Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413843 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Klímás Topic
« Válasz #1440 Dátum: 2015.08.21 17:38:41 »
Az előző kocsimat 7,5 évesen adtam el, soha nem cseréltem benne semmit és semmi baja sem volt (Citroen). A mostani lassan 6 éves, szintén probléma mentes.
Automata klímás mindkettő, soha nincs kikapcsolva a klíma.
Szóval a kétévente gázcsere hülyeség.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Klímás Topic
« Válasz #1441 Dátum: 2015.08.21 21:08:40 »
Nekem a Corolla kb 3 év után olyan tüneteket produkált, hogy nagy melegben klímát automatára állítva mikor majdnem max hűtési igény lett volna, egyszerűen leállt, csak totál kikapcsolva lehetett újraindítani. Ezt többször eljátszotta. Szervizen is voltam vele, csak a fejüket vakarták.

Gondoltam egyet, elvittem újratöltetni. A 450 g-ból kb 270 volt benne. Újratöltés után nem produkálta a hibát. Rá kb 3 évre ismét ellenőriztettem és ugyan nem nagy mennyiség, de hiányzott belőle. A klíma zárt rendszer ugyan, de nem tökéletesen zárt. A tömítéseknél, a gumicsövek pórusain keresztül szépen lassan veszít a gázmennyiségből, ezt pedig illik pótolni, ráadásul az ember megnyugodhat, hogy át lett kicsit nézve a kocsinak ez a része is.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Klímás Topic
« Válasz #1442 Dátum: 2015.08.21 21:14:20 »
Az előző kocsimat 7,5 évesen adtam el, soha nem cseréltem benne semmit és semmi baja sem volt (Citroen). A mostani lassan 6 éves, szintén probléma mentes.
Automata klímás mindkettő, soha nincs kikapcsolva a klíma.
Szóval a kétévente gázcsere hülyeség.
+1
Én egy hirtelen ötlettől vezéreltetve még anno az Avensisnél 7 éves korában megnézettem, teljesen rendben volt minden.
Ha nincs semmi problémád vele, nem kell bántani.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1443 Dátum: 2015.08.22 08:14:24 »
Sziasztok,

Volt màr szo rola, de azért ismét kérdezném, hogy ki mit gondol a klima karbantartàsànak gyakorisàgàrol?

A minap egy szerelö egy kicsit ràm ijesztett, hogy lehet a klimakompresszorom màr nem fogja sokàig birni, ugyanis màr vagy 4 éve nem volt se az olaj se a gàz cserélve a rendszerben... Szerinte legalàbb kétévente kellene ezt cserélni, még ha rendesen is müködik a klima, és ez példàul pont annyira fontos mint az olajcsere az motorban (?).

En ùgy emlékszem, hogy itt a forumon inkàbb az a vélemény, hogy ameddig jol müködik a klima, addig nem kell bàntani, bontogatni, töltögetni a rendszert.
Igy egyelöre az a bizonyos szerelö nem tudott meggyözni, hogy megnézessem a klimàmat.

Elöre is köszönöm az ùtbaigazitàst.

Az említett rendszerrel van valamilyen problémád, v. csak az "értők" által sugallt félelmek?
Amennyiben az utóbbi, akkor a helyedben tartanám magam a kiemelt részben megfogalmazottakhoz!!
Egyébként a "szaki" tett arra említést, hogy a rendszerben lévő hűtőközeg+kenőanyag kombót mire cserélné?

Illet biztosan nem említett. R-1234yf, vagy HFO-1234yf

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1444 Dátum: 2015.08.22 12:46:39 »
Az említett rendszerrel van valamilyen problémád, v. csak az "értők" által sugallt félelmek?
Nem veszek észre semmi gondot a rendszerrel, egyelöre szerintem minden rendben müködik. Bàr mintha egy ideje lenne egy kis mellékzörej bekapcsolt klimànàl (talàn a klimakompresszor?, csapàgy ? stb.), de ezzel komolyabban még nem foglalkoztam... A héten meg fogom azért nézetni.

Egyébként a "szaki" tett arra említést, hogy a rendszerben lévő hűtőközeg+kenőanyag kombót mire cserélné?

Illet biztosan nem említett. R-1234yf, vagy HFO-1234yf
Nem beszélt ilyesmiröl, de elég hatàrozottan és kioktatoan hivta fel a figyelmemet arra, hogy ne lepödjek meg, ha a klima-kompresszorom elromlik, mert nem végzem el a rendszeres karbantartàst, majd pàrhuzamot vont a klima kenöanyag cseréje és a motor olajcseréje között.
De ha jol értem e két különbözö karbantartàs között nem àll fent ilyen kapcsolat?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

peti86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Klímás Topic
« Válasz #1445 Dátum: 2015.09.03 10:06:16 »
Szerinte legalàbb kétévente kellene ezt cserélni, még ha rendesen is müködik a klima, és ez példàul pont annyira fontos mint az olajcsere az motorban (?).
Az oljajat, hogy cseréli benne? Arra azért kiváncsi lennék.
Ha nincs gond a klímával nem igényel az semmilyen karbantartást!
olaszból fagylaltot, franciából krémest, japánból autót


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1446 Dátum: 2015.09.03 10:38:57 »
Az oljajat, hogy cseréli benne? Arra azért kiváncsi lennék.
Ha nincs gond a klímával nem igényel az semmilyen karbantartást!

Hűtő közeg lefejtés, majd vákuumolás. Így teljesen kinyerhető minden bejuttatott lég és folyékony halmazállapotú anyag. Viszont - mint ahogy írod is - teljesen fölösleges, amennyiben  nincs gond a termikus körrel.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

peti86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Klímás Topic
« Válasz #1447 Dátum: 2015.09.03 15:03:59 »
És mi a helyzet akkor, ha megvolt a lefejtés meg a vákuumolás és egy csepp olaj sem jön le? Mert ilyet sokszor tapasztalok, a munkahelyemen csinálunk klíma töltést. Csak töltünk nem szervizelünk, annyira nem ássuk bele magunkat, szóval csak kevés dolgot tudok a klímáról.
olaszból fagylaltot, franciából krémest, japánból autót


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1448 Dátum: 2015.09.03 18:50:20 »
És mi a helyzet akkor, ha megvolt a lefejtés meg a vákuumolás és egy csepp olaj sem jön le? Mert ilyet sokszor tapasztalok, a munkahelyemen csinálunk klíma töltést. Csak töltünk nem szervizelünk, annyira nem ássuk bele magunkat, szóval csak kevés dolgot tudok a klímáról.

Amennyiben erről meg tudsz győződni,- és a szivárgás, ami indokolná a lefejtést, valamint a tömörtelenség megszüntetését követően pedig a vákuumolást - akkor nincs szükség arra, hogy az olajat teljes mértékben kinyerd a rendszerből, ha a rendszer belső nyomása a szívott oldalon p>0 v. nagyobb.
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.03 19:08:15 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Snowfox

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Klímás Topic
« Válasz #1449 Dátum: 2015.11.02 21:08:07 »
Sziasztok!

Szeretnék állófűtést tenni Ave II D4D-be. Mivel kazános topikot nem találtam, így ide írom be a kérdésemet.
Valakinek van már esetleg állófűtése, vagy bármiféle infója ezzel kapcsolatban? Milyet érdemes, hol érdemes, mekkora szereléssel jár ez, stb.... Minden infót szívesen veszek ezzel kapcsolatban.

Köszi!
Tomi

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Klímás Topic
« Válasz #1450 Dátum: 2015.11.13 21:02:20 »
Sziasztok.  Mitől lehet az, hogy külső levegőre állítva az autót büdös jön be?? Mintha port tolna be.  Kiszerelt pollen szűrővel is ugyan ez.  Klímának nyáron adtam bombát de nem használt.  Szerintetek mit csináljak?? Mosassam el a radiátort aztán toljunk rá egy ózonos fertőtlenítést??

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Klímás Topic
« Válasz #1451 Dátum: 2015.11.15 12:56:42 »
Lehet a külső levegő beömlő csatornában van valami bomlásnak indult szerves anyag (maradék). Nem tudom milyen típus, de jó eséllyel a szélvédő alatti vízelvezető csatornából szív az is. Elsőnek azt takarítanám ki.  ;)

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Klímás Topic
« Válasz #1452 Dátum: 2015.11.15 13:08:28 »
Sziasztok.  Mitől lehet az, hogy külső levegőre állítva az autót büdös jön be?? Mintha port tolna be.  Kiszerelt pollen szűrővel is ugyan ez.  Klímának nyáron adtam bombát de nem használt.  Szerintetek mit csináljak?? Mosassam el a radiátort aztán toljunk rá egy ózonos fertőtlenítést??

Láttam már ott döglött egeret is. :surrender:
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1453 Dátum: 2015.11.15 14:24:17 »
Láttam már ott döglött egeret is. :surrender:
:eek:
Gmatyi Avensisébe??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Klímás Topic
« Válasz #1454 Dátum: 2015.11.16 18:11:00 »
:eek:
Gmatyi Avensisébe??

Na megoldottuk a szagosodást.  Pollenszűrő helye tele levéllel., beszívott oldalon is volt retek rendesen. Porszívózás után szépen telenyomtunk minden kis levegőjáratot, elpárt és a pollenszűrő helyét klímatisztító habbal.  40percet dolgozott..  Gyerekek azt a retket ami ott volt...  Nem csodáltam, hogy büdös volt.  Megkapta az új pollen szűrőt, valamint a nagytakarítást és most mintha hegyi levegő lenne :)  Viszont arra fogyeljetek, hogy áramtalanítva legyen minden.  Akksi saru le.  Nekem kicsit belement a hifibe és levett gyújtásnál is sercegett a hangszóró.  Kiszáradás után hibátlan lett.