Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 417480 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #75 Dátum: 2005.06.15 09:31:13 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Kpeki"

A fóliát lekapartathatja ott a helyszínen veled a rendör ha nagyon szemétkedni akar, de nem jellemző. Ha nem teszel eleget a felszólításának, akkor elveheti a forgalmit, meg ami ezzel jár :?



Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ez azért nem így van.
Lehet, hogy rácsesznék, ha így tennék, de én ebben az esetben (persze csak ha tudom, hogy a folia megfelel-e illetve van minden engedélyem) kiröögném a rendőrt.
Milyen alapon kapartat le velem bármit is???? Saját két hitelesített szemével hiteles adatot adott ki az agya, hogy mennyi az áteresztőképessége az üvegnek? Ha majd odahoz egy hiteles mérőműszert5 és megméri és tényleg igaza van, akkor lekaparom neki, illetve odaadom a forgalmit is. De csak azért mert "szerinte...", azért nem.
Amúgy ok nélkül sem veheti el a forgalmit. Esetleg annyit tehet, hogy azonal kötelez műszaki vizsgára, ahol ezt is ellenőrzik. De ennél többet biztos nem.
Vagy padlógáz:-)

Bár én hülye vagyok és erről papírom is van, úgyhogy lehet, hogy nem így van :-)



Én is úgy tudom, hogy nem vetetheti le veled a fóliát. Viszont elküldhet műszaki vizsgára, ugye ahol elvileg ugyanabban az állapotban kell megjeleni az autóval. De addig le is lehet szedni.

Ui: lekopogom, eddig nekem se volt gondom a rendőrökkel, pedig az utóbbi időben kifogtam pár közúti ellenőrzést.


Ha nagyon okoskodik, hogy ez mégse szabályos te meg állítod, hogy ott a mübizonylat, akkor kérdd el a jelvényszámát és a felettese nevét, hogy panaszt teszel. :D Többsége el fog engedni :D:D:D
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #76 Dátum: 2005.06.16 15:28:55 »
Jelentem, kigözborotvaztam a hűtőket, érezhetően hidegebbet nyom a klima :D Azota egyfolytaban klimazok ugy tetszik :D
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #77 Dátum: 2005.06.16 15:31:38 »
7végén én is ezt fogom tenni. Belülről kifele nyomtad, vagy pacekba bele?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #78 Dátum: 2005.06.16 15:34:14 »
Idézetet írta: "Trotter66"
7végén én is ezt fogom tenni. Belülről kifele nyomtad, vagy pacekba bele?


Siman bele elölröl. Spriccelt at a viz az egesz huton. Viszont a vizhutom tele volt macskaszörrel, mintha elcsaptam volna egyet :)
Hátulrol problémásabb lett volna, mert ott a 2 venti...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #79 Dátum: 2005.06.16 15:37:10 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "Trotter66"
7végén én is ezt fogom tenni. Belülről kifele nyomtad, vagy pacekba bele?


Siman bele elölröl. Spriccelt at a viz az egesz huton. Viszont a vizhutom tele volt macskaszörrel, mintha elcsaptam volna egyet :)
Hátulrol problémásabb lett volna, mert ott a 2 venti...


Gut, danke.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Klímás Topic
« Válasz #80 Dátum: 2005.06.21 20:00:22 »
Most akciós a Siniben a klíma fertőtlenítő:
http://www.sini.hu/heti_akcio.html

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Klímás Topic
« Válasz #81 Dátum: 2005.06.28 10:58:53 »
Segítsetek. A szellőzőm egyre büdösebb. Már csak a belső keringetést használom a klímával. Minden más esetben csak kellemetlen szagú levegő jön a kocsiba. Májusban voltam szervízben és akkor a már jól bevált klímatisztító és fertőtlenítő habot vittem magammal, hogy a nagy meleg előtt minden OK legyen a klímával. :cry: Most már két havonta kell majd tisztításra járnom. Vagy esetleg máshol keresendő a probléma :?
(Megjegyzem még mindig van a habból a flakonban, csak hát a fúvókát leszedték a szervízben róla.)
Szilvi 62

