Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 430404 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

A Csaszi

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #165 Dátum: 2006.06.21 08:43:08 »
Idézetet írta: "viziborz"
1 gyors kerdes a pollenszurot illetoleg. En is vettem persze olcsobban , de persze van dragabb. A kerdes hogy az olcsobb csak a sima szoszt, falavelet es nagyobb tarsait szuri ki es a dragabb kivitel pedig teljesen megtisztitja a kiaramlo levegot?
A kérdés jó, én arra jutottam, hogy passz. Viszont most  4ezerért új pollenszûröm s nem tízért. Annyi különbség volt, hogy ezen ócsóbb verzióból a fentre benyomandó, nem akart a helyén maradni, hanem folyton lecsúszott. Persze, ahogy alákerült a másik, megoldódott a dolog, de nem volt eccerû. A beáradó légáram viszont csodás immáron.

Nyomni a gázt, hogy beférjen, tartani a fentit, s közben a harmadik kezemmel benyomni alá az alsót.. na fogalmam sincs, hogy hogy de végül sikerült. :nagymosoly:

rezol

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #166 Dátum: 2006.06.21 09:50:16 »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Klímás Topic
« Válasz #167 Dátum: 2006.06.21 09:57:41 »
Idézetet írta: "Szonár"
Instant Klíma :hmm:

Ha valaki szerez nekem 1 egységcsomagot, adok érte 10 dollárt. Ez nem akkora pénz, hogy ha kamu, akkor sincs gáz. Csak az a baj, mire ez hozzánk eljut, kb 3szor ennyibe fog kerülni, azaz 1 nyári hónap alatt annyiba kerülne, mint a klíma felára. Amúgy az elvét értem, csak a hatásfok a kérdõjeles.
Laco 73 :D

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Klímás Topic
« Válasz #168 Dátum: 2006.06.21 10:36:53 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szonár"
Instant Klíma :hmm:

Ha valaki szerez nekem 1 egységcsomagot, adok érte 10 dollárt. Ez nem akkora pénz, hogy ha kamu, akkor sincs gáz. Csak az a baj, mire ez hozzánk eljut, kb 3szor ennyibe fog kerülni, azaz 1 nyári hónap alatt annyiba kerülne, mint a klíma felára. Amúgy az elvét értem, csak a hatásfok a kérdõjeles.

Ha lehetne adagolni, akkor elég sokáig is kitartana és akkor (esetleg) megérné a dolog. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Klímás Topic
« Válasz #169 Dátum: 2006.06.30 14:46:13 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Sziasztok!

Ma végre volt időm és lehetőségem elvégezni az általam írt tesztet és szeretnék fejet hajtani azok előtt, akik a  :toy: -t védték. :magasztal:
Teszt:
- kocsi elindít, kiszellőztet (min. 45fok volt a kocsiban);
- klíma (A/C) bekapcsol, belső keringetésre állít, majd AUTO gomb;
- lassan, de biztosan elkezdett hűlni a hőmérséklet, kikapcsoltam a belső keringetést, majd jó pár perc múlva a venti fordulat 3-asra állt vissza és persze szembe fújt (ezzel volt mindig is bajom);
- ekkor módosítottam a befújás irányát és az ablakra+lábra állítottam, AUTO led azonnal kialudt;
- leengedtem az ablakot, vártam egy-két percet (közben araszoltam előre), majd felhúztam az ablakokat és láss csodát, a DIGIT klíma magasabb fordulatra vette a ventit!!! :toy:  :10:  [smilie=sm48.gif]  :szerelem:

Tehát AUTO led ide vagy oda, a klíma egészen addig automata üzemmódban (az utastérben uralkodó hőmérsékletet figyelembe véve állítgat) műxik, míg a venti fordulathoz nem nyúlok. :nagymosoly:  :supz:

Rettenetesen örülök, hogy nem nekem lett igazam és pont én cáfoltam meg. :vag2:


Kérdés:
Ha automata üzemmódra állítom (hűtésnél) nekem mindig a fejírányra áll rá. Ha elviszem onnan és visszakapcsolom automatára, akkor rögtön vissza is teszi a fejre. Így csak a ventiláror fokazat változik magától... Jó ez?

Köszönettel:Parker
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Klímás Topic
« Válasz #170 Dátum: 2006.07.03 07:50:02 »
Mostanában mintha gyengébben muzsikált volna a klímám, így egy ismerõsöm által ajánlott szakihoz elvittem itt Sz.helyen és nagyon pozitív fogadtatásban volt részem. Amikor meglátta a kocsit azzal kezdte, hogy végre egy normális autó :)
Megvizslatás után kiderült, hogy egy kicsit rá kell tölteni a cuccra, majd jó negyedóra járatás után belsõ levegõ keringetésre állítva 8,1 fokot fújt a kicsike  :vag2:  Khirály!

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #171 Dátum: 2006.07.03 08:35:12 »
Hi :)

Sracok tudna vki. javasolni 1 helyet ahol klima tisztito habot lehetne venni olcson. Bocs a par 100 Ft is most szamit mert le vagyok egve es most megyunk 120ezres szervire a heten.

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


A Csaszi

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #172 Dátum: 2006.07.03 08:38:50 »
Idézetet írta: "viziborz"
Hi :)

Sracok tudna vki. javasolni 1 helyet ahol klima tisztito habot lehetne venni olcson. Bocs a par 100 Ft is most szamit mert le vagyok egve es most megyunk 120ezres szervire a heten.

viziborz
Tesco, budaörs. :-) én ott vettem immáron kb. 3-t is, az ára 14xx vót. Kintrõl szembeállva a szép nagy épülettel, jobb-hátul a klímáknál, ventillátoroknál volt kitéve a polcra. Remek flakon, plussz mellette kicsiny zacsiban a csõ, amit ajánlott szintén elhozni. Nekem bevált. :-)

Remélem más teszkókban is van.  :nagymosoly:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #173 Dátum: 2006.07.03 11:43:08 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "viziborz"
Hi :)

Sracok tudna vki. javasolni 1 helyet ahol klima tisztito habot lehetne venni olcson. Bocs a par 100 Ft is most szamit mert le vagyok egve es most megyunk 120ezres szervire a heten.

viziborz
Tesco, budaörs. :-) én ott vettem immáron kb. 3-t is, az ára 14xx vót. Kintrõl szembeállva a szép nagy épülettel, jobb-hátul a klímáknál, ventillátoroknál volt kitéve a polcra. Remek flakon, plussz mellette kicsiny zacsiban a csõ, amit ajánlott szintén elhozni. Nekem bevált. :-)

Remélem más teszkókban is van.  :nagymosoly:


Tegnap voltam a Tescoban de az autos reszen nem talaltam, akkor ezek szerint rossz helyen kerestem, koszi az infot.

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


A Csaszi

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #174 Dátum: 2006.07.03 12:05:25 »
Idézetet írta: "viziborz"
Tegnap voltam a Tescoban de az autos reszen nem talaltam, akkor ezek szerint rossz helyen kerestem, koszi az infot.
Igazán szívesen. :)
Az értelmi duplacsavar teszkóagyilag ott van ám, hogy a flakonra a használati utasítás végig autóról beszél, hogy itt nyisd ki, oda fújd be - aztán kb. az uccsó mondat az, hogy háztartási klímákhoz is használható...

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Klímás Topic
« Válasz #175 Dátum: 2006.07.06 23:33:57 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "norbi1974"
Sziasztok!

Ma végre volt idõm és lehetõségem elvégezni az általam írt tesztet és szeretnék fejet hajtani azok elõtt, akik a  :toy: -t védték. :magasztal:
Teszt:
- kocsi elindít, kiszellõztet (min. 45fok volt a kocsiban);
- klíma (A/C) bekapcsol, belsõ keringetésre állít, majd AUTO gomb;
- lassan, de biztosan elkezdett hûlni a hõmérséklet, kikapcsoltam a belsõ keringetést, majd jó pár perc múlva a venti fordulat 3-asra állt vissza és persze szembe fújt (ezzel volt mindig is bajom);
- ekkor módosítottam a befújás irányát és az ablakra+lábra állítottam, AUTO led azonnal kialudt;
- leengedtem az ablakot, vártam egy-két percet (közben araszoltam elõre), majd felhúztam az ablakokat és láss csodát, a DIGIT klíma magasabb fordulatra vette a ventit!!! :toy:  :10:  [smilie=sm48.gif]  :szerelem:

Tehát AUTO led ide vagy oda, a klíma egészen addig automata üzemmódban (az utastérben uralkodó hõmérsékletet figyelembe véve állítgat) mûxik, míg a venti fordulathoz nem nyúlok. :nagymosoly:  :supz:

Rettenetesen örülök, hogy nem nekem lett igazam és pont én cáfoltam meg. :vag2:


Kérdés:
Ha automata üzemmódra állítom (hûtésnél) nekem mindig a fejírányra áll rá. Ha elviszem onnan és visszakapcsolom automatára, akkor rögtön vissza is teszi a fejre. Így csak a ventiláror fokazat változik magától... Jó ez?

Köszönettel:Parker

Bocs, hogy csak ilyen soká irok, de el voltam havazva.

Nekem is ez volt a bajom. Ezt cáfoltam meg a saját tesztemmel. Kapcsold AUTO-ra, majd nyugodtan változtasd hova fújjon. Hidd el attól még, hogy az AUTO led kialszik, még automata lesz a klima. Próbáld csak ki és változtasd meg a hõfokot. Fel fog pörögni a venti, ha hidegebbre veszed. A klima egészen addig automata lesz, amig a ventillátor fordulathoz nem nyúlsz. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Klímás Topic
« Válasz #176 Dátum: 2006.07.24 10:22:58 »
Sziasztok!

Tegnap átmostam a hûtõ külsõ részét nagynyomású mosóval. Lefolyt róla egy csomó piszok, kosz. Azóta a ventillátor ritkábban kapcsol be, és a klíma is észrevehetõen jobban nyomatja a hideget.  :szemez:

A mosó elõtt viszont vártam pár percet, hogy mégse a teljesen forró hûtõre nyomjam a hideg vizet (meleg nem volt), nehogy elrepedjen. Tényleg, van reális esélye, hogy károsodik a hûtõ, ha hirtelen hûl le? Mert pl. menet közben is történhet olyan, hogy megyek a pályán 40 °C-ban, aztán beleszaladok egy jó nagy zivatarba.  :shock:

Üdv, Zoli  :toy:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Klímás Topic
« Válasz #177 Dátum: 2006.07.25 09:19:43 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Tegnap átmostam a hûtõ külsõ részét nagynyomású mosóval. Lefolyt róla egy csomó piszok, kosz. Azóta a ventillátor ritkábban kapcsol be, és a klíma is észrevehetõen jobban nyomatja a hideget.  :szemez:

A mosó elõtt viszont vártam pár percet, hogy mégse a teljesen forró hûtõre nyomjam a hideg vizet (meleg nem volt), nehogy elrepedjen. Tényleg, van reális esélye, hogy károsodik a hûtõ, ha hirtelen hûl le? Mert pl. menet közben is történhet olyan, hogy megyek a pályán 40 °C-ban, aztán beleszaladok egy jó nagy zivatarba.  :shock:

Üdv, Zoli  :toy:

Ez utóbbival nincs nagy gond, viszont nagynomású mosóval nem nagyon illik ilyet puculni, mert meghajtogatja a lamellákat, illteve azt szokták mondani hogy hátulról a motor felõl kell takaritani, de majd jönnek az okosak és megmondják a frankót.

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Klímás Topic
« Válasz #178 Dátum: 2006.07.25 09:25:31 »
Idézetet írta: "taby"

Ez utóbbival nincs nagy gond, viszont nagynomású mosóval nem nagyon illik ilyet puculni, mert meghajtogatja a lamellákat, illteve azt szokták mondani hogy hátulról a motor felõl kell takaritani, de majd jönnek az okosak és megmondják a frankót.


Szerencsére nem lehetett közvetlen közelrõl spriccelni a hûtõt, csak a hûtõrácson kívülrõl. Így talán nem volt akkora ereje a víznek...  :hmm:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Klímás Topic
« Válasz #179 Dátum: 2006.07.25 19:25:36 »
Ha messzirõl nyomod neki, akkor nem lehet baja, a fényezést se 10centirõl szoktam  :kacsint:
Laco 73 :D