Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413739 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #525 Dátum: 2010.06.16 14:57:50 »
Hát lehet yagilag jobban jártál volna a 2Mohával.
De én nem vagyok pesti, itt Siófokon nincsen Mohabá, max az iGO-ba. Ezért meg nem fogok föltalicskázni 7-8.000-ért matrickyval...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #526 Dátum: 2010.06.16 15:29:18 »
Barna, ez nem volt olcsó, de ha jó, akkor sb. Viszont: tudomásul kell venni, hogy 3-4 évente igenis a tökéletes rendszert is ellenőrizni kell, mert valóban csökken a gáz tömege a rendszerben. Sajnos tökéletesen tömített rendszer nem nagyon van, még újban sem. Minél öregebb a csőrendszer, annál inkább porózussá válnak a csövek, karmanytyúk.
Láttam olyan esetet, amikor kicserélték az egész rendszer tömítéseit és mégis volt mérhető nyomásesés. Végül kiderült, hogy a klíma alacsonynyomású oldalának egyik alucsöve eresztett, az egyik hajlítási ponton, ahol a gyártás során 8 évvel azelőtt a gép megfogta. Ez determinálta a porózusság kezdetét. A használat során a rendszerben keringő olaj és gáz állandó súrlódása szépen lassan megtette a magáét és ennek okán diffundált el a gáz.  Persze ez roppant lassú folyamat és kicsit utópisztikus is első hallásra-olvasásra, de ettől még igaz.

A diffundálással nem lehet mit kezdeni, mert nem éri meg a csővezetéket lecserélni, atomdrága - mivel alumíniumötvözetbőll van jellemzően - és a munkadíj sem kis pénz, ezért a rendszeres utántöltés és ellenőrzés szvsz a megoldás. Ez egyébként a kompresszor hosszabb életét is garantálja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #527 Dátum: 2010.06.16 15:32:15 »
Hmmm... ezek után úgy gondolom, hogy én is el fogok látogatni egy klímáshoz pár héten belül, mert nem érzem azért tökéletesnek én sem idén már a klímámat és 2.5 év alatt nálam csak egyszer volt egy 5 perces ellenőrzésen a 2Mohánál, akkor tökéletesnek mondták.
Hogy tudom ellenőrizni, hogy biztos mindent megcsinálnak-e (sose láttam még ilyet), nem vernek-e át?
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #528 Dátum: 2010.06.16 16:26:41 »
5 perc alatt nem lehet ellenőrizni. Maga a töltés nálunk 2 perc volt, a vákuumszívás, az olaj leszívása, a gáz leszívása és a nyomáspróba tartott 50 percig.

Ahhoz, hogy megmondják, hogy mennyire OK, le kell szívni a gázt és meg kell mérni, hogy hány gramm a tömege. Ez ugye eléggé sok idő. Ugyan ezt kell a klímaolajjal is csinálni, az sem két perc. A nyomáspróba és a vákuum sem kevés idő, benne van 15-20 percben legalább.

Ha valaki 10 perc alatt "megcsinálja"  vagy "ellenőrzi", akkor az nem végez szerintem normális munkát. A gáz nyomása mérhető könnyen, de az nem utal a gáz tömére, nyomásesés csak akkor tapasztalható, ha már jelentősen kevesebb a gázmennyiség, szinte alig van benne, illetve a kenőanyag mennyisége sem derül ki ebből.

Az UV marker nem kötelező egyébként, 2.000 Ft-os felárat fizettem ezért. Szerintem megéri, mert olcsóbb egy UV lámpával megnézni a szivárgás helyét és kijavítani ott a hibát, mint az egész rendszert átvizsgálni, ha baj van.

