Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419239 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Klímás Topic
« Válasz #315 Dátum: 2007.08.10 13:31:53 »
Idézetet írta: "squiddy"
Felbuzdulva a leíráson tegnap vettem is valami Bigman nevezetû klíma pucoló -bazi nagy- sprayt a melóhelyemhez legközelebb esõ autósboltban  (jó lesz a tesómnak is az Avéhez). 1650 pénz volt és valami citrusillatú. 7végén remélem megejthetem a pucerálást.

Én is hozzáláttam a klímatisztításhoz. Egy klímástól lestem el az alapot a klímapucoláshoz és vettem is egy ilyen BUGMAN cuccot, de nem igazán jött be. Egyrészt nem hab volt, mint amivel a klímás is dolgozott, az illata nem tetszett, harmadrész nem igazán volt hatásos a tisztítás. Pedig mindent úgy csináltam mint láttam, sõt alaposabban. Most egy habos tisztítót keresek, hátha az több helyre eljut. És kicsit szét is szedem a rendszert, amíg merem.
Van valaki, aki vett már ilyen klímatisztító habot? Eddig még nem találtam.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #316 Dátum: 2007.08.12 14:00:57 »
Nincs osszehasonlitasi alapom egy haboshoz kepest, de meg vagyok elegedve az eredmennyel. Menetkozben semmi szaga nincsen, klima lekapcsolasa utan pedig joval kevesbe erezheto pocsolyaszag.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Klímás Topic
« Válasz #317 Dátum: 2007.08.24 08:21:46 »
Idézetet írta: "squiddy"
Na kérem, a klímapucolás projekt letudva. Valszeg az Ave 1-et és a Carinát is ugyanúgí kell pucolni, mert a leírás alapján tök egyértelmû volt minden. A kesztyûtartó és a mûanyag takaró lemez leszedését követõn megtaláltam a 3 csavarral felfogatott ventit és biza miután kicsavartam a csavarokat (valami nagyon hülye fejük volt, de sima lapos fejû csavarhúzóval ki lehetett operálni) ez a látvány fogadott:  

 Porszívóval a venti helyén lévõ krátert is kiszívattam, majd a szélcsatornát befújtam a gombagyilkoló sprayvel. Ugyanezt tettem mind a 4 szellõzõ rostélynál, illetve a pollenszûrõnél (helyén) is. Minden szép, minden jó, csak a bal oldali rostélynál, amikor húztam kifelé a fél méter hosszú csövecskét, akkor vettem észre, hogy a végén lévõ 4 irányú porlasztó valahol bennragadt a rendszerben  :banging:  Zörögni ugyan nem zörög, de marha bosszantó, pláne hogy még egy csomó nafta van a flakonban.
Hagytam jó ideig állni a cuccot hogy jól kinyírjon minden élõlényt a szellõzõben, majd full sebességen kifújattam a rendszert. Asszem most okésnak mondható a dolog.

Na itt jön elõ a szúnyogháló hiánya az ablaktörlõ alatti mûanyag rostélyon.
Ez persze a japón gyárilag ott van!!!! lásd taby gyári, múzeumi versenycirkálóját, amit még mindíg nem ad 150 eFt-nál olcsóbban el nekem!  :nagymosoly:
Tervezem beépíteni én is, igen hasznos.
Az érdekesség az , hogy nekem a pollenszûrõnél is szoktak egész levelek lenni, de hogy megy be, ráadásul a darálón keresztül???? :hmm:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #318 Dátum: 2007.08.24 08:32:30 »
Idézetet írta: "b.c."

Na itt jön elõ a szúnyogháló hiánya az ablaktörlõ alatti mûanyag rostélyon.
Ez persze a japón gyárilag ott van!!!!

[smilie=oops.gif]  Micsoda csemegéket tud meg az ember ennyi idõ után...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Klímás Topic
« Válasz #319 Dátum: 2007.08.24 08:33:13 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "b.c."
Nos én két évvel ezelõtt szétkaptam a rendszert, már amit a gáz leengedése nélkül le lehetett bontani lebontottam, pénzt, idõt, és az alu hõcserélõt nem kímélve kimostam mindent amit csak tudtam hypo-s vízzel, a levegõ csöveket, befújtam a hõcserélõt is, aztán vízzel ugyanez, hogy nehogy bántsa az alut (ki tidja, ez a tuti alapon) aztán szereztem a klímásoktól olyan lötyit, amivel a beltéri klímákat befúlyák, csírátlanít meg minden, szal lényeg a lényeg, amit lehetett elkövettem.
Mondom még egyszer annyira ki volt bontva, hogy az utastéri hõcserélõjét, ha le lett volna választva a rendszerrõl egy az egyben a kezembe vehettem volna, ja plusz még azzal együtt, hogy soha sem kapcsolom le a klímát úgy, hogy elõtte ne szárítsam le és így is 2 hónapot bírt szag nélkül!!!
Felháborító, mert ez a móka majd egy napos meló, már, ha rendesen csinálja az ember.



