Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419867 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #135 Dátum: 2006.05.13 20:36:20 »
Sziasztok :)

Az elozo kerdesbol nekem is eszembe jutott vmi es gondolta megkerdem csak hogy felkeszuljek.
Nos  a Mazdamon Panasonic klima kompresszor volt es alapjaraton nagyon kelepelt mert kivoltak a lapatok ( igaz bontobol vettem es en szereltem be  :) de nem javithato tipus volt , vagyis ne mvolt hozza alkatresz. A kerdes a Toyotak kompijahoz lehet szerezni alkatreszt es javithato, vagy az is Pana es eldobhato  :hmm:
Varom a biztato hozzaszolasokat  :kacsint:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Klímás Topic
« Válasz #136 Dátum: 2006.05.15 09:22:51 »
Sziasztok!
Már egyszer feltettem ezt a kérdést, de eddig nem kaptam 100%-ig kielégítõ választ. Még sosem volt digit klímám és a mûködési elvével kapcsolatban lenne kérdésem:

- Csak "AUTO" állásban automata a klíma??? Mert ugye ebben az esetben tartja az utastárben a beállított hõmérsékletet. Nekem ezzel csak annyi a problémám, hogy mikor eléri ezt a hõmérsékletet, akkor a ventillátor pont a testemre fúj, amit nem szeretek.
- A kérdésem az lenne, hogy ha én a "MODE" gombbal ezt megváltoztatom és az ablakra állítom (kialszik az "AUTO" led) akkor is tartja a beállított hõmérsékletet, vagy csak olyan hõméréskletû levegõt fúj folyamatosan? :otlet:

THX
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #137 Dátum: 2006.05.16 19:07:11 »
Idézetet írta: "viziborz"
Sziasztok :)

Az elozo kerdesbol nekem is eszembe jutott vmi es gondolta megkerdem csak hogy felkeszuljek.
Nos  a Mazdamon Panasonic klima kompresszor volt es alapjaraton nagyon kelepelt mert kivoltak a lapatok ( igaz bontobol vettem es en szereltem be  :) de nem javithato tipus volt , vagyis ne mvolt hozza alkatresz. A kerdes a Toyotak kompijahoz lehet szerezni alkatreszt es javithato, vagy az is Pana es eldobhato  :hmm:
Varom a biztato hozzaszolasokat  :kacsint:

Holnap kiderül, mert apu viszi a Carinát, mert valami nem stimmel vele, eregeti az olajat, és a gázt is. Este megmondom, hogy mi lett vele.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #138 Dátum: 2006.05.16 19:32:36 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Sziasztok!
Már egyszer feltettem ezt a kérdést, de eddig nem kaptam 100%-ig kielégítõ választ. Még sosem volt digit klímám és a mûködési elvével kapcsolatban lenne kérdésem:

- Csak "AUTO" állásban automata a klíma??? Mert ugye ebben az esetben tartja az utastárben a beállított hõmérsékletet. Nekem ezzel csak annyi a problémám, hogy mikor eléri ezt a hõmérsékletet, akkor a ventillátor pont a testemre fúj, amit nem szeretek.
- A kérdésem az lenne, hogy ha én a "MODE" gombbal ezt megváltoztatom és az ablakra állítom (kialszik az "AUTO" led) akkor is tartja a beállított hõmérsékletet, vagy csak olyan hõméréskletû levegõt fúj folyamatosan? :otlet:

THX


Zárd el manuálisan a neked nem tetszõ rostélyt, vagy irányítsd a rostélyt másfele. Nekem mindíg automatán van, függetlenül attól, hogy megy-e a klíma avagy sem, a hõmérséklet meg 24 fokra van belõve nyáron, télen meg 25 fokra normál viszonyok között, magyarán átlagban. Igaz ez nem Toyota, de az automata klíma elvben ugyanúgy mûxik mindegyik autóban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Klímás Topic
« Válasz #139 Dátum: 2006.05.17 10:48:22 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "norbi1974"
Sziasztok!
Már egyszer feltettem ezt a kérdést, de eddig nem kaptam 100%-ig kielégítõ választ. Még sosem volt digit klímám és a mûködési elvével kapcsolatban lenne kérdésem:

- Csak "AUTO" állásban automata a klíma??? Mert ugye ebben az esetben tartja az utastárben a beállított hõmérsékletet. Nekem ezzel csak annyi a problémám, hogy mikor eléri ezt a hõmérsékletet, akkor a ventillátor pont a testemre fúj, amit nem szeretek.
- A kérdésem az lenne, hogy ha én a "MODE" gombbal ezt megváltoztatom és az ablakra állítom (kialszik az "AUTO" led) akkor is tartja a beállított hõmérsékletet, vagy csak olyan hõméréskletû levegõt fúj folyamatosan? :otlet:

THX


Zárd el manuálisan a neked nem tetszõ rostélyt, vagy irányítsd a rostélyt másfele. Nekem mindíg automatán van, függetlenül attól, hogy megy-e a klíma avagy sem, a hõmérséklet meg 24 fokra van belõve nyáron, télen meg 25 fokra normál viszonyok között, magyarán átlagban. Igaz ez nem Toyota, de az automata klíma elvben ugyanúgy mûxik mindegyik autóban.

A gond csak az, hogy mikor "AUTO"-n beáll a hõmérséklet, akkor CSAK mûszerfalon (velem szemben) található szellõzõk fújnak. (Bocs, hogy nem tudtam jobban megfogalmazni, de a lényeg, hogy sem a lábnál, sem az ablaki szellõzõk nem mûködnek.) Ezeket viszont elég nehéz máshová állítani és egyébként is az a leghatásosabb módszere a "kondizásnak" ha az ablakra (esetleg még a lábra IS) fújatunk. :kacsint:

A fent írt kérdésem továbbra is áll: Csak "AUTO" állásban automata a klíma??? :?:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #140 Dátum: 2006.05.17 11:08:24 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "norbi1974"
Sziasztok!
Már egyszer feltettem ezt a kérdést, de eddig nem kaptam 100%-ig kielégítõ választ. Még sosem volt digit klímám és a mûködési elvével kapcsolatban lenne kérdésem:

- Csak "AUTO" állásban automata a klíma??? Mert ugye ebben az esetben tartja az utastárben a beállított hõmérsékletet. Nekem ezzel csak annyi a problémám, hogy mikor eléri ezt a hõmérsékletet, akkor a ventillátor pont a testemre fúj, amit nem szeretek.
- A kérdésem az lenne, hogy ha én a "MODE" gombbal ezt megváltoztatom és az ablakra állítom (kialszik az "AUTO" led) akkor is tartja a beállított hõmérsékletet, vagy csak olyan hõméréskletû levegõt fúj folyamatosan? :otlet:

THX


Zárd el manuálisan a neked nem tetszõ rostélyt, vagy irányítsd a rostélyt másfele. Nekem mindíg automatán van, függetlenül attól, hogy megy-e a klíma avagy sem, a hõmérséklet meg 24 fokra van belõve nyáron, télen meg 25 fokra normál viszonyok között, magyarán átlagban. Igaz ez nem Toyota, de az automata klíma elvben ugyanúgy mûxik mindegyik autóban.

A gond csak az, hogy mikor "AUTO"-n beáll a hõmérséklet, akkor CSAK mûszerfalon (velem szemben) található szellõzõk fújnak. (Bocs, hogy nem tudtam jobban megfogalmazni, de a lényeg, hogy sem a lábnál, sem az ablaki szellõzõk nem mûködnek.) Ezeket viszont elég nehéz máshová állítani és egyébként is az a leghatásosabb módszere a "kondizásnak" ha az ablakra (esetleg még a lábra IS) fújatunk. :kacsint:

A fent írt kérdésem továbbra is áll: Csak "AUTO" állásban automata a klíma??? :?:


Hi :)

En nem hiszem hogy azert mert automatas mas lenne a legbefuvok csatlakoztatasa az utaster fele mint a sima vagy a hagyomanyos klimas gepeknel. Itt szerintem csak arrol van szo hogy van 1 hoerzekelo ami ugy keveri a futo meleg es a kondi hideg levegot hogy a parologtato egyseg vagy radiator olyan homersekletu levegot adjon amira az LCD-s kijelzon beallitottad. Az elrendezes amit en is szereltem es az Avemban is van hogy elobb van a klima radiator es utana a futo radiator, ezen keresztul jon a levego. Ha esetelg rosszul tudom es tenyleg mashogy van a kijelzos autoban az engem is erdekelne .

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #141 Dátum: 2006.05.17 12:51:51 »
Ha a logikáját nézem a dolognak, akor ha nem világít az auto jelzés, akkor nem végzi automatán a dolgát. Ettõl még a klíma automata, csak a funkció ki van kapcsolva. Egyszerûen fogalmazva, ez esetben szvsz nem tartja a beállított fokot. Nálam ez így mûxik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Klímás Topic
« Válasz #142 Dátum: 2006.05.18 08:52:40 »
AUTO állásban automata csak. Legalábbis ilyenkor szabályozza, hogy milyen erõsséggel fújja a ventillátor a levegõt. Legalábbis így gondolom.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Klímás Topic
« Válasz #143 Dátum: 2006.05.19 08:52:58 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
AUTO állásban automata csak. Legalábbis ilyenkor szabályozza, hogy milyen erõsséggel fújja a ventillátor a levegõt. Legalábbis így gondolom.

Én is így gondolom... sajnos. :szomoru: Ez HIBA! Minden klímázó tudja, hogy SOHA nem szabad a testre fújatni, hanem az ablakra, mivel így keveredik az ablakon betûzõ Nap által felmelelgített levegõvel. Majd a meleg tetõ alatti (szintén) felmelegített levegõvel együtt jut el hátra. Szerintem ez a legjobb megoldás és errõl olvastam minden autós újságban.
Ennek ellenére a Corolla (a beállított hõmérséklet elérésekor) CSAK a mûszerfali szellõzõkön fúj. NAGYON BUTA HIBA!!! :cry: Tudom, állítsam az ablakra. De akkor minek a digit???
Az nem zavarna, ha folyamatosan változna a venti fordulat, csak az ablakhoz fújna.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Klímás Topic
« Válasz #144 Dátum: 2006.05.19 13:15:43 »
Még jó, hogy nincs digit klíma egyik kocsinkban se, nem is kellene  :nagymosoly: A Carinában van jó kis manuál, a Yarisban meg paraszt klíma  :nagymosoly:
Laco 73 :D

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Klímás Topic
« Válasz #145 Dátum: 2006.05.24 21:56:52 »
A kocsiban ülve úgy tûnik lassan itt a klímatisztítás szezonja :D .
Igazi hiánypótló hozzászólás lenne, ha valaki ajánlana nekem egy megbízható klíma szerelõ-tisztítót. Észak-Pest és környéke elõnyben :kacsint: .  
Köszi elõre is.
Jozsi

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Klímás Topic
« Válasz #146 Dátum: 2006.05.24 23:02:14 »
Szerintem jó dolog az automata klíma, mert:

-télen nem engedi rád a külsõ hideg levegõt, mindaddig, amíg a motor nem elég meleg. Amikor elkezd melegedni, akkor szépen fokozatosan adja rá a ventillátort, hogy biztosítsa a leggyorsabb felfûtést, úgy, hogy a motor se hûljön ki (az 1.4 D4D -10 fokban küszködik némi kihívásokkal az üzemi hõfok elérése terén)
-a meleget alapvetõen lábhoz, esetleg lábhoz és ablakhoz fújja, míg a hideg vagy normál hõmérsékletû levegõt középre
-a ventillátort igyekszik a lehetõségekhez képest legkisebb fokozaton tartani, így is elkerülve a huzatot
-meg lehet neki mondani, ha nem akarunk mesterségesen hûteni, ez átmeneti idõszakban igen hasznos
-tudja állítani a kompersszort, az nem megy állandóan, így nem fogyaszt (úgy vettem észre, hogy egy relével rövid idõre fel-le kapcsolja, így szabályoz), járó motornál érdemes belekukkantani a motorházba és hallgatni)
-padlógáznál lekapcsolja a kompresszort
-alkalmazkodik a változó viszonyokhoz (nap, felhõ,nap, felhõ)

DE, tudni kell használni
-ha párásodik a szélvédõ akkor ott a MODE gomb, rá kell küldeni a szélvédõre
-ha esik az esõ, és kint majdnem olyan idõ van, akkor ott a szélvédõ-párátlanító gomb, amelyik rögtön bekapcsolja a klímát is (hogy kiszárítsa a levegõt) és ráfût annyit, hogy a levegõ ne hûljön le túlságosan. A gomb mellesleg maximumra kapcsolja a ventillátort, kézzel vissza lehet venni
-ugyanez a gomb használható arra, ha kívülrõl rá akar fagyni a csapadék a szélvédõre, ebben az esetben kézzel ki kell kapcsolni a klímát és szükség esetén emelni a hõmérsékletet
-nyári hûtéskor célszerû láb+szélvédõre állítani a befúvást (ha nincs utas, akkor én arra szoktam állítani a rostélyokat), a két szélsõ befúvón ilyenkor is jön vmennyi levegõ
-ha sokan ülnek a kocsiban, akkor feljebb kell állítani a ventillátort, különben hátul és oldalt mindenképpen párásodni fog
-amikor megszûntek a különleges körülmények, akkor állítsuk vissza az AUTO gombbal alapállapotba

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #147 Dátum: 2006.05.25 07:50:46 »
Idézetet írta: "VJozsi"
A kocsiban ülve úgy tûnik lassan itt a klímatisztítás szezonja :D .
Igazi hiánypótló hozzászólás lenne, ha valaki ajánlana nekem egy megbízható klíma szerelõ-tisztítót. Észak-Pest és környéke elõnyben :kacsint: .  
Köszi elõre is.


Angyalföld jó? tessék: http://www.scorpio.hu

Bár nem nevezném ebben a topicban hiánypótló HSz-nek, ugyanis már az elején megadtam a cég elérhetõségét... :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Klímás Topic
« Válasz #148 Dátum: 2006.05.31 19:41:03 »
Sziasztok!

Meg tudná vki mondani pontosan,h 96-os Carina E klímarendszerét mennyi hûtõközeggel kell feltölteni?
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Klímás Topic
« Válasz #149 Dátum: 2006.05.31 19:53:50 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Sziasztok!

Meg tudná vki mondani pontosan,h 96-os Carina E klímarendszerét mennyi hûtõközeggel kell feltölteni?

Üdv újra a fórumon, jó rég nem láttunk már :)

Holnap meg tudom mondani, ha addig nem gond  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D