Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419204 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Endroo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Klímás Topic
« Válasz #285 Dátum: 2007.06.19 13:31:55 »
Idézetet írta: "Balu"
Hol vetted a tisztítóspray-t és kb. mennyiért ??


homasita
1372 ft
852 ft
It seems they wanna finger print me and gimmie some years
They'll only get one finger while I'm shifting gears

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Klímás Topic
« Válasz #286 Dátum: 2007.07.05 08:19:28 »
Sziasztok!

Mi lehet a baja a légkondimnak? Eddig azt hittem, hogy nem mûködik, de miután elmentem feltöltetni és közölték, hogy valami más baja van, nem az hogy üres, elkezdtem körülnézni. Végignéztem a biztosítékokat, átmozgattam a csatlakozókat, de csak nem akart mûködni. Aztán gondoltam egyet és jól felpörgettem a motort. 4000-nél elkezdett hûteni, de amint leesett a fordulat azonnal megállt. Néztem a hajtószíját, de látszólag alapjáraton is rendesen forgatja. Ennek ellenére lehet ez a baja? Vagy törödjek bele, hogy csak 4000-en hût?
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Klímás Topic
« Válasz #287 Dátum: 2007.07.05 09:05:24 »
Idézetet írta: "lapat"
Sziasztok!

Mi lehet a baja a légkondimnak? Eddig azt hittem, hogy nem mûködik, de miután elmentem feltöltetni és közölték, hogy valami más baja van, nem az hogy üres, elkezdtem körülnézni. Végignéztem a biztosítékokat, átmozgattam a csatlakozókat, de csak nem akart mûködni. Aztán gondoltam egyet és jól felpörgettem a motort. 4000-nél elkezdett hûteni, de amint leesett a fordulat azonnal megállt. Néztem a hajtószíját, de látszólag alapjáraton is rendesen forgatja. Ennek ellenére lehet ez a baja? Vagy törödjek bele, hogy csak 4000-en hût?


Ne olyan helyre menj töltetni, ahol a hibafeltárásban csak idáig jutnak. Így elég nehéz megmondani mi lehet a gond (nem vagyok szakember), én a gázhiányra tippeltem volna. De mert az ellenkezõjét mondták még nem biztos hogy nincs gázhiány.
Vannak itt ott szelepek (kompresszorban is),  ha azok meghibásodnak akkor lehet hogy nem hût ha gáz van akkor sem. Egy normális szervíz viszont ezt azonnal meg tudja állapítani.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #288 Dátum: 2007.07.05 14:40:01 »
Idézetet írta: "lapat"
Sziasztok!

Mi lehet a baja a légkondimnak? Eddig azt hittem, hogy nem mûködik, de miután elmentem feltöltetni és közölték, hogy valami más baja van, nem az hogy üres, elkezdtem körülnézni. Végignéztem a biztosítékokat, átmozgattam a csatlakozókat, de csak nem akart mûködni. Aztán gondoltam egyet és jól felpörgettem a motort. 4000-nél elkezdett hûteni, de amint leesett a fordulat azonnal megállt. Néztem a hajtószíját, de látszólag alapjáraton is rendesen forgatja. Ennek ellenére lehet ez a baja? Vagy törödjek bele, hogy csak 4000-en hût?


Mostanában több helyrõl hallottam ugyanazt: menj el és próbáld ki a Norautó egységeit. A neten is fentvannak tudtommal.

Õk biztosan korrekten állnak a problémához. Vigyél magaddal pollenszûrõt is, mert annak a cseréje is benne van az árban, azonban a pollenszûrõ értelemszerûen nincsen.

(Én a soroksárit közelítetem tegnap meg, egész bizalomgerjesztõ volt a környezet.  Valszeg az olajcserémet náluk végeztetem el, annyi pénzért nem koszolom össze magamat, az olajat, szûrõt meg amúgyis viszem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Klímás Topic
« Válasz #289 Dátum: 2007.07.05 16:19:55 »
Idézetet írta: "lapat"
Sziasztok!

