Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413797 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #540 Dátum: 2010.06.28 18:24:58 »
A Speedyautó - autonet-nél volt már valaki klímával? Holnap viszem a kocsit hozzájuk elvileg...

A 16.kerületben lévő Speedynél dolgozik egy haverom. Szerintem egész jó, és a futómű átnézése is ingyen van :)
Köszi! Holnap lehet benézek hozzájuk....

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #541 Dátum: 2010.06.29 13:49:48 »
Voltam ma a budaörsi Speedy / Autonet-nél, 9990-Ft-ért megvolt a klíma gáz, olaj töltés, és a fertőtlenítés...és nem elhanyagolandó: kérés nélkül kézbe kapott számlával!
Odavittem, azt mondták 10perc múlva lesz szabad a gép, és kb 40perc a meló vele, így egy óra alatt megvolt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #542 Dátum: 2010.06.29 14:00:23 »
Ez a lefejtős, stb. módszer volt? Mint amit leírtak kicsit visszább is?
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #543 Dátum: 2010.06.29 14:08:29 »
Ez a lefejtős, stb. módszer volt? Mint amit leírtak kicsit visszább is?
Nem voltam ott, mert kimentem addig a tecsóba. Szóban azt mondták, hogy lefejtik a gázt és az olajat is. Gondolom beszereztek egy gépet, az meg csinálja amit kell. Mert én is elég szkeptikus vagyok, biztonság kedvéért felhívtam egy másik speedyt is előtte, és ott is megkérdeztem mit csinálnak, és ugyan ezt mondták: lefejtik, újratöltik stb..

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #544 Dátum: 2010.06.29 16:26:03 »
Sziasztok,

Vettem ma egy klímatisztító sprayt, aztán gondoltam este befújom vele a kocsit.  :yes:

Az lenne a kérdésem, hogy a szellőzőnyílásokba mennyit kell fújni? Soha nem csináltam még ilyet, de gondolom ez valamilyen hab-szerű anyag. Addig fújjam, míg a hab ki nem jön? És aztán hagyni kell száradni vagy járatni a szellőzőket? Jó hosszú cső van hozzá (vagy 50 cm) azt teljesen ütközésig be kell nyomni?
És ha jól tudom a pollenszűrő mögötti részbe is ajánlott fújni?

Köszi.  :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #545 Dátum: 2010.06.29 19:08:46 »
Ez a lefejtős, stb. módszer volt? Mint amit leírtak kicsit visszább is?
Nem voltam ott, mert kimentem addig a tecsóba. Szóban azt mondták, hogy lefejtik a gázt és az olajat is. Gondolom beszereztek egy gépet, az meg csinálja amit kell. Mert én is elég szkeptikus vagyok, biztonság kedvéért felhívtam egy másik speedyt is előtte, és ott is megkérdeztem mit csinálnak, és ugyan ezt mondták: lefejtik, újratöltik stb..

Ha ennyi időt mondtak, akkor tuti le is fejtették. Lefejtés, ennek megmérése grammra, vákuumozás, hogy szelel-e vhol, aztán típustól függően klímaolaj és opciósan UV festék, majd közegfeltöltés, szintén grammra. Ez hozzávetőlegesen 40 perces metódus.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #546 Dátum: 2010.06.29 19:14:22 »
Sziasztok,

Vettem ma egy klímatisztító sprayt, aztán gondoltam este befújom vele a kocsit.  :yes:

Az lenne a kérdésem, hogy a szellőzőnyílásokba mennyit kell fújni? Soha nem csináltam még ilyet, de gondolom ez valamilyen hab-szerű anyag. Addig fújjam, míg a hab ki nem jön? És aztán hagyni kell száradni vagy járatni a szellőzőket? Jó hosszú cső van hozzá (vagy 50 cm) azt teljesen ütközésig be kell nyomni?
És ha jól tudom a pollenszűrő mögötti részbe is ajánlott fújni?

Köszi.  :D

1. Pollenszűrő ki.
2. A szellőzőn maxig benyomni a csövet, aztán elkezdeni fújni, majd lassan kihúzni és közben is fújni.
3. A összes szellőzőnél megcsinálni a 2. pontot.
4. Hőcserélő felé is elfújni.
5. Spraytől függően hatni az anyagot
6. Beindítani az üzemmeleg motort a ventit először alacsony, majd fokozatosan a  maximumra ÉS max.fűtéssel kiszárítani a rendszert. (5-10 perc max., külső hőmérsékletől függően)
7.Klímát bekapcsolni és élvezni a hűvös és ilatos levegőt.

És mint minden autóval kapcsolatos szépészeti tevékenységet, illik ezt is nem a tűző napsütésben abszolválni.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #547 Dátum: 2010.06.29 20:12:34 »
1. Pollenszűrő ki.
2. A szellőzőn maxig benyomni a csövet, aztán elkezdeni fújni, majd lassan kihúzni és közben is fújni.
3. A összes szellőzőnél megcsinálni a 2. pontot.
4. Hőcserélő felé is elfújni.
5. Spraytől függően hatni az anyagot
6. Beindítani az üzemmeleg motort a ventit először alacsony, majd fokozatosan a  maximumra ÉS max.fűtéssel kiszárítani a rendszert. (5-10 perc max., külső hőmérsékletől függően)
7.Klímát bekapcsolni és élvezni a hűvös és ilatos levegőt.

És mint minden autóval kapcsolatos szépészeti tevékenységet, illik ezt is nem a tűző napsütésben abszolválni.

