Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 416898 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Re: Klímás Topic
« Válasz #435 Dátum: 2009.05.31 22:11:32 »
Idézet
Áhh, már megint túlzol. Bontóba sztem 100 alatt is kap klímát, azt meg egy mezei szaki 50 ropiért berakja. Amúgy sztem Ave klímát is bele lehet tenni. Ha Carina nincs. PErsze lehet hogy alakítani kell kicsit.

A Yarisba a Japker 150-ért adna bontott klímát (ha lenne épp náluk). Szóval szerintem 100 alatt necces... Az Ave klímát biztosan nem lehet beletenni, hiszen szinte minden más, egyedül talán az azonos motor miatt a kompresszor passzolna. De hűtő, és főleg a belsőtéri hőcserélő biztosan nem.

Azért lehet találni olcsóbban is:

http://www.autosszaki.hu/alkatresz/25180/toyota-kompresszor-stb-klima-alkatreszek

http://www.autosszaki.hu/alkatresz/10253/toyota-kompressorelparcsovekstb-klima-alkatreszek

http://www.autosszaki.hu/alkatresz/74581/toyota-klima-tartozekok-klima-egyben

Én anno 100-ért vettem a Civic-klímát, teljesen kompletten. Szóval azért igencsak meg lehet úszni 200 alatt. 200-nál többe meg szvsz nem kerülhet. Végülis ez is többszázezer.. :)

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Re: Klímás Topic
« Válasz #436 Dátum: 2009.05.31 22:16:15 »
Idézet
Áhh, már megint túlzol. Bontóba sztem 100 alatt is kap klímát, azt meg egy mezei szaki 50 ropiért berakja. Amúgy sztem Ave klímát is bele lehet tenni. Ha Carina nincs. PErsze lehet hogy alakítani kell kicsit.

A Yarisba a Japker 150-ért adna bontott klímát (ha lenne épp náluk). Szóval szerintem 100 alatt necces... Az Ave klímát biztosan nem lehet beletenni, hiszen szinte minden más, egyedül talán az azonos motor miatt a kompresszor passzolna. De hűtő, és főleg a belsőtéri hőcserélő biztosan nem.

Sztem bele lehetne faragni az Ave klímát, hisz a motortét kb. ua. A csövek nem ugyanolyanok, de azon a legkönnyebb alakítani. Hűtő is ugyanúgy a vízhűtő előtt van. Persze ez nem jelenti azt, hogy csont nélkül bemegy, de azt sem, hogy lehetetlen belerakni. A helye meg kell hogy legyen, akkora eltérés meg szvsz nem lehet, hogy ne lehessen beletenni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Klímás Topic
« Válasz #437 Dátum: 2009.05.31 22:43:19 »
Nem, nem is indult neki újra egyáltalán.

Az utastérben lévő hőmérőt is bekötötték? Az mondja meg a klímának, hogy hol tart a hűtéssel.

EdGaR

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
    • Szervokormánymű javítás
Re: Klímás Topic
« Válasz #438 Dátum: 2009.06.01 11:03:51 »
Sziasztok!
Régi olvasótok vagyok, de tagként még új. Ha ezzel a témával korábban már kérdezősködtek, elnézést kérek, nem néztem sokáig vissza a fórumot.
Lehet, hogy életem egyik nagy baklövését követtem el. Vettem egy jobb kormányos E11 Corollából egy bontott légkondit, mivel az enyémben nincs és nem volt riasztó az ára sem. Több helyen érdeklődtem, hogy miként kezdjek neki. A többség egyértelműen lebeszélt róla, volt aki nagy vállalkozásnak, de nem lehetetlennek ítélte a dolgot. A motortérrel nem látok problémát, sajnos a műszerfalat mindenképp le kell szedni, viszont nem tudom mennyire csereszabatos a jobbos belső hűtőrediátor a balossal. A kérdésem elsősorban arra irányulna, volt-e már valamelyikőtöknek hasonló tapasztalata, vagy egyedül maradok a problémával és szóljak vissza mit csesztem el?  :hammer:
"Nem félek a számítógépektől, a hiányuktól félek." - Isaac Asimov

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Klímás Topic
« Válasz #439 Dátum: 2009.06.01 11:20:27 »
sajnos érdemben nincs tippem, biztatásnak annyit mondanék h a múltkor a szemem láttára cserélt ki két srác egy angol jobbos KIA bol egy komplett motort klimával egy balkormányosba. akitől vetted nem mondta?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Klímás Topic
« Válasz #440 Dátum: 2009.06.01 12:10:40 »
Lehet, hogy életem egyik nagy baklövését követtem el. Vettem egy jobb kormányos E11 Corollából egy bontott légkondit...

