Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413985 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #375 Dátum: 2008.07.18 18:44:12 »
Hello mindenki!

Honnan tudom meg, hogy az autómba a klímába milyen pollenszűrő kell? (mi a tipusszáma???)

A Filtron egyébként jó minőség? Sajna nem értek hozzá.

Beméssz a boltba és mondod a típust. Adják a szűrőt. Ha van lehetőséged aktívszenest vegyél.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #376 Dátum: 2008.08.05 08:08:45 »
Mit jelent az, amikor a klíma nagyon párás levegőt fúj? Nekem akkor csinált ilyet amikor Horvátból jöttünk haza autópályán és bekapcsoltam a klímát - manuális - némi pihenő után. (Már pihenő csak a klímának volt.) Egy-két percig mintha füstöt fújna, aztán ment normálisan.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #377 Dátum: 2008.08.05 08:25:53 »
Azt, hogy Plitvécénél álltatok meg pihenni egy vízesés közelében?  :ph34r:  (megijedős-elbújós smiley) 
         

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Klímás Topic
« Válasz #378 Dátum: 2008.08.05 14:30:30 »
Sziasztok!

Ma cseréltem a Carinában pollenszűrőt és az eddig olvasott berakási gondok ellenére kb. 2 perc volt az egész + 5 perc mire kiporszívóztam belőle a dzsuvát,  és tökéletesen passzolt a helyére.
Simán felment a helyére, alá a másik és slussz.
Mindenkinek javasolni tudom ezt a tipust (Japanparts  3800,- Ft volt).

Üdv mindenkinek

Zsolti

kalo1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Klímás Topic
« Válasz #379 Dátum: 2008.08.07 21:17:00 »
Sziasztok!

Ma cseréltem a Carinában pollenszűrőt ... Mindenkinek javasolni tudom ezt a tipust (Japanparts  3800,- Ft volt).

Én a Mannt egy no-name típussal összehasonlítva arra az eredményre jutottam, hogy a Mann sokkal több levegőt enged át, így a Mannt választottam. A Mann sokkal drágább volt, viszont ígéretük szerint minden szűrőjük megegyezik a gyári minőséggel. Kb. ugyanannyiba is kerül mint a gyári. Most kb. 1 fokozattal erősebben fúj a ventilátor, ma pl. legkisebb fokozattal volt kényelmes a klíma hosszabb távon,  három személlyel.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.07 21:30:50 írta kalo1 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Klímás Topic
« Válasz #380 Dátum: 2008.08.09 00:29:38 »
Mit jelent az, amikor a klíma nagyon párás levegőt fúj? Nekem akkor csinált ilyet amikor Horvátból jöttünk haza autópályán és bekapcsoltam a klímát - manuális - némi pihenő után. (Már pihenő csak a klímának volt.) Egy-két percig mintha füstöt fújna, aztán ment normálisan.

Ez elég fura. Nemhogy párát nem kéne fújnia, hanem rögtön el kéne tüntetnie a párát... Nem lehet, hogy eldugultak a lefolyók, és emiatt nem tud távozni a kondenzvíz? Bár ha ez lenne, egy idő után befolyna az utastérbe...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Klímás Topic
« Válasz #381 Dátum: 2008.08.09 07:10:46 »
Ilyet én is tapasztaltam anno a nissan almerában, de talán nem is pára volt? hiszen a klima pont hogy száritja a levegőt. akkor fordult elő, ha járt sokáig a klima, aztán mondjuk 1 percre lekapcsoltam kézzel, majd visszakapcsoltam és fújta pár másodpercig ezt a fehér izét. De másoktól is hallottam ilyet. Nem tudom mi ez.
                                                                                                                                                   

kalo1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Klímás Topic
« Válasz #382 Dátum: 2008.08.09 20:38:37 »
Ez teljesen természetes jelenség, ha a klímát anélkül kapcsoljuk ki (vagy leállítjuk az autót), hogy előtte kiszárítanánk a rendszert sima ventilátorozással. Ha ilyenkor pihen egy kicsit a klíma, akkor a hűtőfelületen lévő vízcseppek elpárolognak és vízpárával kitöltik a teljes rendszert. Így amikor legközelebb beindítjuk a klímát, először a külső részekben is jelenlévő vízpárával telített levegőt fújja ki, majd pár másodperc után már beindul a hűtés, és akkor már alul, a megszokott helyen folyik ki az autóból a fölös csapadék, innentől már beindul a szárító hatás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Klímás Topic
« Válasz #383 Dátum: 2008.08.09 21:39:07 »
Ez teljesen természetes jelenség, ha a klímát anélkül kapcsoljuk ki (vagy leállítjuk az autót), hogy előtte kiszárítanánk a rendszert sima ventilátorozással. Ha ilyenkor pihen egy kicsit a klíma, akkor a hűtőfelületen lévő vízcseppek elpárolognak és vízpárával kitöltik a teljes rendszert. Így amikor legközelebb beindítjuk a klímát, először a külső részekben is jelenlévő vízpárával telített levegőt fújja ki, majd pár másodperc után már beindul a hűtés, és akkor már alul, a megszokott helyen folyik ki az autóból a fölös csapadék, innentől már beindul a szárító hatás.

Ezt sosem tapasztaltam, se a Carinán, se az Avensisen, se a Corollán. Ha az ember még menet közben kikapcsolja a klímát, és a ventillátor bekapcsolva marad, na, olyankor VALÓBAN bepárásodnak az ablakok gyorsan, főleg ha esős-nedves az idő (száraz időben kevésbé). De ez, hogy kikapcsolás, majd újra bekapcsolás ilyen pára-befújással járna - na, ilyet még nem láttam. OK, ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ettől még ne létezhetne ilyesmi - csak én még nem találkoztam vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klímás Topic
« Válasz #384 Dátum: 2008.08.09 21:50:17 »
Ez teljesen természetes jelenség, ha a klímát anélkül kapcsoljuk ki (vagy leállítjuk az autót), hogy előtte kiszárítanánk a rendszert sima ventilátorozással.
Csak az a baj, hogy nem kapcsoltam ki a ventillátort. Sőt, eggyel nagyobbra tettem és klímát kikapcsolta, aztán amikor nagyon meleg levegő jött be, akkor vissza. De ezt csak akkor autópályázás közben csinálta, sima országúti temponál még soha.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kalo1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Klímás Topic
« Válasz #385 Dátum: 2008.08.10 09:33:38 »
Ha az ember még menet közben kikapcsolja a klímát, és a ventillátor bekapcsolva marad, na, olyankor VALÓBAN bepárásodnak az ablakok gyorsan, főleg ha esős-nedves az idő (száraz időben kevésbé).

Igen, főleg esős-nedves időben fordul elő, amikor eleve telített a zárt utastér levegője vízpárával. Ha nyitott ajtó/ablak mellett indítjuk a klímázást, akkor könnyen elmarad a jelenség.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Klímás Topic
« Válasz #386 Dátum: 2008.12.22 13:03:22 »
Összefoglalná nekem valaki, hogy hogyan tisztítsam a klímát házilag? Onnan, hogy milyen szert kell venni. :sleeping:
Annyi lövésem van a dologhoz, hogy vmi gombaölőszert kell bespricnizni valahova (talán a szűrőrostélyon keresztül egy hosszabb csövön a pollenszűrőre...).
Az üzemeltetésre vonatkozóan (motor-leállítás előtt ~5 perc kikapcs.; >1 heti bekapcs.; ect...) vannak alapismereteim.
hazard

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Klímás Topic
« Válasz #387 Dátum: 2008.12.22 16:01:34 »
Én nyáron csináltam meg a priusban, szinte mindegy melyik tipust veszed 2000 ft körül vettem a t....cóban ,pollenszűrő kiventillátor felöl feldugtam a csövet amit adtak hozzá ameddig ért és a flakon felét beleengedtem,majd vissza minden klíma bekapcs ,felváltva külső és belső levegő keringetésre és hagytam járni egy tízpercet,alul ahol a kondenzvíz megjelenik ott megjelent a habos folyadék is ! Eztán a belső kiömlőkön keresztül(alul,felül ,oldalt,stb.) a maradékot is befújtam aztán klíma ismét be ,majd melegre állítva kiszárítottam!
Nem biztos,h így  kell.....
Én így csináltam,nekem bevált !

A szervízben(céges Ford) mégennyire se csinálják meg több ezerforintért!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #388 Dátum: 2008.12.22 16:13:24 »
Én nyáron csináltam meg a priusban, szinte mindegy melyik tipust veszed 2000 ft körül vettem a t....cóban ,pollenszűrő kiventillátor felöl feldugtam a csövet amit adtak hozzá ameddig ért és a flakon felét beleengedtem,majd vissza minden klíma bekapcs ,felváltva külső és belső levegő keringetésre és hagytam járni egy tízpercet,alul ahol a kondenzvíz megjelenik ott megjelent a habos folyadék is ! Eztán a belső kiömlőkön keresztül(alul,felül ,oldalt,stb.) a maradékot is befújtam aztán klíma ismét be ,majd melegre állítva kiszárítottam!
Nem biztos,h így  kell.....
Én így csináltam,nekem bevált !

A szervízben(céges Ford) mégennyire se csinálják meg több ezerforintért!

Annyit hozzátennék, hogy a csövet teljesen, ameddig lehet fel kell dugni, majd beengedni a habot, és ezzel egyideűleg, folyamatos nyomás alatt lassan kifele húzni a csövet, egészen a rostélyig. Így a teljes rendszer kapja az ívet, és mindenhol hatni fog a hab. Célszerű a pollenszűrőt kiszedni, hogy még véletlenül se ázzon el. Természetesen minden kilépő rostélylyal ez a metódust megismételni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Klímás Topic
« Válasz #389 Dátum: 2008.12.22 19:09:07 »
Köszönöm! :winkiss:
hazard