Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1031954 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D
« Válasz #2160 Dátum: 2008.06.06 14:54:39 »
Kicsit ritkan olvasom a forumot, de olaj temahoz en is hozzaszolnek: igy 13e felett, 15-hoz kozeledve nekem is elerte a minimumot a szint, az utobbi 4e km szinte kizarolag palya megette. :) Keresgeltem, megneztem konyvet es igy vontam le a konkluziot, hogy gyakorlatilag a Mobil Super FE Special 5W-30 kell a ketliteres dizelemnek. Kicsit kevesebb mint 2000 forint volt egy liter belole. ACEA B1-es, pont amilyennek lennie kell. Ha valaki keresgel 1,4-es vagy 2 literes dizelhez jo olajat, hat ez az, ha jol tudom a gyari is ez. Ki lehet fogni akcioban olcsobban is.
Ja, egyebkent a nivominimumhoz kozelitest szepen le lehet szurni a motor hangjanak valtozasabol, lassan egy kicsit zajosabba valt... legalabbis nalam.

Mi Liqui Moly Leichtlauf Specialt töltünk a Coriba, ugyanezek a paraméterei (és nagyjából az ára is).

A szint legutóbb (30 ezres szervíznél) nálunk is a maximumnál lejjebb volt, de nem a minimumon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Pásza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: D-4D
« Válasz #2161 Dátum: 2008.06.17 12:59:20 »
Sziasztok!

Van egy 1.4 D-4D 2004. 11. havi Corollám. Eddig 76 000 km-t mentem vele. Kb. 1 éve morgás hallható a kocsi elejéből.  :helpsmilie: A zörej csak 1400 fordulat alatt hallható, rossz úton felerősödik. A szervízben váltócsapágyra gyanakodtak, állítólag kicserélték, de a zörej megmaradt. Több helyen is kértem véleményt, a kocsi alját borító műanyagok zörgését véleményezték. Van ilyen tapasztalatotok? A zörgés rossz úton jött elő.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D
« Válasz #2162 Dátum: 2008.06.17 21:47:44 »
Sziasztok!

Van egy 1.4 D-4D 2004. 11. havi Corollám. Eddig 76 000 km-t mentem vele. Kb. 1 éve morgás hallható a kocsi elejéből.  :helpsmilie: A zörej csak 1400 fordulat alatt hallható, rossz úton felerősödik. A szervízben váltócsapágyra gyanakodtak, állítólag kicserélték, de a zörej megmaradt. Több helyen is kértem véleményt, a kocsi alját borító műanyagok zörgését véleményezték. Van ilyen tapasztalatotok? A zörgés rossz úton jött elő.

Ez sokminden lehet, valami nyilván lötyög/mozog, ezért jön rossz úton elő a hang. Mindenesetre a szervíz jó nagy marhaságot csinált a váltócsapágy-cserével - ugyan hogyan függene már össze egy rossz úton előjövő zörgés a váltócsapággyal  ::) ? Na mindegy. Nézesd át alulról az autót - a burkolatokat, futóműelemeket, kipufogót stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Pásza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: D-4D
« Válasz #2163 Dátum: 2008.06.18 11:41:16 »
Köszi! Jó úton, 1400 fordulat alatt, gázadásra is előjön a zörgés. Ha ezt az értéket meghaladja a fordulat, elmúlik. Rezonancia? A legutóbbi szervízkor (75000) az alsó burkolatokra gondoltak, de megoldást nem tudtak mondanni. Gondoltam összeszegecselem a műanyag elemeket az autó alján, de lebeszéltek róla. Mi lenne, ha eszerelném őket? Ezek a műanyag elemek milyen célt szolgálnak?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D
« Válasz #2164 Dátum: 2008.06.22 23:16:33 »
Köszi! Jó úton, 1400 fordulat alatt, gázadásra is előjön a zörgés. Ha ezt az értéket meghaladja a fordulat, elmúlik. Rezonancia? A legutóbbi szervízkor (75000) az alsó burkolatokra gondoltak, de megoldást nem tudtak mondanni. Gondoltam összeszegecselem a műanyag elemeket az autó alján, de lebeszéltek róla. Mi lenne, ha eszerelném őket? Ezek a műanyag elemek milyen célt szolgálnak?

Hang- és hőszigetelés, illetve a motortér védelme a felcsapódó kosztól, sártól, víztől stb. Tartósan semmiképp ne szereld le, nem ok nélkül vannak ott. Egy próba erejéig viszont leszedheted őket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

buflak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: D-4D
« Válasz #2165 Dátum: 2008.07.02 10:25:46 »
Eladom KÜBLER tuning boxomat, ami nem potméteres(vagy egyéb gagyi), hanem programozott. Friss fejlesztés estén, tanítható is.A doboz, +20 % LE és Nm növekedést hoz, fogyasztás csökkenés is van. Még kis motornál is jól érzékelhető erő és dinamizmus növekedés érezhető. Én a corollámban használtam, nem kevés "erősebb kocsit" toltam le vele, és még a fogyasztásom is kevesebb volt. A link alatt, minden info megtalálható.
http://www.powertuning.hu/page.php?8
Az ára 80 eft, újonnan 160 eft, még van rá 2 hónap gari

Bestati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: D-4D
« Válasz #2166 Dátum: 2008.07.06 21:54:22 »
Köszi! Jó úton, 1400 fordulat alatt, gázadásra is előjön a zörgés. Ha ezt az értéket meghaladja a fordulat, elmúlik. Rezonancia? A legutóbbi szervízkor (75000) az alsó burkolatokra gondoltak, de megoldást nem tudtak mondanni. Gondoltam összeszegecselem a műanyag elemeket az autó alján, de lebeszéltek róla. Mi lenne, ha eszerelném őket? Ezek a műanyag elemek milyen célt szolgálnak?
Helló! Nekem 2004.11 havi corolla versom van.
Nekem is zörgött, késöbb már alapjáraton is zörgött.
A kipufogó tüzkarika cseréje megoldotta, 75-80 ezret bír.
Nekem már közel 200ezer van benne és most kerül bele a 2 készlet.
Próbáljátok meglazítani és befújni zsírsprayvel, ha segít rajta akkoe csere.
Remélem segítettem.

