Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419116 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #30 Dátum: 2005.06.05 13:10:44 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Lehet,h nagyon laikus a kérdésem,de hol található pontosan ez a klímahűtő?Mert én is szeretném kigőzborotvázni!Lehet neki csapatni?Nem lesz semmi baja?Vagy van vmi speciális technikája ennek?


A motorhűtő elött a 2 lámpa között és a hűtőrács mögött :)
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Klímás Topic
« Válasz #31 Dátum: 2005.06.05 13:18:29 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Lehet,h nagyon laikus a kérdésem,de hol található pontosan ez a klímahűtő?Mert én is szeretném kigőzborotvázni!Lehet neki csapatni?Nem lesz semmi baja?Vagy van vmi speciális technikája ennek?


Klíma hűtő a motor hűtő elött helyezkedik el a kocsi elején.Így már tudod biztos,hogy hol van.Külsőre olyan ,mint a vízhűtő "rácsos" és azon tud a por,piszok ,bogár megragadni és ezáltal csökken a hőcserélő képessége,hőleadása.Ha jól átjárhatóak a lamellák,akkor tud hűlni és jó a kapacitása.Különbség,hogy ebben gáz van (R134a talán :? ).
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Klímás Topic
« Válasz #32 Dátum: 2005.06.05 15:03:10 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes e 25-ért venni klímát és 2 évente a tönkremenetel miatt kicserélni, vagy 50-ért venni egyet, ami elmegy 4 évig is. Rákérdeznél a rokonságra ? :-) Egyébként mik a kerülendő tipusok és mik a favoritok. Olyat már nem is kérdezek, hogy melyik a legjobb és legolcsóbb, mert ilyen az autóhifiben sincs (pedig sokan hiszik)
25e, 50e? Holnap ott vagyok, veszek is egyet. Hova kell menni?  :wink:  :fag:

Ennyiért én is vevő vagyok :!:  :wink:
music     

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Klímás Topic
« Válasz #33 Dátum: 2005.06.05 15:18:48 »
Köszi,mindjárt meg is nézem!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Klímás Topic
« Válasz #34 Dátum: 2005.06.05 19:08:20 »
Amti,

ha tényleg 25-50, akkor egyiket se. Kicsit gyanús ár, amikor egy új klímahűtő ennyi kb. Igazából nem lehet megmondani,h megszívod e majd egy bontott szettel, vagy nem, mérlegelni kell.. Azis más, ha egy teljesen bontatlan szettet kapsz meg kéz alatt, valami neppertől, bár itt is érdemes tételesen megnézni,minden megvan e, nem egy 10cm-es kábel fog e hiányozni pl beépítésnél. Aztán ha bentvan, érdemes nyomáspróbázni, mert kókányék egyből beletöltik a gázt, bekapcsolják, jéé, megy, hideget fúj... 2 napig, amig elszelel a gáz, aztán 10ért megint feltöltik.  :roll:

reklámozni nem akarok,de akit értekel, privátba elküldöm apum elérhetőségét.

üdv,
kuf

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Klímás Topic
« Válasz #35 Dátum: 2005.06.05 19:27:30 »
Bocsi, bocsi mindenkitől. Lakásklímára gondoltam, meg arra, hogy ennyi pénzért mindenki lakásklímára gondol :-) Szóval lakásklímában mik a lehetőségek.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Klímás Topic
« Válasz #36 Dátum: 2005.06.05 20:37:48 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Bocsi, bocsi mindenkitől. Lakásklímára gondoltam, meg arra, hogy ennyi pénzért mindenki lakásklímára gondol :-) Szóval lakásklímában mik a lehetőségek.


van egy barátom, akié ez a cég: www.triair.hu
Neken is ők csinálják, sőt az irodában is ők csinálták, sőt egész épületgépészettel is foglalkoznak.
Ajánlom őket mindenkinek.
Priviben aki kéri, megadom a srác privát számát. Lehet rám hivatkozni kedvezményért :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #37 Dátum: 2005.06.05 23:11:06 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Bocsi, bocsi mindenkitől. Lakásklímára gondoltam, meg arra, hogy ennyi pénzért mindenki lakásklímára gondol :-) Szóval lakásklímában mik a lehetőségek.

Mi most csináltattunk, 1,8kw-os 70 plussz fa a készülék, ez 1 kis szobára elég. Egy nagyra kell 3,5-ös, az 100 plussz fa, darabja 30kb a szerelés.
Szal ennyiért lehet korrektet kapni. A vacak nem éri meg, több a macera vele.
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Klímás Topic
« Válasz #38 Dátum: 2005.06.06 14:57:28 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Hát én mostanában viszem foliáztatni, 3M biztonságival ami hővédő is de színtelen.
Egy nagyon jó ismerősöm cége Székesfehérváron.
50 ezerért bizt. foliázza a Yarist (2 ablak), apám Corolla Wagonját (4+2 ablak) és hugom Seatját (4 ablak). Ez jó ár nem? :-)
Kicsit off bocsi: Nem sok értelme van a biztosnsági fóliának, csak, ha nem szerelik ki a teljes üveget és fóliázzák telibe. Egyébként nem lesz sokkal erősebb a biztosnsági fólia a simától. Meg már csak a primitívek törnek üveget. Nagyon jó pénz van abban is a fekete piacon, ha nincs garvír. Meg ne bontogassák az én autómat. Így a sima fólia 35-be került szintén 3M-el. Ha pedig egy kicsit dögösebbé akarod tenni a tütüt, akkor szerintem a legvilágosabb színezett fóliával nyomasd le. Nagyon szép lesz. Ha jól látom az avataron, akkor a sötétebb szürke színű Yarisod van. Nagyon szép lesz tőle a kocsi. Nézd meg a fotóimat a klublapon.....

OOOPSSSZZZ!!! Vigyázat!!! A Yaris belső páralehúzója gumi és karcolja a fóliát. Szerintem ez a Ts-ben is rossz és gyenge minőségű. Elször vidd el flokkoltatni a páralehúzot. Kb 1000 Ft/páralehúzó. Különben a 50e forintos fóliád 2 lehúzástól csúnya lesz. Erről tudok mesélni bővebben is  :x
Üdv: Kishaver 74

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Klímás Topic
« Válasz #39 Dátum: 2005.06.06 16:44:36 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SZegecs"
Hát én mostanában viszem foliáztatni, 3M biztonságival ami hővédő is de színtelen.
Egy nagyon jó ismerősöm cége Székesfehérváron.
50 ezerért bizt. foliázza a Yarist (2 ablak), apám Corolla Wagonját (4+2 ablak) és hugom Seatját (4 ablak). Ez jó ár nem? :-)
Kicsit off bocsi: Nem sok értelme van a biztosnsági fóliának, csak, ha nem szerelik ki a teljes üveget és fóliázzák telibe. Egyébként nem lesz sokkal erősebb a biztosnsági fólia a simától. Meg már csak a primitívek törnek üveget. Nagyon jó pénz van abban is a fekete piacon, ha nincs garvír. Meg ne bontogassák az én autómat. Így a sima fólia 35-be került szintén 3M-el. Ha pedig egy kicsit dögösebbé akarod tenni a tütüt, akkor szerintem a legvilágosabb színezett fóliával nyomasd le. Nagyon szép lesz. Ha jól látom az avataron, akkor a sötétebb szürke színű Yarisod van. Nagyon szép lesz tőle a kocsi. Nézd meg a fotóimat a klublapon.....

OOOPSSSZZZ!!! Vigyázat!!! A Yaris belső páralehúzója gumi és karcolja a fóliát. Szerintem ez a Ts-ben is rossz és gyenge minőségű. Elször vidd el flokkoltatni a páralehúzot. Kb 1000 Ft/páralehúzó. Különben a 50e forintos fóliád 2 lehúzástól csúnya lesz. Erről tudok mesélni bővebben is  :x


Köszi kishaver

Javítanék:-)
50 rugó a három autó fóliázása, csak az enyém 15 ezer.
Nem mondtam egy szóval sem, hogy gagyi munka, tehát csak úgy rá van ragasztva. Rendesen ki van véve az üveg és a permek alatt is van fólia. Különben csak így van értelme, mert így tart rendesen össze. Pókhálós lesz, de nem esik ki illetve be és elég nehéz kivenni.
Persze a normál folia uis összetartja az üveget, de biztos hogy nem annyira. Különben minek gyártanának biztonsági fóliát is???
Ablaktörésről annyit, hogy itt a 13 kerben parkolunk a cégnél, a Váci úttal párhuzamosan csak egy utcával a duna felé.
Ma egy autóüveg volt betörve, mikor ebédelni mentem. Múlt hétem 3! Igaz lehet, hogy nem feltörés mind, de egy biztos az volt, mert szét volt belül minden cincálva.
Ennyit a primitívekről. Tényleg azok :-)
És nem baj az sem, ha mondjuk nem lesz tele a beltér szilánkokkal, ha már törik. Főleg menet közben.
Elég szar élmény volt, amikor volt a balesetem,és a pofámba robbant az oldalüveg.

A páralehúzót tudom, azt meg kell csináltatni, de azért köszi.

szegecs
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palamér

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Klímás Topic
« Válasz #40 Dátum: 2005.06.06 21:53:11 »
Nekem volna egy olyan kérdésem, hogy ha van egy japán diesel Yarisba való klíma, és egy francia 1.0 Yarisba való klíma, akkor a kettőből össze lehet rakni egy japán 1.0 Yarisba a klímát? Remélem érthető volt a kérdésem, ahogy leírtam!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Klímás Topic
« Válasz #41 Dátum: 2005.06.06 22:16:57 »
Idézetet írta: "kishaver"
...Meg már csak a primitívek törnek üveget....


hmm... nezzetek at a beszelgessunk topicba:

...Angyalföldön a Palóc utcában 20 percre magára hagytam a kocsit,
betörték a bal hátsó háromszög ablakot...

SzCs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Klímás Topic
« Válasz #42 Dátum: 2005.06.13 12:11:41 »
Hello,
errol a biztonsagi foliarol szeretnek kerdezni. Van ket matrica a szelvedon, az egyik az eves autopalya, a masik amit mostanaban minden autora raraknak (allami, rendszammal,..) A felrakaskor ezekkel mit tudnak kezdeni? Le tudjak szedni es visszarakni? Es egyebkent az autopalyamatricat hogy lehet ezutan leszedni az uvegrol? Vagy ez ennel tartosabb vmi?
Kosz
SzCs

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Klímás Topic
« Válasz #43 Dátum: 2005.06.13 12:14:36 »
Idézetet írta: "SzCs"
Hello,
errol a biztonsagi foliarol szeretnek kerdezni. Van ket matrica a szelvedon, az egyik az eves autopalya, a masik amit mostanaban minden autora raraknak (allami, rendszammal,..) A felrakaskor ezekkel mit tudnak kezdeni? Le tudjak szedni es visszarakni? Es egyebkent az autopalyamatricat hogy lehet ezutan leszedni az uvegrol? Vagy ez ennel tartosabb vmi?
Kosz
SzCs

Szia

Biztonsági fóliát érteles cég nem rak fel első ablakra, mivel ha az is "törhetetlen", akkor gondolj bele, hogy ne adj Isten baleset esetén az első ablakon kellene kimásznod és pont emiatt nem tudod kitörni. Elég nagy szívás.
Nekem ezt az ismerősöm mondta, akikkel mindig csináltattam  bizt. fóliázást. Ő nem javasolja.
Különben ha jó tudom, első üveget még sötétített fóliával sem lehet fóliázni. De majd aki jobban ért hozzá, megmondja.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #44 Dátum: 2005.06.13 12:20:44 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "SzCs"
Hello,
errol a biztonsagi foliarol szeretnek kerdezni. Van ket matrica a szelvedon, az egyik az eves autopalya, a masik amit mostanaban minden autora raraknak (allami, rendszammal,..) A felrakaskor ezekkel mit tudnak kezdeni? Le tudjak szedni es visszarakni? Es egyebkent az autopalyamatricat hogy lehet ezutan leszedni az uvegrol? Vagy ez ennel tartosabb vmi?
Kosz
SzCs

Szia

Biztonsági fóliát érteles cég nem rak fel első ablakra, mivel ha az is "törhetetlen", akkor gondolj bele, hogy ne adj Isten baleset esetén az első ablakon kellene kimásznod és pont emiatt nem tudod kitörni. Elég nagy szívás.
Nekem ezt az ismerősöm mondta, akikkel mindig csináltattam  bizt. fóliázást. Ő nem javasolja.
Különben ha jó tudom, első üveget még sötétített fóliával sem lehet fóliázni. De majd aki jobban ért hozzá, megmondja.

Én úgy tudom az EU miatt lehet, előtte egyátalán nem lehetett a hátsó szélvédőt, és a 2 hátsó ablakot lehet, de azt is csak bizonyos mértékig.
Laco 73 :D