Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419188 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #300 Dátum: 2007.07.17 07:57:44 »
Hi :)

En tegnap este kaptam szet az Ave-t es ahol lehetett kiporszivoztam vagy kifujtam a legjaratokat a tisztitohab bejuttatasa elott. kiszedtem a ventillatort is es hat had ne mondjam mekkora dzsuva volt rajta. Kellett 1 ideig sikalni amig lejott  a lapatokrol a por. Nem veszes, 3 csavar tartja csak es meg is kozelebb kerulunk a hocserelo bordaihoz a tisztito habbal.

Mas : irigykedve olvasom hogy a Yarisba milyen konnyu beszereltetni a legkondit. Anno az OFF Mazdamba ON is en raktam be bontobol, de most a parom OFF K12-es Micrajaba ON nem lehet belerakni mert mindent , de mindent a kozponti egyseg vezerel ertsd meg hatso ablakemelot sem lehet csak ugy siman beszerelni, ha nem tudja a komputer. Ha ez a jovo akkor vege az utolagosan beszerelheto gyari cuccoknak :(

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #301 Dátum: 2007.07.17 08:56:58 »
viziborz:
Hohohó, én is szét akarom kapni és megpucolni, ill. tisztítósprayvel befújni a Carina szélcsatornáját; hol kell ennek a mûveletnek nekiállni? Ha leírnád lépésrõl lépésre mihamarabb megpróbálékoznék vele én is.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Klímás Topic
« Válasz #302 Dátum: 2007.07.17 12:32:56 »
Idézetet írta: "squiddy"
viziborz:
Hohohó, én is szét akarom kapni és megpucolni, ill. tisztítósprayvel befújni a Carina szélcsatornáját; hol kell ennek a mûveletnek nekiállni? Ha leírnád lépésrõl lépésre mihamarabb megpróbálékoznék vele én is.

Hát, ha  leírná, ugye?
De akkor hol marad a felfedezés édes varázsa KOLLÉGA!!!  :nagymosoly:
nem nagy dolog, de akkor halljuk viziborz-ot!
Tessék:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Klímás Topic
« Válasz #303 Dátum: 2007.07.17 13:00:26 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Profy"
Bent van a klíma és nagyon jó. :D A szerelés viszonylag egyszerû volt.Nem hiába a japán tervezõk a francia szerelés ellenére megint nagyot alkottak. :D

Nyomáspróba símán jó volt. :D nem kellet meghúzni semmi csavart. :D FEltöltés éés kész.
Egyedül az olaj volt kérdéses.


Ha valahol szivárgás van, akkor hiába húzogatsz bármilyen csavart  :kacsint:
Tömítõkarikák vannak, vagy tömítenek vagy nem.

Az olajjal mi volt kérdéses?



Tömítések a helyén voltak. :D A csavarokkal az volt a kérdés hogy mindent meghúztam-e. :D De igen. :D

Olajjal az volt a kérdés hogy mennyi kell bele. úgy tûnik van benne tuti 60ml és a kompresszorban talán 40ml. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #304 Dátum: 2007.07.18 14:18:18 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "squiddy"
viziborz:
Hohohó, én is szét akarom kapni és megpucolni, ill. tisztítósprayvel befújni a Carina szélcsatornáját; hol kell ennek a mûveletnek nekiállni? Ha leírnád lépésrõl lépésre mihamarabb megpróbálékoznék vele én is.

Hát, ha  leírná, ugye?
De akkor hol marad a felfedezés édes varázsa KOLLÉGA!!!  :nagymosoly:
nem nagy dolog, de akkor halljuk viziborz-ot!
Tessék:


Hi  :nagymosoly:

nos tenyleg nem nagy dolog. Az Ave-nal elsonek lepattintottam a kesztyutarto alatt levo takaro muanyag lemezt igy mar odafertem a ventilatorhazhoz. 3 csavar tartja a helyen a ventillator motort es ha meg oldjuk az elektromos csatlakozot is akkor mar szepen ki is lehet buktatni. Gondolom a Carinaban is tok igy van. Nos utana nem nehez elkepzelni hogy pucolja meg az ember suritett levegovel es ecsettel a rotor lapatjait a mtoron. Utana  azert porszivoval is benyultam es probaltam minel tobb port felszivni vele a most mar nyitottan allo ventillator hazba, sot beljebb is toltam a csovet ameddig csak lehetett. Aki akarja a kozepkonzolt is lebonthatja  es kise kozelebb nyomhatja a habot felulrol a lamellakra es ki is pucolhatja a legcsatornat szinten a portol. Az Aven-n ez is pattintos megoldas, alulrol szoktam elsonek kipattintani a radiotarto konzolt. Utana kiszedetem a gazpedalnal levo pollenszurot amit persze cserelek majd mert eleg fekete votl 1 ev utan es ott is porszivozok es rongyal is eltavolitom a koszt amig beer az ujjam. Ha ezek megvoltak akkor johet a hab. Most hogy nem volt bent a ventillator igy kozlebbre tudtam juttani a tisztito habot. Maskor is igy fogom csinalnin mert tenyleg csak 2 perc amig ezt is kibontom. Amikor nyomom a palackbol a habot kozben szep lassan huzom kifele a csovet, hogy mindenhova jusson a 4 fele spriccelo fejbol. Amit en hasznaltam 15 percig kellett hagyni hatni majd kifujatni. Most kellemes illat van. Annak nem vagoyk hive amelyik azt mondja hagyjuk jarni a klimat tegyuk be a kocsiba a spray-t az ules moge es zarjuk be a kocsit. Ha tehetnem meg jobban szet bontottam volna, de akkor mar a rendszert kell megbontani es ahoz nincs kedvem se penzem :)

Remelem tudtam segiteni, Viziborz

Ui: otletet a Carina es az Ave javitasi  kezikonyveibol meritettem. A belso futes rendszer szetszerelese adott otleteket hozza. Viszont se a Carina CD-n se az Ave javitasi kezikonyvben nem volt szo a klima javitasrol csak hogy vidd szervizbe. No jo talan a kompresszorrol par sor.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #305 Dátum: 2007.07.18 14:49:50 »
Idézetet írta: "b.c."

De akkor hol marad a felfedezés édes varázsa KOLLÉGA!!!  :nagymosoly:

Nos a leírás után is felfedezõnek fogom érezni magam, a feeling meglesz :) Amúgy meg nem sok idõt tudok a kocsi ilyen irányú babusgatásával tölteni, így örülök, ha már kitaposott ösvényen járhatok. Kb 1 éve megvan már a hátsóajtó nyitó kallantyúm és még mindig nem volt idõm nekiállni az ülést kiszedni, kárpitot felhajtani és beépíteni :(

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #306 Dátum: 2007.07.18 14:51:30 »
viziborz:
Köszi, amint nem lesz ilyen bolond meleg nekiállok a pucerálásnak. Csak még addig valami jófajta sprayt is kék vennem.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #307 Dátum: 2007.07.19 10:36:18 »
Felbuzdulva a leíráson tegnap vettem is valami Bigman nevezetû klíma pucoló -bazi nagy- sprayt a melóhelyemhez legközelebb esõ autósboltban  (jó lesz a tesómnak is az Avéhez). 1650 pénz volt és valami citrusillatú. 7végén remélem megejthetem a pucerálást.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Klímás Topic
« Válasz #308 Dátum: 2007.07.19 10:53:48 »
Idézetet írta: "viziborz"
Annak nem vagoyk hive amelyik azt mondja hagyjuk jarni a klimat tegyuk be a kocsiba a spray-t az ules moge es zarjuk be a kocsit.

Ezek az anyagok más elven mûködnek, fromalint vagy ahhoz hasonló tulajdonságú, igen jó csíraölõ képességgel rendelkezõ anyagot párologtatnak el, amit a levegõ keringetése eljuttat minden zugba. Ezek nem tisztítanak, csak csírátlanítanak, de azt igen jól (és egyben az utasteret is!).
A befújós jellegûek meg kontakt hatásúak, csak azon a felületen aktívak, amivel érintkeznek. Viszont ez utóbbi módszer során, ha már ki van bontva a szellõzõjárat egy része, ki lehet porszívózni/törölni a lerakódásokat.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #309 Dátum: 2007.07.20 08:27:03 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "viziborz"
Annak nem vagoyk hive amelyik azt mondja hagyjuk jarni a klimat tegyuk be a kocsiba a spray-t az ules moge es zarjuk be a kocsit.

Ezek az anyagok más elven mûködnek, fromalint vagy ahhoz hasonló tulajdonságú, igen jó csíraölõ képességgel rendelkezõ anyagot párologtatnak el, amit a levegõ keringetése eljuttat minden zugba. Ezek nem tisztítanak, csak csírátlanítanak, de azt igen jól (és egyben az utasteret is!).
A befújós jellegûek meg kontakt hatásúak, csak azon a felületen aktívak, amivel érintkeznek. Viszont ez utóbbi módszer során, ha már ki van bontva a szellõzõjárat egy része, ki lehet porszívózni/törölni a lerakódásokat.


Most igy belegondolva lehet hogy igazad van. Vegul is a csiratlanitas a lenyeg. De szerinted tenyleg olyan hatasos?
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Klímás Topic
« Válasz #310 Dátum: 2007.07.20 08:44:04 »
Idézetet írta: "viziborz"
Most igy belegondolva lehet hogy igazad van. Vegul is a csiratlanitas a lenyeg. De szerinted tenyleg olyan hatasos?

Hatékonynak hatékony. De azt érdemes tudni, hogy a lerakódott és a spray által elölt penész/batériumtelep maradványai nem fognak csak úgy felszívódni. Azok szépen ott maradnak, mint szerves anyag. Ha ez nincs kitakarítva, akkor a következõ adag csíra már könnyebben megtelepszik.  :nana: Illetve az ilyen elhalt telep beszárad, majd a légáram leválaszt róla porladó részeket, amit az arcodba nyom  :nana:
 :elkeseredett: Én annak a híve lennék, hogy egy alapos (már amennyire lehet) tisztítás után jöjjön a fertõtlenítés. Az a tuti. Csak ez nem igazán egyszerûen kivitelezhetõ egy autóban.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Klímás Topic
« Válasz #311 Dátum: 2007.07.20 13:02:46 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "viziborz"
Most igy belegondolva lehet hogy igazad van. Vegul is a csiratlanitas a lenyeg. De szerinted tenyleg olyan hatasos?

Hatékonynak hatékony. De azt érdemes tudni, hogy a lerakódott és a spray által elölt penész/batériumtelep maradványai nem fognak csak úgy felszívódni. Azok szépen ott maradnak, mint szerves anyag. Ha ez nincs kitakarítva, akkor a következõ adag csíra már könnyebben megtelepszik.  :nana: Illetve az ilyen elhalt telep beszárad, majd a légáram leválaszt róla porladó részeket, amit az arcodba nyom  :nana:
 :elkeseredett: Én annak a híve lennék, hogy egy alapos (már amennyire lehet) tisztítás után jöjjön a fertõtlenítés. Az a tuti. Csak ez nem igazán egyszerûen kivitelezhetõ egy autóban.

Nos én két évvel ezelõtt szétkaptam a rendszert, már amit a gáz leengedése nélkül le lehetett bontani lebontottam, pénzt, idõt, és az alu hõcserélõt nem kímélve kimostam mindent amit csak tudtam hypo-s vízzel, a levegõ csöveket, befújtam a hõcserélõt is, aztán vízzel ugyanez, hogy nehogy bántsa az alut (ki tidja, ez a tuti alapon) aztán szereztem a klímásoktól olyan lötyit, amivel a beltéri klímákat befúlyák, csírátlanít meg minden, szal lényeg a lényeg, amit lehetett elkövettem.
Mondom még egyszer annyira ki volt bontva, hogy az utastéri hõcserélõjét, ha le lett volna választva a rendszerrõl egy az egyben a kezembe vehettem volna, ja plusz még azzal együtt, hogy soha sem kapcsolom le a klímát úgy, hogy elõtte ne szárítsam le és így is 2 hónapot bírt szag nélkül!!!
Felháborító, mert ez a móka majd egy napos meló, már, ha rendesen csinálja az ember.