Nem emlékszem pontosan, de nemrég volt szó hasonlóról, talán pont a Corolla kapcsán. Néhány dolog biztosan nem azonos a jobbkormányosban, szerintem főleg az utastérben lévő cuccok közül, de szvsz a főbb alkatrészek egyformák  :hmmmm: ... Esetleg vesd föl a kérdést a Corolla-fórumban is (Alkatrészek... topik), vannak páran, akik "belterjesek" és nagyrészt csak a saját típusuk topikjait olvassák  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Klímás Topic
« Válasz #441 Dátum: 2009.06.02 10:58:50 »
Sziasztok!
Régi olvasótok vagyok, de tagként még új. Ha ezzel a témával korábban már kérdezősködtek, elnézést kérek, nem néztem sokáig vissza a fórumot.
Lehet, hogy életem egyik nagy baklövését követtem el. Vettem egy jobb kormányos E11 Corollából egy bontott légkondit, mivel az enyémben nincs és nem volt riasztó az ára sem. Több helyen érdeklődtem, hogy miként kezdjek neki. A többség egyértelműen lebeszélt róla, volt aki nagy vállalkozásnak, de nem lehetetlennek ítélte a dolgot. A motortérrel nem látok problémát, sajnos a műszerfalat mindenképp le kell szedni, viszont nem tudom mennyire csereszabatos a jobbos belső hűtőrediátor a balossal. A kérdésem elsősorban arra irányulna, volt-e már valamelyikőtöknek hasonló tapasztalata, vagy egyedül maradok a problémával és szóljak vissza mit csesztem el?  :hammer:

toyodiy.com-on összehasonlítani, hogy mi ugyanolyan és mi nem? :)

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Klímás Topic
« Válasz #442 Dátum: 2009.06.02 11:08:32 »
Idézet
Áhh, már megint túlzol. Bontóba sztem 100 alatt is kap klímát, azt meg egy mezei szaki 50 ropiért berakja. Amúgy sztem Ave klímát is bele lehet tenni. Ha Carina nincs. PErsze lehet hogy alakítani kell kicsit.

A Yarisba a Japker 150-ért adna bontott klímát (ha lenne épp náluk). Szóval szerintem 100 alatt necces... Az Ave klímát biztosan nem lehet beletenni, hiszen szinte minden más, egyedül talán az azonos motor miatt a kompresszor passzolna. De hűtő, és főleg a belsőtéri hőcserélő biztosan nem.

Én E12 Corollába 80-ért vettem két hete komplett manuális klímát (hűtőradik, termosztát, kompresszor, csövek - na ezek nem lettek jók, máshonnan lett hozzá jó még plusz 30-ért, a rosszakat visszavittem 15-ért szóval +15 ezer ez a része - kapcsoló, klímajelerősítő doboz stb.) tehát ez 95-ben van eddig.
Plusz lett annyi bajom, hogy az én Corimba nem lett jó a klímajelerősítő, (ami egy kis fekete doboz és a bontóban pár ezer forint), szóval ezt most úgy néz ki meg kell rendelnem a toyotától... 38!!! ezret mondtak rá. Most futom a köröket hogy legyen valahogy olcsóbban. Nagyjából az összes bontót végigkérdeztem és sehol sem volt olyan amilyen nekem kellene.
Szóval aki esetleg most akar ebbe belevágni annak tanács, hogy cikkszám szerint tudja, hogy neki mi kell mert úgy lehet a legolcsóbban/legkevesebb baj nélkül megúszni a dolgot.

Bár még így is messze jobbban lehet járni, ha össze tudod szedni a dolgokat, mintha teljesen újat vennél.

EdGaR

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
    • Szervokormánymű javítás
Re: Klímás Topic
« Válasz #443 Dátum: 2009.06.08 22:43:38 »
Sziasztok!
Régi olvasótok vagyok, de tagként még új. Ha ezzel a témával korábban már kérdezősködtek, elnézést kérek, nem néztem sokáig vissza a fórumot.
Lehet, hogy életem egyik nagy baklövését követtem el. Vettem egy jobb kormányos E11 Corollából egy bontott légkondit, mivel az enyémben nincs és nem volt riasztó az ára sem. Több helyen érdeklődtem, hogy miként kezdjek neki. A többség egyértelműen lebeszélt róla, volt aki nagy vállalkozásnak, de nem lehetetlennek ítélte a dolgot. A motortérrel nem látok problémát, sajnos a műszerfalat mindenképp le kell szedni, viszont nem tudom mennyire csereszabatos a jobbos belső hűtőrediátor a balossal. A kérdésem elsősorban arra irányulna, volt-e már valamelyikőtöknek hasonló tapasztalata, vagy egyedül maradok a problémával és szóljak vissza mit csesztem el?  :hammer:

toyodiy.com-on összehasonlítani, hogy mi ugyanolyan és mi nem? :)

Na ez, NAGYON NAGY segítség volt!  :clap: Köszönöm...
"Nem félek a számítógépektől, a hiányuktól félek." - Isaac Asimov

EdGaR

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
    • Szervokormánymű javítás
Re: Klímás Topic
« Válasz #444 Dátum: 2009.06.08 22:52:15 »
Idézet
Áhh, már megint túlzol. Bontóba sztem 100 alatt is kap klímát, azt meg egy mezei szaki 50 ropiért berakja. Amúgy sztem Ave klímát is bele lehet tenni. Ha Carina nincs. PErsze lehet hogy alakítani kell kicsit.

A Yarisba a Japker 150-ért adna bontott klímát (ha lenne épp náluk). Szóval szerintem 100 alatt necces... Az Ave klímát biztosan nem lehet beletenni, hiszen szinte minden más, egyedül talán az azonos motor miatt a kompresszor passzolna. De hűtő, és főleg a belsőtéri hőcserélő biztosan nem.

Én E12 Corollába 80-ért vettem két hete komplett manuális klímát (hűtőradik, termosztát, kompresszor, csövek - na ezek nem lettek jók, máshonnan lett hozzá jó még plusz 30-ért, a rosszakat visszavittem 15-ért szóval +15 ezer ez a része - kapcsoló, klímajelerősítő doboz stb.) tehát ez 95-ben van eddig.
Plusz lett annyi bajom, hogy az én Corimba nem lett jó a klímajelerősítő, (ami egy kis fekete doboz és a bontóban pár ezer forint), szóval ezt most úgy néz ki meg kell rendelnem a toyotától... 38!!! ezret mondtak rá. Most futom a köröket hogy legyen valahogy olcsóbban. Nagyjából az összes bontót végigkérdeztem és sehol sem volt olyan amilyen nekem kellene.
Szóval aki esetleg most akar ebbe belevágni annak tanács, hogy cikkszám szerint tudja, hogy neki mi kell mert úgy lehet a legolcsóbban/legkevesebb baj nélkül megúszni a dolgot.

Bár még így is messze jobbban lehet járni, ha össze tudod szedni a dolgokat, mintha teljesen újat vennél.

Én 40e-ért vettem hűtő nélkül (a hűtő 25e) és 400 ezret mondott a márkaszerviz beszerelve... az igazság sajnos már látom, hogy valahol a kettő közt lesz. A jobb kormányos csövei biztos nem jók. Palaczk tippje jó ötlet volt. A műszerfal le-fel szerelésétől kicsit ódzkodom, de már megnéztem - elkerülhetetlennek látszik.
"Nem félek a számítógépektől, a hiányuktól félek." - Isaac Asimov

EdGaR

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
    • Szervokormánymű javítás
Re: Klímás Topic
« Válasz #445 Dátum: 2009.06.08 22:56:53 »
sajnos érdemben nincs tippem, biztatásnak annyit mondanék h a múltkor a szemem láttára cserélt ki két srác egy angol jobbos KIA bol egy komplett motort klimával egy balkormányosba. akitől vetted nem mondta?

De igen mondta, simán beszerelhető... aki már tett erre kísérletet  :wacko: ... Egy törött autó bontásakor itt-ott letörik egy két patent kit érdekel... én ennyire még sosem bontottam meg az autót, pedig a CarPC-hez igencsak szétbombáztam. 
"Nem félek a számítógépektől, a hiányuktól félek." - Isaac Asimov

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Klímás Topic
« Válasz #446 Dátum: 2009.06.11 15:55:05 »
na... sikerült életre lehelni a klímát :)
viszont még annyit kell vele csinálni, hogy el kell vinnem valami "hivatalos" toyota szervizbe, hogy a kompresszor kapja e a jelet rendesen a fagyásérzékelőtől, mert annak egy kis időre meg kellene szakítania a működését, de jelenleg nem így látszik. plusz ugye akkor itt rádugva a gépre látszana, hogy küld e valami hibajelet. Illetve lehet, hogy "be is kell tanítani". Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Illetve, hogy melyik márkaszervízbe vigyem?

elméleti kérdés: toyota márkaszervíz megrendelt alkatrészt, amit nem használt fel azt vissza tud küldeni? (mert a klímajelerősítőt nem használtam fel amit rendeltem tőlük.... :) )

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Klímás Topic
« Válasz #447 Dátum: 2009.06.18 08:50:53 »
Se kedvem, se időm végigolvasni egy hallom hozzászólást, így lehet újból felteszek egy régen megválaszolt kérdést. Pesten tudtok ajánlani megbízható klímaszerelőt. Valószínű fel kell tölteni a rendszeremet és kontár kezébe nem adnám a drágaságomat.  :D
Szilvi 62

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #448 Dátum: 2009.06.18 08:54:18 »
Ahogy Trotter is írta, a fent futó bannerek között van egy csömöri (?) klímás. Mi nála voltunk.  :szemez:
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #449 Dátum: 2009.06.18 09:10:17 »
Ahogy Trotter is írta, a fent futó bannerek között van egy csömöri (?) klímás. Mi nála voltunk.  :szemez:
OK, hogy ott voltatok. És milyen volt? ;)