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #82 Dátum: 2005.06.28 11:04:45 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Segítsetek. A szellőzőm egyre büdösebb. Már csak a belső keringetést használom a klímával. Minden más esetben csak kellemetlen szagú levegő jön a kocsiba. Májusban voltam szervízben és akkor a már jól bevált klímatisztító és fertőtlenítő habot vittem magammal, hogy a nagy meleg előtt minden OK legyen a klímával. :cry: Most már két havonta kell majd tisztításra járnom. Vagy esetleg máshol keresendő a probléma :?
(Megjegyzem még mindig van a habból a flakonban, csak hát a fúvókát leszedték a szervízben róla.)


Pollenszűrőt ki kellene cserélned ha ezt nem tetted meg. Az szokott berohadni és attol lesz ilyen penész szagu...

(Klímát én csak belső levegő keringetésen szoktam használni)
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Klímás Topic
« Válasz #83 Dátum: 2005.06.28 11:18:12 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Segítsetek. A szellőzőm egyre büdösebb. Már csak a belső keringetést használom a klímával. Minden más esetben csak kellemetlen szagú levegő jön a kocsiba. Májusban voltam szervízben és akkor a már jól bevált klímatisztító és fertőtlenítő habot vittem magammal, hogy a nagy meleg előtt minden OK legyen a klímával. :cry: Most már két havonta kell majd tisztításra járnom. Vagy esetleg máshol keresendő a probléma :?
(Megjegyzem még mindig van a habból a flakonban, csak hát a fúvókát leszedték a szervízben róla.)


A lényeg, hogy ha az ember használja a klímát, akkor megállás elött 2-3 perccel ki kell kapcsolni, de úgy hogy a venti a maradék idöre még menjen legalább 1-esen. Ugyanis, ha klímával állítjuk le a motort, akkor a hütöradiátorban keletkezö víz/nedvesség benne marad (ami nem távozik alul), és ez okozza a gombásodást. Ha megállás elött "kiszárítjuk", akkor ezzel ezt elkerülhetjük. Sajnos semmilyen leirás nem foglalkozik ezzel, a szakirodalom is csak ritkán. A pollenszürö ha büdi, akkor az mindig büdi nem csak a klíma használata esetén.

Nekem még sohasem volt ezzel a módszerrel büdike. Pedig lassan 3 éves. Igaz nincs benne sok km :lol:  :D


Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Klímás Topic
« Válasz #84 Dátum: 2005.06.28 11:20:15 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Pollenszűrőt ki kellene cserélned ha ezt nem tetted meg. Az szokott berohadni és attol lesz ilyen penész szagu...

(Klímát én csak belső levegő keringetésen szoktam használni)


Novemberben a nagyszervízen állítólag azt is megnézték és ki is tisztították, mivel már akkor is gondjaim voltak a szellőzővel. Létezik, hogy ennyi idő alatt berohad?
A klímát én is csak belső levegő keringetésen használom. :D
Csak, ha kikapcsolom a klímát kellemetlen szagú lesz rögtön a levegő.
Szilvi 62

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Klímás Topic
« Válasz #85 Dátum: 2005.06.28 11:31:03 »
Idézetet írta: "Szilvi"

 
Csak, ha kikapcsolom a klímát kellemetlen szagú lesz rögtön a levegő.


Nekem is volt ilyen, közvetlenül a kikapcsolás után jött a kellemetlen szag. Ez egyből szervíz után volt, meg is kérdeztem, hogy mi lehet az oka.
MIvel volt motortér mosás is, lehetett az onnan bejövő vegyszerszag. Aztán elmúlt.

Viszont nem lehet, hogy a motortérben van valami, ami esetleg büdös, és benyomja a klíma?????

Ha a szűrő miatt van, akkor klímával is és anélkül is jönne a szag. Bár elképzelhető, hogy olyan a szagforrás, ami csak hideg, párátlan levegővel keveredve képződik, vagyis csak klímával.