Egyébként felfigyeltem  nemrég egy számottevõ különbségre, ami Profy klímájának beépítésekor verte ki a szemem a carina/ aveI vs. yaris viszonylatban
Ez szerintem jelentõsen hozzájárul a szagok kialakulásának idejéhez.
Nevezetesen, hogy a yarison a pollenszûrõ a ventilátor felett van, a kesztyûtartó mögött, mint egy kis fiók kihúzható, könnyen cserélhetõ, de ami lényeg, távol a hõcserélõtõl!!!(megjegyzem a legtöbb autón a venti elõtt van, sõt a motortér felõl kell cserélni is)
A carinán, meg ott vagyon közvetlenül a hûtõ mellett, ergo ha nem szárad le rendesen a hûtõ,a szûrõ által felfogott cucc nagyon hamar párás környezetbe kerül és hamarabb elindul az a folymat, ami a szagot okozza!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #312 Dátum: 2007.07.30 10:51:20 »
Na kérem, a klímapucolás projekt letudva. Valszeg az Ave 1-et és a Carinát is ugyanúgí kell pucolni, mert a leírás alapján tök egyértelmû volt minden. A kesztyûtartó és a mûanyag takaró lemez leszedését követõn megtaláltam a 3 csavarral felfogatott ventit és biza miután kicsavartam a csavarokat (valami nagyon hülye fejük volt, de sima lapos fejû csavarhúzóval ki lehetett operálni) ez a látvány fogadott:  

 Porszívóval a venti helyén lévõ krátert is kiszívattam, majd a szélcsatornát befújtam a gombagyilkoló sprayvel. Ugyanezt tettem mind a 4 szellõzõ rostélynál, illetve a pollenszûrõnél (helyén) is. Minden szép, minden jó, csak a bal oldali rostélynál, amikor húztam kifelé a fél méter hosszú csövecskét, akkor vettem észre, hogy a végén lévõ 4 irányú porlasztó valahol bennragadt a rendszerben  :banging:  Zörögni ugyan nem zörög, de marha bosszantó, pláne hogy még egy csomó nafta van a flakonban.
Hagytam jó ideig állni a cuccot hogy jól kinyírjon minden élõlényt a szellõzõben, majd full sebességen kifújattam a rendszert. Asszem most okésnak mondható a dolog.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #313 Dátum: 2007.08.02 08:37:47 »
Idézetet írta: "b.c."
Nos én két évvel ezelõtt szétkaptam a rendszert, már amit a gáz leengedése nélkül le lehetett bontani lebontottam, pénzt, idõt, és az alu hõcserélõt nem kímélve kimostam mindent amit csak tudtam hypo-s vízzel, a levegõ csöveket, befújtam a hõcserélõt is, aztán vízzel ugyanez, hogy nehogy bántsa az alut (ki tidja, ez a tuti alapon) aztán szereztem a klímásoktól olyan lötyit, amivel a beltéri klímákat befúlyák, csírátlanít meg minden, szal lényeg a lényeg, amit lehetett elkövettem.
Mondom még egyszer annyira ki volt bontva, hogy az utastéri hõcserélõjét, ha le lett volna választva a rendszerrõl egy az egyben a kezembe vehettem volna, ja plusz még azzal együtt, hogy soha sem kapcsolom le a klímát úgy, hogy elõtte ne szárítsam le és így is 2 hónapot bírt szag nélkül!!!
Felháborító, mert ez a móka majd egy napos meló, már, ha rendesen csinálja az ember.



Hi :)

csak egy gyors kerdes b.c. kollegahoz - mit kell hozza lebontani hogy a hocserelo lamellai latszodjanak? Gondolom a kozepkonzolt biztosan, de a muszerfalat is ki kell venni pld? A nagyobb munkafazisokat ha leirnad, azzal sokat segitenel, mert ugyan lebontom, de a leirasbol megprobalom kikovetkeztetni, hogy amikor otthon leszek a 2 es fel honapos babaval akkor nekialljak e?  :hmm:  :pofa:

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Klímás Topic
« Válasz #314 Dátum: 2007.08.09 08:45:17 »
Idézetet írta: "viziborz"


Hi :)

csak egy gyors kerdes b.c. kollegahoz - mit kell hozza lebontani hogy a hocserelo lamellai latszodjanak? Gondolom a kozepkonzolt biztosan, de a muszerfalat is ki kell venni pld? A nagyobb munkafazisokat ha leirnad, azzal sokat segitenel, mert ugyan lebontom, de a leirasbol megprobalom kikovetkeztetni, hogy amikor otthon leszek a 2 es fel honapos babaval akkor nekialljak e?  :hmm:  :pofa:

Viziborz


2 és fél hónapos baba mellet még meg tudod csinálni. :D 1,5 éves mellet már kevésbé. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16