Pásza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: D-4D
« Válasz #2167 Dátum: 2008.07.07 15:04:55 »
Köszönöm, az eredményről tájékoztatlak.

jabba1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: D-4D
« Válasz #2168 Dátum: 2008.07.29 22:24:55 »
Sziasztok!
Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy a fehér-szürkés füst a kipufogóból mit jelent!!????
Kb 1 hónapja vettem észre, vagyis szóltak mások, hogy eléggé füstöl a kocsim gázadásra!!! De nem kormol feketén!!!
Most volt teljes vezérlés csere Toyota szakszervízben 105ezernél!!!
Van benne P-box chip tuning......
Remélem nem az amire én gondolok, hogy a porlasztó csúcsok közül ment vmelyik tönkre???!?!?! :wacko:
jah 2.0 D4D 116/141 Le......előre is thx

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D
« Válasz #2169 Dátum: 2008.07.29 22:35:02 »
Sziasztok!
Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy a fehér-szürkés füst a kipufogóból mit jelent!!????
Kb 1 hónapja vettem észre, vagyis szóltak mások, hogy eléggé füstöl a kocsim gázadásra!!! De nem kormol feketén!!!
Most volt teljes vezérlés csere Toyota szakszervízben 105ezernél!!!
Van benne P-box chip tuning......
Remélem nem az amire én gondolok, hogy a porlasztó csúcsok közül ment vmelyik tönkre???!?!?! :wacko:
jah 2.0 D4D 116/141 Le......előre is thx

Nem fogyasztja a kocsi a hűtőfolyadékot?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

jabba1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: D-4D
« Válasz #2170 Dátum: 2008.07.29 22:51:23 »
Nem vettem észre!!! És a kijelző sem mutat semmilyen változást!!!
Nem tudom mi tévő legyek.....most  akarok kimenni vele Görög-be(1200 km)

Nem fogyasztja a kocsi a hűtőfolyadékot?
[/quote]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D
« Válasz #2171 Dátum: 2008.07.29 23:09:40 »
Nem vettem észre!!! És a kijelző sem mutat semmilyen változást!!!
Nem tudom mi tévő legyek.....most  akarok kimenni vele Görög-be(1200 km)

Hát nemtom. Ha nem fogy a hűtőfolyadék és nem melegszik a motor, akkor nem hengerfejes. Ha az olajszint is rendben, akkor azt sem eszi. Ha nincs rendellenes hangja és jól húz, akkor nem lehet mechanikai baja magának a motornak sem. Persze attól még nem normális dolog a füstölés, de így elsőre azt mondanám, nem hiszem, hogy kockázatot vállalnál, ha elindulsz vele - de bizonyossággal nem jelenthetem ezt ki, elvégre hogyan is tehetném?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

jabba1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: D-4D
« Válasz #2172 Dátum: 2008.07.30 22:10:58 »
Nem vettem észre!!! És a kijelző sem mutat semmilyen változást!!!
Nem tudom mi tévő legyek.....most  akarok kimenni vele Görög-be(1200 km)

Hát nemtom. Ha nem fogy a hűtőfolyadék és nem melegszik a motor, akkor nem hengerfejes. Ha az olajszint is rendben, akkor azt sem eszi. Ha nincs rendellenes hangja és jól húz, akkor nem lehet mechanikai baja magának a motornak sem. Persze attól még nem normális dolog a füstölés, de így elsőre azt mondanám, nem hiszem, hogy kockázatot vállalnál, ha elindulsz vele - de bizonyossággal nem jelenthetem ezt ki, elvégre hogyan is tehetném?

Ma megnéztem az hűtőfolyadék szintet, és nincs fogyás!!!
De a motor jobban melegszik, amit abból veszek észre hogy a ventilátor sokszor ki-be kapcsol!!!
Olaj eggyáltalán nem fogy!!! Lehet a P-box hooza elő.....a több üzemanyag rosszabb elégetésével???
 :eek:

Peti

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2173 Dátum: 2008.07.30 22:30:44 »
Ma megnéztem az hűtőfolyadék szintet, és nincs fogyás!!!
De a motor jobban melegszik, amit abból veszek észre hogy a ventilátor sokszor ki-be kapcsol!!!
Olaj eggyáltalán nem fogy!!! Lehet a P-box hooza elő.....a több üzemanyag rosszabb elégetésével???
 :eek:

Lacika ::) Hogy lesz ebből gyorsulás :wheelchair:

Vedd le a boxot, nézd meg úgy mit csinál...

jabba1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: D-4D
« Válasz #2174 Dátum: 2008.07.30 22:39:08 »
Ma megnéztem az hűtőfolyadék szintet, és nincs fogyás!!!
De a motor jobban melegszik, amit abból veszek észre hogy a ventilátor sokszor ki-be kapcsol!!!
Olaj eggyáltalán nem fogy!!! Lehet a P-box hooza elő.....a több üzemanyag rosszabb elégetésével???
 :eek:

Lacika ::) Hogy lesz ebből gyorsulás :wheelchair:

Vedd le a boxot, nézd meg úgy mit csinál...

Nyugi!!!!! Lesz gyorsulás......de neked előbb kell egy autóóóóóóóó:)
Ha levceszem akkor lomhább lesz.....de még nem néztem h akkor füstöl-e??!?!?!!?