Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1012321 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
D-4D
« Válasz #885 Dátum: 2006.04.28 11:27:22 »
Idézetet írta: "norbi1974"

A Corollám fekete, anyu Yarisa piros. Szerintem kis autónak sokkal jobbban áll a piros. Nekem spec a Corollában nem tetszik. :nagymosoly:

Hát tényleg ízlés dolga, de itt a helyi szalonban van egy 3 ajtós Corolla TS, és piros. Iszonyatosan jól áll neki. Bár a fekete is szép  :nagymosoly: , de lehet elcserélném egy az egybe arra a pirosra :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

gonyez

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
D-4D
« Válasz #886 Dátum: 2006.04.28 13:32:44 »
alufelni - lemezfelni csavar, ezt a valaszt irta a Toyota kepviselet:

"Mûszaki kollégánk tájékoztatása szerint a könnyûfém felnihez való csavarok ideiglenesen használhatók a lemezfelnis pótkerékhez. "

szurke autok:

kisse felve vallom meg  :faradt: , hogy en is szurket vettem, immaron masodszor. Nem szeretem naponta mosni... Szivem szerint sotet metal szineket preferalnek, de lattam testkozelbol, hogy mennyit kellett tisztitani. Azert megse legyen szurke alapon vettem volna meg vilagoskeket is, ami szinten elfogadhatoan koszturo, de arra meg tobbet kellett volna varni. 2 honap is eleg volt...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
D-4D
« Válasz #887 Dátum: 2006.04.30 01:50:01 »
Ideiglenesen...Mert mi van, ha hosszabb ideig használjuk? Akkor mégis leesik a kerék?! Nem értem... :pal1:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
D-4D
« Válasz #888 Dátum: 2006.04.30 10:01:31 »
Kicsit visszaolvasgattam a „színes” idézeteket…
Nekem semmi bajom az ezüsttel…
Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy direkt ilyet is kerestem… (csak ezüst v. fekete jöhetett szóba...) :nagymosoly:  

Volt már grafitszürke-metál, piros, aranymetál, sötétkék, fehér-színû autóm…
Nekem az ezüst volt az újdonság…
Amúgy meg (és most ne a nyers eladási statisztikákat nézzük) én kb. ugyanannyi más-más színû Corollát látok, mint pl. ezüstet…
Feketébõl/s. kékbõl is látni, nagyon sok sötétszürke van, a delfinkék meg inkább a könnycseppesre jellemzõ…
A piros Cori szép de spec. nem kéne… :nemnem:  

Amióta megvettem a kocsit 2db! 3ajtós ezüst Corollával találkoztam! Pedig direktbe figyelem mostanság…
Az egyiket egy gyönyörûséges, szõke hajú leányzó vezette…. :szivecske:  És akkor pont nem a saját kocsimmal voltam, hogy brahizhassak vele… :viszlat:  :szerelem:  :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #889 Dátum: 2006.04.30 18:26:27 »
Idézetet írta: "Peti500"
Kicsit visszaolvasgattam a „színes” idézeteket…
Nekem semmi bajom az ezüsttel…
Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy direkt ilyet is kerestem… (csak ezüst v. fekete jöhetett szóba...) :nagymosoly:  

Volt már grafitszürke-metál, piros, aranymetál, sötétkék, fehér-színû autóm…
Nekem az ezüst volt az újdonság…
Amúgy meg (és most ne a nyers eladási statisztikákat nézzük) én kb. ugyanannyi más-más színû Corollát látok, mint pl. ezüstet…
Feketébõl/s. kékbõl is látni, nagyon sok sötétszürke van, a delfinkék meg inkább a könnycseppesre jellemzõ…
A piros Cori szép de spec. nem kéne… :nemnem:  

Amióta megvettem a kocsit 2db! 3ajtós ezüst Corollával találkoztam! Pedig direktbe figyelem mostanság…
Az egyiket egy gyönyörûséges, szõke hajú leányzó vezette…. :szivecske:  És akkor pont nem a saját kocsimmal voltam, hogy brahizhassak vele… :viszlat:  :szerelem:  :nagymosoly:


