Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419242 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: _
« Válasz #330 Dátum: 2008.02.05 18:42:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Azt mondják az okosok, hogy ahhoz hogy a klíma nyáron majd jól mûködjön ahhoz télen is be kell kapcsolni a klímát min. 15 percre.
Ez eddig OK.

Árulja már el az a avalaki azt is, hogy ha a klíma lekapcsol legalábbis a carina-ban ,ha a kifújt levegõ rácson mérve 3 fok vagy kevesebb, akkor hogyan lehet 15 percig mûködtetni a klímát, ha kint tél lévén ugye 0 fok van????  :hmm:
(azt ne mondjátok hogy full fûtés belsõ levegõvel, mert ahhoz nekem egy elvetemült valakit kellne megkérnem, hogy végezze ezt el, mert ez számomra olyan, mint a padlógáz fékkel egyszerre)


whis hozzászólásához nem is lenne mit hozzátennem :) ... Egyszerûen bekapcsolod idõnként (én 2-3 hetente szoktam) pár percre a klímát úgy, hogy a hõfokszabályzó ott áll, ahol egyébként is állna. A rendszer a beállított hõfoktól függetlenül mûködni fog, csak ez esetben nem hût, csak párátlanít. Az Ave esetében pl. automatikusan bekapcsol a klíma, ha a levegõt a szélvédõre irányítod; a beállított hõfoktól függetlenül.


Kb. ennyi a lényeg kedves b.c. mester!

Palaczk!

Már akartam kérdezni, de itt sem off: Az Avében van belsõ páratartalom mérõ? Vagyis, ha automatán van a klíma, akkor ha párás a kocsi belseje (esõs idõ, belihegés, mittoménmi), akkor bekapcsol a klíma automatice? Mert az off járgányomban imígyen csinálja, vagyis van benne egy ventilátor, ami a páratartalom-, hõmérsékletmérõ szenzor-kombó elõtt keveri a belsõ levegõt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #331 Dátum: 2008.02.05 19:49:19 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Palaczk!

Már akartam kérdezni, de itt sem off: Az Avében van belsõ páratartalom mérõ? Vagyis, ha automatán van a klíma, akkor ha párás a kocsi belseje (esõs idõ, belihegés, mittoménmi), akkor bekapcsol a klíma automatice? Mert az off járgányomban imígyen csinálja, vagyis van benne egy ventilátor, ami a páratartalom-, hõmérsékletmérõ szenzor-kombó elõtt keveri a belsõ levegõt.


Nem tudom, ezt még nem volt alkalmam kitapasztalni. Eddig csak fûtöttünk a kocsival, és a klímát talán ha háromszor-négyszer kapcsoltuk be, az említett karbantartási célzattal. Mondjuk az automata módot nem is szoktam használni, mert én nem értem, miféle logika szerint mûködik (pl. többnyire kapásból a mûszerfali rácsokból kezdi nyomatni a levegõt, és nem a lábtérbe, amit én nem szeretek). Nyáron, hûtéshez persze lehet, hogy fogjuk használni az automatikát - majd kifigyelem, hogyan mûködik.

Amúgy ha jól emlékszem, a kezelési utasítás sem említ ilyen feature-t. De ettõl persze éppenséggel benne lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: _
« Válasz #332 Dátum: 2008.02.05 20:59:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Palaczk!

Már akartam kérdezni, de itt sem off: Az Avében van belsõ páratartalom mérõ? Vagyis, ha automatán van a klíma, akkor ha párás a kocsi belseje (esõs idõ, belihegés, mittoménmi), akkor bekapcsol a klíma automatice? Mert az off járgányomban imígyen csinálja, vagyis van benne egy ventilátor, ami a páratartalom-, hõmérsékletmérõ szenzor-kombó elõtt keveri a belsõ levegõt.


