Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1010474 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #870 Dátum: 2006.04.27 20:30:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Palaczk"
... azóta is , valahányszor látok egy piros Corollát , mindig megállapítom , hogy MENNYIVEL szebb  :sir:

Vagy válts barátnõt  :ordog:  bocs :)


Mér' ? Magam miatt nem tetszik , nem õmiatta . Hányok ettõl a fekete-fehér fotóra emlékeztetõ utcaképtõl , amit a sok színtelen autó okoz  :vom: ... micsoda egy gyászos divat ! Na mindegy , ízlés dolga . De az ízlést félretéve is dögunalom  :ordog:

Amúgy nem a barátnõm , hanem a JÓbarátnõm . Jóbarát , csak nincs rá igazán megfelelõ -nõnemû- szó (a "haverinától" kiráz a hideg) . Azért is írom mindig így .

Akkor viszek egy kis színt a világba és megváltoztatom a profilomat. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

ptomi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
D-4D
« Válasz #871 Dátum: 2006.04.27 20:35:40 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "ptomi"
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Palaczk"
... azóta is , valahányszor látok egy piros Corollát , mindig megállapítom , hogy MENNYIVEL szebb  :sir:

Vagy válts barátnõt  :ordog:  bocs :)

 :marok: Hát igen a piros tényleg elég gyatra...


Gyatra ? :kacag:

Mondjuk , a fekete is szép , jól áll a kocsinak . Ez tény , nem is szidtam soha , tetszenek a fekete autók . De pirosban dögösebb . Szerintem . Ami még nagyon állat , az az új kék , ami a Luna bevezetése óta van - most nem ugrik be a neve . Na , AZ lenne valszeg a szín , amit én választanék , ha most ilyen autót vennék . 2. helyezett piros , 3. helyezett fekete .

A Corollám fekete, anyu Yarisa piros. Szerintem kis autónak sokkal jobbban áll a piros. Nekem spec a Corollában nem tetszik. :nagymosoly:


Anyukád megengedte, hogy feketét vegyél? :lol: bocs...

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #872 Dátum: 2006.04.27 20:49:12 »
Idézetet írta: "ptomi"
Anyukád megengedte, hogy feketét vegyél? :lol: bocs...

 :nagymosoly: Semmi gond. Anyu nem örült a feketének, de asszony+én IGEN! És egyébként sem sok beleszólása lehet. :kacsint: A színt nem bántam meg (mégha kényes is), de a D4D talán jobb lett volna.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
D-4D
« Válasz #873 Dátum: 2006.04.27 21:11:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja . Várni kell mindenre , ami kicsit is eltér a tömegízléstõl , pl. nem kibaxott szürke színû , már elnézést  :robbanfej: ... bocs de mindig eldurran a fejem , ha eszembe jut , hogy jóbarátnémmal is így vétették meg a szürke autót a vágyott piros helyett , pedig mindig is utálta a szürkét ... azóta is , valahányszor látok egy piros Corollát , mindig megállapítom , hogy MENNYIVEL szebb  :sir:


Ez történt a mi esetünkben is az Avensissel, ezért lett ezüst.
Nem sok választási lehetõség volt, pláne 2.4-es Executive-ból, amiben fekete bõrülések voltak... Tovább meg már nem tudtunk volna várni, kellett az autó...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #874 Dátum: 2006.04.27 21:31:32 »
Idézetet írta: "norbi1974"
A Corollám fekete, anyu Yarisa piros. Szerintem kis autónak sokkal jobbban áll a piros. Nekem spec a Corollában nem tetszik. :nagymosoly:


Szerintem pedig ez klisé , hogy kis autónak jobban áll a piros , bocsi ;) ... régebben a legnagyobb kategóriás autók (pl. S-Merci) is kaphatóak voltak pirosban , és én ezt ma is üdvösnek tartanám . Hol van az megírva , hogy egy nagy kocsi nem nézhet ki jól pirosban ? Sehol :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #875 Dátum: 2006.04.27 21:33:17 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja . Várni kell mindenre , ami kicsit is eltér a tömegízléstõl , pl. nem kibaxott szürke színû , már elnézést  :robbanfej: ... bocs de mindig eldurran a fejem , ha eszembe jut , hogy jóbarátnémmal is így vétették meg a szürke autót a vágyott piros helyett , pedig mindig is utálta a szürkét ... azóta is , valahányszor látok egy piros Corollát , mindig megállapítom , hogy MENNYIVEL szebb  :sir:


Ez történt a mi esetünkben is az Avensissel, ezért lett ezüst.
Nem sok választási lehetõség volt, pláne 2.4-es Executive-ból, amiben fekete bõrülések voltak... Tovább meg már nem tudtunk volna várni, kellett az autó...


Jóbarátném esetében pedig látszólagos kényszerhelyzet volt . A kereskedõ bemagyarázta neki , hogy ha ragaszkodik az elképzelt színhez , azt már csak az új felszereltségekkel kaphatja meg , azokat pedig már nem veheti meg a kedvezményes finanszírozással ... mindez persze kamu rizsa volt  :robbanfej:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #876 Dátum: 2006.04.27 21:39:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hol van az megírva , hogy egy nagy kocsi nem nézhet ki jól pirosban ? Sehol :)

A saját "ízléskönyvemben" persze a tiédbõl lehet hogy hiányzik ez a lap. :nagymosoly: Mivel minden embernek MÁS! De ez így helyes. Most gondolj csak bele: mi lenne, ha minden második autó piros lenne? Akkor ez a szín tenné unalmassá a világot. :kacsint: Jelenleg a szürke a sláger, aminek van azért több elõnye is. A kosz ezen látszik meg a legkevésbé és a karcolások sem feltûnõek, mert a legtöbb alapozó hasonló színû. Persze ezek engem (és gondolom téged sem) izgatnak, mert én feketét vettem, neked meg a piros tetszik. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #877 Dátum: 2006.04.27 21:49:50 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Palaczk"
Hol van az megírva , hogy egy nagy kocsi nem nézhet ki jól pirosban ? Sehol :)

A saját "ízléskönyvemben" persze a tiédbõl lehet hogy hiányzik ez a lap. :nagymosoly: Mivel minden embernek MÁS! De ez így helyes. Most gondolj csak bele: mi lenne, ha minden második autó piros lenne? Akkor ez a szín tenné unalmassá a világot. :kacsint: Jelenleg a szürke a sláger, aminek van azért több elõnye is. A kosz ezen látszik meg a legkevésbé és a karcolások sem feltûnõek, mert a legtöbb alapozó hasonló színû. Persze ezek engem (és gondolom téged sem) izgatnak, mert én feketét vettem, neked meg a piros tetszik. :nagymosoly:


Persze , varietas delectat , ez tény :) ... ezért is utálom ezt a szürke-inváziót ! Ugyanis a második világháború óta nem volt olyan idõszak , amikor egy szín (és árnyalatai) ekkora dominanciában lettek volna , mint pár éve a szürke/ezüst ! Manapság minden MÁSODIK autó a szürke valamilyen árnyalatában pompázik (?) , és ez szerintem borzasztó  :elkeseredett:

Nekem amúgy nem csak a piros tetszik . A pirosat inkább , mint a szürkeáradat ellenpólusát kedvelem :) ... de ezen túl tetszik minden más szín is , amely ÉLÕ , valódi szín (az új Swiftnek pl. egy csomó remek színe van) . Továbbá a fekete , és (bizonyos autókon) a fehér is . Sõt , továbbmegyek - nem utálom én a szürkét sem . Nem mondom hogy csúnya , mert nem az . Egy elegáns , nagy autónak , vagy épp egy sportgépnek jól állhat - de mégcsak azt sem mondhatom , hogy pl. a Corolla nem néz ki jól vele . De , jól néz ki - csak nagyon unalmas , folyton ilyeneket látni ! Ha a szürke egy lenne az utcán elõforduló sok autószín közül , semmi bajom nem lenne vele . Én azt rühellem , hogy ilyen borzasztóan sok van belõle .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
D-4D
« Válasz #878 Dátum: 2006.04.27 22:17:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"


 Ugyanis a második világháború óta nem volt olyan idõszak , amikor egy szín (és árnyalatai) ekkora dominanciában lettek volna , mint pár éve a szürke/ezüst ! Manapság minden MÁSODIK autó a szürke valamilyen árnyalatában pompázik (?) , és ez szerintem borzasztó  :elkeseredett:



Hogy eltaláltad! Nekem is pont a második autóm lett szürke  :nagymosoly:

A második világháborút követõ 40 évet terv(hiány)gazdálkodás jellemzte, ahol körülbelül azonos mennyiséget gyártottak abból a kevés színbõl (fehérbõl volt elég sok). A hõn áhított nyugati autók privilégiuma volt a különleges ezüst-metál szín, ami szinte mindenkinek tetszett.

Azért vettem ezüstmetált, mert még a családban nem volt ilyen színû autó, én se vezettem ilyet, szóval nekem nem volt uncsi. Persze az egy kicsit zavaró, amikor Pesten állandóan klónautókkal találkozok, és csak a rendszám betûi jelentik a fõ különbséget... De ettõl csak nyugodtabban alszok, mert miért pont az én ezüstmetálomat lopnák el, ami ráadásul még csúnyán meg is van húzva. Van, amikor megéri beleolvadni a tömegbe és remélni, hogy nem te kapod a golyót...

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #879 Dátum: 2006.04.27 22:28:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Palaczk"
Hol van az megírva , hogy egy nagy kocsi nem nézhet ki jól pirosban ? Sehol :)

A saját "ízléskönyvemben" persze a tiédbõl lehet hogy hiányzik ez a lap. :nagymosoly: Mivel minden embernek MÁS! De ez így helyes. Most gondolj csak bele: mi lenne, ha minden második autó piros lenne? Akkor ez a szín tenné unalmassá a világot. :kacsint: Jelenleg a szürke a sláger, aminek van azért több elõnye is. A kosz ezen látszik meg a legkevésbé és a karcolások sem feltûnõek, mert a legtöbb alapozó hasonló színû. Persze ezek engem (és gondolom téged sem) izgatnak, mert én feketét vettem, neked meg a piros tetszik. :nagymosoly:


Persze , varietas delectat , ez tény :) ... ezért is utálom ezt a szürke-inváziót ! Ugyanis a második világháború óta nem volt olyan idõszak , amikor egy szín (és árnyalatai) ekkora dominanciában lettek volna , mint pár éve a szürke/ezüst ! Manapság minden MÁSODIK autó a szürke valamilyen árnyalatában pompázik (?) , és ez szerintem borzasztó  :elkeseredett:

Nekem amúgy nem csak a piros tetszik . A pirosat inkább , mint a szürkeáradat ellenpólusát kedvelem :) ... de ezen túl tetszik minden más szín is , amely ÉLÕ , valódi szín (az új Swiftnek pl. egy csomó remek színe van) . Továbbá a fekete , és (bizonyos autókon) a fehér is . Sõt , továbbmegyek - nem utálom én a szürkét sem . Nem mondom hogy csúnya , mert nem az . Egy elegáns , nagy autónak , vagy épp egy sportgépnek jól állhat - de mégcsak azt sem mondhatom , hogy pl. a Corolla nem néz ki jól vele . De , jól néz ki - csak nagyon unalmas , folyton ilyeneket látni ! Ha a szürke egy lenne az utcán elõforduló sok autószín közül , semmi bajom nem lenne vele . Én azt rühellem , hogy ilyen borzasztóan sok van belõle .