Hát ne a háromajtósok elõfordulási gyakoriságát figyeld , mert azokból eleve kevés van ;) ... ezzel együtt , tény , hogy a VALÓDI ezüstszínû Corollákból (melyek ugye csak a facelift elõtt készültek) annyira nincs sok - de még mindig a leggyakoribb szín ezzel együtt is . Amivel Dunát lehet rekeszteni , az a faceliftes változat "platinaszürke" árnyalata , ami nálam a "kvázi-ezüst" kategóriába tartozik , elvégre voltaképpen ezüstszínû , egy leheletnyi beige beütéssel . És ezekbõl tényleg marha sok van , itt Pécsett is a Corolla-állomány kábé felét teszik ki , az összes többi színbõl együttvéve talán ha van annyi , mint a platinaszürkékbõl .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
D-4D
« Válasz #890 Dátum: 2006.04.30 18:46:58 »
Idézet
Palaczk írta:

Amivel Dunát lehet rekeszteni , az a faceliftes változat "platinaszürke" árnyalata , ami nálam a "kvázi-ezüst" kategóriába tartozik , elvégre voltaképpen ezüstszínû , egy leheletnyi beige beütéssel . És ezekbõl tényleg marha sok van , itt Pécsett is a Corolla-állomány kábé felét teszik ki , az összes többi színbõl együttvéve talán ha van annyi , mint a platinaszürkékbõl .



Igen, valóban az a legelterjedtebb szín…
0-99 éves korig „használható”, tehát sokan veszik, sok vevõ(jelölt)nek az jön be… Ez van…
Mondjuk sztem nem olyan vészes ez, mint mondjuk anno a susukistift dömping…
Ha elmentél a teszkóba min. 3ugyanolyan színû/belsõ kárpitúval találkozott az ember… És volt még 2 ami színbe passzolt… Mellesleg ez szépen lassan az új Swiftnél is megfigyelhetõ lesz…

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #891 Dátum: 2006.05.01 01:04:58 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézet
Palaczk írta:

Amivel Dunát lehet rekeszteni , az a faceliftes változat "platinaszürke" árnyalata , ami nálam a "kvázi-ezüst" kategóriába tartozik , elvégre voltaképpen ezüstszínû , egy leheletnyi beige beütéssel . És ezekbõl tényleg marha sok van , itt Pécsett is a Corolla-állomány kábé felét teszik ki , az összes többi színbõl együttvéve talán ha van annyi , mint a platinaszürkékbõl .



Igen, valóban az a legelterjedtebb szín…
0-99 éves korig „használható”, tehát sokan veszik, sok vevõ(jelölt)nek az jön be… Ez van…
Mondjuk sztem nem olyan vészes ez, mint mondjuk anno a susukistift dömping…
Ha elmentél a teszkóba min. 3ugyanolyan színû/belsõ kárpitúval találkozott az ember… És volt még 2 ami színbe passzolt… Mellesleg ez szépen lassan az új Swiftnél is megfigyelhetõ lesz…


Hát ja , így van ez minden piacon , ahol fut egy aránytalanul domináns tömegautó . A németeknél pl. nincs ez a benyomása az embernek , mert igaz ugyan , hogy a Golf a piacvezetõ , de még van legalább egy tucat másik típus is , amit úton-útfélen látsz .

Ami extrém volt ilyen szempontból , az a '90 elõtti Románia . 20 kocsiból 19 Dacia volt . Na , OTT aztán el lehetett mondani , hogy egyforma autókkal volt tele minden  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
D-4D
« Válasz #892 Dátum: 2006.05.01 18:42:03 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami extrém volt ilyen szempontból , az a '90 elõtti Románia . 20 kocsiból 19 Dacia volt . Na , OTT aztán el lehetett mondani , hogy egyforma autókkal volt tele minden  :nagymosoly:

Elég csak átkocsikázni Szlovákiába, ha kicsit bentebb mész, akkor szinte bármely kisebb településen 20 autóból ~15 Skoda (leginkább favorit vagy vagy régebbi, kevesebb felicia)  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #893 Dátum: 2006.05.01 21:23:56 »
Idézetet írta: "whis"
Elég csak átkocsikázni Szlovákiába, ha kicsit bentebb mész, akkor szinte bármely kisebb településen 20 autóból ~15 Skoda (leginkább favorit vagy vagy régebbi, kevesebb felicia)  :pofa:


A Jármûtörténeti topikban válaszolok :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ptomi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Olajcsere
« Válasz #894 Dátum: 2006.05.02 21:39:42 »
Sziasztok!

Avval kapcsolatban kérném a Tisztelt forumozó Urak segítségét, hogy lassan 15e km-es elsõ szervízciklusomhoz közeledem az 1.4- D4D Corollámmal, és ha tudnátok valami jó olajat ajánlani + márkaszervízt Budapesten! Az olajat egyébként kötelezõ a szervízben megvenni?

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #895 Dátum: 2006.05.02 22:19:56 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "norbi1974"

A Corollám fekete, anyu Yarisa piros. Szerintem kis autónak sokkal jobbban áll a piros. Nekem spec a Corollában nem tetszik. :nagymosoly:

Hát tényleg ízlés dolga, de itt a helyi szalonban van egy 3 ajtós Corolla TS, és piros. Iszonyatosan jól áll neki. Bár a fekete is szép  :nagymosoly: , de lehet elcserélném egy az egybe arra a pirosra :)

Na jó, arra én is elcserélném egy-két könnycsepp után. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

ManUU

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
D-4D
« Válasz #896 Dátum: 2006.05.03 10:01:56 »
péntek este óta megvan a d4d mmt corollám!
most 1,5 éves, és nagyon könnyû megszokni és megszeretni. eddig kb 500 km-t tettem bele, rövid tapasztalatok:
+ váltó majdnem teljesejn optimálisan kapcsolgat, egyedül meredek emelkedõn rángat néha
+ ülése kellemes
+ futómû gyönyörû átmenet a sportosság és a kényelem között
+ masszív, nagyon masszív karosszéria, nem nyikorog, nem csavarodik
+ motor jól pörög fel, könnyen eléri az óra szerinti 180-at, alapjáraton pedig nem kerreg, egyedül erõs gyorsításkor szûrõdik be a dieselhang
+ fogyasztás eddigi átlag 5,2, fõleg BP és környéke, kevés dugóval
+ fék szuper!
+ nagy tempónál is halk
+ ajtók finoman "puffannak" becsukódáskor
+ a gyári zene elfogadhatóan szól

- hirtelen nem is tudom, végig kell gondolnom :)
- a kétszínû mûszerfal megvilágítás gagyi
- gyenge motorfék, lámpához gurulásnál jobban kihasználnám (ekkor átpöckölöm kézi módba, s úgy gangolok vissza)

kérdések:
? parkoláskor szoktátok e E-ben vagy R-ben hagyni? terheli-e a váltót?
? váltózárat lehet-e kapni ebbe a típusba?

figyelem az olajszintet, állítólag elõfordulhat olajfogyasztás, amit gariban cserélni fognak. vannak még averzióim, hogy mennyire lesz tartós, hiszen ez az egyik elsõ Mo-ra beérkezett darab.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Olajcsere
« Válasz #897 Dátum: 2006.05.03 10:08:54 »
Idézetet írta: "ptomi"
Sziasztok!

Avval kapcsolatban kérném a Tisztelt forumozó Urak segítségét, hogy lassan 15e km-es elsõ szervízciklusomhoz közeledem az 1.4- D4D Corollámmal, és ha tudnátok valami jó olajat ajánlani + márkaszervízt Budapesten! Az olajat egyébként kötelezõ a szervízben megvenni?


Ha rgaszkodsz Budapesthez akkor Super, keresd Máté Imrét, hivatkozz a klubbra, olajat vihetsz, ha viszel számlát, de beszéld meg Imrével, hogy a Dizelhez mit ajánl - ért hozzá

Ha nem feltétlen Budapest, akkor M+F Kecskeméten, vagy Kiskõrösön

Olvasgass a márkakereskedõk topicban!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
D-4D
« Válasz #898 Dátum: 2006.05.03 11:35:36 »
Idézetet írta: "ManUU"

kérdések:
? parkoláskor szoktátok e E-ben vagy R-ben hagyni? terheli-e a váltót?
? váltózárat lehet-e kapni ebbe a típusba?


A váltó sebességben hagyása pontosan anniyra terheli a kocsit, mint amikor egy sima kézi váltóssal parkolsz le ugyanígy. Hiszen az MMT is hagyományos váltó. Egyébként a gépkönyvben, ha még jól emlékszem, említik is, hogy lejtõs úton célszerû sebességben hagyni a kocsit leálláskor. Amikor még megvolt a Versom, én mindig E fokozatban állítottam le a garázsban és értelemszerûen ekkor nem húztam be a kéziféket.

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
D-4D
« Válasz #899 Dátum: 2006.05.03 12:36:07 »
Idézetet írta: "ManUU"
? váltózárat lehet-e kapni ebbe a típusba?


Termeszetesen lehet... itt meg kepet is talalsz rola: http://www.defend-lock.hu/konzol.php?&autofajta=TOYOTA
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)