Köszi szépen, megtörtént a tisztítás.
Fújtam mindenhova, az egész dobozt elhasználtam.  :)
Gondolom az természetes, hogy csöpögött alul egy kicsit, és a burkolat alatt (ahova csöpögött) a habtól nedves volt? Persze törölgettem.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.29 20:19:14 írta MrIP »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #548 Dátum: 2010.06.30 13:16:26 »
1. Pollenszűrő ki.
2. A szellőzőn maxig benyomni a csövet, aztán elkezdeni fújni, majd lassan kihúzni és közben is fújni.
3. A összes szellőzőnél megcsinálni a 2. pontot.
4. Hőcserélő felé is elfújni.
5. Spraytől függően hatni az anyagot
6. Beindítani az üzemmeleg motort a ventit először alacsony, majd fokozatosan a  maximumra ÉS max.fűtéssel kiszárítani a rendszert. (5-10 perc max., külső hőmérsékletől függően)
7.Klímát bekapcsolni és élvezni a hűvös és ilatos levegőt.

És mint minden autóval kapcsolatos szépészeti tevékenységet, illik ezt is nem a tűző napsütésben abszolválni.

Köszi szépen, megtörtént a tisztítás.
Fújtam mindenhova, az egész dobozt elhasználtam.  :)
Gondolom az természetes, hogy csöpögött alul egy kicsit, és a burkolat alatt (ahova csöpögött) a habtól nedves volt? Persze törölgettem.

Hát nem kellene csöpörészni, remélem nem automata a klíma a kocsidban, mert a csöpögés az bizony némi elektromos zűrt okozhat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Klímás Topic
« Válasz #549 Dátum: 2010.06.30 13:41:07 »
Köszi szépen, megtörtént a tisztítás.
Fújtam mindenhova, az egész dobozt elhasználtam.  :)
Gondolom az természetes, hogy csöpögött alul egy kicsit, és a burkolat alatt (ahova csöpögött) a habtól nedves volt? Persze törölgettem.
Hát ahogy vesszük.
Természetes mivel a szellőzőjáratok csak levegő irányítására készültek és nem folyadék(mert a habból előbb-utóbb ez lesz ugye) elvezetésére. A szellőzőjárat illesztései megfelelőek levegő esetén(kit zavar ha egy kicsi nem oda áramlik ahova kéne), de mint ahogy te is láttad folyadéknál más a helyzet.
Az viszont (szvsz) nem természetes, hogy "mindenhova" folyadék kerül a műszerfal alatt.
De én is megcsináltam a fenti procedúrát, nekem is csöpögött mindenhol, én is törölgettem, majd hagytam egy kicsit száradni és csak később indítottam be, használtam elektromos cuccokat. Nekem semmiféle gond nem jelentkezett azóta, de a szellőzőjáratok tisztítását ezzel a habbal megkérdőjelezném, szerintem csak a párologtatón fejti ki a megfelelő hatást.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #550 Dátum: 2010.06.30 14:12:40 »
1. Pollenszűrő ki.
2. A szellőzőn maxig benyomni a csövet, aztán elkezdeni fújni, majd lassan kihúzni és közben is fújni.
3. A összes szellőzőnél megcsinálni a 2. pontot.
4. Hőcserélő felé is elfújni.
5. Spraytől függően hatni az anyagot
6. Beindítani az üzemmeleg motort a ventit először alacsony, majd fokozatosan a  maximumra ÉS max.fűtéssel kiszárítani a rendszert. (5-10 perc max., külső hőmérsékletől függően)
7.Klímát bekapcsolni és élvezni a hűvös és ilatos levegőt.

És mint minden autóval kapcsolatos szépészeti tevékenységet, illik ezt is nem a tűző napsütésben abszolválni.

Köszi szépen, megtörtént a tisztítás.
Fújtam mindenhova, az egész dobozt elhasználtam.  :)
Gondolom az természetes, hogy csöpögött alul egy kicsit, és a burkolat alatt (ahova csöpögött) a habtól nedves volt? Persze törölgettem.

Hát nem kellene csöpörészni, remélem nem automata a klíma a kocsidban, mert a csöpögés az bizony némi elektromos zűrt okozhat.

Automata klímám van... Remélem nem lett semmi zűr, de már használtam azóta (kb. 50 km-t), és semmi gond nem volt.
Klíma megy, elektromos cuccoknál sem vettem észre semmi zűrt... remélem így is marad. Most kicsit rám ijesztettél.  :cry:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #551 Dátum: 2010.06.30 18:49:58 »
Ha működik, akkor semmi baj. Csak nem kell folyósra fújni. :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Klímás Topic
« Válasz #552 Dátum: 2010.07.01 07:41:24 »
Voltam ma a budaörsi Speedy / Autonet-nél, 9990-Ft-ért megvolt a klíma gáz, olaj töltés, és a fertőtlenítés...és nem elhanyagolandó: kérés nélkül kézbe kapott számlával!
Odavittem, azt mondták 10perc múlva lesz szabad a gép, és kb 40perc a meló vele, így egy óra alatt megvolt.

Neked mi baj volt a klímáddal??

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #553 Dátum: 2010.07.01 12:11:13 »
Voltam ma a budaörsi Speedy / Autonet-nél, 9990-Ft-ért megvolt a klíma gáz, olaj töltés, és a fertőtlenítés...és nem elhanyagolandó: kérés nélkül kézbe kapott számlával!
Odavittem, azt mondták 10perc múlva lesz szabad a gép, és kb 40perc a meló vele, így egy óra alatt megvolt.
Neked mi baj volt a klímáddal??
Úgy éreztem, hogy gyengült a hatásfoka.....nem fújta azt a baromi hideget.

Peti

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #554 Dátum: 2010.07.01 12:20:03 »
S most jó? Jön a baromi hideg?