Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413775 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #555 Dátum: 2010.07.01 12:35:12 »
S most jó? Jön a baromi hideg?
Igen, most olyan mint régen, mondjuk tavaly nyáron. Na meg 6,5éves az autó, ideje volt ránézni a klímára. Folyamatosan kint parkol, éri a mínusz 15 és a plusz 40 fok, feltételezem a gáz is könnyebben elillan egy időjárásnak kitett autó esetében.

Peti

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #556 Dátum: 2010.07.01 12:43:45 »
Akkor jó :yes:

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Klímás Topic
« Válasz #557 Dátum: 2010.07.01 14:36:18 »
Most tettem komplett (elvileg) bontott klímát a "92-es Carina E-be. Kérdésem a következő: a kompresszor "kuplungjának" be kell-e kapcsolnia ha nincs gázzal feltöltve a rendszer (azaz a kompresszornak kell-e működnie?)?

tothferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Klímás Topic
« Válasz #558 Dátum: 2010.07.01 15:56:55 »
1. Pollenszűrő ki.
2. A szellőzőn maxig benyomni a csövet, aztán elkezdeni fújni, majd lassan kihúzni és közben is fújni.
3. A összes szellőzőnél megcsinálni a 2. pontot.
4. Hőcserélő felé is elfújni.
5. Spraytől függően hatni az anyagot
6. Beindítani az üzemmeleg motort a ventit először alacsony, majd fokozatosan a  maximumra ÉS max.fűtéssel kiszárítani a rendszert. (5-10 perc max., külső hőmérsékletől függően)
7.Klímát bekapcsolni és élvezni a hűvös és ilatos levegőt.

És mint minden autóval kapcsolatos szépészeti tevékenységet, illik ezt is nem a tűző napsütésben abszolválni.

Köszi szépen, megtörtént a tisztítás.
Fújtam mindenhova, az egész dobozt elhasználtam.  :)
Gondolom az természetes, hogy csöpögött alul egy kicsit, és a burkolat alatt (ahova csöpögött) a habtól nedves volt? Persze törölgettem.

Hát nem kellene csöpörészni, remélem nem automata a klíma a kocsidban, mert a csöpögés az bizony némi elektromos zűrt okozhat.

Automata klímám van... Remélem nem lett semmi zűr, de már használtam azóta (kb. 50 km-t), és semmi gond nem volt.
Klíma megy, elektromos cuccoknál sem vettem észre semmi zűrt... remélem így is marad. Most kicsit rám ijesztettél.  :cry:

Azért ezeket olvasva én még boldogabb vagyok, hogy ózonnal tisztították a klímámat. Nem volt csöpögés, nem volt szenvedés, nem volt vegyszer. És ráadásul szerintem a spray még drágább.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #559 Dátum: 2010.07.01 16:36:23 »
Te csak azért regeltél, hogy az ózonos tisztítást reklámozd?  :)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #560 Dátum: 2010.07.01 16:38:23 »
Csak azt felejti el a kollega, hogy az ózon erősen rákkeltő, így fénymásolni sem illik nagyon szűk zárt helységben sokat...

tothferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Klímás Topic
« Válasz #561 Dátum: 2010.07.01 16:59:02 »
Bocs a regelésért, ebben igazad van. De nem hiszem hogy reklám, hogy létezik egy szerintem kevésbe kockázatos módja is a klíma tisztításának, ahol nem kell félni az elektromos zűröktől. Hogy ki mit választ nekem mindegy. 
Természetesen igaz, hogy az ózon mérgező, és itt jóval több van mint egy fénymásolóban, ezért pusztulnak el a kórokozók, de akinél én csináltattam, annak a gépe a végén az ózont visszaalakítja oxigénné.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #562 Dátum: 2010.07.13 17:09:28 »
Voltam ma a budaörsi Speedy / Autonet-nél, 9990-Ft-ért megvolt a klíma gáz, olaj töltés, és a fertőtlenítés...és nem elhanyagolandó: kérés nélkül kézbe kapott számlával!
Odavittem, azt mondták 10perc múlva lesz szabad a gép, és kb 40perc a meló vele, így egy óra alatt megvolt.
Szia!

Ezen a linken nem 9990,- jön ki. Neked akkor akciós volt? :) Elviszem vmelyik nap jövő héten már én is megcsináltatni. :)

szerk: körbekérdeztem. A Speedynél végülis 12 ezer forint most, máshol ettől valamivel több (Bosch C. S-eket hívtam fel), de a legtöbb helyen hülyének néztek, mikor hívtam őket, hogy mit szeretnék. Mindenáron rá akartak beszélni a pollenszűrőcserére, holott mondtam, hogy nekem van és viszem és ne akarjanak eladni. :nonono:

szerk2: hmm, a Speedy azt mondta, hogy fél óra az egész, fertőtlenítéssel együtt. Most akkor mi van?
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.13 17:29:59 írta kleingy »
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #563 Dátum: 2010.07.13 19:29:47 »
Én a pollenszűrőt szóba sem hoztam, minek azt cserélni egy klíma töltés miatt?
Nekem 2speedy-nél is azt mondták, hogy leszedik a gázt és az olajat, és újratöltik.....a számlán is van olaj ráírva. Mikor odavittem 40percet mondtak, az, hogy neked 30at mondtak, biztos azért van szerintem, mert azt gondolták akkor jók nálad ha gyorsak.
Most nézem, hogy ami nekem 9990.-ft volt, az már 12 rugó tegnaptól:
http://www.speedyauto.hu/klima-akcio.html


madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Klímás Topic
« Válasz #564 Dátum: 2010.07.13 19:40:20 »
Most tettem komplett (elvileg) bontott klímát a "92-es Carina E-be. Kérdésem a következő: a kompresszor "kuplungjának" be kell-e kapcsolnia ha nincs gázzal feltöltve a rendszer (azaz a kompresszornak kell-e működnie?)?

Nem! Nyomás nélkül a kompresszornak nem kell működnie!!!
"Köszi" a segítséget!!!
A rendszer levákuumozva, nyomás-próbázva, feltöltve olajjal, gázzal, a gáz megfestve!!! 65 e. huf-ból a klíma nélküli Carina E-ből klímás lett.  :clap:  :clap:  :clap: 
Mindössze egy hűtő ventilátor kell még mert amiből ki lett bontva abban nem volt a klímának ventilátora :?: ! Szóval ha van valakinek "kicsipézér" nyugodtan szóljon, tudok rá vevőt.
Köszi!!!
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.13 19:43:34 írta madmisi »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #565 Dátum: 2010.07.13 20:55:53 »
Én a pollenszűrőt szóba sem hoztam, minek azt cserélni egy klíma töltés miatt?
Szerintem csak azért szoktak ilyenkor cserélni, ha kell, mert az vissza tudja fogni a klímát ha koszos - nem fog elég hideg levegőt fújni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #566 Dátum: 2010.07.14 09:57:13 »
Kértem klíma fertőtlenítést is, azért mondták a pollenszűrő cserét. Klíma lefejtés-feltöltést és fertőtlenítést kértem. De furi, hogy 30 percet mondtak. Nem szeretnék fizetni vmiért, amit nem végeznek el...
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #567 Dátum: 2010.07.14 10:02:46 »
Kértem klíma fertőtlenítést is, azért mondták a pollenszűrő cserét. Klíma lefejtés-feltöltést és fertőtlenítést kértem. De furi, hogy 30 percet mondtak. Nem szeretnék fizetni vmiért, amit nem végeznek el...
Én is kértem fertőtlenítést (érdekes citromos szaga van), nekem nem mondták :) Végül is 4hónappa előtte lett cserélve.
Nekem 40percet mondtak, én meg sem vártam - néztem a dolgot, kimentem a Tesco-ba... de a végeredmény tetszett, mert most újra jó hideget tud fújni.
 

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #568 Dátum: 2010.07.14 10:04:18 »
Köszi. :) Gondolta a franc, hogy ilyen macerás ez a klíma feltöltősdi (egy nőnek).
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #569 Dátum: 2010.07.14 10:09:42 »
Köszi. :) Gondolta a franc, hogy ilyen macerás ez a klíma feltöltősdi (egy nőnek).
Én meg vettem egy spray-t, aztán yourself. :hug: Amúgy meg a szerelőmnél van klímakütyű, úgyhogy ott szoktuk ellenőrizni alkalmasint az állapotokat. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.