Nem tudom, ezt még nem volt alkalmam kitapasztalni. Eddig csak fûtöttünk a kocsival, és a klímát talán ha háromszor-négyszer kapcsoltuk be, az említett karbantartási célzattal. Mondjuk az automata módot nem is szoktam használni, mert én nem értem, miféle logika szerint mûködik (pl. többnyire kapásból a mûszerfali rácsokból kezdi nyomatni a levegõt, és nem a lábtérbe, amit én nem szeretek). Nyáron, hûtéshez persze lehet, hogy fogjuk használni az automatikát - majd kifigyelem, hogyan mûködik.

Amúgy ha jól emlékszem, a kezelési utasítás sem említ ilyen feature-t. De ettõl persze éppenséggel benne lehet.

Azt, hogy ki hogyan szereti, azt nem tudhatja az automatika :wink: Ellenben nálam így kezdi, ha kint hideg van én pedig 23-24 fokra állítom. Egyébként attól is függ, hogy hova nyomja elõször, hogy milyen hõfokra állítod.
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: _
« Válasz #333 Dátum: 2008.02.05 21:07:17 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Már akartam kérdezni, de itt sem off: Az Avében van belsõ páratartalom mérõ? Vagyis, ha automatán van a klíma, akkor ha párás a kocsi belseje (esõs idõ, belihegés, mittoménmi), akkor bekapcsol a klíma automatice? Mert az off járgányomban imígyen csinálja, vagyis van benne egy ventilátor, ami a páratartalom-, hõmérsékletmérõ szenzor-kombó elõtt keveri a belsõ levegõt.

Nem tudom, hogy az Avéban lenne ilyen fícsör, szerintem a pára-nem pára eldöntése az emberre van bízva  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: _
« Válasz #334 Dátum: 2008.02.05 21:12:04 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Azt, hogy ki hogyan szereti, azt nem tudhatja az automatika :wink: Ellenben nálam így kezdi, ha kint hideg van én pedig 23-24 fokra állítom. Egyébként attól is függ, hogy hova nyomja elõször, hogy milyen hõfokra állítod.

A Corollában sosem használtam az automata módot, mert nem tetsztett. Nyáron, ha meleg volt az utastér és benyomtam a klímát auto állásba, akkor felzúgott a venti és nyomta be a meleget, mert ugye a kompresszor nem bírt annyit hûteni. Inkább kivártam, míg kettes ventifokozaton szépen lehûti a kabint   :hmm:
Egyébként érdekes, hogy míg a Corolla digitklímáján a venti 7 fokozatú, addig az Avéban 10  :shock:  :rolleyes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #335 Dátum: 2008.02.06 08:54:59 »
Volt egy 1000-em, hogy nem leszek megértve.
Nem kizárt, hogy valami gigszer készül a klímámban, de tegyük fel, hogy minden rendben. Hiszen nekem teljesen kézenfekfõ ez a mûködés.
Azt írtam az elõbb, hogy ilyenkor télen alig lehet létrehozni azt az állapotot (legalábbis nálunk), hogy folymatosan menjen a kompresszor, akár csak 1 percig is. Értem?
Mert, hogy a carinanál még látszik ha bekapcsol a kompresszor, és hiába nyomod be az AC gombot, ami cserébe kedvesen világít is, hogy te a legjobb tudásod szerint megjáratsd a rendszert, egész egyszerûen nem lesz olyan hatása, mert a kompresszort ettõl függetlenül a többi jeladó parancsára mégsem kapcsolja, vagy hamar kikapcsolja. Errõl igyekeztem infót gyûjteni.
De ma meg fogom magam erõszakolni, befûtöm az utasteret, ráhózom a belsõ levegõt és meglátjuk ritkábban kapcsol-e!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: _
« Válasz #336 Dátum: 2008.02.06 14:20:31 »
Idézetet írta: "b.c."
Volt egy 1000-em, hogy nem leszek megértve.

Értem én!  :pofa: Mindjárt odaér az esõ felétek, beültök négyen a gépjármûbe, jól belehelitek, majd klíma bekapcs és az ablakoknak le kell száradni. Ha leszáradnak, akkor a kompresszor is mûködik  :pofa:
Ha nem, gigszer vanik  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: _
« Válasz #337 Dátum: 2008.02.09 20:30:08 »
Idézetet írta: "whis"
Egyébként érdekes, hogy míg a Corolla digitklímáján a venti 7 fokozatú, addig az Avéban 10  :shock:  :rolleyes:
Nem tudom neked milyen Corollád van, de nálam 11 fokozat van :hmm:
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: _
« Válasz #338 Dátum: 2008.02.12 12:12:11 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "whis"
Egyébként érdekes, hogy míg a Corolla digitklímáján a venti 7 fokozatú, addig az Avéban 10  :shock:  :rolleyes:
Nem tudom neked milyen Corollád van, de nálam 11 fokozat van :hmm:

Én kérek elnézést!  :oops:  Tegnap megszámláltam és tényleg 10 fokozat van (+ a nulla  :kacsint: ). Mondjuk 3-asnál erõsebbre nem szoktam állítani, talán egyszer volt 4-esre pörgetve. És a 7 lehet, hogy egy korábbi kézikönyvbõl rémlett  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: _
« Válasz #339 Dátum: 2008.02.12 20:58:54 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "whis"
Egyébként érdekes, hogy míg a Corolla digitklímáján a venti 7 fokozatú, addig az Avéban 10  :shock:  :rolleyes:
Nem tudom neked milyen Corollád van, de nálam 11 fokozat van :hmm:

Én kérek elnézést!  :oops:  Tegnap megszámláltam és tényleg 10 fokozat van (+ a nulla  :kacsint: ). Mondjuk 3-asnál erõsebbre nem szoktam állítani, talán egyszer volt 4-esre pörgetve. És a 7 lehet, hogy egy korábbi kézikönyvbõl rémlett  :szemforgat:

Szóval csak az Avet pörgeted mint az õrült :ordog:
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: _
« Válasz #340 Dátum: 2008.02.13 12:45:56 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Szóval csak az Avet pörgeted mint az õrült :ordog:

Az Avéjét is csak a kézikönyvbõl tudom, ott 10 vonást számoltam meg  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Klímás Topic
« Válasz #341 Dátum: 2008.04.12 19:47:01 »
Ki mit javasol klímatisztításhoz? bár sztem nem gáz a dolog, ha bekapcsolom csak az elejen volt kicsit rossz szaga aztán már normális volt.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Klímás Topic
« Válasz #342 Dátum: 2008.04.12 21:59:58 »
Idézetet írta: "ferke"
Ki mit javasol klímatisztításhoz? bár sztem nem gáz a dolog, ha bekapcsolom csak az elejen volt kicsit rossz szaga aztán már normális volt.


Az teljesen normális dolog, hogy a bekapcsolás után rövid ideig van egy kis "mocsárszaga".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #343 Dátum: 2008.04.13 15:32:56 »
Idézetet írta: "ferke"
Ki mit javasol klímatisztításhoz? bár sztem nem gáz a dolog, ha bekapcsolom csak az elejen volt kicsit rossz szaga aztán már normális volt.

Én vettem õsszel valami flakonos spray-t lehetetlenül hosszú csõvel és porlasztófejjel. Nemsokára kipróbálom, hogy és mint, majd beszámolok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Klímás Topic
« Válasz #344 Dátum: 2008.04.13 16:56:47 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "ferke"
Ki mit javasol klímatisztításhoz? bár sztem nem gáz a dolog, ha bekapcsolom csak az elejen volt kicsit rossz szaga aztán már normális volt.

Én vettem õsszel valami flakonos spray-t lehetetlenül hosszú csõvel és porlasztófejjel. Nemsokára kipróbálom, hogy és mint, majd beszámolok.


kiváncsian várjuk a tapasztalatokat:)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)