Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 418410 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Klímás Topic
« Válasz #60 Dátum: 2005.06.13 18:23:29 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "robi"
Hoppá! Nekem van vonóhorgom. Így vettem az autót, de nem adtak róla semmi extra papírt. Erre kell legyen nálam vmi extra?

Nem. Nézd meg a forgalmidat, ha benne van a horog, vagyis ki van töltve a megfelelő rovat, akkor nem. Akkor van bibi, ha nincsen benne a forgalmiba, mert így elvileg nem lehet közlekedni a kocsival. Le kell műszakiztatni a kocsit a vonóhorogra. Ehhez kell a műbizonylat, amely tartalmazza, a horog gyártójának paramétereit, a horog műszaki jellemzőit, valamint a beszerelést végző műhely nevét, címét, és a beszerelő nevét.

Remélem érthető voltam. A Galatommal végigjártam már ezt 1x.
Nem nagy ügy, ha 1ébként a verda rendben van, mert teljes műszakit vágnak le, nemcsak a horgot vizslatják. Magyarán olyan, mintha egy közbenső vizsgát csinálnál, és bukod a régi vizsgából hátralévő időt.
Ezér célszerű az amúgy is esedékes vizsga előtt beruházni horogra, persze erre nincsen mindíg lehetőség.

Basszuskulcs! Jó hogy rákérdeztem...
A forgalmimban nincs semmi beírva az "O" ponthoz (vontatási adatok), és most látom, hogy a régi tulaj forgalmiján ott volt hogy vontathat 450 Kg fék nélküli, és 1000 Kg ráfutófékes vontatmányt.
Fenébe! Elb***ták az okmányirodában. De jó, hogy csináltam egy fénymásolatot a régi papírból, amielőtt leadtam. Meghogy rákérdeztem nálatok. Na fizethettem volna újból vonóhorog vizsgáztatást. Még szerencse, hogy a rendőr eddig még nem állított meg. Meghogy az országhatáron nem vették észre.
Ez már a második alkalom, amikor a fórumbol derül ki számomra egy fontos dolog.

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Klímás Topic
« Válasz #61 Dátum: 2005.06.13 23:33:17 »
Csak egy egyszerű kérdés: a klímát lehet utántölteni, vagy csak leengedni és újratölteni?
Előre  is köszi!
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #62 Dátum: 2005.06.14 08:00:46 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "robi"
Hoppá! Nekem van vonóhorgom. Így vettem az autót, de nem adtak róla semmi extra papírt. Erre kell legyen nálam vmi extra?

Nem. Nézd meg a forgalmidat, ha benne van a horog, vagyis ki van töltve a megfelelő rovat, akkor nem. Akkor van bibi, ha nincsen benne a forgalmiba, mert így elvileg nem lehet közlekedni a kocsival. Le kell műszakiztatni a kocsit a vonóhorogra. Ehhez kell a műbizonylat, amely tartalmazza, a horog gyártójának paramétereit, a horog műszaki jellemzőit, valamint a beszerelést végző műhely nevét, címét, és a beszerelő nevét.

Remélem érthető voltam. A Galatommal végigjártam már ezt 1x.
Nem nagy ügy, ha 1ébként a verda rendben van, mert teljes műszakit vágnak le, nemcsak a horgot vizslatják. Magyarán olyan, mintha egy közbenső vizsgát csinálnál, és bukod a régi vizsgából hátralévő időt.
Ezér célszerű az amúgy is esedékes vizsga előtt beruházni horogra, persze erre nincsen mindíg lehetőség.

Basszuskulcs! Jó hogy rákérdeztem...
A forgalmimban nincs semmi beírva az "O" ponthoz (vontatási adatok), és most látom, hogy a régi tulaj forgalmiján ott volt hogy vontathat 450 Kg fék nélküli, és 1000 Kg ráfutófékes vontatmányt.
Fenébe! Elb***ták az okmányirodában. De jó, hogy csináltam egy fénymásolatot a régi papírból, amielőtt leadtam. Meghogy rákérdeztem nálatok. Na fizethettem volna újból vonóhorog vizsgáztatást. Még szerencse, hogy a rendőr eddig még nem állított meg. Meghogy az országhatáron nem vették észre.
Ez már a második alkalom, amikor a fórumbol derül ki számomra egy fontos dolog.


Kérdezz bátran, párunk mögött több, mint 20 éves autós-motoros gyakorlat van, és mégis van olyan dolog, amit a fórumból, nálunk okosabbtól tudtunk meg..... :-)

Az okmányirodától meg minden kitelik. Amikor a Carinát vettük a szalon intézett mindent. Jött is a törzskönyv ahogyan kell, csak 1 bibi volt vele, abból az derült ki, hogy a verda Wagon - de jó is lett volna!!!! -, holott Sedan volt a lelkem......

Szóval mindet utánaellenőrizni, lehetőleg 3x!! És ez sajnos nem paranoia, hanem a magyar valóság... :-(  Persze az is igaz, hogy aki dolgozik, hibázik...... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #63 Dátum: 2005.06.14 08:01:59 »
Idézetet írta: "keri"
Csak egy egyszerű kérdés: a klímát lehet utántölteni, vagy csak leengedni és újratölteni?
Előre  is köszi!


1xű kérdésre itt az 1xű válasz: lehet.  :wink:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Klímás Topic
« Válasz #64 Dátum: 2005.06.14 08:57:09 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Az okmányirodától meg minden kitelik. Amikor a Carinát vettük a szalon intézett mindent. Jött is a törzskönyv ahogyan kell, csak 1 bibi volt vele, abból az derült ki, hogy a verda Wagon - de jó is lett volna!!!! -, holott Sedan volt a lelkem......

Szóval mindet utánaellenőrizni, lehetőleg 3x!! És ez sajnos nem paranoia, hanem a magyar valóság... :-(  Persze az is igaz, hogy aki dolgozik, hibázik...... :-)

Most jöttem az okmányirodából, hozzámvágták hogy bezzeg ők amielőtt kiadták a forgalmit, le ellenőriztették velem az adatokat és én aláírtam. Igen ám, csakhogy az ellenőrzést az eredetíségvizsga eredményéhez hasonlítva végeztük, ahol ugye nincs feltüntetve a vontatási adat. Ezt elismerték, így tovább szó nélkül kiadták az új forgalmimat.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #65 Dátum: 2005.06.14 09:00:49 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Az okmányirodától meg minden kitelik. Amikor a Carinát vettük a szalon intézett mindent. Jött is a törzskönyv ahogyan kell, csak 1 bibi volt vele, abból az derült ki, hogy a verda Wagon - de jó is lett volna!!!! -, holott Sedan volt a lelkem......

Szóval mindet utánaellenőrizni, lehetőleg 3x!! És ez sajnos nem paranoia, hanem a magyar valóság... :-(  Persze az is igaz, hogy aki dolgozik, hibázik...... :-)

Most jöttem az okmányirodából, hozzámvágták hogy bezzeg ők amielőtt kiadták a forgalmit, le ellenőriztették velem az adatokat és én aláírtam. Igen ám, csakhogy az ellenőrzést az eredetíségvizsga eredményéhez hasonlítva végeztük, ahol ugye nincs feltüntetve a vontatási adat. Ezt elismerték, így tovább szó nélkül kiadták az új forgalmimat.

Akkor jó, mázlid van, hogy nem kötözködtek tovább.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Klímás Topic
« Válasz #66 Dátum: 2005.06.14 09:32:06 »
Idézetet írta: "SzCs"
Hello,
errol a biztonsagi foliarol szeretnek kerdezni. Van ket matrica a szelvedon, az egyik az eves autopalya, a masik amit mostanaban minden autora raraknak (allami, rendszammal,..) A felrakaskor ezekkel mit tudnak kezdeni? Le tudjak szedni es visszarakni? Es egyebkent az autopalyamatricat hogy lehet ezutan leszedni az uvegrol? Vagy ez ennel tartosabb vmi?
Kosz
SzCs

Itt találsz erről infót:
http://www.autopalya.hu/ugyfelszolgalat/ugyintezes/
Az államit meg szerintem átragaszthatod a fóliával, azt sose kell levenni, legalább biztosan nem ázik le vagy valami.

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #67 Dátum: 2005.06.14 13:21:29 »
Kis hozzászólás tőlem is.

A fóliát lekapartathatja ott a helyszínen veled a rendör ha nagyon szemétkedni akar, de nem jellemző. Ha nem teszel eleget a felszólításának, akkor elveheti a forgalmit, meg ami ezzel jár :?

Ahogy Trotter kolega írtí  gyárilag már ált. annyira vannak sötétítve az üvegek amíg lehet. Szal a 2 hátsó szélvédőn kívül máshoz nem szabadna nyulni. :?
De beszélgettem a fóliásokkal akik csinálták az enyémet, hogy most kezdeményezték, hogy a hátsót is le lehessen, mert ugyebár a belső tükör nem kötelező (ahogy én tudom, mert dobozos kocsikon sincs, azon se lehet átlátni...)

Legsötétebb fóliával járok már fél éve kb, és még 1 fakabát se kötött belém, sőt még élvezem is hogy ha lámpánál pont melléjük kerülök, csak bámulnak át a tufi fejükkel és nem látnak semmit  :twisted: Lehet a rendszámomnak köszönhető? :D:D
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Klímás Topic
« Válasz #68 Dátum: 2005.06.14 16:04:52 »
Idézetet írta: "Kpeki"

A fóliát lekapartathatja ott a helyszínen veled a rendör ha nagyon szemétkedni akar, de nem jellemző. Ha nem teszel eleget a felszólításának, akkor elveheti a forgalmit, meg ami ezzel jár :?



Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ez azért nem így van.
Lehet, hogy rácsesznék, ha így tennék, de én ebben az esetben (persze csak ha tudom, hogy a folia megfelel-e illetve van minden engedélyem) kiröögném a rendőrt.
Milyen alapon kapartat le velem bármit is???? Saját két hitelesített szemével hiteles adatot adott ki az agya, hogy mennyi az áteresztőképessége az üvegnek? Ha majd odahoz egy hiteles mérőműszert5 és megméri és tényleg igaza van, akkor lekaparom neki, illetve odaadom a forgalmit is. De csak azért mert "szerinte...", azért nem.
Amúgy ok nélkül sem veheti el a forgalmit. Esetleg annyit tehet, hogy azonal kötelez műszaki vizsgára, ahol ezt is ellenőrzik. De ennél többet biztos nem.
Vagy padlógáz:-)

Bár én hülye vagyok és erről papírom is van, úgyhogy lehet, hogy nem így van :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #69 Dátum: 2005.06.14 16:12:46 »
Először is, ma a klíma nem akart hideg levegőt fújni, szal elvittük feltöltetni, meg tettek bele szinező anyagot, hogyha eresztene, mert a nyomás megvolt, csak a gáz nem, kb kinti levegő-2 fokos volt. Most jó lett, kb érzésre, meg rögtön 10 perc alatt hidegebb lett a kocsiban, mint elötte 1 óra alatt.
Másodszor a forgalmit legjobb tudomásom szerint nem veheti el a rendőr, csak vizsgára kötelezhet, de nem szabad neki odaadni, és a rendszámot se veheti le, ő csak azért van, hogy a szabálytalanság tényét megállapítsa, de a döntést, hogy igaza van-e az nem ő dönti el, hanem nála sokkal okosabbak, de sajnos még ök se elég okosak.
Laco 73 :D

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Klímás Topic
« Válasz #70 Dátum: 2005.06.14 17:58:32 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Kpeki"

A fóliát lekapartathatja ott a helyszínen veled a rendör ha nagyon szemétkedni akar, de nem jellemző. Ha nem teszel eleget a felszólításának, akkor elveheti a forgalmit, meg ami ezzel jár :?



Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ez azért nem így van.
Lehet, hogy rácsesznék, ha így tennék, de én ebben az esetben (persze csak ha tudom, hogy a folia megfelel-e illetve van minden engedélyem) kiröögném a rendőrt.
Milyen alapon kapartat le velem bármit is???? Saját két hitelesített szemével hiteles adatot adott ki az agya, hogy mennyi az áteresztőképessége az üvegnek? Ha majd odahoz egy hiteles mérőműszert5 és megméri és tényleg igaza van, akkor lekaparom neki, illetve odaadom a forgalmit is. De csak azért mert "szerinte...", azért nem.
Amúgy ok nélkül sem veheti el a forgalmit. Esetleg annyit tehet, hogy azonal kötelez műszaki vizsgára, ahol ezt is ellenőrzik. De ennél többet biztos nem.
Vagy padlógáz:-)

Bár én hülye vagyok és erről papírom is van, úgyhogy lehet, hogy nem így van :-)



Én is úgy tudom, hogy nem vetetheti le veled a fóliát. Viszont elküldhet műszaki vizsgára, ugye ahol elvileg ugyanabban az állapotban kell megjeleni az autóval. De addig le is lehet szedni.

Ui: lekopogom, eddig nekem se volt gondom a rendőrökkel, pedig az utóbbi időben kifogtam pár közúti ellenőrzést.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #71 Dátum: 2005.06.14 21:34:25 »
97-es Carinába szeretnék pollenszűrőt venni Pesten, ebben kérnék segítséget.
Köszi.
Laco 73 :D

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Klímás Topic
« Válasz #72 Dátum: 2005.06.14 22:07:08 »
Idézetet írta: "KLaco"
97-es Carinába szeretnék pollenszűrőt venni Pesten, ebben kérnék segítséget.
Köszi.

Ugyan már a carina topicban is elmondták de filtercenter, japanparts, nipparts, esetleg unix, bárdi, láng...
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #73 Dátum: 2005.06.14 22:09:57 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "KLaco"
97-es Carinába szeretnék pollenszűrőt venni Pesten, ebben kérnék segítséget.
Köszi.

Ugyan már a carina topicban is elmondták de filtercenter, japanparts, nipparts, esetleg unix, bárdi, láng...

Oh, köszi  :oops:  mostanában el vagyok varázsolva, és minden kimegy a fejemből :D
Laco 73 :D

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Klímás Topic
« Válasz #74 Dátum: 2005.06.14 23:35:20 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "keri"
Csak egy egyszerű kérdés: a klímát lehet utántölteni, vagy csak leengedni és újratölteni?
Előre  is köszi!


1xű kérdésre itt az 1xű válasz: lehet.  :wink:


Köszke!! :D
95 Toyota Carina E 1,6 (151)