Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 417557 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Klímás Topic
« Válasz #420 Dátum: 2009.05.05 10:11:25 »
a rendorok ellen meg allitolag "csak leengedem az ablakokat, amikor meglatom messzirol, hogy igazoltatnak" ... Szerintetek? :)
A januari hidegben nem gyanus, hogy a ket elso ablak tokig levan huzva?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

leszilaci

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #421 Dátum: 2009.05.06 12:06:26 »
A fóliáztatás halottnak a csók. Nagy melegben  2-3 fokkal kevesebbel melegszik fel. Hogy 56, vagy 58 fok, nekem tökmindegy lenne...
fóliától hidegebb nem lesz. nem fogja lehűteni az autót. a klímát nem helyettesíti

az arra való,h a belső kárpitok-műanyagok ne forrósodjanak fel a nap sugaraitól, és utána ne árasszák magukból a hőt. (kb, erős túlzással, mintha árnyékba állnál az autóval.)
UV védelmet nyújt, és ha biztonsági fólia is egyben, akkor nehezebben tudják betörni az ablakot.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Klímás Topic
« Válasz #422 Dátum: 2009.05.06 13:02:17 »
Elvileg a mostani ablakok is nyújtanak UV-védelmet, - tk. az összes, a tévhittel ellentétben az UV sugarak egy bizonyos vastagság fölött nem hatolnak át az üvegen - azt el tudom képzelni, hogy a nap még kevésbé szívja ki az autó belsejét, mint fólia nélkül, de nagy különbség nem lehet.
A kocsifeltörés ellen lehet, hogy véd, de legalább annyira a figyelmet is felhívja magára.
music     

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Re: Klímás Topic
« Válasz #423 Dátum: 2009.05.30 10:48:45 »
Sziasztok!

92-es Carinába szeretnék klímát venni! XLi felszereltség.
Azt szeretném megkérdezni, hogy megvan-e benne mindennek a helye (hűtő, kompresszor, szűrő stb... be van-e vezetékelve)
Mire kell odafigyelni bontott klíma vásárlásakor?

Heves megye környékén van-e valaki, aki esetleg el tudna kisérni a vásárlásra, és be tudná szerelni?

Előre is köszi!

Szia, ugyan off, de én a 90-es Civicembe raktam bontott klímát. Az autóban megvolt minden a klímához: ékszíjtárcsa a motoron, vezetékezés felvíve a vakkapcsolóig(tehát a klímakapcsoló helye a műszerfalon), csatlakozás a motorvezérlőhöz és a klímaköteghez. CSak gondolom, hogy a Carinában is megvan minden. Egyet tudok mondani: nézd meg a vakkapcsolót, vedd ki, hogy ott van-e a köteg. Ha ott van, akkor sztem nyert ügyed van :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Klímás Topic
« Válasz #424 Dátum: 2009.05.30 19:20:05 »
A fóliáztatás halottnak a csók. Nagy melegben  2-3 fokkal kevesebbel melegszik fel. Hogy 56, vagy 58 fok, nekem tökmindegy lenne...

Nem ennyire rossz a helyzet: végül valóban majdnem ugyanakkora hőmérsékletre melegszik fel a fóliás kocsi is, ha sokáig áll a napon; de csöppet sem mindegy, hogy számottevően lassabban melegszik fel. Ez az egyik. A másik, hogy kellemesebb utazni is benne, mert nem tűz olyan kellemetlenül az utasokra a nap. Szóval azért mindenképpen jó dolog a fólia, bőven megéri az árát :yes:

De a klímát természetesen egyáltalán nem helyettesíti - ez tiszta sor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Klímás Topic
« Válasz #425 Dátum: 2009.05.30 19:22:00 »
Sziasztok!

92-es Carinába szeretnék klímát venni! XLi felszereltség.
Azt szeretném megkérdezni, hogy megvan-e benne mindennek a helye (hűtő, kompresszor, szűrő stb... be van-e vezetékelve)
Mire kell odafigyelni bontott klíma vásárlásakor?

A jó szerencsére  :whistling: ... És arra, hogy legkedvezőbb esetben is több százezres beruházás, munkadíjjal együtt. De amúgy kivitelezhető; ezzel foglalkozó szervízeknek rutin művelet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #426 Dátum: 2009.05.30 19:55:50 »
A fóliáztatás halottnak a csók. Nagy melegben  2-3 fokkal kevesebbel melegszik fel. Hogy 56, vagy 58 fok, nekem tökmindegy lenne...
Nem ennyire rossz a helyzet... A másik, hogy kellemesebb utazni is benne, mert nem tűz olyan kellemetlenül az utasokra a nap. Szóval azért mindenképpen jó dolog a fólia, bőven megéri az árát :yes:
De a klímát természetesen egyáltalán nem helyettesíti - ez tiszta sor.
barátnőm átült yarisból a celicába és 10 perc múlva csodálkozott,h miért égeti a nap. :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Klímás Topic
« Válasz #427 Dátum: 2009.05.30 20:05:05 »
A fóliáztatás halottnak a csók. Nagy melegben  2-3 fokkal kevesebbel melegszik fel. Hogy 56, vagy 58 fok, nekem tökmindegy lenne...
Hidd el, hogy működik a fólia, és az autó belseje nem forrósodik át úgy mintha a napon álllna, a beltér nem sugározza a hőt, az tiszta sor hogy átmelegszik az autó, de mégse úgy melegszik át, hogy minden eleme sugározza is a hőt, Szóval, mintha árnyékban állna az autó közel azt éred el a fóliával. Persze nem erőszak.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Re: Klímás Topic
« Válasz #428 Dátum: 2009.05.31 10:43:45 »
Sziasztok!

92-es Carinába szeretnék klímát venni! XLi felszereltség.
Azt szeretném megkérdezni, hogy megvan-e benne mindennek a helye (hűtő, kompresszor, szűrő stb... be van-e vezetékelve)
Mire kell odafigyelni bontott klíma vásárlásakor?

A jó szerencsére  :whistling: ... És arra, hogy legkedvezőbb esetben is több százezres beruházás, munkadíjjal együtt. De amúgy kivitelezhető; ezzel foglalkozó szervízeknek rutin művelet.

Áhh, már megint túlzol. Bontóba sztem 100 alatt is kap klímát, azt meg egy mezei szaki 50 ropiért berakja. Amúgy sztem Ave klímát is bele lehet tenni. Ha Carina nincs. PErsze lehet hogy alakítani kell kicsit.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Klímás Topic
« Válasz #429 Dátum: 2009.05.31 11:42:44 »
Zola, dobjál már be egy képet a Hondádról a honda topicba. kiváncsi vagyok :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Re: Klímás Topic
« Válasz #430 Dátum: 2009.05.31 12:25:44 »
Zola, dobjál már be egy képet a Hondádról a honda topicba. kiváncsi vagyok :flowers:

Ok megpróbálom :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #431 Dátum: 2009.05.31 12:42:19 »
Ismerős békaCorijába rakatott gyári klímát (bontóból mindent). Néhány mp után állandóan kikapcsol neki. Bár lehet, hogy azóta meg tudta csináltatni, de vicces úgy lehűteni egy autót, hogy vezetés közben két mp-enként kapcsolgatod a klímát.
         

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Re: Klímás Topic
« Válasz #432 Dátum: 2009.05.31 12:56:56 »
Ismerős békaCorijába rakatott gyári klímát (bontóból mindent). Néhány mp után állandóan kikapcsol neki. Bár lehet, hogy azóta meg tudta csináltatni, de vicces úgy lehűteni egy autót, hogy vezetés közben két mp-enként kapcsolgatod a klímát.

Álljon meg a menet :) Ez nem biztos hogy hiba. Ezekben van egy lefagyásérzékelő, nálam is 8-20 másodpercenként kikapcsol, ha nincs nagyon meleg, és persze van benne elég anyag hogy hűtsön rendesen.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #433 Dátum: 2009.05.31 13:02:11 »
Nem, nem is indult neki újra egyáltalán.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klímás Topic
« Válasz #434 Dátum: 2009.05.31 20:52:34 »
Idézet
Áhh, már megint túlzol. Bontóba sztem 100 alatt is kap klímát, azt meg egy mezei szaki 50 ropiért berakja. Amúgy sztem Ave klímát is bele lehet tenni. Ha Carina nincs. PErsze lehet hogy alakítani kell kicsit.

A Yarisba a Japker 150-ért adna bontott klímát (ha lenne épp náluk). Szóval szerintem 100 alatt necces... Az Ave klímát biztosan nem lehet beletenni, hiszen szinte minden más, egyedül talán az azonos motor miatt a kompresszor passzolna. De hűtő, és főleg a belsőtéri hőcserélő biztosan nem.
Xanyi