Más ötletem nincs.

Ui. Most hallottam a Toyota új akcióját.
Akinek nem tetszik a klímája illata, annak térítés ellenében kicserélik bármilyen Toyotáját egy új D4-D Avensisre :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Klímás Topic
« Válasz #86 Dátum: 2005.06.28 11:57:32 »
Azért a belsö levegö keringetéssel óvatosan. 1-2órai autózás után megfájdulhat az ember feje. (túl sok lesz a szén-dioxid, vagy valamelyik kilélegzett gáz). Azért nem korlátlan a rendelkezésre álló levegö az autóban. A toyoták ajtótömítése meg elég jó :D


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #87 Dátum: 2005.06.28 14:01:58 »
Nagyon fontos a klímatálca lefolyócsövének tisztántartása. Ez az alfa és omega ebben a műfajban. Ha az ürítőcső eldugaszolódik, akkor a tálnán fentmarad a kondenzvíz, mely melegágya az elszaporodó baktériumoknak és gombáknak, ergó ettől van kanálisszag a verdában. Ehhez a pollenszűrőnek semmi köze, mert az a kocsiszekrényben van a ventilátor mögött, míg a hőcserélő a motortérben. A pollenszűrő eltömődése csupán a ventilátor teljesítményét rontja, szélsőséges esetben akár le is éghet.

Tehát tessék a kifolyócsövet vizslatni és takarítani!
Ettől függetlenül lehet a kereskedelemben kapható fertőtlenítőszerekkel operálni a kilakult szag megszüntetésére.

Ha jó a cső, akkor ha megállsz és helyben járatod a verdát klímával, akkor pár perc múlva a kocsi magaalápisil. Ha nem, jöhet a pucoválás!
Általában a torpedólemez magasságában kell pisilni, és a bal oldalon, legalábis a Carina E esetében.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Klímás Topic
« Válasz #88 Dátum: 2005.06.28 14:29:18 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ha jó a cső, akkor ha megállsz és helyben járatod a verdát klímával, akkor pár perc múlva a kocsi magaalápisil. Ha nem, jöhet a pucoválás!


Ezzel sincsen gond, mivel az autó annak rendje és módja szerint légkondi használat után maga alá pisil.  :D De azért majd megvizslatom.
Szilvi 62

leszilaci

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #89 Dátum: 2005.06.28 15:02:58 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Kis hozzászólás tőlem is.

A fóliát lekapartathatja ott a helyszínen veled a rendör ha nagyon szemétkedni akar, de nem jellemző. Ha nem teszel eleget a felszólításának, akkor elveheti a forgalmit, meg ami ezzel jár :?

Ahogy Trotter kolega írtí  gyárilag már ált. annyira vannak sötétítve az üvegek amíg lehet. Szal a 2 hátsó szélvédőn kívül máshoz nem szabadna nyulni. :?
De beszélgettem a fóliásokkal akik csinálták az enyémet, hogy most kezdeményezték, hogy a hátsót is le lehessen, mert ugyebár a belső tükör nem kötelező (ahogy én tudom, mert dobozos kocsikon sincs, azon se lehet átlátni...)


fóliázás után nekem, csak annyi tanácsot adtak, hogy ha megállít a rendőr, akkor engedjem le az első oldalablakokat.
ezek után már csak a hátsó szélvédőt kell(ene) kimagyarázni.
3szor állítottak meg, de a fóliáért még egyszer sem szóltak. (le is kopogom gyorsan :) ) igaz, a fólia-műbizonylat is ott van a forgalmi mellett.
ellenben már hallottam én is olyat, hogy lekapartatták, de az nem is autóra való, hanem épületfólia volt, meg persze világítós neoncső a kocsi alatt-bennt. lehet, hogy azért kaptak vérszemet. :roll:
egyébként normálisan felvitt fóliát szinte lehetetlen kézzel leszedni! ezt tapasztaltam, mikor a hátsó szélvédőmet újra kellett fóliáztatni,mert összekarcoltam költözködéskor :oops: