Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 419856 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1260 Dátum: 2014.04.24 19:05:20 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1261 Dátum: 2014.04.24 21:48:10 »
Meg tudnàtok mondani, hogy mi a pontos menete az ózonos klíma tisztításnak? Mit kell le/ki szerelni? Ujra kell tölteni gàzzal és olajjal a rendszert vagy nem szükséges, ugyanis ott nem jàrnak?

A màsik kérdésem pedig az lenne, hogy vajon a szàrito szürö nem okozhatja-e a büdös szagot a klima beinditàsakor? Ezt is ajànlatos cserélni ilyenkor, és ha igen mennyire maceràs? Ehhez meg kell nyitni a rendszert vagy sem? Hogyan lehetne leellenörizni, hogy cserélni kell vagy sem ezt a szüröt?
Végezett màr valaki ilyen szüröcserét (példàul egy E12-es Corollàn)? Vajon pontosan hol talàlhato ez a szürö?

Elöre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.24 21:50:24 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Klímás Topic
« Válasz #1262 Dátum: 2014.04.24 23:18:05 »
Meg tudnàtok mondani, hogy mi a pontos menete az ózonos klíma tisztításnak? Mit kell le/ki szerelni? Ujra kell tölteni gàzzal és olajjal a rendszert vagy nem szükséges, ugyanis ott nem jàrnak?

A màsik kérdésem pedig az lenne, hogy vajon a szàrito szürö nem okozhatja-e a büdös szagot a klima beinditàsakor? Ezt is ajànlatos cserélni ilyenkor, és ha igen mennyire maceràs? Ehhez meg kell nyitni a rendszert vagy sem? Hogyan lehetne leellenörizni, hogy cserélni kell vagy sem ezt a szüröt?
Végezett màr valaki ilyen szüröcserét (példàul egy E12-es Corollàn)? Vajon pontosan hol talàlhato ez a szürö?

Elöre is köszönöm.

Én csak az ózonos tisztításra válaszolok, azon vagyok túl.
Tehát az autó motorja végig áll. Az utastérbe beraknak egy kisebb porszívű méretű ketyerét, nekem a könyőklőre került fel. Abból kis gumicsöveket vezetnek be a szellőzőkbe is és beindítják a készüléket. Ajtók becsuk és kb. 30 perc a művelet. Maga a gáz pedig bejárja az egész utasteret és a szellőző járatokat is. Elvileg teljesen kiírt minden baktériumot, csírát meg ilyeneket, legalábbis ezt mondták. Utána alapos szellőztetés kell és már lehet is használni. Kb ennyi. Semmit sem kellett kiszerelni, leszerelni, minden maradt végig a helyén.
Ez csak a szellőző rendszert tisztítja, a klíma töltése és ellenőrzése egy másik történet.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1263 Dátum: 2014.04.25 00:02:43 »
@András1980
Köszönöm szépen a vàlaszodat.

Mielött megejteném én is ezt az ozonos tisztitàst, azért kivàncsi lennék a szàritö szürö szerepére és annak esetleges cseréjének szükségességére, hogy megszünjön az a bizonyos büdös porszerü szag a klima beinditàsakor.

Elöre is köszönöm az ùtbaigazitàst.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Klímás Topic
« Válasz #1264 Dátum: 2014.04.25 06:42:30 »
Én csak az ózonos tisztításra válaszolok, azon vagyok túl.
Tehát az autó motorja végig áll. Az utastérbe beraknak egy kisebb porszívű méretű ketyerét, nekem a könyőklőre került fel. Abból kis gumicsöveket vezetnek be a szellőzőkbe is és beindítják a készüléket. Ajtók becsuk és kb. 30 perc a művelet. Maga a gáz pedig bejárja az egész utasteret és a szellőző járatokat is. Elvileg teljesen kiírt minden baktériumot, csírát meg ilyeneket, legalábbis ezt mondták. Utána alapos szellőztetés kell és már lehet is használni. Kb ennyi. Semmit sem kellett kiszerelni, leszerelni, minden maradt végig a helyén.
Ez csak a szellőző rendszert tisztítja, a klíma töltése és ellenőrzése egy másik történet.
Viszont ez csak a levegővel érintkező felületeket éri el, ott csírátlanít. De a lerakódott kosz még ott marad, ami később melegágya a csírák újbóli megjelenésének. Ráadásul a kosz mélyén meg is maradnak.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1265 Dátum: 2014.04.25 07:28:44 »
@András1980
Köszönöm szépen a vàlaszodat.

Mielött megejteném én is ezt az ozonos tisztitàst, azért kivàncsi lennék a szàritö szürö szerepére és annak esetleges cseréjének szükségességére, hogy megszünjön az a bizonyos büdös porszerü szag a klima beinditàsakor.

Elöre is köszönöm az ùtbaigazitàst.

A topik 2012.11.09-ei hozzászólásai között találsz egy rövidke fejtegetést a téged érdeklő témában. Ennél olcsóbban nem eladó! ;) :flowers:
Javallat; ne buzerga a szárító szűrőt, semmi köze az utastéri olf-hoz és a decipol-hoz!!! :yes: :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.25 07:32:30 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1266 Dátum: 2014.04.25 10:44:08 »
@micila
Köszönöm és elolvastam azt a régebbi hozzàszolàsodat.

Igy töled és @whis -töl is kérdezném, hogy milyen klimatisztitàs ajànlott akkor ennek az utastérben érzödö szagnak a végeleges kiküszöbolésére, mert az eddig hasznàlt klimatisztito sprayek nem hoztàk meg a kivànt eredményt...
Olyasmire gondolok, mai alaposabban takaritja a rendszert mint az ozonos eljàràs.

Elöre is köszönöm.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1267 Dátum: 2014.04.25 12:50:08 »
@micila
Köszönöm és elolvastam azt a régebbi hozzàszolàsodat.

Igy töled és @whis -töl is kérdezném, hogy milyen klimatisztitàs ajànlott akkor ennek az utastérben érzödö szagnak a végeleges kiküszöbolésére, mert az eddig hasznàlt klimatisztito sprayek nem hoztàk meg a kivànt eredményt...
Olyasmire gondolok, mai alaposabban takaritja a rendszert mint az ozonos eljàràs.

Elöre is köszönöm.

Végleges megoldása nincsen, csak időszakos. Módja, a részleges szétszerelés+mechanikus tisztítás a csőrendszer esetén. Habos az elpárologtató és a fűtési regiszter esetén. Ezt követően előszűrő+kiegészítő szűrő alkalmazása a pollenszűrő előtt, ezzel megakadályozható a lerakódó porréteg megvastagodása és az újbóli részleges szétszerelés szükségessége. Ezeket követően jöhet az alkalmankénti 3 atomos oxigén kúra. ;) :) Szerintem.  :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Klímás Topic
« Válasz #1268 Dátum: 2014.04.25 13:44:29 »
Végleges megoldása nincsen, csak időszakos. Módja, a részleges szétszerelés+mechanikus tisztítás a csőrendszer esetén. Habos az elpárologtató és a fűtési regiszter esetén. Ezt követően előszűrő+kiegészítő szűrő alkalmazása a pollenszűrő előtt, ezzel megakadályozható a lerakódó porréteg megvastagodása és az újbóli részleges szétszerelés szükségessége. Ezeket követően jöhet az alkalmankénti 3 atomos oxigén kúra. ;) :) Szerintem.  :whistling:
Mond a címedet és viszem az ótót  :D

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1269 Dátum: 2014.04.25 13:54:53 »
@micila
Köszönöm a javaslatokat. Akkor ùgy làtszik, hogy az elözö tulajdonos rendesen elhanyagolta a klimarendszer karbantartàsàt, mert ez a beinditàsakor érzödö szag nàlam sehogy sem akar megszünni.
El fogom vinni az autot egy klimàs szakemberhez, hogy egy alapos tisztitàst ejtsen meg a rendszeren, remélem ezzel egy idöre megoldodik majd a dolog...

Azért több autoban ültem màr, ahol lassan10 éve senki sem nyùlt a klimàhoz, mégse érezhetö ilyen kellemetlen szag a klima beinditàsakor.
Az E12-es Corolla klimàja valamiért különösen finnyàs lehet akkor?


E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Klímás Topic
« Válasz #1270 Dátum: 2014.04.25 14:04:45 »
Nekem a Corollát tavaly a szervizben tisztították ki, mert megjelent a szag, akkor volt 8.5 éves.  :)
Igyekszem minden használat után kiszárítani a rendszert, mielőtt leállítom, hogy ne tudjanak megtelepedni mindenféle kelletlen-hívatlan élőlények. A pollenszűrőt évente kidobatom. Az Ave 6 éves elmúlt, még nincs szaga.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Klímás Topic
« Válasz #1271 Dátum: 2014.04.25 14:28:32 »
@whis
Màrkaszervizben, vagy màshol tisztitottàk ki az autod klimàjàt? Mennyit fizettél érte? Csak tisztitàs, vagy feltöltés is volt?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Klímás Topic
« Válasz #1272 Dátum: 2014.04.25 17:17:55 »
A klamaszag kialakulásának egyetlen egy oka van:  az, hogy a hőcserélő regiszternél (klímahűtő)  pangó víz lakul ki. Ez okozza a szagot, itt tepeszenek meg a bacis, baktériumok usw.  Ennek pedig az az oka, hogy a levezetőcső eldugul.  Ezt kell tisztán tartani és nem lesz szagos a klíma.  Ez a szag egyébként nemcsak büdös, hanem légúti betegséget, fertőzést okozhat.

Ellenőrzése: kiteszed napra a verdát, a beltér felmelegszik, beindítod a klímát, 5-6 perc múlva a kocsi alá kell nézni, vagy arrébb állni vele és tócsának kell alatta lennie. Ez jelenti azt, hogy a levezető, vagy ejtőcső átjárható.  A "pisilésnek" a motor és az utastér között lévő torpedólemez vonalában illik lennie, vagy bal, vagy jobb oldalon, autótól függően. Ha jól emlékezem, akkor a Toyotákon bal oldalon van, mint ahogy a Renaultoko n is.

Ha nincsen pisilés, viszont szag van, akkor alá kell feküdni megkeresni a cső végét és kitisztítani.
Ezt követően kell a klímással/önállóan/ a rendszert kitakaríttattni.  O3, vagy spray szerintem majdnem mindegy.   Viszont a rendszertisztítás az ejtőcső dugulása esetén csak kidobott pénz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Klímás Topic
« Válasz #1273 Dátum: 2014.04.25 19:23:28 »
Màrkaszervizben, vagy màshol tisztitottàk ki az autod klimàjàt? Mennyit fizettél érte? Csak tisztitàs, vagy feltöltés is volt?
Márkaszervizben, együtt a rendes évi szervizzel. Árat nem tudom pontosan, de ~5e Ft volt.
Tölteni nem kellett.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Klímás Topic
« Válasz #1274 Dátum: 2014.04.25 19:26:16 »
A klamaszag kialakulásának egyetlen egy oka van:  az, hogy a hőcserélő regiszternél (klímahűtő)  pangó víz lakul ki. Ez okozza a szagot, itt tepeszenek meg a bacis, baktériumok usw.  Ennek pedig az az oka, hogy a levezetőcső eldugul.  Ezt kell tisztán tartani és nem lesz szagos a klíma.  Ez a szag egyébként nemcsak büdös, hanem légúti betegséget, fertőzést okozhat.
Még csak az sem kell, hogy elduguljon. Ha a hőcserélő és környéke sokszor és tartósan nedves marad majd közben kellemesen felmelegszik, előbb-utóbb vékony rétegben kialakul rajta egy élő bevonat. Utána a folyamat már önerősítő.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety