Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 418404 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #510 Dátum: 2010.06.13 09:01:25 »
Automax, de mar tegnap is mondtam...  :flowers:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #511 Dátum: 2010.06.14 19:07:04 »
Én a Két Moha-t tudom ajánlani - van klub kedvezmény is. Nekem a feltöltés, ellenőrzést, gombátlanítást talán 12-ért csinálta tavasszal. Ja, és akár házhoz megy.

Köszi! A házhoz megy miatt megnyerte. Csütörtökön jön!

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Klímás Topic
« Válasz #512 Dátum: 2010.06.14 19:48:20 »
Carina E és Avensis I klímarendszere megegyezhet vajon,ha mindkettőben 4A-FE motor van?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Klímás Topic
« Válasz #513 Dátum: 2010.06.14 19:51:40 »
Nagy a valószínűsége. :yes:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #514 Dátum: 2010.06.14 19:52:55 »
ÁÁÁ! Hol élsz te?! :flowers:

Azonos modellen felszereltségen belül is van mindig 4 féle opció, nekem az 5. kell mindig. :D

Amúgy esély van rá, de tutira van valami kis vacak különbség, ami megnehezíti a transzplantációt.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Klímás Topic
« Válasz #515 Dátum: 2010.06.14 20:05:55 »
Csak azért gondoltam, mert az első szériás Ave I-ek gyak. u.azzal a motorpalettával jöttek ki, mint a Carina E-k. (vagy ezt is rosszul tudom?) ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #516 Dátum: 2010.06.14 20:07:53 »
Jól tudod. Kisebb beállítási különbségek voltak, amúgy a motor az én tudtommal is azonos.

De az egy dolog csak, hogy a motor stimmel. Egyáltalán nem biztos, hogy a csövek ugyan ott mennek be az utastérbe, ugyan olyan alakúak, stb...

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Klímás Topic
« Válasz #517 Dátum: 2010.06.14 20:10:27 »
Na, igen.  :1eye: Értem én. Csak ha már meg van valami készen, egyben, akkor szerintem könnyebb az új kasznit hozzá alakítani, mint az egészet átbuherálni. Nem? :hmmmm:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #518 Dátum: 2010.06.14 20:14:41 »
Szerintem nem. A klímát gyártják a kocsihoz és nem fordítva. Ha nem stimmel a csövezés, akkor a masina 2 fokkal arrébb hajlítja a csövet, szerintem ez nem gond a gyárnak.

Eléggé más a műszerfal is, meg sok minden, szerintem biztos más milyen a hőcserélő bent, mint az előzőnél. Hondát szereltem, ott pl. az egyes motorok, felszereltségek szerint is más a klíma a Civic-ken belül, nem hogy modelleken keresztül ugyan az lenne...

Ettől még lehetséges, hogy ugyan az a két klíma, de én erre nem sok esélyt látok. Az alkatrészkatalógusokban meg kell nézni, pl a http://www.toyodiy.com/ -on.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Klímás Topic
« Válasz #519 Dátum: 2010.06.14 20:50:55 »
Na igen, ezért kérdeztem.
Nagyjából ugyanaz az a két autó,kis túlzással. De nem vagyok biztos benne,h carinából áttehető a klíma avensis-be.
Lenne egy Carina ami elbontandó és ha van benne klíma akkor megvesszük és operáltatunk klímással. Gondolom aki ezzel foglalkozik az meg tudja mondani..
meg majd esetlegesen megtanulmányozom a toyodiy-t.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Klímás Topic
« Válasz #520 Dátum: 2010.06.14 21:46:19 »
Keresek "92-es 1.6-os Carina E-hez majdnem komplett klímát  (belső hőcserélő, kapcsoló, hosszbordásszíj van) elfogadható áron!!!!!!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #521 Dátum: 2010.06.16 14:39:50 »
Most voltam a klímásnál. Bosch állomása van, nagyon komoly a gép, mindent tud és csinál: leszív, mér, vákuumot csinál, nyomáspróbázik, feltölti a rendszert gázzal, UV-val és olajjal is.

A gyári érték a gázmennyiségre: 490g+-30 g. Ehhez képest 280g volt csak benne, pedig 2 éve tavasszal lett feltöltve. Ezért sem hűtött rendesen többek között. Most sokkal hidegebbet fúj, de még így sem mondom, hogy fagyaszt, mint anno a G Astra klímája. Most kellemes, igaz, ma nincsen 35-40 fok, majd a nagy hőségben kiderül...

Éredekes, hogy ennyi gázt eleresztett, pedig látható szivárgás sehol sincsen. Most kapott UV markert, így a szivárgás a későbbiekben könnyebben detektálható. Bár nem igazán könnyű így sem a dolog a klímás szerint, mert ez a szivárgás mennyiség pont akkora, hogy idegesítően 2-3 évete töltést igényel, viszont a szivárgás okát lehetetlen megállípítani, mert ahhoz viszont kicsit. Azt mondta, ha nem fokozódik, akkor nem érdemes szétszedni komolyabb vizsgálatra a rendszert, elméletileg még ez "tűrésen belül van".

Az olajmennyisége sem volt túl sok a rendszernek, az előírt mennyiség 1/3-a volt csak benne. Ez mondjuk érdekes, mert leengedve sosem volt a rendszer ilyen szinten, az olaj nem volt sosem elfolyatva, mert az látszana, így elképzelhető, hogy a mkereskedésben tettek bele keveset, ahol beszerelték vásárláskor. Mindegy is, most fel van a spéci klímaolajjal töltve kellő mértékben.

Állítólag a rendszer most tökéletes minden szempontból, minden értéke megfelelő. A kompresszor nyomása is OK e szerint a szerelő szerint, bár 1.500 alatt eléggé gyenge. A klíma rendszer és a gáz mennyisége alapján átlagosnak számít a klíma teljesítménye a szerelő szerint, ehhez képest mégsem mondom azt, hogy annyira fagyasztana.  :hmmmm:

A kondenzvíz kifolyik rendesen, a klíma miután kapott általam új szűrőt és ki is pucoltam, így nem büdös most. Elvileg most 100%-os minden. A kérdés csak az, hogy meddig lesz ez így.


Szerk:
A klíma szervizállomással történő gáztöltése UV markerrel és olajjal összesen "12.000+ÁFA" volt, nem kevés.  :hmmmm: Bár ha azt nézem, hogy most ilyen állomást 800-ért láttam a Bárdi katalógusban, akkor megértem, hogy nem olcsó a művelet, hiszen kell vagy 100-150 autót szerelni, mire behozza az árát...

A szerelést itt egy helyi autóműszerész csinálta, akinek a klíma a másik fő profilja. A beszerelésétől kezdve a pucolásáig mindent vállal. Szerintem szakszerűen dolgoznak és udvariasak is, válaszoltak az 500 db kérdésemre a művelet közben. :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.16 14:47:11 írta barna.czukor »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #522 Dátum: 2010.06.16 14:42:29 »
Mindez mennyibe fájt? Hol csináltattad? Siófokon?
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #523 Dátum: 2010.06.16 14:49:35 »
Mindez mennyibe fájt? Hol csináltattad? Siófokon?
Kiegészítettem a kommentemet...  :1eye:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #524 Dátum: 2010.06.16 14:55:52 »
Hát lehet yagilag jobban jártál volna a 2Mohával.
Attila 31
  - Avensis
- Prius