Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413943 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #390 Dátum: 2008.12.22 20:18:12 »
Összefoglalná nekem valaki, hogy hogyan tisztítsam a klímát házilag? Onnan, hogy milyen szert kell venni. :sleeping:
off skoda szervizben ajánlottak egy olyat,h nem kell semmit fújkálni, hanem ablakokat felhúzni, klímát bekapcsolni belső levegőkeringetésen, és egy (saját magát "kifújó")sprét az utastérbe tenni, ami gombaölő hatású(kezelési utasításban szerepel,h mennyi ideig tart a művelet).
a végén kiszellőztetni az utasteret, és kész.
céges autóknál így tisztították.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #391 Dátum: 2008.12.23 19:16:51 »
Összefoglalná nekem valaki, hogy hogyan tisztítsam a klímát házilag? Onnan, hogy milyen szert kell venni. :sleeping:
off skoda szervizben ajánlottak egy olyat,h nem kell semmit fújkálni, hanem ablakokat felhúzni, klímát bekapcsolni belső levegőkeringetésen, és egy (saját magát "kifújó")sprét az utastérbe tenni, ami gombaölő hatású(kezelési utasításban szerepel,h mennyi ideig tart a művelet).
a végén kiszellőztetni az utasteret, és kész.
céges autóknál így tisztították.


Igen ez a másik megoldás. Én nem pártolom, mert nem célzott helyre, hanem mindenhova kerül belőle. Kárpitra, kormányra usw.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Klímás Topic
« Válasz #392 Dátum: 2008.12.23 21:39:04 »
Igen ez a másik megoldás. Én nem pártolom, mert nem célzott helyre, hanem mindenhova kerül belőle. Kárpitra, kormányra usw.

Igen, a lokális kezelés nekem is szimpatikusabb! :yes:
hazard

Dugó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • A TÁRS!
Re: Klímás Topic
« Válasz #393 Dátum: 2009.04.22 13:00:21 »
Szevasztok! Én a hűtőt belülről a motortérfelől tisztítottam ki,mégpedig úgy hogy,levegővel kifujattam.Elég sok kosz kijött belőle! Az utastérszűrőt kiakartam cserélni,de sajnos nem jött össze mert nem tudom hogy hogyan jön széjjel doboz,pedig ami csavart láttam azt kiszedtem a házból.Ha esetleg valaki tudja az írja meg legyenszives! (Vagy mindenképpen el kell vinni szervízbe?) Várom az ötleteket!  Minden jót!!!!!!!!!
The Best of The Best: TOYOTA   (corolla 1.6i,1997/10)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Klímás Topic
« Válasz #394 Dátum: 2009.04.22 13:27:51 »
Dugó elárulod, hogy mely típus, mely verziójához kellene segítség?

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Dugó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • A TÁRS!
Re: Klímás Topic
« Válasz #395 Dátum: 2009.04.22 14:42:50 »
Dugó elárulod, hogy mely típus, mely verziójához kellene segítség?


    Hali! Ja!! De hülye vagyok! COROLLA, 1997/10, E11, AE111
The Best of The Best: TOYOTA   (corolla 1.6i,1997/10)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Klímás Topic
« Válasz #396 Dátum: 2009.04.22 15:12:26 »
Dugó elárulod, hogy mely típus, mely verziójához kellene segítség?


    Hali! Ja!! De hülye vagyok! COROLLA, 1997/10, E11, AE111
Remélem, nem sérti senki érdekeit, vagy egyéb gond nincs belőle, de a CorollaClub Hungary fórumon nemrég kifejtette egy Kolléga, hogyan is kell beépíteni az E10-be a szűrőt, mivel abban nincs benne gyárilag, csak a helye van meg... stb...  a leírás és hozzászólások alapján megegyezik az E11-ével,hát tessék:
Klikk
Sok sikert hozzá!

Dugó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • A TÁRS!
Re: Klímás Topic
« Válasz #397 Dátum: 2009.04.22 15:59:44 »
Köszi!!! Közbe érdeklődtem,hogy mennyiért fertőtlenítik ki a klímarendszert(3500Ft.),és mennyiért cserélik ki a pollenszűrőt(500Ft.). Úgy hogy megveszem a szűrőt,és megcsináltatom!  (JAPANPARTS szűrőt veszek(4100Ft.),mert olyan sokat úgy sem használom és jövőre megint kicseréltetem.Tehát feleslegesnek tartom megvenni a MANN filtert 7000-8000FT-ért. Egy szezonra megfelel ez is,és a másik se jobb annyival (szerintem). Amúgy megérdemli (az autóm) a minőségi cuccot PL.:motorolaj:CASTROL
                                                                                                                                                                        levegőszűrő:MANN
                                                                                                                                                                            olajszűrő:MANN
 Bár még nemrégóta van meg(Jan. végén vettem) de  IMÁDOM!!!!!!! Van benne hely mindenhol,megy is ha kell,van benne erőtartalék,jól néz ki,kényelmes,megbízható és még sorolhatnám...!   Egyszóval:  JÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.24 16:58:40 írta Dugó »
The Best of The Best: TOYOTA   (corolla 1.6i,1997/10)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #398 Dátum: 2009.04.22 16:10:19 »
Olajból lehet, hogy jobb lesz neki a Mobil1 vagy hasonlók, de kérdés esetén az olajos topicban a szakik készséggel válaszolnak, ha leírod ott nekik az autó típusát, a motor típust, a motorban lévő km-t, átlagosan mennyit közlekedsz naponta és mennyire taposod neki és hogy eszi-e az olajat vagy sem. Na ez jó hosszú lett.  :)
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #399 Dátum: 2009.04.22 16:13:28 »
Olajból lehet, hogy jobb lesz neki a Mobil1 vagy hasonlók, de kérdés esetén az olajos topicban a szakik készséggel válaszolnak, ha leírod ott nekik az autó típusát, a motor típust, a motorban lévő km-t, átlagosan mennyit közlekedsz naponta és mennyire taposod neki és hogy eszi-e az olajat vagy sem. Na ez jó hosszú lett.  :)

Simán, de nem is kell kérdezni, csak kicsit visszaolvasni.  :otlet:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #400 Dátum: 2009.04.22 16:42:54 »
Ja, csak nem tudjuk, neki milyen moci van benne és egyéb adatok. Aztán meg nem egyszerű végigolvasni a több tíz oldalas elmélkedést.
Én is minél tovább olvasom az olajos topicot, annál bizonytalanabb vagyok abban, hogy mi is a legjobb az autómnak úgy, ahogy én használom.  :) :surrender:
         

Dugó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • A TÁRS!
Re: Klímás Topic
« Válasz #401 Dátum: 2009.04.22 16:57:56 »
Most írtam le az olajos topic-ba,hogy mi,merre,meddig. Nem akarom leírni ide is.  Elolvassátok? Köszi!
The Best of The Best: TOYOTA   (corolla 1.6i,1997/10)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #402 Dátum: 2009.04.22 19:02:43 »
Ja, csak nem tudjuk, neki milyen moci van benne és egyéb adatok. Aztán meg nem egyszerű végigolvasni a több tíz oldalas elmélkedést.
Én is minél tovább olvasom az olajos topicot, annál bizonytalanabb vagyok abban, hogy mi is a legjobb az autómnak úgy, ahogy én használom.  :) :surrender:
Elég, ha a "mazdás" elmélkedést végigolvassa és barna.czukor néhány HSZ-ét. Kb. képben lesz.  :D

És ne felejtsétek el alkalmasint klímahűtőket (is) kivülről ( :excl:) kislagolni. Ezsméletlenül feljavul a klíma hatásfoka. Csak, hogy ON topic legyek.  :hug: :D ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #403 Dátum: 2009.04.22 20:05:07 »
Kocsimosásnál motorháztető fel és slagoljam le, vagy mi?  :D
         

Dugó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • A TÁRS!
Re: Klímás Topic
« Válasz #404 Dátum: 2009.04.22 22:26:49 »
Szia! Figyelj! Szerintem inkább fujasd ki levegővel,mert a gőzborotvával kárt tehetsz a hűtőben,de nem akarok okoskodni,csak azért mondom hogy VIGYÁZZ vele! ÓVATOSSAN!! A motortérből kifelé! csók
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.23 09:43:02 írta Dugó »
The Best of The Best: TOYOTA   (corolla 1.6i,1997/10)