Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413838 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Klímás Topic
« Válasz #465 Dátum: 2009.07.14 14:42:15 »
Hy!

Hol található a klíma kivezető csöve egy E12 Sedan corolla facelift-en?
Ha esetleg lenne kép vagy ábra azt megköszönném.
Megválaszolom magamnak: A tűzfal alsó részén, a motortér felől, középtájon helyezkedik el egy kb 5-7 cm-es gumicső.

Más: megcsináltam a klímatisztítást ezzel a MOTIP klímatisztító habbal (nem a füstbomba). Kétszer is.
Első körben a szellőzőjáratokba fújtam a habot. Ez semmire nem vezetett, ugyanúgy maradt a szag. Ráadásul a kezdetben hab állapotú tisztítószer lassan folyékonnyá vált és ez aztán csöpögött mindenhol, úgy kellett kitörölnöm mindenhonnan, ráadásul be is nyelte a 400ml anyagot így vennem kellet még 1-et.  :censored:
Második körben a párologtatót vettem célba. Kesztyűtartó alatti műanyagot lepattintottam, itt legbelül jól látszik hol megy a levegő amit a ventilátor fúj a párologtatóra. Ezen található egy ellenállás amit maga a ventilátor hűt (ezért kiszerelve nem ajánlatos beindítani a ventilátort mert könnyen elolvad). Ezt kicsavarozva pont van egy akkora lyuk amin bevezethetem a tisztító csövét és innen elér a párologtatóig. Befújtam habbal addig amíg az ujjammal nem éreztem h a hab már majdnem az ellenállás nyílásnál tart. Innen vártam 30 percet, kicsöpögött a kivezető csövön (és mostmár végre nem az utastérbe ;)) és láss csodát nincs kellemetlen szag, ha bekapcsolom a tisztító szagát érzem ami egyáltalán nem kellemetlen. Ráadásul nem nyelte be mind a 400 ml-t, ez még simán jó lesz egy következő akcióhoz.  :clap:
/telefonos képek szal nem a legjobbak/
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.14 14:49:27 írta Cisc0 »
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

vaiszab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Klímás Topic
« Válasz #466 Dátum: 2009.07.17 13:56:35 »
Sziasztok!

Lett egy feleslegesé vált Denso TV12C E10 E11 Corolla klímakompresszorom 103000Km volt az autóban amiből kikerűlt.
Ha valakit esetleg érdekel:vaiszab@freemail.hu

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Klímás Topic
« Válasz #467 Dátum: 2009.07.17 23:34:10 »
Sziasztok!
Problémám a következő: 94-es Carina E-ben nem kapcsol be a klíma kuplungja. Gáz okés benne. Sőt,ha direktben kötöm rá a kuplungra a feszt, akkor működik is minden tutin. Már szinte minden biztit, csatlakozót ellenőriztem. Valószínű azóta nem működik, amióta nagynyomásúval ki kellett mosnom a motorteret, mert elfelejtettem visszarakni az olajbetöltő kupakot és telehányta olajjal a motorteret.
Kérdésem, hogy milyen érzékelők vannak ebben a rendszerben, amik a ki-be kapcsolást vezérlik illetve hol találhatók ezek. Már felforgattam szinte az egész motorteret, de sehol nem bukkantam rá. Idegesít, hogy sosem volt vele semmi gond és nem jövök rá a hiba okára pedig nem lehet valami bonyolult. Szerintem leszakíthattam egy vezetéket valahonnan, mert néhol azért mostam rendesen.
Ha bekapcsolom odáig még eljut a dolog, hogy megemeli a motorfordulatot. Csak az a nyüves relé nem kap jelet, ami a kuplungot húzná be. Na ennek a relének a vezérlőköre sérülhetett.

Segíjjetek, ha tudtok! :)
Köszi!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Klímás Topic
« Válasz #468 Dátum: 2009.07.19 22:44:37 »
Halihó! Egy klímakarbantartásra, esetleg gáztöltésre mennyi a reális ajánlat? Esetleg Szegeden egy megbízható szaki? Köszi!
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #469 Dátum: 2009.07.19 22:47:49 »
Halihó! Egy klímakarbantartásra, esetleg gáztöltésre mennyi a reális ajánlat? Esetleg Szegeden egy megbízható szaki? Köszi!
Pucolás kb 5-6.000 HUF. (Ehhő köllene még egy 2.000 Ft-os új pollenszűrő is pluszban, ahhoz, hogy király lögyen...)

A töltés ára a hiányzó gáz mennyiségétől (tömegétől) függ: 5-10.000 pénz. (Szögeden nem vagyok jártas, azt majd mások megaszondgyák.)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Klímás Topic
« Válasz #470 Dátum: 2009.07.19 22:56:00 »
Köszi!

Ha már "ö", akkor lögyön 2 "ö"  ;)

A pucolás nemrég megvolt, csakúgy, mint a pollenszűrő cseréje, amit amúgy is minden takarítás alkalmával kiszedek, kipucolok porszívóval. A leszívás, mérés, újratöltés kellene.
Gabe 254.

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Klímás Topic
« Válasz #471 Dátum: 2009.07.22 21:46:56 »
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az olyan klímatisztítókkal amit be kell tenni az utastérbe és keringetni kell a belső levegőt, miáltal a cucc eljut mindenhová és kitakarítja a gombákat, stb...
Ki akarom tisztítani, de nem tudom érdemes-e ilyenre költeni.
Vagy meg tudja mondani valaki,hogy hol kell befújni a habot a hőcserélőhöz a Carina e-nél?

Köszi.

Üdv mindenkinek.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Klímás Topic
« Válasz #472 Dátum: 2009.07.22 22:57:07 »
Bátyám öccse (nem én, és nekem nem is tesóm... :D) klímákkal foglalkozik, ő csinált ilyen tisztítókúrát. Állítólag jó.

Amúgy klímakarbantartáshoz: elvittem a Corit feltöltésre. 3 év alatt 280 gramm maradt a gyári 450 gramm töltetből. Nem tudom említettem-e itt afórumon, de volt olyan gondom az automata klímával, hogy mikor beállítottam teszem azt 22 fokra és ő gyorsan akart hűteni, tehát mondjuk majd maxon ment a venti, akkor csinált olyat, hogy fokozatosan visszavette (de nem az utastér lehűlése miatt) a ventillátort, majd szépen ki is kapcsolta az egész rendszert. Voltam vele mszervízben is, de nem tudtak rá mit mondani, volt szétszerelés, meg mérés, miegyebek, semmit nem találtak.

Most, hogy megvolt a töltés, kipróbáltam. Mehet nyugodtan magas fokozaton, csak hűt és nem kacsol ki. Arra jutottam, hoigy lehet valami védelem a rendszerben, hogy ha túl akarom terhelni, akkor védi magát...Csak okulásul gondoltam...
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #473 Dátum: 2009.07.23 07:15:49 »
Nekem tegnap szállt el délben a klíma. Pont akkor hoztam el a szerelőtől, mindenféle féktárcsák és egyéb szervizanyagok beépítése volt a napirendi pont.
Szóval beülök a 50 fokos kocsiba, aztán csak nem jön a hideg levegő. Vissza a szerelőmhöz, klímakütyü rátesz, majd megállapította, hogy a gyári 650 gr helyett 160 gr van a rendszerben, valahol eleresztette. Nincsen mit tenni, feltöltötte, színezett olajat is kapott, hogy a szivárgást lássuk és kész.
Nyaralás után visszamegyek és vizslatás követlezik.

Mondjuk 5 éves a kocsi, nem volt a klímával semmi baj idáig. Tavally volt ellenőrzésen a gép, akkor még minden OK volt.  Azt mondják, hogy 4-5 évente egy lefejtéses, feltöltéses klímakarbantartás nem árt.

Igen, a modern klímákban van vészlekapcsoló, hogy nyomásvesztéskor ne működjön, ezzel védi a kompresszort stb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #474 Dátum: 2009.07.28 09:35:50 »
         

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Klímás Topic
« Válasz #475 Dátum: 2009.07.28 09:37:13 »
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az olyan klímatisztítókkal amit be kell tenni az utastérbe és keringetni kell a belső levegőt, miáltal a cucc eljut mindenhová és kitakarítja a gombákat, stb...
Ki akarom tisztítani, de nem tudom érdemes-e ilyenre költeni.
Vagy meg tudja mondani valaki,hogy hol kell befújni a habot a hőcserélőhöz a Carina e-nél?

Köszi.

Üdv mindenkinek.
Szia!

Én mindíg a befujós sprayt használom: az összes nyílást be kell fröcskölni, még a pollenszűrő helyén is(gázpedáltól jobbra)( előtte persze porszívózás), aztán megjáratni kb 10-15 percig, aztán visszapakolni a szűrőt. Egy flakon kb 2-3 tisztításra(vagy még többre is) elég.
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Klímás Topic
« Válasz #476 Dátum: 2009.07.30 14:35:27 »
De szép gyűjtés  :sorcerer:
Klíma tisztítás - kis segítség a fórumozóktól

Én is most szántam el magam egy kis fújkálásra - ugyan Motip-ot nem találtam, de egy másik (Homasitás) spay is hasonlónak látszott a kis csövecskéjével - a kérdés pedig az lenne, hogy miután Ave I és Carine E eléggé rokonok, jól sejtem, hogy a hőcserélő itt is a gázpedál jobboldalánál bújuk meg?
[ sajna nincs robbantott ábrám ... ]
avagy, inkább a kesztyűtartó mögött kell kutakodni , és lebontani a ventilátort?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Klímás Topic
« Válasz #477 Dátum: 2009.08.30 10:27:20 »
Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy mostanában gázadáskor és gázelvételkor úgy hallom, hogy a klímakompresszor hangja nagyon felerősödik, érdekes morgós hangot ad. Hűtőteljesítményben nem igazán vettem észre csökkenést. Van ötletetek, hogy mi okozhatja ez?

Előre is köszi!
Üdv

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Klímás Topic
« Válasz #478 Dátum: 2009.10.03 13:27:36 »
Sziasztok!

Szeretném kitisztítani a klímáját az Avensis-emnek (Ave II). Vettem egy flakon klímatisztító habot. Segítsetek légyszi, hogy hol tudom bevezetni a műanyag csövet úgy, hogy a hab bejusson a párologtatóhoz? Arra gondoltam, hogy mivel pollenszűrőt is cserélek, ezért megpróbálom majd ott bedugni jó mélyre. Ez jó ötlet, vagy máshogy kell csinálni?

Előre is köszi:
BB

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re: Klímás Topic
« Válasz #479 Dátum: 2009.10.28 16:25:10 »
Nagy problémám van. Carina szervízben külföldön, jövő hónapban lejár a műszaki.
Megoldható vajon, a kompresszor lekötése, a szíj eltávolításával átmenetileg amíg Budapestre érek, vagy akár tavaszig is ki lehetne húzni?
A gépkönyvből nekem úgy tűnik, hogy 4FE motornál nincs egy szíjon a generátorral, az csak a 2 literes motornál került egy körre. Egyébként a Haynes féle gépkönyv nagyon nem tér ki a légkondi tárgyalására...

A légkondira tavaszig nincs szükség, nem lehet esetleg ideiglenesen leválasztani a rendszerről, hogy autózni azért lehessen vele biztonságosan? 400km-re vagyok Budapesttlől, ott csak találnék valami szakit, aki foglalkozna majd vele. Nem tudtok esetleg ajánlani valakit?

A történet a következő. Autópályán nagy sebességnél kicsit megjárattam a légkondit, mert úgy tudom, hogy azt mindig hasznos. Szóval 10 percet ment, esős párás időben, aztán átégette a 10A biztosítékot, elment a fordulatszám/hűtővíz/kmóra visszajelzés/belső ventilátor.
Benzinkútnál biztosíték csere. Már ekkor iszonyatos égett szaga volt, amit állás közben az utastérben is érezni lehetett.

Itt Csehországban a Toyotás szaki azt mondta, hogy előfordul. Esetleg olaj nem volt a kompresszorban, vagy a tárcsában törött szét valami, ezért forgatja a kompresszort még mindig. Egyébként hidegen elég rossz "csapágyas" hangja is van, meleg motornál csendesül.
Mutatott egy számlát, hogy mennyi lenne a végösszeg...annyiért már majdnem egész Carinát is kapni itt.

Tudtok esetleg tanácsolni valamit?
képek a kompresszor tárcsa végéről, az égett furcsa anyag kék körben.
Köszönettel

[a csatolmányt egy admin törölte]
Balázs