Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413991 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Klímás Topic
« Válasz #360 Dátum: 2008.06.14 19:32:45 »
Kezdő klímás kérdés: menet közben néha (van hogy 1-2 percenként, van hogy csak 5-10 percenként) olyan hangot ad a klíma mint amikor a rendőrök felnyomják a szirénát, de csak egy másodpercre.
(Amúgy amikor észrevettem, tényleg jött egy rendőr mögöttem és nem értettem, mit akarhat tőlem...  :surrender: )
WTF?

Gondolom, hogy akkor kapcsol be a kuplungja. Szerintem el kellene vinni javítóba, mert drága dolog lesz...   De hát pontosabban is leírhatnád a hibajelenséget, mert így csak tippeltem...

Szerintem sem normális a dolog, és az ütemből tényleg arra lehet következtetni, hogy olyankor ad hangot, amikor kapcsol a kompresszor. És ennek nem kéne jól észrevehető hangot adnia. Ellenőrizni kéne a töltöttséget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #361 Dátum: 2008.06.14 19:36:43 »
Kezdő klímás kérdés: menet közben néha (van hogy 1-2 percenként, van hogy csak 5-10 percenként) olyan hangot ad a klíma mint amikor a rendőrök felnyomják a szirénát, de csak egy másodpercre.
(Amúgy amikor észrevettem, tényleg jött egy rendőr mögöttem és nem értettem, mit akarhat tőlem...  :surrender: )
WTF?

Gondolom, hogy akkor kapcsol be a kuplungja. Szerintem el kellene vinni javítóba, mert drága dolog lesz...   De hát pontosabban is leírhatnád a hibajelenséget, mert így csak tippeltem...

Szerintem sem normális a dolog, és az ütemből tényleg arra lehet következtetni, hogy olyankor ad hangot, amikor kapcsol a kompresszor. És ennek nem kéne jól észrevehető hangot adnia. Ellenőrizni kéne a töltöttséget.

Én első körben mechanikai hibára gondolnék, de abban feltétlenül igazad van, hogy a töltöttséget (olaj+gáz) is ellenőrizni kellene, és addig NEM használni a klímát!!

Gyöngyi!

Hívd fel a Két Moha Bt.-t Csömörön, a banner jobbra fent időnként megjelenik. Profi a srác, én már jártam nála nemrég, valamint afekete is pozitív tapasztalatokról számolt be. Klubtagoknak kedvezmény is jár!

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #362 Dátum: 2008.06.14 19:47:22 »
Sziasztok!
Klíma tisztítás ügyben érdeklõdnék. Én évek óta használom azt a bizonyos sprayt (tacskóban 1500 péz)hosszú csõvel. Mindíg bevált, hiszen a klímás szervízben is ILYET használtak több helyen is. Elõzõ off autoimban már tudom a módját, hogyan kell a pollenszûrõt cserélni. ( a tisztítást is onnan kell elkezdeni) Az én kis Carinámban viszont még nem tudom hogyan kell. Honnan támadjak, mire kell felkészülnöm a mûvelet közben? Kisegítenétek?!. :otlet:

Szia!  A Carinában a pollenszűrő a pedálsor mögött-felett található.  Mondjuk nőgyógyásznak nem kell lenni, de minimális szerelési gyakorlat azért kell.  Sok sikert a cseréhez, fertőtlenítéshez!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Klímás Topic
« Válasz #363 Dátum: 2008.06.14 22:31:33 »
Kezdő klímás kérdés: menet közben néha (van hogy 1-2 percenként, van hogy csak 5-10 percenként) olyan hangot ad a klíma mint amikor a rendőrök felnyomják a szirénát, de csak egy másodpercre.
(Amúgy amikor észrevettem, tényleg jött egy rendőr mögöttem és nem értettem, mit akarhat tőlem...  :surrender: )
WTF?

A klíma kapcsolásának pillanatában megcsúszik az azt hajtó szíj, - motorház felnyit, emelt fordulaton ( 2000rpm) klíma bekapcs. közben jólhalló kolega a motortérnél fülel, és figyel. - persze okozhatja a klímarendszerben a kevés olaj is a nehézkesebb működést, és ezáltal a csúszást, megmég 1001 más dolog, de ez a legvalószínűbb.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #364 Dátum: 2008.06.15 12:55:40 »
Köszönöm szépen a tanácsokat! (Ált. topic)
Elviszem a kocsit majd egy klímáshoz! Aztán kiderül, hogy mi a fene van vele.

Üdv,

Barna

barna.czukor

  • Vendég
Re: Klímás Topic
« Válasz #365 Dátum: 2008.06.18 19:46:25 »
Probléma megoldva!  ::)
Az egyik haverom kocsiját csinálta egy japánautókra specializálódott szerelő B-Lellén, vele csináltattam a klíma tisztítást, mert eléggé ügyesnek tűnt.

A kocsi most 5 éves, az előírt mennyiség fele volt a klímában. Most annyira fagyaszt, mint az állat. Gyárilag sokkal rosszabb volt, szerintem nem töltötték fel rendesen akkor. (Ugyanis a márkakereskedő építette be a klímát, mert akkor minden kocsi klíma nélkül jött és itt szerelték bele azokba, amelyekbe rendeltek. Sokan ezt nem is tudják...) Nagyon elégedett vagyok a hűtésével. A bűz is megszűnt, ugyanis ki lett szedve a klíma radiátora egy fél autónyi alkatrésszel együtt. Kezdve a pollenszűrő-venillátor egységgel egészen a csövezésig. Minden le lett mosva, át lett fújva gombaölő cuccal. Most kellemes citrom illat van a kocsiban. A radiátor volt nagyon büdös, azt kellett kiszerelni, tisztítani főként. Nem egyszerű hozzáférni, marhára mélyen van a középkonzol mögött fél méterre bent alul.

Tanulság:
2 évente feltöltetni a klímát gázzal; megállás előtt 5 perccel kikapcsolni, igy kimegy a pára, nem rohad be... Ja és tanulság, hogy klímaügyben a márkaszervízt elkerülni, mert nagyon bal *** ok...

Márkaszervízekről:
Nagyon nem értenek a klímákhoz. Röviden.
Veszprémben annyit csináltak, hogy megmérték a nyomást, meg adtak habot. Nulla volt a hatás mint hűtésben, mint szagűzésben.
Kaposváron meg azt sem tudták, hogy mikor mit kell cserélni, meg hogyan kellene karbantartani. Be is vallotta a srác, hogy amíg garisok a kocsik, addig nincs gond a légkondival, utána meg nem hozzájuk viszik, hanem "klímásokhoz", ha már nincs gari. Szóval bevallották, hogy nincs semmi tapasztalatuk és nem is értenek hozzá.

Ehhez képest meg a srác, aki a kocsit csinálta, az mondott el pár érdekes dolgot:
A nyomás nem számít, mert ha a gáz fele elillant, akkor is ugyan annyi. Igaza van, leeresztéskor már alig volt gáz, de vhogyan a nyomás nem csökkent szinte semmit, csak a végén esett le hirtelen. (Néztem a nyomásmérőt együtt vele.) A töltet tömege a fontos. Tehát, amit a veszprémi Toyota mért, az semmire sem volt jó. (Max arra, hogy van benne min 20g gáz az 500g helyett.)

Aztán ő kapásból mondta, hogy a radiátor, meg a párologtató a büdös, igaza is lett, ehhez nem elég a hab, ki kell szerelni, ha már nagyon dúrva.
A klíma olaja meg abban a rendszerben kering, amiben a gáz is van, együtt van 1 csőben a kettő. Szerinte az olajat nem kell cserélni sosem. Mondjuk szerintem sem, nem is lehet, csak ha fullra szétszeded a klímát.

Megállás előtt 5 perccel ki kell kapcsolni, sőt ha melegre teszi az ember, akkor még jobb, mert nem marad benne kondenz víz.
Hetente be kell kapcsolni mindig min 1x a légkondit, akármilyen idő/évszak is van. Ez azért fontos, mert a rendszerben lévő olaj így keni a mozgó alkatrészeket és védi a tömítéseket.

Amúgy amiatt, hogy nem volt benne eddig elég gáz, már érezhetően rosszabb a kompresszor állapota a srác szerint, nem mutatta már alapjáraton azt a hőmérsékelti értéket (6 fok), mint amit kellett volna neki --> tehát mindig legyen feltöltve a rendszer.