Az egész process úgy nézett ki, hogy rádugta a csóka a kis- és nagynyomású körre a szervízállomás csatlakozóját. Beállította, hogy 510g-re töltsön, x mennyiségű olajat állítson be. Aztán a gép mindent fullra megcsinált magától és közben ontotta az adatokat... Eléggé tetszett ez a hightec megoldás. :D Nem nagyon van hibalehetőség, hiszen nem kell nagyon érteni a dolgokhoz, csak rá kell dugni, bepötyögni és a gép feladata minden. Előtte kézi tartályos leengedés volt, számolgatás, hozzátöltés, visszanyomás, stb. -- itt nagyobb az emberi hiba lehetősége.

Az elengedett gázmennyiség még nem olyan vészes szerintem, 2-3 évente belefér egy 10-12.000 Ft-os töltés, ha ezzel le van tudva a klíma szervízelése... A lényeg, hogy ne legyen büdőös és hűtsön.  :sweatdrop:  :cool2:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #529 Dátum: 2010.06.16 16:57:18 »
Nekem a 7 éves Coriba 30g-ot kellet tölteni gázból, ha jól emlékszem. Az nagyon korrekt gép volt. Különben a 2Moha is ilyen géppel dolgozik, de helyszinre is megy ha kell. (Nekem is volt UV jelölés, csekély összegért lehet sok esetleges szívástól megszabadulni.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #530 Dátum: 2010.06.17 13:57:47 »
Őket ismeri valaki?

http://www.autokondi.com/


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Klímás Topic
« Válasz #531 Dátum: 2010.06.17 22:41:17 »
Ajánljatok olyan műhelyt, ahol E10-esbe esetleg vállalnának bontott klímát szerelni (pl. én szerzem a bontottat).

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #532 Dátum: 2010.06.18 09:52:00 »
Én a 2Mohát még mindig merem ajánlani. És van kedvezmény is klub tagoknak.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Klímás Topic
« Válasz #533 Dátum: 2010.06.18 17:08:04 »
Melyik ez a 2Moha?

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Klímás Topic
« Válasz #534 Dátum: 2010.06.19 23:30:15 »
Melyik ez a 2Moha?
Asszem róluk van szó.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

tothferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Klíma tisztítás
« Válasz #535 Dátum: 2010.06.24 13:38:04 »
A klíma tisztítását nekem ózonnal csinálták. Megszüntette a cigiszagot is az autóban, és nem kellett tisztító habbal szenvednem. Ráadásul nem használtak semmi vegyszert, ami nekem nagyon fontos, mert a gyerek allergiás. Mindenkinek nagyon ajánlom, most csak 3600 forint volt. Szerintem megéri, azóta sokkal kellemesebb beleülni.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klíma tisztítás
« Válasz #536 Dátum: 2010.06.24 13:53:37 »
A klíma tisztítását nekem ózonnal csinálták. Megszüntette a cigiszagot is az autóban, és nem kellett tisztító habbal szenvednem. Ráadásul nem használtak semmi vegyszert, ami nekem nagyon fontos, mert a gyerek allergiás. Mindenkinek nagyon ajánlom, most csak 3600 forint volt. Szerintem megéri, azóta sokkal kellemesebb beleülni.
Hol csináltattad?

tothferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Klíma tisztítás
« Válasz #537 Dátum: 2010.06.24 14:09:50 »
http://www.ozonclean.hu/
Budapesten ingyen kijönnek, és akár a lakást/otthoni klímát is szagtalanítják, fertőtlenítik. Engem meggyőzött, lehet hogy arra is beruházok.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Klímás Topic
« Válasz #538 Dátum: 2010.06.28 16:28:02 »
A Speedyautó - autonet-nél volt már valaki klímával? Holnap viszem a kocsit hozzájuk elvileg...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #539 Dátum: 2010.06.28 17:49:02 »
A Speedyautó - autonet-nél volt már valaki klímával? Holnap viszem a kocsit hozzájuk elvileg...

A 16.kerületben lévő Speedynél dolgozik egy haverom. Szerintem egész jó, és a futómű átnézése is ingyen van :)