Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419214 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #270 Dátum: 2007.05.14 19:43:44 »
Idézetet írta: "czoki"
Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kiváncsi. Corolla Wagon, manuális klíma. Tegnap
a kinti kb. 18 C fokos hõmérséklet mellett megmértem a befúvott levegõ
hõmérsékletét,- ventillátor 3. fokozaton, és a nem túl pontos hõmérõm 8 C fokot
mutatott. A kérdésem. ez megfelelõ, vagy hidegebnek kéne lenni a befúvott
levegõnek.
Válaszotok elõre is köszönöm.
 :vezetes:  :toy:
Üdv. Czoki.


Korrekt! Ne akard lefagyasztani a kezedet, nem fog sikerülni. :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Klímás Topic
« Válasz #271 Dátum: 2007.05.14 23:03:54 »
Idézetet írta: "czoki"
Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kiváncsi. Corolla Wagon, manuális klíma. Tegnap
a kinti kb. 18 C fokos hõmérséklet mellett megmértem a befúvott levegõ
hõmérsékletét,- ventillátor 3. fokozaton, és a nem túl pontos hõmérõm 8 C fokot
mutatott. A kérdésem. ez megfelelõ, vagy hidegebnek kéne lenni a befúvott
levegõnek.
Válaszotok elõre is köszönöm.
 :vezetes:  :toy:
Üdv. Czoki.


5-10°C között kell lennie
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Klímás Topic
« Válasz #272 Dátum: 2007.05.15 07:08:42 »
Köszönöm  mindkettõtök válszát. Megnyugtató.
 :vezetes:  :toy:
Üdv. Czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #273 Dátum: 2007.05.15 09:25:53 »
Nálam a feltöltés után 1-es fokozaton 6,2-t nyom a rendszer menetközben, ~8 alatt valamivel alapjáraton. It's cool ;)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #274 Dátum: 2007.05.15 09:41:48 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "czoki"
Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kiváncsi. Corolla Wagon, manuális klíma. Tegnap
a kinti kb. 18 C fokos hõmérséklet mellett megmértem a befúvott levegõ
hõmérsékletét,- ventillátor 3. fokozaton, és a nem túl pontos hõmérõm 8 C fokot
mutatott. A kérdésem. ez megfelelõ, vagy hidegebnek kéne lenni a befúvott
levegõnek.
Válaszotok elõre is köszönöm.
 :vezetes:  :toy:
Üdv. Czoki.


Korrekt! Ne akard lefagyasztani a kezedet, nem fog sikerülni. :kacsint:


Bocs erre csak annyit hogy olvastam az interneten hogy volt 1 ficko aki elaludt a jaro klima mellett a kocsiban, le is fagytak a labujjai ! Nem tom hogy csinalta de irtak.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Klímás Topic
« Válasz #275 Dátum: 2007.05.16 14:32:30 »
Ámberek.

Létezik az, hogy a gyáriról nemgyárira cserélt pollenszûrõ miatt párásodik az autó? Tegnap ebbe a bazi nagy esõbe végig klímáznom kellett, hogy hosszában tudjak menni az úton, és ne fûzzek össze néhány elõttem lévõt.

Lehet, hogy az esõ volt nagyon nagy, de eddig párásodást csak akkor tapasztaltam, ha négyen, de legalább hárman ültek a kocsiban, és hûvös, esõs idõ volt, meg esetleg még meg is áztunk kicsit. Most meg szálegyedül voltam, és majd' szétment az agyam az idegtõl...

Szóval nem tudom, mi van, de a szellõzõrendszerrel kapcsolatban az utóbbi idõben egy tisztítás/fertõtlenítés, és egy pollenszûrõ csere volt mint beavatkozás, így másra nem tudok gyanakodni. A klímatisztításnál a kifolyót ellenõrizték, a srác, aki csinálta azt mondta, nincs eldugulva.

A pollenszûrõt - miután elállt az esõ, pontosabban már csak olyan éppen csepergõs volt - kivettem, megnéztem. Érzésre nem tûnt nedvesnek, pontosabban lehet, hogy az volt, de akkor annyira kicsit volt csak nyirkos, hogy kézzel nem éreztem semmit.

Van valakinek ötlete? Vagy tényleg csak az idõ volt ennyira sz*r? Bár már korábban is mentem vele esõben, nem tapasztaltam ilyet. Asszem ALKO filter van benne, de ha ez az oka, repül, nem érdekel, hogy nincs két hónapos... Ez Kopel Asztma fíling, és nagyon nem kedvelem...

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Klímás Topic
« Válasz #276 Dátum: 2007.05.16 14:51:38 »
wolfman
A pollenszûrõ egy "dugó" a szellõzõ rendszerben, aminek a minõsége, az áteresztõképessége erõsen befolyásolja a párásodást. Ha a gyári kezd elkoszolódni, akkor is ugyanez a jelenség. A koszos szûrõ kevesebb levegõt enged át magán, kevésbé tud az utastér átszellõzni így megindul a párásodás. Ezek szerint a te utángyártott szûrõd érezhetõen gyengébb minõségû, mint a gyári. Remélem legalább olcsó volt, mert a gyári igencsak drága.
A szellõzés biztosan nem volt belsõ levegõ keringetésre állítva, ugye?
(Tudok olyan off típusról, aminél a párásodás gyári új állapotban is jelentkezett. Ott ezt úgy oldották meg, hogy az évfordulós típus módosításnál a pollenszûrõ és aktív szûrõ párosból az aktív szûrõt egyszerûen elhagyták.)
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Klímás Topic
« Válasz #277 Dátum: 2007.05.16 15:02:56 »
Nem, frisslevegõ befúváson volt. Még ellenõriztem is, mert arra is gondoltam, hogy hátha megadta magát a mechanika és úgy maradt, úgyhogy áttoltam belsõ keringetésre, aztán vissza, és hallottam a nyitásra jellemzõ tompa puffanást.

Szóval nem tudom, mi van. Az elõzõ szûrõm Toyota volt, és koromfekete, mégis csak és kizárólag akkor párásodott, ha sokan voltunk.

Mondjuk ezzel az újjal az illatok szinte alig jönnek be. Nagyon erõsnek kell lennie az illatnak/szagnak ahhoz, hogy érezhetõen, avgy zavaróan bejusson. Pl. ha szemben gyorsít egy teherautó, abból én nemigen fogok semmit érezni. Ha egy irányban megyünk és mellettem/elõttem van, akkor persze igen.

Biztos ami biztos, azért kivárok még egy esõs idõt, ami nem ennyire durva, mert az OTP azért nincs rám szakadva, de ha gyengébb esõben is ez a helyzet, akkor elkezdek dolgozni a megoldáson, és márpedig az a pollenszûrõ röptetésével fog kezdõdni...

Miért, mennyi a gyári új? Mert márkaszervízben valami 6.500.- volt kitacepaozva, hogy annyiba kerül. Annyiért meg megéri, mert ez az Al-Ko 4.000 körül volt...

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Klímás Topic
« Válasz #278 Dátum: 2007.05.16 15:18:31 »
Én olyan 7 - 8000 körüli árra emlékeztem, de majdnem mindegy mert kb. 1/2 ár az utángyártott, ami azért jóval olcsóbb. Észre fogod venni a különbséget sima hétköznapon is, mert a normál szellõzés is gyengébb lesz. Folyamatosan magasabb fordulaton kell nyomatnod a ventillátort, hogy ugyanazt a levegõ mennyiséget belenyomja az utastérbe. Szerintem a klíma hatásfokán észre fogod venni.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Klímás Topic
« Válasz #279 Dátum: 2007.05.16 15:25:15 »
Mondjuk ezzel eddig sem volt gondom. A gyári pollenszûrõnél is úgy jöttem-mentem, hogy ha tartósan mentem országúti tempónál, a ventillártort lekapcsoltam, úgyis jött be elég friss levegõ, és ha nem votl nagyon hideg, fûtésnek is elég volt. Pedig az elvileg még eltömõdött, régi szûrõ volt....

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Klímás Topic
« Válasz #280 Dátum: 2007.06.08 09:54:42 »
Sziasztok!
Vettem az otthoni splitklímához egy tisztítóspray-t, de maradt benne egy csomó és jó az autó hoz is, ezért a kocsiban is szereretném "lefertõtleníteni" a klímát.
Ha kiveszem a pollenszûszõket, akkor hova kell fújnom a spray-t? És mennyit?
Szóval egy kis "howto"-ra lenne szükségem - Carinához.
Elõre is köszi a válaszokat!
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Klímás Topic
« Válasz #281 Dátum: 2007.06.08 11:47:05 »
Idézetet írta: "kavarc"
Sziasztok!
Vettem az otthoni splitklímához egy tisztítóspray-t, de maradt benne egy csomó és jó az autó hoz is, ezért a kocsiban is szereretném "lefertõtleníteni" a klímát.
Ha kiveszem a pollenszûszõket, akkor hova kell fújnom a spray-t? És mennyit?
Szóval egy kis "howto"-ra lenne szükségem - Carinához.
Elõre is köszi a válaszokat!


Én a pollenszûrõnél fújtam be a radiátorhoz illetve az összes rácsnál. :D

Utána érdemes egy fogkefével a szutyait kitisztitani a szûrõnél. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

A Csaszi

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #282 Dátum: 2007.06.08 11:55:36 »
Idézetet írta: "kavarc"
Sziasztok!
Vettem az otthoni splitklímához egy tisztítóspray-t, de maradt benne egy csomó és jó az autó hoz is, ezért a kocsiban is szereretném "lefertõtleníteni" a klímát.
Ha kiveszem a pollenszûszõket, akkor hova kell fújnom a spray-t? És mennyit?
Szóval egy kis "howto"-ra lenne szükségem - Carinához.
Elõre is köszi a válaszokat!
Nekem ugyan updatelt Carinám van, de azér elmondom, hogy hova fúttam én, azt majd max kijavítanak az okosok.

Szóval én egyrészt zseniális eszemmel bekapcsoltam a ventit, hogy hun szíjja be az ájert a gép a szellõzéshez. Aztán kikapcsoltam és szépen oda a szélvédõ alatti lukakba nyomtam a trutyit, na meg bent is az összes szellõzõlikba minél beljebb. Na meg igen, a pollenszûrõt sem árt kivenni és vhova oda benyomni, de az eléggé necces egy hely hozzáférésileg, úgyhogy azt nem tudom hogy merre kéne.

Kb ennyi :-)

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Klímás Topic
« Válasz #283 Dátum: 2007.06.08 12:21:02 »
Idézetet írta: "kavarc"
Sziasztok!
Vettem az otthoni splitklímához egy tisztítóspray-t, de maradt benne egy csomó és jó az autó hoz is, ezért a kocsiban is szereretném "lefertõtleníteni" a klímát.
Ha kiveszem a pollenszûszõket, akkor hova kell fújnom a spray-t? És mennyit?
Szóval egy kis "howto"-ra lenne szükségem - Carinához.
Elõre is köszi a válaszokat!

Hol vetted a tisztítóspray-t és kb. mennyiért ???
Volt nálam múlt héten klímás, én autómat feltöltötte (rátöltött), Anyuét tisztította. Õ csak a kifújó rácsokba dugott be egy majd' 1m-es csövet és úgy fújta be a rendszerbe, venti és pollenszûrõ nélkül. Várt, majd kb. 5 percig max hõmérsékleten és nagy légszállításal nyomta a levegõt, majd szûrõ vissza. Ennyi. Most szeretném az én rendszeremet is kitisztítani, de még nem találtam ilyen tisztítóspray-t.
A Csaszi megoldása amúgy nekem szimpi.

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Klímás Topic
« Válasz #284 Dátum: 2007.06.08 18:44:02 »
Idézetet írta: "viziborz"

Bocs erre csak annyit hogy olvastam az interneten hogy volt 1 ficko aki elaludt a jaro klima mellett a kocsiban, le is fagytak a labujjai ! Nem tom hogy csinalta de irtak.

Lehet, hogy tél volt és röpködtek kint a mínuszok. :rohog: