Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 413749 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

A Csaszi

  • Vendég
Klímás Topic
« Dátum: 2005.05.31 19:27:51 »
A nagy érdeklődésre és melegre való tekintettel van szerencsém megnyitni a Klímás Topic-ot. Ide várunk minden kedves segítségre szoruló ill. segítő szándékú embert. Természetesen tájékozódási forrásként is szolgálunk mindenkinek.

Toyotával vagy akár anélkül is!
A lényeg a megfelelő klíma! :-)

A Csaszi

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #1 Dátum: 2005.05.31 19:35:43 »
Első kérdésnek talán az volna a megfelelő, hogy hol-merre-mennyiért lehet klímát szereltetni az autóba, ha nincs benne?

Gondolom fontos lenne néhány cég avagy ember elérhetősége, akiket ismerünk és ezzel foglalkoznak.

S egy teljesen konkrét kérdés: klíma ellenőrzése, tisztításe, esetleges feltöltése -mennyibe kerül(het) mostanában?

Jó topicolást kívánok! :)

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Klímás Topic
« Válasz #2 Dátum: 2005.05.31 21:28:08 »
Nem tudom igaz-e, de egyszer valaki tanácsolta, hogy nem jó egyből az ablakra nyomatni a klímát (mármint az elsőre), ha fel van forrósodva az autó, mivel a forró üvegre hirtelen nyomsz viszonylag hideg levegőt, és esetleg megpattan.

Lehet, hogy hülyeség, és simán kibírj, mindenesetre én nem szoktam
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

A Csaszi

  • Vendég
Klímás Topic
« Válasz #3 Dátum: 2005.05.31 21:35:20 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Nem tudom igaz-e, de egyszer valaki tanácsolta, hogy nem jó egyből az ablakra nyomatni a klímát (mármint az elsőre), ha fel van forrósodva az autó, mivel a forró üvegre hirtelen nyomsz viszonylag hideg levegőt, és esetleg megpattan.

Lehet, hogy hülyeség, és simán kibírj, mindenesetre én nem szoktam


Igen, így végiggondolva tényleg van benne valami. Én mondjuk most a rettentően forró műszerfal tetejét próbáltam lehűteni ezen a módon, hátha segít. Rövid távú hatása nem igazán volt, úgyhogy valszeg kéne egy B-terv. :)

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Klímás Topic
« Válasz #4 Dátum: 2005.05.31 21:43:31 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
valszeg kéne egy B-terv. :)


Hát én mostanában viszem foliáztatni, 3M biztonságival ami hővédő is de színtelen.
Egy nagyon jó ismerősöm cége Székesfehérváron.
50 ezerért bizt. foliázza a Yarist (2 ablak), apám Corolla Wagonját (4+2 ablak) és hugom Seatját (4 ablak). Ez jó ár nem? :-)

Ha valakit érdekel priviben mondok weblapot és telszámot. Beírnám de most nem tudom mi van ezekkel a "reklámokkal"
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Klímás Topic
« Válasz #5 Dátum: 2005.05.31 22:01:30 »
Sziasztok,

Faterom és keresztapám is "klímás" már nagyon rég óta, valamennyit énis konyítok már hozzá, ha van kérdés, próbálok segíteni.

- Egy klíma töltés olyan 9-10e ft körül van, helytől függően, érdemes kicsit utánnakérdezni az adott helynek, mert sajnos vannak nagyon kóklerek is.

- Toyo klímát tudtommal csak a Toyota márkaszervizekben tudnak beszerezni/beszerelni, a Diavia/Alex nem gyárt hozzá.

- 1-2 évente érdemes átnézetni a rendszert, biztos, ami biztos..

- a klímának, ill a rendszerben kialakult "gombásodásnak" akár már fél - egy év után is van egy jellegzetes illata, teljesen megszüntetni nem lehet, csak ideig-óráig, a legegyszerübb saját kezűleg venni hozzá tisztitó lötyit (spray). ha hosszabb távú hatást akarunk, akkor ki lehet szedetni a műszerfal alól az elpár. egységet és azt kimosatni, de ez elég komoly meló, nem ritkán 1 napos..

üdv,
kuf

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Klímás Topic
« Válasz #6 Dátum: 2005.06.01 10:17:16 »
Bontott klímát hol, és kb. mennyiért lehet kapni?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #7 Dátum: 2005.06.01 14:03:30 »
Utólagosan klímaberendezést beszereltetni horrorár. Annó én is utánanéztem a dolognak. Az összköltségeket tekintve inkább úgy döntöttem, hogy eladom az autót és veszek egy klímásat.

Az utólagos klímánál, pláne korosabb egyednél, nemcsak a cuccokat kell belevarázsolni a kocsiba, hanem a hajtást is meg kell oldani, itt szokott a nagyobb gond lenni, ugyanis a nem klímával szerelt régebbi autókon sok esetben nincsen már hel és lehetőség a továbi ékszíjtárcsák felszereléséhez. Hajtás nélkül meg nem megy a dolog.

Nem mondom, hogy nem lehet megoldani, csak az a kérdés, hogy érdemes-e?

A bontókban lehet komplett klímát is beszerezni, ámbár  nyilván szétszedett álapotban. Az összerakásnál egy csomó olyan dolog kiderülhet, pl. tömítetlenségi problémák, adott esetben a kompresszor hibája, ami ismét kétségessé teszi az ilyen teljes klíma beszerzését.

Szóval nagyon rizikósnak tartom. Azt nem mondom, hogy részegység tekintetében minden esetben újat vennék, de most komplett rendszerről volt szó.

A magam részéről a XIII. ker. Véső utca és Visegrádi utca sarkán található Scorpio Kft.-t ajánlom, honlapjuk is van. Velük értekeztem a Galantom elklímásítása tárgyában. Meg tudták volna oldani, csak kb. 500.000.- HUF-nál állt volna meg zusammen. Erre mondtam, hogy érdemes-e?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Klímás Topic
« Válasz #8 Dátum: 2005.06.01 14:34:03 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A magam részéről a XIII. ker. Véső utca és Visegrádi utca sarkán található Scorpio Kft.-t ajánlom, honlapjuk is van. Velük értekeztem a Galantom elklímásítása tárgyában. Meg tudták volna oldani, csak kb. 500.000.- HUF-nál állt volna meg zusammen. Erre mondtam, hogy érdemes-e?

Kösz a tippet. Az én Corollámban van hely klímára gyárilag, mindennek megvan a helye, úgy a műszerfalon mint a motortérben. Egyik ékszíjat kell cserélni nagyobbra hogy a kompresszort is meghajtsa, az is sztenderd méret. Csak ezért kérdezdtem.
Kacírkodom csak a gondolattal, egyelőre szó sem lehet róla.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #9 Dátum: 2005.06.01 14:39:29 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
A magam részéről a XIII. ker. Véső utca és Visegrádi utca sarkán található Scorpio Kft.-t ajánlom, honlapjuk is van. Velük értekeztem a Galantom elklímásítása tárgyában. Meg tudták volna oldani, csak kb. 500.000.- HUF-nál állt volna meg zusammen. Erre mondtam, hogy érdemes-e?

Kösz a tippet. Az én Corollámban van hely klímára gyárilag, mindennek megvan a helye, úgy a műszerfalon mint a motortérben. Egyik ékszíjat kell cserélni nagyobbra hogy a kompresszort is meghajtsa, az is sztenderd méret. Csak ezért kérdezdtem.
Kacírkodom csak a gondolattal, egyelőre szó sem lehet róla.


Amibe gyárilag is van klíma, azokkal nincsen gond, abba van utángyártott is. A Galatomban nem volt a klímához ékszíjtárcsa, annak ellenére, hogy gyártottak akkor már klímás modellt is, csak nem dízelben. Mondom, meg tudták volna oldani, de csak fúrás-faragással.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Klímás Topic
« Válasz #10 Dátum: 2005.06.01 15:35:57 »
Beszéltem egy barátommal, akik Székesfehérváron foliáznak.
van honlapjuk is, www.solardesign.hu
A szám, ami meg van adva, az a barátom, Andrásnak hívják. Lehet rám hivatkozni "baráti árért" :-) (Gátszegi István)

Ha többen is összeállunk, akkor lehetne valami csoportos Toyota kedvezményt kitalálni.

Ha bővebb érdekel valakit, priviben is szívesen válaszolok
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Klímás Topic
« Válasz #11 Dátum: 2005.06.01 16:52:59 »
Nekem most kiderült hogy koszos a klimahutom, mert ahogy odapengetek neki klimaval felmegy benne a nyomas és nem fuj hideget, meg nem szerencsés hajtani iyg mert tönkre megy a klimakompresszor.

Megyek is kigözborotvázom....
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Klímás Topic
« Válasz #12 Dátum: 2005.06.01 18:44:17 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Amibe gyárilag is van klíma, azokkal nincsen gond, abba van utángyártott is.

Kik gyártanak után és kb mennyiért?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

kalrob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Klímás Topic
« Válasz #13 Dátum: 2005.06.02 06:46:28 »
Hello!

2004-ben vettem a corollámat klíma nélkül, de most nagyon kellene bele. Megkérdeztem a győri szervízt ott kb. bruttó 315.000 Ft -ért szerelnék bele. Az a kérdésem tudtok-e olcsóbb szervízt, vagy hogy legalább azt melyikbe érdeklődjek, vagy valami más megoldást?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Klímás Topic
« Válasz #14 Dátum: 2005.06.02 08:38:40 »
Idézetet írta: "kalrob"
2004-ben vettem a corollámat klíma nélkül, de most nagyon kellene bele. Megkérdeztem a győri szervízt ott kb. bruttó 315.000 Ft -ért szerelnék bele. Az a kérdésem tudtok-e olcsóbb szervízt, vagy hogy legalább azt melyikbe érdeklődjek, vagy valami más megoldást?

A gond az, hogyha új klímát veszel bele, az kb. ennyibe kerül. Ha bontottat, az lehet olcsóbb, csak éppen nagy a rizikó, hogy nem jó.
music