzékelők vannak ebben a rendszerben, amik a ki-be kapcsolást vezérlik illetve hol találhatók ezek. Már felforgattam szinte az egész motorteret, de sehol nem bukkantam rá. Idegesít, hogy sosem volt vele semmi gond és nem jövök rá a hiba okára pedig nem lehet valami bonyolult. Szerintem leszakíthattam egy vezetéket valahonnan, mert néhol azért mostam rendesen.
Ha bekapcsolom odáig még eljut a dolog, hogy megemeli a motorfordulatot. Csak az a nyüves relé nem kap jelet, ami a kuplungot húzná be. Na ennek a relének a vezérlőköre sérülhetett.

Segíjjetek, ha tudtok! :)
Köszi!
Toyota Carina E 2.0 GLi - "Alkatrészes: - 1.6? Én: - Nem, nem 1.6-os, 2.0 (már mondtam)."

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Klímás Topic
« Válasz #603 Dátum: 2011.04.03 22:38:38 »
Sziasztok,
A problémám hasonló. 97-es 2.0 GLi Carina E-ben egyik napról a másikra lehalt a gyári klíma. A kapcsoló jó, az 50A-s bizti is OK, viszont a klímakompresszor oldalán lévő csatit lehúzva semmilyen táp nem mérhető és bekapcsoláskor a fordulatszámot sem emeli meg. Tavaly mérettem ki (miután kezdett csökkeni a klíma hatásfoka) a gáznyomás jó (volt) benne. Sajnos a leírásomban, csak annyi van, h menjek Toyota Dealer-hez. Ezt kihagynám.:)
A segítségeteket nagyon köszönöm!
Üdv,
Attila
A nyomás lényegtelen !!
 Le kell fejteni a gázt, és újra kell tölteni, ott fogsz majd szembesülni a ténnyel, hogy fele sem volt meg a gázmennyiségnek.
Nem kell menni dealerhez, megteszi egy klímás is. A legtöbb ilyen helyen megtudják nézni az elektronikai részét is.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #605 Dátum: 2011.04.24 10:57:12 »
Máshol is kérdeztem, de itt igazán on. Szóval elég büdös a klímám. Mit javasoltok? Én nem igazán állnék neki barkácsolni, egy szervízben kb mennyiért tisztítják ki? Két hónapja kapott új pollenszűrőt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Klímás Topic
« Válasz #606 Dátum: 2011.04.24 11:11:54 »
6-8e Ft-ért alaposan kipucolják.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #607 Dátum: 2011.04.24 11:13:12 »
6-8e Ft-ért alaposan kipucolják.

Köszi, majd keresek valami közeli helyet. Vagy ez márkaszervíz ár? Mert az lenne a legközelebb.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #608 Dátum: 2011.04.24 18:27:41 »
Van itt a klubon belül is támagtó a Moha. Nekem egyszer már tisztította, talán, ha 20 percig tartott, ha igaz.
Miután láttam, hogy mit és hogyan csinál a tisztítítást már én is meg tudom csinálni, csak venni kell megfelelő spray-t.  Nem ördöngősség.

Én azt javasolom, hogy leresd meg Mohát, vagy kedvezmény is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #609 Dátum: 2011.04.24 19:00:50 »
Köszi, meg is találtam!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Klímás Topic
« Válasz #610 Dátum: 2011.04.25 16:19:24 »
Üdv!
Érdeklődnék a tapasztaltabbaktól, hogy milyen márkájú klimatisztítószert érdemes használni személyautóban, mert pollenszűrőcsere előtt ki akarom tisztítani a rendszert?

Köszi!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #611 Dátum: 2011.04.25 18:53:04 »
Szinte bármilyen jó, ami nem az alja.  Olyan 2.000.- HUF-tól felfele válogass.
És speciel ebben is az Liqui Moly-t ajánlom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Klímás Topic
« Válasz #612 Dátum: 2011.04.25 19:01:07 »
Szinte bármilyen jó, ami nem az alja.  Olyan 2.000.- HUF-tól felfele válogass.
És speciel ebben is az Liqui Moly-t ajánlom.

köszi! Veszek valamit majd!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #613 Dátum: 2011.04.25 21:22:06 »
Üdv!
Érdeklődnék a tapasztaltabbaktól, hogy milyen márkájú klimatisztítószert érdemes használni személyautóban, mert pollenszűrőcsere előtt ki akarom tisztítani a rendszert?

Köszi!
Én gyári Toyota klímatisztító habot használok. Ez olyan 2.500 körül van a szalonokban. Eléggé jól leviszi a gombát, kellemes az illata és folt nélkül is szárad a hab.

De jó fajta ez is, sőt még olcsóbb is:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Klímás Topic
« Válasz #614 Dátum: 2011.04.25 22:26:30 »
Ha 2 hónapja volt cserélje a pollenszűrőm, és elviszem kitisztíttatni, akkor cserélni kell a szűrőt? Remélem nem...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...