Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419345 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1380 Dátum: 2014.10.29 22:06:14 »
Sziasztok,

Ma kaptam àrajànlatot egy szerviztol a klimàm kitisztitàsàra. Màr egy jo ideje kellemetlen szag jön az utastérbe a klima beinditàsakor, és azt hiszem màr direkt a pàrologtatonàl fog kelleni kitakaritani/fertötleniteni.

Szoval, ozon generátorral tisztítanàk, egész napra ott kellene hagyni az autot, és 12700 Ft-ba kerülne + a pollenszürö.

Mit gondoltok, ez egy korrekt àr? és valoban minden szempontbol tartosan kitisztulna és fertötlenitve lenne igy a klimàm?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Klímás Topic
« Válasz #1381 Dátum: 2014.10.29 22:10:28 »
Sziasztok,

Ma kaptam àrajànlatot egy szerviztol a klimàm kitisztitàsàra. Màr egy jo ideje kellemetlen szag jön az utastérbe a klima beinditàsakor, és azt hiszem màr direkt a pàrologtatonàl fog kelleni kitakaritani/fertötleniteni.

Szoval, ozon generátorral tisztítanàk, egész napra ott kellene hagyni az autot, és 12700 Ft-ba kerülne + a pollenszürö.

Mit gondoltok, ez egy korrekt àr? és valoban minden szempontbol tartosan kitisztulna és fertötlenitve lenne igy a klimàm?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.
Nekem nyár elején 12-ért töltés és ózonos tisztítás is volt. A művelet maga fél óra, utána viszont sokáig kell szellőztetni a kocsit.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1382 Dátum: 2014.10.29 22:26:45 »
Mennyire hatékony ez az ozonos tisztitàs? Ha példàul a pàrologtato nagyon piszkos, akkor is képes ez a modszer hosszù ideig fertötleniteni és kitakaritani a klimarendszert? Vagy létezik esetleg màs eljàràs is, ami a szag okàt szünteti meg és nem magàt a szagot?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Klímás Topic
« Válasz #1383 Dátum: 2014.10.29 22:43:09 »
Mennyire hatékony ez az ozonos tisztitàs? Ha példàul a pàrologtato nagyon piszkos, akkor is képes ez a modszer hosszù ideig fertötleniteni és kitakaritani a klimarendszert? Vagy létezik esetleg màs eljàràs is, ami a szag okàt szünteti meg és nem magàt a szagot?
Hát elméletileg minden bacit kiöl ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1384 Dátum: 2014.10.30 08:04:51 »
Hát elméletileg minden bacit kiöl ...

És slussz!! A ganyét ki kő puceválni, mert azon virágzik a bacitelep.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1385 Dátum: 2014.10.30 09:47:09 »
És slussz!! A ganyét ki kő puceválni, mert azon virágzik a bacitelep.
Na hàt ez az... majd még ràkérdezek abban a szervizben, hogy pontosan mit is csinàlnànak. Allitolag nàluk az ozonos kezelés 5500 ft, de a nekem adott 12700 ft-os àrajànlatban csak ozongeneràtoros tisztitàsrol beszélnek. Remélem valamit pucolnak is rajta, mert màsképp nem lesz jo... söt még egy napra ott is kellene hagyjam az autot, de allitolag nem bontanak meg semmit.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.30 10:08:59 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Klímás Topic
« Válasz #1386 Dátum: 2014.10.30 09:52:11 »
Na hàt ez az... majd még ràkérdezek abban a szervizben, hogy pontosan mit is csinàlnànak. Allitolag nàluk az ozonos kezelés 5500 ft, de a nekem adott 12700 ft-os àrajànlatban csak ozongeneràtoros tisztitàsrol beszélnek. Remélem valmit pucolnak is rajta, mert màsképp nem lesz jo...
Hát drágálom én is, nekem a töltés 8, a tisztítás volt 4.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1387 Dátum: 2014.10.30 17:52:15 »
Hát drágálom én is, nekem a töltés 8, a tisztítás volt 4.

És a 8-ban benne volt a titok elárulása, hogy miért kellett tölteni (+ a javítás)? Mert ellenkező esetben inkább drága időtöltés volt az.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Klímás Topic
« Válasz #1388 Dátum: 2014.10.30 18:09:02 »
És a 8-ban benne volt a titok elárulása, hogy miért kellett tölteni (+ a javítás)? Mert ellenkező esetben inkább drága időtöltés volt az.
80%-on volt a gázszint, adatbázis alapján lett feltöltve, stb.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1389 Dátum: 2014.10.31 07:16:55 »
80%-on volt a gázszint, adatbázis alapján lett feltöltve, stb.

Értem én Balázs. Azt viszont nem közölték, hogy a 20%-nak mi lett a sorsa? Elment a Bahamákra nyaralni, parciális nyomása 0 szintre csökkenve a rendszerben maradt, v. mi a bánatos bré lett a sorsa? Valamint ha kilépett a rendszerből, akkor azt hol tette, és ők mit tettek annak érdekében, hogy ez ne forduljon elő még egyszer (pl; alapos dorgálás az R 134a-nak, hogy ezt többé ne csinálja különben...), v. esetleg megkeresték (ha volt ilyen)a szivárgás  helyét és okát, és tömítették szakszerűen, abban az árban amit írtál?   
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Klímás Topic
« Válasz #1390 Dátum: 2014.10.31 10:52:44 »
Értem én Balázs. Azt viszont nem közölték, hogy a 20%-nak mi lett a sorsa? Elment a Bahamákra nyaralni, parciális nyomása 0 szintre csökkenve a rendszerben maradt, v. mi a bánatos bré lett a sorsa? Valamint ha kilépett a rendszerből, akkor azt hol tette, és ők mit tettek annak érdekében, hogy ez ne forduljon elő még egyszer (pl; alapos dorgálás az R 134a-nak, hogy ezt többé ne csinálja különben...), v. esetleg megkeresték (ha volt ilyen)a szivárgás  helyét és okát, és tömítették szakszerűen, abban az árban amit írtál?
Mivel a klímához az elmúlt 4 évben nem nyulák, nem tuccsizhatom. Lényeg hogy amiért elvittem (érezhetően melegebb levegő jött, búgó hang bekapcsolt klímánál) abbamaradék.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

BurkusBandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Klímás Topic
« Válasz #1391 Dátum: 2014.11.04 22:17:12 »
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, ezért előre is elnézést, ha rossz helyen próbálkozok.  Van egy 2007-es Hiace a családban, amiben van klíma is. Szeretném a pollen szűrőjét kicserélni, de sehol nem találom a helyét Ebben kérném a szíves segítségeteket. Végignéztem minden lehetőséget, neten is keresgéltem de semmi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Klímás Topic
« Válasz #1392 Dátum: 2014.11.05 21:24:23 »
A Hiacet nem tudom konkrétan, de a legtöbb Toyota személyautóban a kesztyűtartó mögött van. Azaz kiakasztod a kesztyűtartót - ha kettő van, akkor az alsót, és a helyén baloldalt felül szokott lenni.
music     

BurkusBandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Klímás Topic
« Válasz #1393 Dátum: 2014.11.06 09:38:32 »
Sajnos klasszikus kesztyűtartó nincsen, van egy középső tároló box. Netes videón azt láttam, hogy ott lehet a pollen szűrő, ezt a tartót kivettem, de mögötte is teljesen le van burkolva műanyaggal. Szóval egyelőre tanácstalan vagyok, azért köszönöm a segítséget.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Klímás Topic
« Válasz #1394 Dátum: 2014.11.07 08:22:45 »