Én hiszek a srácnak, nagyon korrekt munkát is végzett. 3 órát szerelt összesen, plussz a le/feltöltés, plussz 2 flakon spéci gombaölő cucc, így összesen 17.000 pénz volt. Szerintem nem volt sok, tekintettel az anyagköltségre és a 3 óra munkára.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #366 Dátum: 2008.06.18 20:07:46 »
Probléma megoldva!  ::)
.................................

Köszönjük a beszámolót.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Klímás Topic
« Válasz #367 Dátum: 2008.06.24 20:56:23 »
Szevasztok!
Ismét kérdésekkel bombázhatom a nagyérdeműt!:-)
(Végre jó az ámítógépem!!!)
A kérdés pedig: létezik, hogy a japán carinába még nincs pollenszűrő gyárilag?
Sajnos expanziós szelepet kellett cseréltetnem benne(2nap, műszerfal ki-be, 30 pénz+szelep) és a szercsi azt mondta, hogy nincs hely az általam vitt,elvileg típusazonos utángyártott 2 darabos pollenszűrőnek.
Vagy igaz, vagy valaki csúnyán átb****aszott!
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klímás Topic
« Válasz #368 Dátum: 2008.06.25 18:07:07 »
Szevasztok!
Ismét kérdésekkel bombázhatom a nagyérdeműt!:-)
(Végre jó az ámítógépem!!!)
A kérdés pedig: létezik, hogy a japán carinába még nincs pollenszűrő gyárilag?
Sajnos expanziós szelepet kellett cseréltetnem benne(2nap, műszerfal ki-be, 30 pénz+szelep) és a szercsi azt mondta, hogy nincs hely az általam vitt,elvileg típusazonos utángyártott 2 darabos pollenszűrőnek.
Vagy igaz, vagy valaki csúnyán átb****aszott!

Nem tudom, hogy ebben különbözik-e a japán és az angol Carina, de ott kell lenni a pollenszűrő helyének a gázpedáltól jobbra. Szerintem csak nem jó helyen kereste...
Ez van amikor olyan csinálja az autót aki nem ért hozzá, hiszen a Carinákba is utólag került a klíma, ahhoz meg nem kellett kiszedni a műszerfalat, az expanziós szelep cseréjéhez se kellett volna...
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #369 Dátum: 2008.06.25 19:56:01 »
Szevasztok!
Ismét kérdésekkel bombázhatom a nagyérdeműt!:-)
(Végre jó az ámítógépem!!!)
A kérdés pedig: létezik, hogy a japán carinába még nincs pollenszűrő gyárilag?
Sajnos expanziós szelepet kellett cseréltetnem benne(2nap, műszerfal ki-be, 30 pénz+szelep) és a szercsi azt mondta, hogy nincs hely az általam vitt,elvileg típusazonos utángyártott 2 darabos pollenszűrőnek.
Vagy igaz, vagy valaki csúnyán átb****aszott!

Nem tudom, hogy ebben különbözik-e a japán és az angol Carina, de ott kell lenni a pollenszűrő helyének a gázpedáltól jobbra. Szerintem csak nem jó helyen kereste...
Ez van amikor olyan csinálja az autót aki nem ért hozzá, hiszen a Carinákba is utólag került a klíma, ahhoz meg nem kellett kiszedni a műszerfalat, az expanziós szelep cseréjéhez se kellett volna...

Jól írtad, ott van a pollenszűrő helye! És belemegy a pollenszűrő is! Xakszerűbb szerelési kommenteket a Carina topicban nyomják a kollégák, nekem sajnos már régen nincs meg a Carinám - igaz abban nem cseréltem pollenszűrőt 1xsem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Klímás Topic
« Válasz #370 Dátum: 2008.06.25 20:05:31 »
Szevasztok!
Ismét kérdésekkel bombázhatom a nagyérdeműt!:-)
(Végre jó az ámítógépem!!!)
A kérdés pedig: létezik, hogy a japán carinába még nincs pollenszűrő gyárilag?
Sajnos expanziós szelepet kellett cseréltetnem benne(2nap, műszerfal ki-be, 30 pénz+szelep) és a szercsi azt mondta, hogy nincs hely az általam vitt,elvileg típusazonos utángyártott 2 darabos pollenszűrőnek.
Vagy igaz, vagy valaki csúnyán átb****aszott!

