Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413722 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Klímás Topic
« Válasz #345 Dátum: 2008.04.13 16:58:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "ferke"
Ki mit javasol klímatisztításhoz? bár sztem nem gáz a dolog, ha bekapcsolom csak az elejen volt kicsit rossz szaga aztán már normális volt.


Az teljesen normális dolog, hogy a bekapcsolás után rövid ideig van egy kis "mocsárszaga".


akkor jó, amúgy teljesen elégedett vagyok vele, csak az elején van fura szaga, és hût is mint a barom ha kell.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Klímás Topic
« Válasz #346 Dátum: 2008.04.30 11:47:12 »
Sziasztok!

Klíma tisztítás ügyben érdeklõdnék. Én évek óta használom azt a bizonyos sprayt (tacskóban 1500 péz)hosszú csõvel. Mindíg bevált, hiszen a klímás szervízben is ILYET használtak több helyen is. Elõzõ off autoimban már tudom a módját, hogyan kell a pollenszûrõt cserélni. ( a tisztítást is onnan kell elkezdeni) Az én kis Carinámban viszont még nem tudom hogyan kell. Honnan támadjak, mire kell felkészülnöm a mûvelet közben? Kisegítenétek?!. :otlet:
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Klima karbantartás
« Válasz #347 Dátum: 2008.05.29 17:48:18 »
Tud valaki ajánlani Budapesten vagy környékén megbízható klímást. Most még mûködik, de szeretném, ha ez így is maradna.
(A Scorpio Kft. már bezárta a mûhelyét, csak partnerei vannak.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klima karbantartás
« Válasz #348 Dátum: 2008.05.29 18:27:45 »
Idézetet írta: "afekete"
Tud valaki ajánlani Budapesten vagy környékén megbízható klímást. Most még mûködik, de szeretném, ha ez így is maradna.
(A Scorpio Kft. már bezárta a mûhelyét, csak partnerei vannak.)


Két Moha Bt. Csömörön, klubkedvezménnyel. Én 5.-én megyek ellenõrzésre, gombátlanításra, lévén 4 éves a verda. A jobb felsõ sarokban idõnként megjelenik a banner... :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Klima karbantartás
« Válasz #349 Dátum: 2008.05.29 23:36:57 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "afekete"
Tud valaki ajánlani Budapesten vagy környékén megbízható klímást. Most még mûködik, de szeretném, ha ez így is maradna.
Két Moha Bt. Csömörön, klubkedvezménnyel. Én 5.-én megyek ellenõrzésre, gombátlanításra, lévén 4 éves a verda. A jobb felsõ sarokban idõnként megjelenik a banner... :kacsint:  :nagymosoly:

Biatorbágyról az biztos útba fog esni... :ordog:
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klima karbantartás
« Válasz #350 Dátum: 2008.05.30 07:36:24 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "afekete"
Tud valaki ajánlani Budapesten vagy környékén megbízható klímást. Most még mûködik, de szeretném, ha ez így is maradna.
Két Moha Bt. Csömörön, klubkedvezménnyel. Én 5.-én megyek ellenõrzésre, gombátlanításra, lévén 4 éves a verda. A jobb felsõ sarokban idõnként megjelenik a banner... :kacsint:  :nagymosoly:

Biatorbágyról az biztos útba fog esni... :ordog:

Viszont azt írják, akár házhoz is jönnek. Köszönöm Trotter!  :magasztal:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klima karbantartás
« Válasz #351 Dátum: 2008.05.30 08:03:44 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "afekete"
Tud valaki ajánlani Budapesten vagy környékén megbízható klímást. Most még mûködik, de szeretném, ha ez így is maradna.
Két Moha Bt. Csömörön, klubkedvezménnyel. Én 5.-én megyek ellenõrzésre, gombátlanításra, lévén 4 éves a verda. A jobb felsõ sarokban idõnként megjelenik a banner... :kacsint:  :nagymosoly:

Biatorbágyról az biztos útba fog esni... :ordog:


Miért???? Palaczk is feljött Pécsrõl Gyömrõre kipufogót csináltatni.... A közelebb van mi? :kacsint:  :nagymosoly:
És sokan lejárnak az M+F-be szervízeltetni Pestrõl, meg innen-onnan... Mert útba esik....  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Segítséget kértek, válaszoltam, a többi a cartárs dolga..... :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #352 Dátum: 2008.05.30 11:49:30 »
Idézetet írta: "ferke"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "ferke"
Ki mit javasol klímatisztításhoz? bár sztem nem gáz a dolog, ha bekapcsolom csak az elejen volt kicsit rossz szaga aztán már normális volt.

Én vettem õsszel valami flakonos spray-t lehetetlenül hosszú csõvel és porlasztófejjel. Nemsokára kipróbálom, hogy és mint, majd beszámolok.


kiváncsian várjuk a tapasztalatokat:)


Csak arra vigyazzatok hogy le ne nyomja magat a cso a szorofejrol !!!! Nekem sikerult elkovetnem. A cso vegen levo kis dugobol 4 iranyban suvit ki a permet. Ha sokaig hasznalod akkor talan befagy es a "megszorult" nyomastol lerugja magarol a csovet a palack. Ez akkor eleg erdekes ha betoltad a csovet es a palack az arcodtol par centire van mert te is be akarsz kukucskalni a  resen hogy merre is fujsz. No a nyomas ami elszabadul remek kis habfelhot nyom az arcodba es a szemedbe. Most mar biztosan allithatom hogy a szemeim is csiratlanitva vannak es illatoznak  :)

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Klima karbantartás
« Válasz #353 Dátum: 2008.05.30 11:54:38 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Miért???? Palaczk is feljött Pécsrõl Gyömrõre kipufogót csináltatni.... A közelebb van mi? :kacsint:  :nagymosoly:
És sokan lejárnak az M+F-be szervízeltetni Pestrõl, meg innen-onnan... Mert útba esik....  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Segítséget kértek, válaszoltam, a többi a cartárs dolga..... :szemez:

Ne szívd úgy mellre, de magas labda volt, nem lehetett hagyni... :kacsint:
Sõt, ha tényleg házhoz is jönnek, lehet, hogy én is igénybe veszem :figyellek:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klima karbantartás
« Válasz #354 Dátum: 2008.05.30 11:57:17 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Miért???? Palaczk is feljött Pécsrõl Gyömrõre kipufogót csináltatni.... A közelebb van mi? :kacsint:  :nagymosoly:
És sokan lejárnak az M+F-be szervízeltetni Pestrõl, meg innen-onnan... Mert útba esik....  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Segítséget kértek, válaszoltam, a többi a cartárs dolga..... :szemez:

Ne szívd úgy mellre, de magas labda volt, nem lehetett hagyni... :kacsint:
Sõt, ha tényleg házhoz is jönnek, lehet, hogy én is igénybe veszem :figyellek:


Na, majd jól beajánlak..... :ordog:  :ordog:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klima karbantartás
« Válasz #355 Dátum: 2008.05.30 15:20:12 »
Idézetet írta: music
Sõt, ha tényleg házhoz is jönnek, lehet, hogy én is igénybe veszem :figyellek:
Azért egyeztess vele elõbb telefonon. :-) Nem mindent tud az utcán megcsinálni. :-)
Szerk.: Most beszéltem vele telefonon. Bia még nincs messze Budapesttõl, így ide ki tud jönni és ha javítani nem kell akkor el is tudja végezni a feltöltést akár utcán. :-)
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.13 09:31:14 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Klímás Topic
« Válasz #356 Dátum: 2008.05.31 21:23:37 »
Idézetet írta: "viziborz"
Ez akkor eleg erdekes ha betoltad a csovet es a palack az arcodtol par centire van...


Hûha, hát az aztán tényleg elég érdekes lenne :hmm:  :shock: ............

 :rohog:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Klima karbantartás
« Válasz #357 Dátum: 2008.06.13 09:37:14 »
Na volt kint feltölteni a klímát. Nyolc év alatt 30g gáz hiányzott.  :clap: Szerinte ha évente 15% tünik el a gázból az még teljesen rendben van. :-) Töltött bele szinező anyagot meg olajat - na meg a 30g gázt - és mindez 8000 Ft volt, úgy hogy kijött Biára. Teljesen korrekt. Most 5 fokos levegőt fúj a klíma. :-D
Egy szó mint száz: én elégedett vagyok a klímással és a Toyotával is.
Azt viszont erősen javasolta, hogy a tél végén a sós lét a hűtőből legalább slaggal mossam ki, mert az eszi a hűtőt.
Meg még egy dolgot javasolt. Télen is minden nap az első indításnál kapcsoljuk be a klímát egy percre, az elég neki es addig hideget se fog fújni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.22 21:29:14 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Klímás Topic
« Válasz #358 Dátum: 2008.06.14 18:44:48 »
Kezdő klímás kérdés: menet közben néha (van hogy 1-2 percenként, van hogy csak 5-10 percenként) olyan hangot ad a klíma mint amikor a rendőrök felnyomják a szirénát, de csak egy másodpercre.
(Amúgy amikor észrevettem, tényleg jött egy rendőr mögöttem és nem értettem, mit akarhat tőlem...  :surrender: )
WTF?
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #359 Dátum: 2008.06.14 19:17:14 »
Kezdő klímás kérdés: menet közben néha (van hogy 1-2 percenként, van hogy csak 5-10 percenként) olyan hangot ad a klíma mint amikor a rendőrök felnyomják a szirénát, de csak egy másodpercre.
(Amúgy amikor észrevettem, tényleg jött egy rendőr mögöttem és nem értettem, mit akarhat tőlem...  :surrender: )
WTF?

Gondolom, hogy akkor kapcsol be a kuplungja. Szerintem el kellene vinni javítóba, mert drága dolog lesz...   De hát pontosabban is leírhatnád a hibajelenséget, mert így csak tippeltem...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.