Ebben (is) egyet értünk! :kacsint: Anno mi is azért vettünk bordó OFF GAstrát, mert mindenkinek szürke volt. Bevallom a Corollánál is ezért zártam ki a szürkét és árnyalatait. Nekem is tetszik a szürke, de tényleg elvész a "rengetegben".
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
D-4D
« Válasz #880 Dátum: 2006.04.27 23:28:21 »
Kedves Palaczk! Akkor el kell, hogy keserítselek! Én a piros Corollámat cserélem le viharszürkére :( Pedig tetszik biza nekem is a piros, dehát... (A kéket most misztrálkéknek hívják, ez is tetszett volna.)
A várakozáshoz: ma beugrottam Kecsóra, és elég jó hírrel fogadott a kolléga: mintha picit megggyorsultak volna a szállítások, bizonyos autókat úgy néz ki, hogy a tervezett idõpont elõtt egy-két héttel kiadnak. Hmm :)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #881 Dátum: 2006.04.28 01:29:53 »
Idézetet írta: "attila23"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ugyanis a második világháború óta nem volt olyan idõszak , amikor egy szín (és árnyalatai) ekkora dominanciában lettek volna , mint pár éve a szürke/ezüst !


A második világháborút követõ 40 évet terv(hiány)gazdálkodás jellemzte, ahol körülbelül azonos mennyiséget gyártottak abból a kevés színbõl (fehérbõl volt elég sok). A hõn áhított nyugati autók privilégiuma volt a különleges ezüst-metál szín, ami szinte mindenkinek tetszett.

Azért vettem ezüstmetált, mert még a családban nem volt ilyen színû autó, én se vezettem ilyet, szóval nekem nem volt uncsi. Persze az egy kicsit zavaró, amikor Pesten állandóan klónautókkal találkozok, és csak a rendszám betûi jelentik a fõ különbséget... De ettõl csak nyugodtabban alszok, mert miért pont az én ezüstmetálomat lopnák el, ami ráadásul még csúnyán meg is van húzva. Van, amikor megéri beleolvadni a tömegbe és remélni, hogy nem te kapod a golyót...


A 2. vh-t követõ idõszak alatt természetesen nem a keleti blokkot értettem , hanem az európai autópiac azon részét , ahol szabadon lehetett színt választani .

Klónautó : hát ez az , ez zavar engem . És nemtom , de ha én autótolvaj lennék  :nagymosoly: , valszeg úgy gondolkodnék , hogy olyan példányt lopjak el , amely beleolvad a tömegbe , és ne pedig olyat , amit messzirõl ki lehet szúrni  :hmm: ... dehát szerencsére a Corollát nem igazán lopják . No mindegy , én nem akarom senki döntését minõsíteni , tényleg - csak futtattam kicsit az eszmét  :kacsint: ... vegyen mindenki olyan (színû) autót , ami neki tetszik .

A baj csak az , hogy a választás valójában korántsem szabad ! És ezzel visszakanyarodtunk oda , ahonnan elindultunk ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #882 Dátum: 2006.04.28 01:32:08 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Kedves Palaczk! Akkor el kell, hogy keserítselek! Én a piros Corollámat cserélem le viharszürkére :( Pedig tetszik biza nekem is a piros, dehát... (A kéket most misztrálkéknek hívják, ez is tetszett volna.)


Ne viccelj , dehogy keserítesz el , azért annyira gügye nem vagyok , hogy ilyesmiken elkeseredjek :) ... amúgy igen , erre a misztrálkékre gondoltam , ez baromi jól néz ki :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ptomi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
D-4D
« Válasz #883 Dátum: 2006.04.28 06:47:07 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "ptomi"
Anyukád megengedte, hogy feketét vegyél? :lol: bocs...

 :nagymosoly: Semmi gond. Anyu nem örült a feketének, de asszony+én IGEN! És egyébként sem sok beleszólása lehet. :kacsint: A színt nem bántam meg (mégha kényes is), de a D4D talán jobb lett volna.

D4D-t, azt bánhatod is.... :pofa:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
D-4D
« Válasz #884 Dátum: 2006.04.28 11:06:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ne viccelj , dehogy keserítesz el , azért annyira gügye nem vagyok , hogy ilyesmiken elkeseredjek :) ... amúgy igen , erre a misztrálkékre gondoltam , ez baromi jól néz ki :D !


Ha jól emlékszem, egy ilyen színû Corolla volt Nyíregyházán is, remélem csinált valaki róla képeket.  :kacsint:
Az autón végig futott 2 fehér csík, amolyan Viperes stílusban. Nagyon jól nézett ki. Persze a szép felnik sem hiányoztak róla.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61