Mi lehet a baja a légkondimnak? Eddig azt hittem, hogy nem mûködik, de miután elmentem feltöltetni és közölték, hogy valami más baja van, nem az hogy üres, elkezdtem körülnézni. Végignéztem a biztosítékokat, átmozgattam a csatlakozókat, de csak nem akart mûködni. Aztán gondoltam egyet és jól felpörgettem a motort. 4000-nél elkezdett hûteni, de amint leesett a fordulat azonnal megállt. Néztem a hajtószíját, de látszólag alapjáraton is rendesen forgatja. Ennek ellenére lehet ez a baja? Vagy törödjek bele, hogy csak 4000-en hût?
Az hogy csak fordulatron kezd el hûteni, tipikusan gáz hiányra utal. Persze lehet más is, de legtöbbször segít, ha leszívják a gázt és feltöltik az elõírt menyiséggel. Nem biztos, hogy az egész hiányzik (sõt mivel a tiéd néha hût is, ezért abban még van gáz), de ezt egy rendes helyen grammra megmondják neked. Sõt, rendes helyen csak a hiányzó mennyiséget fizettetik ki veled.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Klímás Topic
« Válasz #290 Dátum: 2007.07.06 14:45:43 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "lapat"
Sziasztok!

Mi lehet a baja a légkondimnak? Eddig azt hittem, hogy nem mûködik, de miután elmentem feltöltetni és közölték, hogy valami más baja van, nem az hogy üres, elkezdtem körülnézni. Végignéztem a biztosítékokat, átmozgattam a csatlakozókat, de csak nem akart mûködni. Aztán gondoltam egyet és jól felpörgettem a motort. 4000-nél elkezdett hûteni, de amint leesett a fordulat azonnal megállt. Néztem a hajtószíját, de látszólag alapjáraton is rendesen forgatja. Ennek ellenére lehet ez a baja? Vagy törödjek bele, hogy csak 4000-en hût?
Az hogy csak fordulatron kezd el hûteni, tipikusan gáz hiányra utal. Persze lehet más is, de legtöbbször segít, ha leszívják a gázt és feltöltik az elõírt menyiséggel. Nem biztos, hogy az egész hiányzik (sõt mivel a tiéd néha hût is, ezért abban még van gáz), de ezt egy rendes helyen grammra megmondják neked. Sõt, rendes helyen csak a hiányzó mennyiséget fizettetik ki veled.

És, ha a kompresszor kuplungja csúszik????

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Klímás Topic
« Válasz #291 Dátum: 2007.07.06 15:45:11 »
Idézetet írta: "b.c."

És, ha a kompresszor kuplungja csúszik????

Az mivel nem olyan elven mûködik mint a valódi kuplungok, szerintem nem csúszik. Lehet hogy tönkrement és nem húz be, ezt nem hiszem, mert akkor fordulaton sem hûtene. Ha kevés a gáz akkor szakaszosan mûködik, behúz-kienged, ezáltal nagyobb fordulaton érezhetõbb a hûtés. Az is lehet, hogy a kompresszorban tört el pl egy szelep, emiatt rendellenes a mûködés stb. stb.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Klímás Topic
« Válasz #292 Dátum: 2007.07.06 17:20:56 »
Köszi a segítséget mindenkinek. Akkor azt hiszem keresek egy hozzáértõ klímást és átnézettetem vele.
Norautonál majd megkérdezem, hogy mennyiért nézik át, mert az árképzésükkel kisebb problémáim szoktak lenni  :turelmetlen:
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Klímás Topic
« Válasz #293 Dátum: 2007.07.06 18:54:04 »
Idézetet írta: "lapat"
Köszi a segítséget mindenkinek. Akkor azt hiszem keresek egy hozzáértõ klímást és átnézettetem vele.
Norautonál majd megkérdezem, hogy mennyiért nézik át, mert az árképzésükkel kisebb problémáim szoktak lenni  :turelmetlen:


Majd írd meg mi volt a baja.  :)
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Klímás Topic
« Válasz #294 Dátum: 2007.07.09 12:24:51 »
Idézetet írta: "attila01"
Idézetet írta: "b.c."

És, ha a kompresszor kuplungja csúszik????

Az mivel nem olyan elven mûködik mint a valódi kuplungok, szerintem nem csúszik. Lehet hogy tönkrement és nem húz be, ezt nem hiszem, mert akkor fordulaton sem hûtene. Ha kevés a gáz akkor szakaszosan mûködik, behúz-kienged, ezáltal nagyobb fordulaton érezhetõbb a hûtés. Az is lehet, hogy a kompresszorban tört el pl egy szelep, emiatt rendellenes a mûködés stb. stb.

meg tudod nézni, hogy közvetlen bekapcsolás után  behúz-e, forgatja a kompresszort?
A nagy fordulaton való mûködésnek, mondjuk valaban csökkent kompresszor teljesítmény szaga van.... :hmm:hangja nincs a kompresszornak, vagy volt-e vamikor a közelmúltban?
Én is kíváncsian várom a végeredményt!

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Klímás Topic
« Válasz #295 Dátum: 2007.07.09 17:59:46 »
Idézetet írta: "b.c."
   
meg tudod nézni, hogy közvetlen bekapcsolás után  behúz-e, forgatja a kompresszort?  


Mindjárt megnézem a Toyotán milyen a kompresszor. Viszont általában a kompresszorokon az ékszíjtárcsa mindig forog, az ékszíjtárcsa "közepén" van a kuplung, ha nincs eltakarva. Ha ez áll, akkor nem megy a kompresszor, ha forog akkor meg megy. Ha akadozva farog (megy-áll) akkor meg kevés a gáz.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Klímás Topic
« Válasz #296 Dátum: 2007.07.09 18:30:55 »
Na, vannak fejlemények.
Ma elmentem egy klímás klímáshoz (mármint aki látszólag ért is hozzá).
Nem kecsegtetett túl sok jóval. Azt mondta, hogy lehet hogy kompresszor csere lesz belõle  :elkeseredett:
Más ötletei is voltak azért. Az egyik, hogy valami elektromos baja van. Konkrétan arra gondolt, hogy valamelyik jeladó rossz lehet és ezért indul el csak magas fordulaton.
Akart még nekem olajat cserélni, de arra nem került sor idõ és pénzhiány miatt.
Most feltöltötte és azt mondta, hogy próbálgassam, mert hátha beindúl. Ott a garázsban nem nagyon pörgettük 4-5 ezer fölé mert már meg lehetett süketülni. Hazafelé viszont kitettem üresbe aztán adtam neki  :mrgreen:
Egyszercsak (már leszabályzás közben) elkapta a fonalat. Utána egészen jól hûtött, de alacsony fordulaton elég gyengécske volt. Újraindítás után megint semmi... Ismét felpörgettem és megint mûködött, de a sorban araszolva szinte semmit nem hûtött. Hazafelé jövet az autópályán megint jó volt és utána az utcánkban a földúton 2-vel menve is normálisan ment.
Kiváncsi leszek holnap mit csinál  :roll:
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Klímás Topic
« Válasz #297 Dátum: 2007.07.10 09:13:28 »
Én meg lassan beépítettem a yarisba a klímámat. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Klímás Topic
« Válasz #298 Dátum: 2007.07.13 13:28:48 »
Bent van a klíma és nagyon jó. :D A szerelés viszonylag egyszerû volt.Nem hiába a japán tervezõk a francia szerelés ellenére megint nagyot alkottak. :D

Nyomáspróba símán jó volt. :D nem kellet meghúzni semmi csavart. :D FEltöltés éés kész.
Egyedül az olaj volt kérdéses.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Klímás Topic
« Válasz #299 Dátum: 2007.07.13 16:39:19 »
Idézetet írta: "Profy"
Bent van a klíma és nagyon jó. :D A szerelés viszonylag egyszerû volt.Nem hiába a japán tervezõk a francia szerelés ellenére megint nagyot alkottak. :D

Nyomáspróba símán jó volt. :D nem kellet meghúzni semmi csavart. :D FEltöltés éés kész.
Egyedül az olaj volt kérdéses.


Ha valahol szivárgás van, akkor hiába húzogatsz bármilyen csavart  :kacsint:
Tömítõkarikák vannak, vagy tömítenek vagy nem.

Az olajjal mi volt kérdéses?
Xanyi