Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413957 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re: Klímás Topic
« Válasz #480 Dátum: 2009.10.28 16:25:42 »
és egy robbantott ábráról, hogy valószínűleg mire is lenne szükség.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Balázs

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Klímás Topic
« Válasz #481 Dátum: 2010.02.23 23:49:41 »
Lasan tavaszodik, és várjuk a nyarat...... Klímakérdés: /E12 Corolla/ A motortérbe lévő lefolyócsőn keresztűl, a fél méteres toldalékkal el tudom e érni a hőcserélőt, meg amit kell. /Nagyon H ötlet?/
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #482 Dátum: 2010.02.24 00:01:48 »
Nem tudod elérni, mert a hőcserélő alá tudnád csak a habot benyomatni, ahol is összegyűlik a kondenzvíz. A pollenszűrőnél kell bontani és onnan lehet egy csövön keresztül benyomni a cuccost. Én is sokat matekoztam rajta, de csak ez az egy jó megoldása van az egyenletnek.

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Klímás Topic
« Válasz #483 Dátum: 2010.02.24 00:16:36 »
Nem tudod elérni, mert a hőcserélő alá tudnád csak a habot benyomatni, ahol is összegyűlik a kondenzvíz. A pollenszűrőnél kell bontani és onnan lehet egy csövön keresztül benyomni a cuccost. Én is sokat matekoztam rajta, de csak ez az egy jó megoldása van az egyenletnek

Köszi !!!

Szia , rendberaktam az idézetet. MrIP
ajánlom figyelmedbe : Link 1  Link 2
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.24 00:29:17 írta MrIP »
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #484 Dátum: 2010.03.28 03:03:32 »
Pénteken voltak nálunk a 2 Mohától ellenőrizni a klímát. A 8 éves autóba nem kellett gázt utántölteni. :clap: Ráadásul telefonban mondott egy 15e-es árat a klíma feltöltésre, ellenőrzésre és a gombátlanításra, amiből 10e lett fizetésnél. Maximálisan elégedett vagyok velük. A pollenszűrőt is kiszedték, mert csereérett volt, azt ma vettem bele gyárit. 8e volt klub kedvezménnyel a Mayernél. :) És ez a legdrágább pollenszűrő az Avensisek között, még a legújabbé is olcsóbb. :(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #485 Dátum: 2010.03.28 04:44:55 »
Az E11-be 4.500 az ócska ALCO, az E12-be ugyan ez 1.900 Mit mondjak?!

Jah és az E11-ben fejen kell állni a cseréhez.

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Klímás Topic
« Válasz #486 Dátum: 2010.03.30 00:03:07 »
Nem tudod elérni, mert a hőcserélő alá tudnád csak a habot benyomatni, ahol is összegyűlik a kondenzvíz. A pollenszűrőnél kell bontani és onnan lehet egy csövön keresztül benyomni a cuccost. Én is sokat matekoztam rajta, de csak ez az egy jó megoldása van az egyenletnek.

Ötlet: /te elvetetted/ A kondenzvíz elvezető csövet vissza lehet húzni a motortérből, tehát hozzá lehet férni "kényelmesen". Nemrég takarítottam az autót, és kíváncsiságból belefújtam, és a levegő könnyen ment tovább./gondolom renszeren belűl/ Azt fogom kiprobálni, hogy a gyereknek a vizesmedencéjének a pumpáját, és az alkoholos klímatisztítót összeeszkábálom a cső végére, és onnét is befújok neki egy kis anyagot.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #487 Dátum: 2010.03.30 00:43:39 »
Egy próbát megér, hátha sikerül a szagokat kiűzni. Lassan nekünk is aktuális a ganézás...

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Klímás Topic
« Válasz #488 Dátum: 2010.03.30 22:27:59 »
Nem tudod elérni, mert a hőcserélő alá tudnád csak a habot benyomatni, ahol is összegyűlik a kondenzvíz. A pollenszűrőnél kell bontani és onnan lehet egy csövön keresztül benyomni a cuccost. Én is sokat matekoztam rajta, de csak ez az egy jó megoldása van az egyenletnek.
Ötlet: /te elvetetted/ A kondenzvíz elvezető csövet vissza lehet húzni a motortérből, tehát hozzá lehet férni "kényelmesen". Nemrég takarítottam az autót, és kíváncsiságból belefújtam, és a levegő könnyen ment tovább./gondolom renszeren belűl/ Azt fogom kiprobálni, hogy a gyereknek a vizesmedencéjének a pumpáját, és az alkoholos klímatisztítót összeeszkábálom a cső végére, és onnét is befújok neki egy kis anyagot.
Nah a fentiekből az 1. (amit barna.czukor írt) megvolt, de sajna nem vezetett eredményre.
Már befújtam a szellőzőjáratokat és a pollenszűrő felől is adtam a hőcserélőnek. Hatása annyi volt h pár hétig friss illat klímázáskor, de lassan visszaállt miden. Most megint szaga van, de csak bekapcsoláskor, egy olyan 5 perc múlva már nem érzem (lehet megszokja az orrom), de ez így nem állapot. Az uccsó kísérlet h a kondenzvíz elvezető cső felől fújok be, de ha ez sem jön be akko lehet szétbombázni mindent  :cry:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #489 Dátum: 2010.03.30 23:05:31 »
Mást én sem tudok mondani. Ha a hűcserélőt megküldted, de még büdös, akkor csak a szétszereléses pucolás hozhat jobb eredményt.

Javaslat:
Klímát leállás előtt 2-3 perccel kinyomni, utolsó fél percben a fűtést max-ra tenni és a ventillátort is. Így kipárolog a kondenzvíz jó része és nem lesz, ami be tud rohadni...
Mi ezt betartjuk és a tavaszi nagytisztítás után nem is lesz büdös egészen a szenzon végéig.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #490 Dátum: 2010.03.31 11:16:02 »
Klímát leállás előtt 2-3 perccel kinyomni, utolsó fél percben a fűtést max-ra tenni és a ventillátort is.
Hát én ezt még sose csináltam, nyáron elég meleg van klíma nélkül is, ha rányomom még a fűtést is meg lehet főni bent. Azért mégis inkább az autó van értem, nem én az autóért.  :eek:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #491 Dátum: 2010.03.31 11:19:05 »
Én nem rakom max fűtésre, csak épp langyira és addigra már úgyis pont kiszállok a kocsiból, nálam nem büdösödik a klíma (majd idén már fog, mert úgy fél éve nem járattam meg).
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #492 Dátum: 2010.03.31 11:25:42 »
Nem azt mondom, hogy előtte 5 km-rel fűteni kell már...

Mikor az utcátokban vagy kb, akkor ablak kicsit lehúz, klíma kikapcsol. Ekkor kezdesz hozzászokni a meleghez, ha kiszállsz, akkor nem kapsz infarktust azonnal...

Aztán miközben nyitod a kaput, rárakod melegre és fújatod is, majd beállsz és leállítod. Ez alatt nem fog a kocsi a fűtés miatt vadállat módon felmelegedni, meg amúgy is már 1-2 perce lent van az ablak, nem megy a klíma, kezded megszokni a meleget...

Az sem jó, ha hirtelen kiszállsz a 25 fokból a 38 fokba. Én már volt, hogy rosszul lettem, azt elkezdtem szédülni... Azóta mindig kikapcsolom a klímát a cél előtt pár perccel, hogy hozzászokjak a meleghez...


A kocsi van érted, ez OK. De pont ha odafigyelsz és nem gombásodik, meg rohad be, akkor te nem leszel beteg tőle... Ezért is fontos, hogy nem legyen büdös és gombás, mert az simán okozhat légúti megbetegedéseket.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #493 Dátum: 2010.03.31 11:48:49 »
Ha az utcába kapcsolom ki, az 30 másodperc. 2-3 perc alatt nekem rendesen befűt. Meleg motornál ez már 10 sec múlva ontja a meleget. Inkább kihagyom.
Nekem elég az, hogy klímát kikapcsolom és ventit magsabb fokozatra kapcsolok. Eddig ez is elég volt. (A Corollába sose kellet fertőtleníteni.) Szóval a fűtés bekapcsolását én már túlzásnak tartom.
Ja és ez hogy működik digitális klímánál?
Ja és abban nagyon igazad van, hogy nem szabad 25 fokra hűtött autóból a 38 fokba kiszállni - ilyet nem is szoktam csinálni. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #494 Dátum: 2010.03.31 11:50:41 »
Sztem jól csinálod! ;)