Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 418884 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #15 Dátum: 2005.06.02 09:16:28 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "kalrob"
2004-ben vettem a corollámat klíma nélkül, de most nagyon kellene bele. Megkérdeztem a győri szervízt ott kb. bruttó 315.000 Ft -ért szerelnék bele. Az a kérdésem tudtok-e olcsóbb szervízt, vagy hogy legalább azt melyikbe érdeklődjek, vagy valami más megoldást?

A gond az, hogyha új klímát veszel bele, az kb. ennyibe kerül. Ha bontottat, az lehet olcsóbb, csak éppen nagy a rizikó, hogy nem jó.


Klímánál nem szokott gond lenni hogy nem jó főleg nem 1 iylen fiatal autonal. Általában törött és azert van bontva vagy kastás, vagy alkatrésznek hozták külföldröl. Nagy gond nem lehet max a klimakompresszor, de normalis bontobol hozza az egeszet akkor ugyis cserélik ha nem jó valami....
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Klímás Topic
« Válasz #16 Dátum: 2005.06.02 15:24:11 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "music"
A gond az, hogyha új klímát veszel bele, az kb. ennyibe kerül. Ha bontottat, az lehet olcsóbb, csak éppen nagy a rizikó, hogy nem jó.
Klímánál nem szokott gond lenni hogy nem jó főleg nem 1 iylen fiatal autonal. Általában törött és azert van bontva vagy kastás, vagy alkatrésznek hozták külföldröl. Nagy gond nem lehet max a klimakompresszor, de normalis bontobol hozza az egeszet akkor ugyis cserélik ha nem jó valami....

Tömítéssel azért lehetnek gondok, éppen a törés miatt. De nem lehetetlen egy jót kifogni. :wink:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #17 Dátum: 2005.06.02 15:43:45 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Trotter66"
Amibe gyárilag is van klíma, azokkal nincsen gond, abba van utángyártott is.

Kik gyártanak után és kb mennyiért?


A Valeo gyárt, meg a Diavia nevezetűről tudok, de ezen kívül is van még.

Mindkettőnek van honlapja, árakról, ha ott nincsen, akkor Scorpió Kft. honlapját ajánlom, vagy keress rá a neten. (Scorpióról párral lejebb találsz általam jegyzett infót)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Klímás Topic
« Válasz #18 Dátum: 2005.06.02 16:49:09 »
315 alatt új klímaszettet nem nagyon fogsz találni :( ez a gyári toyota, amit valószínű a Valeo gyárt, de 90%,hogy ezt a szettet csak a toyota kereskedések vehetik meg. Annó énis futottam már pár kört.
Ahogy irtam, a Diavia nem gyárt toyota klímákat, a Scorpio az izraeli Alex cuccokat forgalmazza,de úgytudom Toyohoz nekik sincs.

Bontott klímát senkinek nem ajánlok, annyival nem lesz olcsóbb és semmi garancia nincs, hogy valamelyik klímacső, kompresszor, vagy a kondi nem adja meg magát pár nap múlva. Általában a bontók nem törödnek ezeknek a cuccoknak a helyes tárolásával, egy kondit/kompresszort pl le kell(ene) dugózni.

Ja és a klímahűtőt ajánlott relativ gyakran, főleg nyáron kigőzborotvázni, mert találkoztunk már olyan hűtővel, ami olyan retkes volt,hogy sima slaggal át sem lehetett veretni, miután kivettük:(

üdv,
kuf

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #19 Dátum: 2005.06.02 16:49:53 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "music"
A gond az, hogyha új klímát veszel bele, az kb. ennyibe kerül. Ha bontottat, az lehet olcsóbb, csak éppen nagy a rizikó, hogy nem jó.
Klímánál nem szokott gond lenni hogy nem jó főleg nem 1 iylen fiatal autonal. Általában törött és azert van bontva vagy kastás, vagy alkatrésznek hozták külföldröl. Nagy gond nem lehet max a klimakompresszor, de normalis bontobol hozza az egeszet akkor ugyis cserélik ha nem jó valami....

Tömítéssel azért lehetnek gondok, éppen a törés miatt. De nem lehetetlen egy jót kifogni. :wink:


Tömitessel nem nagyon szokott hanem a csövekkel töresnel de ha xar akkor elviszed és megheggesztik 2 pusziért szinte.,...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #20 Dátum: 2005.06.02 16:52:39 »
Idézetet írta: "kuf"
315 alatt új klímaszettet nem nagyon fogsz találni :( ez a gyári toyota, amit valószínű a Valeo gyárt, de 90%,hogy ezt a szettet csak a toyota kereskedések vehetik meg. Annó énis futottam már pár kört.
Ahogy irtam, a Diavia nem gyárt toyota klímákat, a Scorpio az izraeli Alex cuccokat forgalmazza,de úgytudom Toyohoz nekik sincs.

Bontott klímát senkinek nem ajánlok, annyival nem lesz olcsóbb és semmi garancia nincs, hogy valamelyik klímacső, kompresszor, vagy a kondi nem adja meg magát pár nap múlva. Általában a bontók nem törödnek ezeknek a cuccoknak a helyes tárolásával, egy kondit/kompresszort pl le kell(ene) dugózni.

Ja és a klímahűtőt ajánlott relativ gyakran, főleg nyáron kigőzborotvázni, mert találkoztunk már olyan hűtővel, ami olyan retkes volt,hogy sima slaggal át sem lehetett veretni, miután kivettük:(

üdv,
kuf


Még én is lusta voltam elmenni kigözborotvazni. Mit jelent az a relativ gyakran? fél évente, havonta?
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Klímás Topic
« Válasz #21 Dátum: 2005.06.02 16:54:43 »
;) a "2 pusziért" azért kicsit sántít, de meg lehet csinálni. A tömítés amúgy ugyanolyan fontos, ha bontottat raksz be, minimum cserélni illik mindenhol.

Attól függ mennyit és hogyan közlekedsz, de fél évente nem árt.

üdv,
kuf

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Klímás Topic
« Válasz #22 Dátum: 2005.06.03 10:23:28 »
Reggel voltam klímásnál. Megmérte a nyomást a rendszerben és azt mondta hogy egy nagyon kevéssel van a megfelelő alatt. Megmérte a kijövő hőmérsékletet is ami 5 celsius volt. Azt mondta ezzel nincs semmi gond. Illetve ha mégsem érzem elég hatékonynak a hűtést vigyem el újra amikor nagy meleg van és akkor tudja tesztelni hogy kellően visszahül e az anyag. A miértre az volt a válasz hogy akkor derül ki esetleg a klímahűtővel van e valami gond mert alacsony külső hőmérsékleten gyengébb vagy koszos hűtő is ellátja a feladatot.

(ezt a Carina topicba írtam de ha esetleg nem helytálló a válasz amit kaptam a szerelőtől itt majd valaki felvilágosít)
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

tte

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Klímás Topic
« Válasz #23 Dátum: 2005.06.04 22:13:17 »
NAGYONSOK KLIMÁT SZERELTEM BE ,DE CSAK AZ ÖREG AUTÓKNÁL TAPASZTALTAM HOGY 1ÉV UTÁN 1-2 ELROMLIK PERSZE A GARANCIA IS EDDIG SZOL

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Klímás Topic
« Válasz #24 Dátum: 2005.06.04 22:27:04 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Nem tudom igaz-e, de egyszer valaki tanácsolta, hogy nem jó egyből az ablakra nyomatni a klímát (mármint az elsőre), ha fel van forrósodva az autó, mivel a forró üvegre hirtelen nyomsz viszonylag hideg levegőt, és esetleg megpattan.

Lehet, hogy hülyeség, és simán kibírj, mindenesetre én nem szoktam


Ez nem lehet , hogy hülyeség , hanem biztosan az  :) ... Szép lenne , ha ettől megpattanna az üveg .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Klímás Topic
« Válasz #25 Dátum: 2005.06.04 22:33:09 »
Most akarom én is vinni a Carinát tömítettség & töltöttség - ellenőrzésre . Három éve volt legutóbb , és lehet , hogy tévedek , de mintha csökkenne a rendszer teljesítménye , mintha egyre melegebbet fújna  :roll: ...

Viszont a klímahűtőt tényleg nem árt kipucolni néha , mi tavaly nyáron megcsináltattuk , alaposan - hihetetlen , mennyire koszos volt , bogarak , levelek , sár , minden  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Klímás Topic
« Válasz #26 Dátum: 2005.06.05 12:17:13 »
kuf
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes e 25-ért venni klímát és 2 évente a tönkremenetel miatt kicserélni, vagy 50-ért venni egyet, ami elmegy 4 évig is. Rákérdeznél a rokonságra ? :-) Egyébként mik a kerülendő tipusok és mik a favoritok. Olyat már nem is kérdezek, hogy melyik a legjobb és legolcsóbb, mert ilyen az autóhifiben sincs (pedig sokan hiszik)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #27 Dátum: 2005.06.05 12:24:38 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
kuf
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes e 25-ért venni klímát és 2 évente a tönkremenetel miatt kicserélni, vagy 50-ért venni egyet, ami elmegy 4 évig is. Rákérdeznél a rokonságra ? :-) Egyébként mik a kerülendő tipusok és mik a favoritok. Olyat már nem is kérdezek, hogy melyik a legjobb és legolcsóbb, mert ilyen az autóhifiben sincs (pedig sokan hiszik)

Ennyiért is lehet kapni AUTÓ klímát? Nem hagytál le egy 0-át? :D
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Klímás Topic
« Válasz #28 Dátum: 2005.06.05 12:42:01 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
kuf
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes e 25-ért venni klímát és 2 évente a tönkremenetel miatt kicserélni, vagy 50-ért venni egyet, ami elmegy 4 évig is. Rákérdeznél a rokonságra ? :-) Egyébként mik a kerülendő tipusok és mik a favoritok. Olyat már nem is kérdezek, hogy melyik a legjobb és legolcsóbb, mert ilyen az autóhifiben sincs (pedig sokan hiszik)

25e, 50e? Holnap ott vagyok, veszek is egyet. Hova kell menni?  :wink:  :fag:

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Klímás Topic
« Válasz #29 Dátum: 2005.06.05 12:54:59 »
Lehet,h nagyon laikus a kérdésem,de hol található pontosan ez a klímahűtő?Mert én is szeretném kigőzborotvázni!Lehet neki csapatni?Nem lesz semmi baja?Vagy van vmi speciális technikája ennek?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!