Hi :)

csak egy gyors kerdes b.c. kollegahoz - mit kell hozza lebontani hogy a hocserelo lamellai latszodjanak? Gondolom a kozepkonzolt biztosan, de a muszerfalat is ki kell venni pld? A nagyobb munkafazisokat ha leirnad, azzal sokat segitenel, mert ugyan lebontom, de a leirasbol megprobalom kikovetkeztetni, hogy amikor otthon leszek a 2 es fel honapos babaval akkor nekialljak e?  :hmm:  :pofa:

Viziborz

Röviden módszeresen haladva elõre, mindent bontani kell lefele, amit csak lát az ember és csavarozni lehet.

Hosszabban:
a ventit ki kell kapni, ahogy Squiddy is írta. Aztán vagy a venti háza jön, vagy a jobb oldali légcsatorna erre már nem emlékszem. A ventiháznál le kell kötni a kölsõ belsõ levegõ csappantyú bowdenjét. nem írom hogy hogy, ha meglátod tudni fogod.
a közép rész lábnál lévõ jobb oldali kárpitja következik.itt is lesz egy bwdenes rész, amit ki kell akaszttani, aszem ez a fûtésrõl megy. Itt már remekül látszik a háza az egész fûtõrendszernek
aztán a klíma hõérzékelõjét kell kivenni.
ha ezt az oldallapot kiszabadítottad, akkor van vagy 12 csavar körbe, azokat kicsavarva levehetõ ez az oldalsó borítás.
GYakorlatilag a kíma hõcserélõje egybõl ott van mögötte.
A lamellákra nagyon-nagyon vigyázni kell, mintha tolból lenne, mert kb annyi ellenállása van, mint az alufóliának, szal ha nem muszáj semmivel sem szabad fizikailag hozzáérni.
Ennyit lehet tenni nagyobb bontás nélkül, viszont így sokkal jobban hozzá lehet férni.
De szerintem ilyen nagy takarítást elég kb 5 évente csinálni, ha évente tavasszal habbal befújja az ember, illetve a klímát megfelelõen használja. (használat utáni leszírítás, stb)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #320 Dátum: 2007.08.24 15:21:19 »
b.c.

squiddy, picike susogó s-sel az elején, nem S-sel, tudod! És nem vastagon  :nyelv:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Klímás Topic
« Válasz #321 Dátum: 2007.08.28 14:53:33 »
Idézetet írta: "squiddy"
b.c.

squiddy, picike susogó s-sel az elején, nem S-sel, tudod! És nem vastagon  :nyelv:

Ja, azt hittem a neved (amit naggyal illik írni) még ha nick is.
Akkor írom majd kicsivel...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #322 Dátum: 2007.08.28 15:09:59 »
Sorry, meghülyült a gépem, vagy a fórum...

Semmi baj, kigyomláltam. Trotter

pocok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Klímás Topic
« Válasz #323 Dátum: 2008.01.22 16:00:02 »
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a Hiace-ban, letört a klímakapcsoló, kis mûanyag darab. A bontókban sajna nem jártam sikerrel, a szervízbe is azt mondát, hogy cserélni kell az egész klímakapcsolót, pedig csak az a kb. 2*2 cm mûanyag tört el,de a klímát így nem tudom használni. Ha lenne valami ötletetek, vagy bármi segítség, azt szivesen venném. Üdv.: pocok

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Klímás Topic
« Válasz #324 Dátum: 2008.01.22 22:31:47 »
Idézetet írta: "pocok"
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a Hiace-ban, letört a klímakapcsoló, kis mûanyag darab. A bontókban sajna nem jártam sikerrel, a szervízbe is azt mondát, hogy cserélni kell az egész klímakapcsolót, pedig csak az a kb. 2*2 cm mûanyag tört el,de a klímát így nem tudom használni. Ha lenne valami ötletetek, vagy bármi segítség, azt szivesen venném. Üdv.: pocok


Nem a Klíma kapcsolód tört szét? Csak letört belölle egy pöcök ami a helyén tartaná? És amikor kapcsolnál becsúszik a kapcsoló? Vagy hogyan kell érteni a kérdést?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

pocok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Klímás Topic
« Válasz #325 Dátum: 2008.01.24 23:26:33 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "pocok"
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a Hiace-ban, letört a klímakapcsoló, kis mûanyag darab. A bontókban sajna nem jártam sikerrel, a szervízbe is azt mondát, hogy cserélni kell az egész klímakapcsolót, pedig csak az a kb. 2*2 cm mûanyag tört el,de a klímát így nem tudom használni. Ha lenne valami ötletetek, vagy bármi segítség, azt szivesen venném. Üdv.: pocok


Nem a Klíma kapcsolód tört szét? Csak letört belölle egy pöcök ami a helyén tartaná? És amikor kapcsolnál becsúszik a kapcsoló? Vagy hogyan kell érteni a kérdést?



Az a nyomógomb tört le amivel a klímát bekapcsolom.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Klímás Topic
« Válasz #326 Dátum: 2008.01.26 10:54:07 »
Idézetet írta: "pocok"
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "pocok"
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a Hiace-ban, letört a klímakapcsoló, kis mûanyag darab. A bontókban sajna nem jártam sikerrel, a szervízbe is azt mondát, hogy cserélni kell az egész klímakapcsolót, pedig csak az a kb. 2*2 cm mûanyag tört el,de a klímát így nem tudom használni. Ha lenne valami ötletetek, vagy bármi segítség, azt szivesen venném. Üdv.: pocok


Nem a Klíma kapcsolód tört szét? Csak letört belölle egy pöcök ami a helyén tartaná? És amikor kapcsolnál becsúszik a kapcsoló? Vagy hogyan kell érteni a kérdést?



Az a nyomógomb tört le amivel a klímát bekapcsolom.


Vagyis a kapcsoló a helyén marad. Csak maga a nyomigomb jön ki a kapcsolóból? Az a pöcök tört le ami a gombot tartaná a helyén?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #327 Dátum: 2008.02.05 16:29:28 »
Azt mondják az okosok, hogy ahhoz hogy a klíma nyáron majd jól mûködjön ahhoz télen is be kell kapcsolni a klímát min. 15 percre.
Ez eddig OK.

Árulja már el az a avalaki azt is, hogy ha a klíma lekapcsol legalábbis a carina-ban ,ha a kifújt levegõ rácson mérve 3 fok vagy kevesebb, akkor hogyan lehet 15 percig mûködtetni a klímát, ha kint tél lévén ugye 0 fok van????  :hmm:
(azt ne mondjátok hogy full fûtés belsõ levegõvel, mert ahhoz nekem egy elvetemült valakit kellne megkérnem, hogy végezze ezt el, mert ez számomra olyan, mint a padlógáz fékkel egyszerre)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Klímás Topic
« Válasz #328 Dátum: 2008.02.05 16:49:00 »
A klíma nemcsak hûtésre, hanem légszárításra is használatos.  :nana:
És tényleg úgy használod, hogy beállítod a megfelelõ hõfokot a szabályzóval, majd klíma bekapcs. Kéthetente, de legalább havonta egyszer járatni kell a kenés és állagmegóvás végett.  :pofa:
Az meg ne zavarjon, hogy egyszerre hûtesz meg fûtesz is, hisz mivel kint is hideg van, a klíma is kevesebbet dolgozik.
SZerencsés esetben havota egyszer kifog az ember egy esõs napot, amikor a pára miatt úgyis bekapcsolja  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #329 Dátum: 2008.02.05 18:28:50 »
Idézetet írta: "b.c."
Azt mondják az okosok, hogy ahhoz hogy a klíma nyáron majd jól mûködjön ahhoz télen is be kell kapcsolni a klímát min. 15 percre.
Ez eddig OK.

Árulja már el az a avalaki azt is, hogy ha a klíma lekapcsol legalábbis a carina-ban ,ha a kifújt levegõ rácson mérve 3 fok vagy kevesebb, akkor hogyan lehet 15 percig mûködtetni a klímát, ha kint tél lévén ugye 0 fok van????  :hmm:
(azt ne mondjátok hogy full fûtés belsõ levegõvel, mert ahhoz nekem egy elvetemült valakit kellne megkérnem, hogy végezze ezt el, mert ez számomra olyan, mint a padlógáz fékkel egyszerre)


whis hozzászólásához nem is lenne mit hozzátennem :) ... Egyszerûen bekapcsolod idõnként (én 2-3 hetente szoktam) pár percre a klímát úgy, hogy a hõfokszabályzó ott áll, ahol egyébként is állna. A rendszer a beállított hõfoktól függetlenül mûködni fog, csak ez esetben nem hût, csak párátlanít. Az Ave esetében pl. automatikusan bekapcsol a klíma, ha a levegõt a szélvédõre irányítod; a beállított hõfoktól függetlenül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )