Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1000521 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kontextamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:D-4D
« Válasz #4170 Dátum: 2020.03.01 14:06:20 »
A vásárlás friss, az autó 13 éves!?!

Úgyértem most vásároltam és szinte végig Toyota szervízbe volt szervízelve. Az utolsó kettő már nem.

Kontextamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:D-4D
« Válasz #4171 Dátum: 2020.03.01 14:11:19 »
Szia!

Első körben erre gondolok (bár nem tudom, hogy ezt hideg vagy meleg állapotban produkálja-e?), ha hidegen csinálja:
1. Gyenge akku vagy önindító miatt lassan forgatja a motort. A dízel elvileg legalább akkora fordulaton indul rendesen, mint egy benzines.
2. Rossz izzítás, vagy izzítógyertya hiba. Meg kellene mérni, hogy kapnak-e feszültséget, illetve működnek-e az izzítógyertyák?

Ha üzemmelegen csinálja, akkor nagynyomású szivattyú, SVC szelep, esetleg injektor(?).

Hibakód van esetleg?
Köszi
Hibakód nincs és csak hidegen csinálja.
Az akkut kimérték, az jó.
Az izzítógyertyák szintén, jók.
Az önindító lehet akár. De azt hogy tudom ellenőrizni?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:D-4D
« Válasz #4172 Dátum: 2020.03.01 18:46:46 »
Köszi
Hibakód nincs és csak hidegen csinálja.
Az akkut kimérték, az jó.
Az izzítógyertyák szintén, jók.
Az önindító lehet akár. De azt hogy tudom ellenőrizni?

Lakat fogó és az áramfelvételt mérd.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:D-4D
« Válasz #4173 Dátum: 2020.03.01 18:48:19 »
Úgyértem most vásároltam és szinte végig Toyota szervízbe volt szervízelve. Az utolsó kettő már nem.

Én is pontosan így értettem, azért kapott felkiáltó jelet.

"A vásárlás friss, az autó 13 éves!?!"
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kontextamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:D-4D
« Válasz #4174 Dátum: 2020.03.03 14:19:08 »
Lakat fogó és az áramfelvételt mérd.

Köszi. Próbálkozom

zgyula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:D-4D
« Válasz #4175 Dátum: 2020.03.03 21:42:45 »
Ha közben fűtesz, akkor teljesen normális. Ha üzemmeleg állapotról nem hűl vissza, akkor nincs semmi baja...  ;)

Ilyet tettem bele: https://www.calorstatbyvernet.com/recherche/?manufacturer=toyota&model=auris&engine=1.4+d4d&first_registration_year=2008&first_registration_month=3&family_code=th&query_type=vehicle
Hamarabb bemelegszik, az egy hónap üzem alatt egyértelműen javulás tapasztalható. Persze ha több km-t megyek lefelé üresben fagypont alatti időben, 1 osztást most is visszahűlik. Ez már tényleg a D4D motor kis hőtermelésének a következménye valószínűleg.

msebi06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:D-4D
« Válasz #4176 Dátum: 2020.03.12 19:38:27 »
Üdv!
Adott egy 2006os Corolla 1.4 D4D motorral.
Egyik nap hazafelé bedadogott a motor, mintha egy henger nem ment volna, vészüzembe is állt.
Kinyitva a motorháztetőt látszott, hogy a nívót kilökte és kilőtt kb 2 liter motorolajat. Magas kartergázra gyanakodtunk.
Szétkaptuk a motort, a 2. hengerben a dugattyú tetejéből le volt törve egy darab. Kicseréltük, bemérettük az injektorokat, mindet fel kellett újíttatni. Kapott még új főtengely csapágyakat is. A henger fala egy hengernél sem volt kopott.
Összeraktuk, kb 1000 km után reggel indulásnál olyan hang volt, mint mimor csúszik a szíj, a töltés jelző kivillant. Kinyitva a motorháztetőt láttuk meg, hogy a főtengely mindkét végénél olajtócsa. A főtengely szíjtárcsa pedig kimozdult a helyéről, azért nem tekerte.
Valószínű még mindig magas a kartergáz. Mitől lehet ez? Valahol dugulás lenne? Pontosan hol vezeti el?
Egyelőre nem tudom a szíjtárcsát is hogy tolhatta el oldalra, sajnos csak hétvégén lesz időm ránézni.
Köszönöm előre is a segítséget!

Corolla Verso d4d

  • Vendég
Re:D-4D
« Válasz #4177 Dátum: 2020.03.14 14:46:13 »
Üdv,
Szakmai kérdésem lenne, lehet hogy esetleg volt erről korábban szó, de nézzétek el nekem hogy nem olvastam végig az összes topicot! Ez egy 2007- Corolla Verso d4d lenne a delikvens.
Amikor hidegebb van két három fok vagy hidegebb akkor a motor reggeli indításnál vagy hosszabb állás utáni indításkor nehezen indul, dadog, csattog sőt van amikor elsőre el sem indul másodikra viszont felkapja és ketyeg. De van hogy fölkapja aztán elejti mintha nem kapna elég üzemanyagot. Izzítógyertya már le lett cserélve, gázolajszűrő fedél már ki lett cserélve és be lett építve egy visszacsapó szelep a magasnyomású üzemanyagrendszerbe.
Előre is köszönöm!
További kellemes napot nektek!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:D-4D
« Válasz #4178 Dátum: 2020.03.15 18:33:24 »
Üdv,
Szakmai kérdésem lenne, lehet hogy esetleg volt erről korábban szó, de nézzétek el nekem hogy nem olvastam végig az összes topicot! Ez egy 2007- Corolla Verso d4d lenne a delikvens.
Amikor hidegebb van két három fok vagy hidegebb akkor a motor reggeli indításnál vagy hosszabb állás utáni indításkor nehezen indul, dadog, csattog sőt van amikor elsőre el sem indul másodikra viszont felkapja és ketyeg. De van hogy fölkapja aztán elejti mintha nem kapna elég üzemanyagot. Izzítógyertya már le lett cserélve, gázolajszűrő fedél már ki lett cserélve és be lett építve egy visszacsapó szelep a magasnyomású üzemanyagrendszerbe.
Előre is köszönöm!
További kellemes napot nektek!

De mi a kérdés?







de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Corolla Verso d4d

  • Vendég
Re:D-4D
« Válasz #4179 Dátum: 2020.03.15 19:10:55 »
Hát hogy mi lehet ennek az oka, mi lehet a hiba forrása. Vagy hogy esetleg találkozott e már valaki hasonló jelenséggel, és amennyiben igen, sikerült e orvosolni a hibát.

zgyula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:D-4D
« Válasz #4180 Dátum: 2020.03.26 11:05:12 »
Sziasztok!
Tudja valaki mi a szerepe a generátoron a szabadonfutónak? :hmmmm:

Sárközi András

  • Vendég
Re:D-4D
« Válasz #4181 Dátum: 2020.03.26 13:32:56 »
Sziasztok!
Tudja valaki mi a szerepe a generátoron a szabadonfutónak? :hmmmm:
hirtelen ezt találtam:

https://www.unixauto.hu/Dok/Szerviz_Info/TB_040_E11_OAPs.pdf

anniston

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:D-4D
« Válasz #4182 Dátum: 2020.04.01 16:53:30 »
Sziasztok!
 A segítségetekre lenne szükségem.
Az én autóm : Toyota Corolla 1.4 D4D 2006
A problémám az lenne: Körülbelül 130km/h felett ha megyek vele, akkor bedobja a P0101 hibakódot. 130km/h alatt pedig nem dobálja a hibát . Szerintetek ha veszek légtömegmérőt az megoldja a problémát? Vagy találkozott már valaki ennél a tipusnál ezzel a hiba jelenséggel?
A segítséget előre is köszönöm szépen.

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:D-4D
« Válasz #4183 Dátum: 2020.04.02 00:23:22 »
Sziasztok!
 A segítségetekre lenne szükségem.
Az én autóm : Toyota Corolla 1.4 D4D 2006
A problémám az lenne: Körülbelül 130km/h felett ha megyek vele, akkor bedobja a P0101 hibakódot. 130km/h alatt pedig nem dobálja a hibát . Szerintetek ha veszek légtömegmérőt az megoldja a problémát? Vagy találkozott már valaki ennél a tipusnál ezzel a hiba jelenséggel?
A segítséget előre is köszönöm szépen.
Alap, hogy tiszta legyen a levegőszűrő és a légtömegmérő. (tisztító spray)
Ha továbbra is rossz lehet cserélni kell, én garanciás bontottat keresnék.
https://www.autocodes.com/p0101_toyota.html
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D