Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419206 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

MEB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Klímás Topic
« Válasz #255 Dátum: 2007.01.09 15:55:14 »
Eredetileg az én gépem sem volt klímás. Egy sérültbõl lett átpakolva a cucc. Viszont semmit nem kellett trükközni,mindennek megvolt a helye,elõ volt készítve.
A kondenzátort,csöveket,stb. kivétel után érdemes ledugózni vagy ragasztani a végét,hogy a kosz/nedvesség ne menjen bele.

Bedó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • http://www.autoklima.mbit.hu
Klíma szerelõ
« Válasz #256 Dátum: 2007.03.12 22:11:51 »
Sziasztok!

Szeretettel szeretnék meghívni minden fórumozót, 2005 óta mûködõ klímás fórumba, ahol nem csak szakértõ válaszol a kérdésekre, hanem egymásnak is adnak ötleteket a fórumozók. Az alábbi weblapon a klímával kapcsolatos dolgokat lehet olvasni egyre bõvülõ tartalommal.
www.autoklima.mbit.hu . Innen elérhetõ a fórum is. Már az opel vectra klub tagjai közül is kérdeztek szép számmal. Várom a kérdéseiteket, lehetõség szerint segítek!
:toy:

Ha nem is Trotter, de azért music megtette. A kék szín már önmagában figyelemfelkeltõ, de ha nagyon rossz így, közkívánatra visszacsinálhatjuk...
Viszont hivatkozva a Kódexre a kék szín sem egy jó választás, lásd a regisztrációkor elolvasandó lapot... Csak el ne riadjanak a sok szabály miatt..Trotter
oha

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #257 Dátum: 2007.03.12 22:23:44 »
Sztem kisebb betûmérettel is el tudjuk olvasni, mert látunk. Majd Trotter segít a dolgon, õ nem fogja túlzásba vinni a kicsinyítést, ne aggódj!  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Klímás Topic
« Válasz #258 Dátum: 2007.03.13 11:00:44 »
Bedó! Mivel ez erõsen a témába vágó reklámnak minõsülõ dolog, érdemes lenne egy támogatói szerzõdést aláírni ( nem kerül semmibe, cak pl 5-10-33-50-100% :D engedményt írsz alá izlés szerint), és akkor egy bannert is kitehetnél oda jobbra föntre, mert ez itt két -három nap alatt eltûnik a lap alján.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #259 Dátum: 2007.03.13 19:40:49 »
Szóval, a link mögött egy szolgáltatást hirdetõ cég áll, ilyenformán reklám. Kereskedelmi célú reklám elhelyezése meg a Kódex szerint, ugye nem lehetséges.

Reklámozás tilalma

4.1. Tiltott a HSZ-ban kéretlen reklámot, illetve engedély nélkül kereskedelmi, vagy kereskedelmi célú reklámot elhelyezni.

Az Egyesület Együttmûködési keret-megállapodás alapján szívesen közremûködik bármely olyan szolgáltatást kínáló vállalkozással/magánszeméllyel, amely/aki a fórumon tevékenységét, szolgáltatását, ajánlatát kívánja megjelentetni.

Nem tiltott a magánszemélyek által eladásra kínált nem kereskedelmi mennyiségû ingóságok HSZ-ban történõ közzététele.

Ebbõl adódóan javasolnám a Vezetõségnek, hogy keresse meg Bedót, vagy Bedó keresse meg a vezetõséget, hogy pontot tegyünk az ügy végére.
Úgy gondolom, hogy 10 nap alatt ez rendezhetõ. Utána meg legfeljebb, ha nem vezet eredményre a dolog - amit nem hiszek - lehet törölni a HSZ-t.


Egyesületi tagként mellesleg köszönöm szépen a jelentkezést, biztosan kikérjük segítségedet!
Kérlek, hogy az ügy rendezéséhez keresd meg Misi nicknevû, partnerkapcsolatokért felelõs vezetõségi tagunkat, elétrhetõségeit profiljában megtalálod.
Köszönöm.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bedó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • http://www.autoklima.mbit.hu
Klímás Topic
« Válasz #260 Dátum: 2007.03.25 12:28:27 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Szóval, a link mögött egy szolgáltatást hirdetõ cég áll, ilyenformán reklám. Kereskedelmi célú reklám elhelyezése meg a Kódex szerint, ugye nem lehetséges.

Reklámozás tilalma

4.1. Tiltott a HSZ-ban kéretlen reklámot, illetve engedély nélkül kereskedelmi, vagy kereskedelmi célú reklámot elhelyezni.

Az Egyesület Együttmûködési keret-megállapodás alapján szívesen közremûködik bármely olyan szolgáltatást kínáló vállalkozással/magánszeméllyel, amely/aki a fórumon tevékenységét, szolgáltatását, ajánlatát kívánja megjelentetni.

Nem tiltott a magánszemélyek által eladásra kínált nem kereskedelmi mennyiségû ingóságok HSZ-ban történõ közzététele.

Ebbõl adódóan javasolnám a Vezetõségnek, hogy keresse meg Bedót, vagy Bedó keresse meg a vezetõséget, hogy pontot tegyünk az ügy végére.
Úgy gondolom, hogy 10 nap alatt ez rendezhetõ. Utána meg legfeljebb, ha nem vezet eredményre a dolog - amit nem hiszek - lehet törölni a HSZ-t.


Egyesületi tagként mellesleg köszönöm szépen a jelentkezést, biztosan kikérjük segítségedet!
Kérlek, hogy az ügy rendezéséhez keresd meg Misi nicknevû, partnerkapcsolatokért felelõs vezetõségi tagunkat, elétrhetõségeit profiljában megtalálod.
Köszönöm.

Hali!
Köszönöm a Hszt, felveszem a kapcsolatot Misivel!
Moha
oha

Bedó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • http://www.autoklima.mbit.hu
Klímás Topic
« Válasz #261 Dátum: 2007.03.25 12:29:43 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Bedó! Mivel ez erõsen a témába vágó reklámnak minõsülõ dolog, érdemes lenne egy támogatói szerzõdést aláírni ( nem kerül semmibe, cak pl 5-10-33-50-100% :D engedményt írsz alá izlés szerint), és akkor egy bannert is kitehetnél oda jobbra föntre, mert ez itt két -három nap alatt eltûnik a lap alján.

Hali!
Nagyszerû az ötlet, felveszem a kapcsolatot Misivel.
Köszönöm!
Moha
oha

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #262 Dátum: 2007.03.26 10:46:29 »
Hello mindenki :)

A kerdesem most arra iranyulna igy a klima szezon elott, hogy vki. tud e olyan infot hogy a rendszer megbontasa nelkul tisztitani a kocsiszekrenyen belul a hocserelo radiatort. Csak azert kerdem mert anno az OFF Mazdamon ON sikerult ugy lebontanom a muanyag burkolatot korulotte, hogy jobban hozzafertem a lamellakhoz a tisztitas miatt. Csak ez erdekelne.  :hmm:  Mar azert is mert nincs kedvem megbontani az egeszet, de szeretnem tisztabbank tudni mint ahogy az oromal erzem akar par hettel a tisztitohab utan is. Viszont ahogy elnezem eleg sok kabel futkarozik korulotte de azert bizakodom hogy vki. tud vmi. jo tippet adni.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


.pont

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #263 Dátum: 2007.05.01 16:42:52 »
Sziasztok!

Szerintetek van rá mód, hogy manuális klimából automata klímát varázsoljunk?

Peti

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #264 Dátum: 2007.05.02 10:42:30 »
Idézetet írta: ".pont"
Sziasztok!

Szerintetek van rá mód, hogy manuális klimából automata klímát varázsoljunk?



Van persze, a komplett mûszerfalat ki kell cserélni...

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Klímás Topic
« Válasz #265 Dátum: 2007.05.02 10:47:39 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: ".pont"
Sziasztok!

Szerintetek van rá mód, hogy manuális klimából automata klímát varázsoljunk?



Van persze, a komplett mûszerfalat ki kell cserélni...

Ez meg a legegyszerubb resze a dolognak. Mas kabelkoteg, allitomotorok, vezerlo, szenzorok.... ELEG nagy muvelet.

Peti

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #266 Dátum: 2007.05.02 19:19:38 »
Idézetet írta: "szazketto"

Ez meg a legegyszerubb resze a dolognak. Mas kabelkoteg, allitomotorok, vezerlo, szenzorok.... ELEG nagy muvelet.


Én ezeket  egzakt a mûszerfal címszó alatt értettem... :wink:

Tényleg: és ha csak a digit középkonzolt tennénk be :idea:  tulajdonképpen engem az automata mód nem érdekel... :|

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #267 Dátum: 2007.05.09 07:33:08 »
Múltkor amikor szöghelyzet érzékelõ cseréltettem tûnt fel, ahogy alámásztunk a kocsinak, hogy a klíma rendszerhez tartozó kb. 1cm átmérõjû kis tömítés enyhén engedi az olajat. Szerelõ mondta, hogy legközelebb hoz magával tömítést és meggyógyítja. Ez tegnap meg is történt, csak sajna ahhoz a teljes gázmennyiséget el kellett engedni. Közben beszélgettünk és akkor jutott nekem is eszembe, hogy biza' a télen nem is nagyon kapcsoltam be a klímát, így nem is lehetett kenés és bizony így kiszáradhatott a tömítés is. Jó, nem 100%, hogy emiatt volt, de biztos közrejátszott. Tehát kedves cartársak, ha van köztetek ilyen rövideszû mint én, akkor jusson eszetekbe, hogy minden hónapban ~10 percet járassátok a klímát. :fecseg:

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Klímás Topic
« Válasz #268 Dátum: 2007.05.09 20:43:26 »
Tudtok ajánlani klímást Budaörsön vagy a közelben? Kis ellenõrzés kellene.

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Klímás Topic
« Válasz #269 Dátum: 2007.05.14 17:24:21 »
Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kiváncsi. Corolla Wagon, manuális klíma. Tegnap
a kinti kb. 18 C fokos hõmérséklet mellett megmértem a befúvott levegõ
hõmérsékletét,- ventillátor 3. fokozaton, és a nem túl pontos hõmérõm 8 C fokot
mutatott. A kérdésem. ez megfelelõ, vagy hidegebnek kéne lenni a befúvott
levegõnek.
Válaszotok elõre is köszönöm.
 :vezetes:  :toy:
Üdv. Czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!