Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413849 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Klímás Topic
« Válasz #45 Dátum: 2005.06.13 12:40:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Én úgy tudom az EU miatt lehet, előtte egyátalán nem lehetett a hátsó szélvédőt, és a 2 hátsó ablakot lehet, de azt is csak bizonyos mértékig.

A két hátsó oldalablakot lehet, ott nincs korlátozás, akár befestheted feketére. A szélvédőn a lehajtott napellenző vonaláig szabályos (felülről :D ) Hátsóüveg szintén nem fóliázható. Akik "hivatalosan" fóliáznak, azok szokták mondani, hogy adnak rá műbizonylatot, de csak a két hátsó oldalablakra. Node oda meg minek? A többire meg nem lehet.
Mielőtt valaki vitatkozni akarna velem, leírom, hogy nem én találtam ki. A Thomy fóliások és a totalcar szakértői írogattak ez ügyben.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Klímás Topic
« Válasz #46 Dátum: 2005.06.13 12:57:52 »
Ha nem gond bemásolok ide egy hozzászólást egy másik fórumból:
,,Kérdés:

"Segítségét szeretném kérni, de az weboldal profiljától eltérően… Múlt héten Győr közelében nekem szemből érkezve egy rendőrautó fényhídat bekapcsolva (lakott területen kívül 90-es tempónál) utánam megfordul. Én bár nem tudhattam biztosan, hogy "engem akar" inkább lassítottam majd megálltam. Közúti ellenőrzés, mindent megtekintett amit lehetett papírok terén, majd felvilágosított a problémájáról:

Szemből nagyon sötétnek látszott az autó. Az autóm le van fóliázva, mind az oldal ablakok, mind a hátsó szélvédő. Az első ajtókon csak enyhébben sötétített, de a hátsó rész tényleg sötét, lévén, hogy gyakran lehajtott ülésekkel (Peugeot 206 szgk.) sok mindennel a puttonyomban járom a vidéket és Magyarországon általában nem hozzátesznek hanem inkább el!!! Mindennek ellenére tudom, hogy csak a hátsó oldalsó ablakokon engedélyezett...

Majd egy éve van lefóliázva az autóm, sok rendőrrel találkoztam különböző okok miatt, de eddig ez senkit nem zavart, de én szinte minden nap járok ezen a vonalon, így azért tartok a következményektől.

5000,- helyszíni birság, és távolítsam el a fóliát a helyszínen. Ez utóbbiról letett végül, hál' istennek, de beígérte, hogy legközelebb elveszi a kulcsokat és a forgalmit is, továbbá vizsgára kötelez.

Kérdéseim tömege:

Esetleg legalizálható-e? Forgalmiba beíratva, felügyeletnél lefizetve…

Elveheti-e a forgalmit, kulcsokat? Utóbbi szerintem már nevetséges lenne...

Lekapartathatja-e a helyszínen a fóliát?

Jár ezért nekem pont? Illetve számontartják-e, hogy ezért már büntettek engem…

Ha vizsgára küld, akkor utána mikor kéne újra mennem, mert most még nincs egy éves sem, így elvileg három évem még volna.

Előre is nagyon köszönöm türelmét és válaszát!

Gergely"

 

 

dr Herpy Miklós válasza:

Kedves Gergely!

Kár volt elismerni a szabálysértés elkövetését, mivel a rendőrnek nem volt igaza.

A szélvédő sötétítő fóliáival kapcsolatban az alábbi előírások hatályosak:

A fényáteresztő-képesség mértéke megfelelő:
a szélvédő esetében ha a fényáteresztő képesség legalább: Tmin=75%;
a vezetőtéri oldalablakok üvegei (amelyen keresztül a gépjármű vezetője részére az oldalra való kilátás, valamint a visszapillantó tükrökkel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő hátralátás biztosítva van), valamint a személygépkocsi hátsó ablaküvege esetében legalább: Tmin=70%;
egyéb ablakok (pl. utastéri) üvegei esetében nincs követelmény.
A rendőrnek kell bizonyítania a szabálysértés elkövetését, ezesetben lehetetlen, hogy ránézésre (hiteles mérés hiányában) megmondja, hogy pl. több mint 25%-kal sötétít a szélvédő. Pedig ezt neki kell bizonyítania.

Sajnos, ha a helyszíni bírság alkalmával az elkövető elismeri a szabálysértést, akkor már nincs helye jogorvoslatnak!

Javaslom, hogy kérje az illetékes Közlekedési Felügyelet tanácsát, hogy engedély nélkül felszerelhető-e a fólia, vagy Felügyelet alkalmazási engedélye szükséges hozzá. Ha szükséges az alkalmazási engedély, úgy ha ennek hiányában van átalakítva az autó, akkor a rendőr a helyszínen elveheti a forgalmit és feljelentése alapján a szabálysértési hatóság 30.000 forintig birságolhatja.

Egyebekben a rendőr nem veheti el az autó kulcsait és nem kapartathatja le a fóliákat sem. Ezért a szabálysértésért (Szabs. r. 53.§) előéleti pont sem jár.,,
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Klímás Topic
« Válasz #47 Dátum: 2005.06.13 13:04:39 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Kár volt elismerni a szabálysértés elkövetését, mivel a rendőrnek nem volt igaza. [...] A rendőrnek kell bizonyítania a szabálysértés elkövetését, ezesetben lehetetlen, hogy ránézésre (hiteles mérés hiányában) megmondja, hogy pl. több mint 25%-kal sötétít a szélvédő. Pedig ezt neki kell bizonyítania. [...] Egyebekben a rendőr nem veheti el az autó kulcsait és nem kapartathatja le a fóliákat sem. Ezért a szabálysértésért (Szabs. r. 53.§) előéleti pont sem jár.,,

Szegény ember...
Egyébként jó tudni ezeket.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Klímás Topic
« Válasz #48 Dátum: 2005.06.13 13:19:46 »
Ma nem fog az agyam, akkor összefoglalom röviden, és ha jól mondom, akkor bólintsatok rá.
Szal az első szélvédőt teljes egészében le lehet fóliázni olyan fóliával, ami a fény 75%-át átengedi. A vezető és anyós oldali ablakot 70%-ossal lehet ugyanígy a hátsó szélvédőt is, az oldalsó hátsókat 0%-al is lehet.
Ok? :D
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #49 Dátum: 2005.06.13 13:33:55 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ma nem fog az agyam, akkor összefoglalom röviden, és ha jól mondom, akkor bólintsatok rá.
Szal az első szélvédőt teljes egészében le lehet fóliázni olyan fóliával, ami a fény 75%-át átengedi. A vezető és anyós oldali ablakot 70%-ossal lehet ugyanígy a hátsó szélvédőt is, az oldalsó hátsókat 0%-al is lehet.
Ok? :D


Na ja, ha lehetne. Csak vedd azt is figyelembe, hogy a mai kocsik szélvédői, már gyárilag színezettek, pont a határig. szóval előre nem lehet fóliázni semmit sem!! Kivéve a felső csíkot. A hátsó szélvédőre ugyanez igaz.  A többi sztem jó, amit írtál.

Viszont betörésgátló fóliával körbe ragaszttathatod az egészet, persze nem színezettel, ha érted, hogy mire gondolok. :wink:  
Nézd meg 1x Kacsabi autóját, és megérted, hogy miről beszélek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Klímás Topic
« Válasz #50 Dátum: 2005.06.13 13:34:34 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ma nem fog az agyam, akkor összefoglalom röviden, és ha jól mondom, akkor bólintsatok rá.
Szal az első szélvédőt teljes egészében le lehet fóliázni olyan fóliával, ami a fény 75%-át átengedi. A vezető és anyós oldali ablakot 70%-ossal lehet ugyanígy a hátsó szélvédőt is, az oldalsó hátsókat 0%-al is lehet.
Ok? :D

De csak akkor, ha elviszed a közlekedési felügyelethez, ahol bevizsgálják és erről tanúsítvnyt is adnak. A rend éber őre semmiféle más "irományt" nem fog elfogadni.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Klímás Topic
« Válasz #51 Dátum: 2005.06.13 13:51:32 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "KLaco"
Ma nem fog az agyam, akkor összefoglalom röviden, és ha jól mondom, akkor bólintsatok rá.
Szal az első szélvédőt teljes egészében le lehet fóliázni olyan fóliával, ami a fény 75%-át átengedi. A vezető és anyós oldali ablakot 70%-ossal lehet ugyanígy a hátsó szélvédőt is, az oldalsó hátsókat 0%-al is lehet.
Ok? :D

De csak akkor, ha elviszed a közlekedési felügyelethez, ahol bevizsgálják és erről tanúsítvnyt is adnak. A rend éber őre semmiféle más "irományt" nem fog elfogadni.

Aha, namármost a fóliáról biztos hogy van tanúsítvány, nem a szerelésről, a fóliáról, hogy mekkora a fényáteresztő képessége, nem? Namármost a gyár tudja, hogy teszem azt egy 2003. 12. havi Francia xyz alvázszámú Yarisnak az első szélvédője milyen fényáteresztési képességekkel bír. Namármost a két érték nem összeadható, de biztos van rá 1 harmadfokú összefüggés, vagy ökölszabály, amivel kiszámolható így az eredő fényáteresztési képesség, ami el kell fogadnia a hatóságnak, mivel a fólia gyártója is ISO-s, az autó gyártója is, ergó a felügyelet is ISO-t, "holló a hollónak nem vájja ki a szemét" alapon el kell fogadnia, hogy jó a fényáteresztő képessége.
Namármost, ha ezt 1 rendőrnek elmagyarázod, és képlettel levezeted, hogy hogy kell számolni a dolgokat, rögtön elenged, mert a Nóbel díjkiosztóra mész :D
Laco 73 :D

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Klímás Topic
« Válasz #52 Dátum: 2005.06.13 14:07:10 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "KLaco"
Ma nem fog az agyam, akkor összefoglalom röviden, és ha jól mondom, akkor bólintsatok rá.
Szal az első szélvédőt teljes egészében le lehet fóliázni olyan fóliával, ami a fény 75%-át átengedi. A vezető és anyós oldali ablakot 70%-ossal lehet ugyanígy a hátsó szélvédőt is, az oldalsó hátsókat 0%-al is lehet.
Ok? :D

De csak akkor, ha elviszed a közlekedési felügyelethez, ahol bevizsgálják és erről tanúsítvnyt is adnak. A rend éber őre semmiféle más "irományt" nem fog elfogadni.

Aha, namármost a fóliáról biztos hogy van tanúsítvány, nem a szerelésről, a fóliáról, hogy mekkora a fényáteresztő képessége, nem? Namármost a gyár tudja, hogy teszem azt egy 2003. 12. havi Francia xyz alvázszámú Yarisnak az első szélvédője milyen fényáteresztési képességekkel bír. Namármost a két érték nem összeadható, de biztos van rá 1 harmadfokú összefüggés, vagy ökölszabály, amivel kiszámolható így az eredő fényáteresztési képesség, ami el kell fogadnia a hatóságnak, mivel a fólia gyártója is ISO-s, az autó gyártója is, ergó a felügyelet is ISO-t, "holló a hollónak nem vájja ki a szemét" alapon el kell fogadnia, hogy jó a fényáteresztő képessége.
Namármost, ha ezt 1 rendőrnek elmagyarázod, és képlettel levezeted, hogy hogy kell számolni a dolgokat, rögtön elenged, mert a Nóbel díjkiosztóra mész :D

Látom, Te is tanult ember vagy.  :D
No a rendőr vagy elszégyelli magát és elenged :oops: , vagy bepöccen és megbüntet :twisted: .
Amennyire én tudom a felügyelet egyetlen fóliát sem ismer el, tehát a "szakember" által kiadott papír semmit nem ér. Az egyetlen hivatalos út a hivatalos út.  :?
Nincs matek óra, fizika óra, csak mérés. 8)
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #53 Dátum: 2005.06.13 14:19:53 »
A fólia ua., mint a vonohorog. Műbizonylat kell róla. Jójó, a vonóhorgot le is kell vizsgáztatni, de műbizonylat nélkül az sem megy.....

Ha van műbizonylat és azt a fóliával azonosítani lehet egzaktul, akkor a passzusban szerepelő adatokat el kell, hogy fogadja az ellenőrzést végző, függetlenül attól, hogy rendőr, KF-es, vagy az öregördög.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Klímás Topic
« Válasz #54 Dátum: 2005.06.13 14:29:30 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A fólia ua., mint a vonohorog. Műbizonylat kell róla. Jójó, a vonóhorgot le is kell vizsgáztatni, de műbizonylat nélkül az sem megy.....

Ha van műbizonylat és azt a fóliával azonosítani lehet egzaktul, akkor a passzusban szerepelő adatokat el kell, hogy fogadja az ellenőrzést végző, függetlenül attól, hogy rendőr, KF-es, vagy az öregördög.

Namármost, nem kötekedés, de ha veszek 1 műszert, és a mérési módszeremet elfogadtatom a hatósággal, akkor állíthatók ki róla papírt, és akkor elmehetnek valahová jó messzire :D Én meg megszedem magam :D
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #55 Dátum: 2005.06.13 14:34:01 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
A fólia ua., mint a vonohorog. Műbizonylat kell róla. Jójó, a vonóhorgot le is kell vizsgáztatni, de műbizonylat nélkül az sem megy.....

Ha van műbizonylat és azt a fóliával azonosítani lehet egzaktul, akkor a passzusban szerepelő adatokat el kell, hogy fogadja az ellenőrzést végző, függetlenül attól, hogy rendőr, KF-es, vagy az öregördög.

Namármost, nem kötekedés, de ha veszek 1 műszert, és a mérési módszeremet elfogadtatom a hatósággal, akkor állíthatók ki róla papírt, és akkor elmehetnek valahová jó messzire :D Én meg megszedem magam :D


Jaja, ebben csak az elfogadtatás szerintem utópisztikus nálunk.... :-(
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Klímás Topic
« Válasz #56 Dátum: 2005.06.13 14:45:29 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A fólia ua., mint a vonohorog. Műbizonylat kell róla. Jójó, a vonóhorgot le is kell vizsgáztatni, de műbizonylat nélkül az sem megy....

Hoppá! Nekem van vonóhorgom. Így vettem az autót, de nem adtak róla semmi extra papírt. Erre kell legyen nálam vmi extra?

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Klímás Topic
« Válasz #57 Dátum: 2005.06.13 14:53:28 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
A fólia ua., mint a vonohorog. Műbizonylat kell róla. Jójó, a vonóhorgot le is kell vizsgáztatni, de műbizonylat nélkül az sem megy....

Hoppá! Nekem van vonóhorgom. Így vettem az autót, de nem adtak róla semmi extra papírt. Erre kell legyen nálam vmi extra?

Az csak ahoz kell, hogy a műszaki vizsgán elfogadják. Ha már szerepel a forgalmi engedélyben, akkor az már hivatalos.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #58 Dátum: 2005.06.13 14:55:08 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
A fólia ua., mint a vonohorog. Műbizonylat kell róla. Jójó, a vonóhorgot le is kell vizsgáztatni, de műbizonylat nélkül az sem megy....

Hoppá! Nekem van vonóhorgom. Így vettem az autót, de nem adtak róla semmi extra papírt. Erre kell legyen nálam vmi extra?

Nem. Nézd meg a forgalmidat, ha benne van a horog, vagyis ki van töltve a megfelelő rovat, akkor nem. Akkor van bibi, ha nincsen benne a forgalmiba, mert így elvileg nem lehet közlekedni a kocsival. Le kell műszakiztatni a kocsit a vonóhorogra. Ehhez kell a műbizonylat, amely tartalmazza, a horog gyártójának paramétereit, a horog műszaki jellemzőit, valamint a beszerelést végző műhely nevét, címét, és a beszerelő nevét.

Remélem érthető voltam. A Galatommal végigjártam már ezt 1x.
Nem nagy ügy, ha 1ébként a verda rendben van, mert teljes műszakit vágnak le, nemcsak a horgot vizslatják. Magyarán olyan, mintha egy közbenső vizsgát csinálnál, és bukod a régi vizsgából hátralévő időt.
Ezér célszerű az amúgy is esedékes vizsga előtt beruházni horogra, persze erre nincsen mindíg lehetőség.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Klímás Topic
« Válasz #59 Dátum: 2005.06.13 14:57:32 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A fólia ua., mint a vonohorog. Műbizonylat kell róla. Jójó, a vonóhorgot le is kell vizsgáztatni, de műbizonylat nélkül az sem megy.....

Ha van műbizonylat és azt a fóliával azonosítani lehet egzaktul, akkor a passzusban szerepelő adatokat el kell, hogy fogadja az ellenőrzést végző, függetlenül attól, hogy rendőr, KF-es, vagy az öregördög.

Ettől már csak a színváltozás kacifántosabb. Arról van egy friss sztorim, ha valaki színt szeretne módosítani, akkor leírom.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."