Nem tudom, hogy ebben különbözik-e a japán és az angol Carina, de ott kell lenni a pollenszűrő helyének a gázpedáltól jobbra. Szerintem csak nem jó helyen kereste...
Ez van amikor olyan csinálja az autót aki nem ért hozzá, hiszen a Carinákba is utólag került a klíma, ahhoz meg nem kellett kiszedni a műszerfalat, az expanziós szelep cseréjéhez se kellett volna...
Nos, a helye megvan, az egész hőcserélő hóbelebanc bal oldalán(pedáltól jobbra). Ott van benne a radiátor is, ami dokumentáltan igen-igen piszkos volt, lévén, hogy nem volt benne sehol ,semmilyen szűrő!(sem az ablaktörlő alatt, sem sehol).
Az utólagos beépítésről nincs infóm, bár a kiszerelt alkatrészek mind denzo gyártmányok voltak.
Egyébként 3 szerelő mondta a teljes műszerfal kiépítést. Az első kapásból, a második megpróbálta nagyobb bontás nélkül, de ő is csak úgy tudta volna cserélni, hogy bont mindent. A harmadik is same story, csak ő sokkal ócsóbban cserézte.
Már csak az van hátra, hogy ha van konyhafelújítás után egy kis energyám, akkor belepróbálom, eröltetem,szabom, hogy legalább ez a szűrés legyen benne!...

... Viszont, ha utólagos beépítés, akkor lehet, hogy csak egyféle szűrőt árulnak, és akkor nincs is másfajta?...

1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klímás Topic
« Válasz #371 Dátum: 2008.06.26 18:45:39 »
Én konkrétan még nem klímáztam Carinát, de van egy kollégám aki ott dolgozik a márkakereskedésben már régóta, Ő rengeteg Carinába szerelt klímát. Direkt megkérdeztem ma, elég jól meg kell bontani a műszerfalat az expanziós szelep cseréjéhez, de kiszedni nem kell. Mindennel együtt max 3-4 órát mondott rá...
Most már mind1, csak legközelebb inkább keress olyan szerelőt aki csinált már ilyesmit!

A Carinákba a pollenszűrő két részből áll. Ahogy írod, a helye a gázpedáltól jobbra van. Ott le kell pattintani a fedelet, és elöször az egyik részét kell betolni a helyére, majd elnyomni felfele. Az ott megszorul. Ezután kell betolni simán az elöző alá a második részt, és már mehet is vissza a fedél. Közbe mozgatni kell a gázpedált, hogy beférjen...
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Klímás Topic
« Válasz #372 Dátum: 2008.06.26 20:00:30 »
Kicsit  :offtopic: a téma: nem tud valaki egy klímást, - lakásba valót - aki 40e forintnál kevesebbért telepít általa jó áron kínált splitklímát?
music     

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Klímás Topic
« Válasz #373 Dátum: 2008.06.27 19:17:50 »
Én konkrétan még nem klímáztam Carinát, de van egy kollégám aki ott dolgozik a márkakereskedésben már régóta, Ő rengeteg Carinába szerelt klímát. Direkt megkérdeztem ma, elég jól meg kell bontani a műszerfalat az expanziós szelep cseréjéhez, de kiszedni nem kell. Mindennel együtt max 3-4 órát mondott rá...
Most már mind1, csak legközelebb inkább keress olyan szerelőt aki csinált már ilyesmit!

A Carinákba a pollenszűrő két részből áll. Ahogy írod, a helye a gázpedáltól jobbra van. Ott le kell pattintani a fedelet, és elöször az egyik részét kell betolni a helyére, majd elnyomni felfele. Az ott megszorul. Ezután kell betolni simán az elöző alá a második részt, és már mehet is vissza a fedél. Közbe mozgatni kell a gázpedált, hogy beférjen...

Köszi!

Most már bíztosan megpróbálkozom a beszer(keszt)elésével.
Remélem a jövőben nem lesz szükségem ilyen jellegű megbontásból adódóan szercsire!
Napsütéses hűvös napot!
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

hnorbi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Klímás Topic
« Válasz #374 Dátum: 2008.07.18 18:08:23 »
Hello mindenki!

Honnan tudom meg, hogy az autómba a klímába milyen pollenszűrő kell? (mi a tipusszáma???)

A Filtron egyébként jó minőség? Sajna nem értek hozzá.


Avensis 1.6 VVti Tinea Terra